Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλως την!!! Καλως γύρισες σπιτάκι σου!

Πως είσαι;;; γυναικολογικά εχεις πόνους;

Πολυ χαίρομαι κ για το μωράκι κ για το το μικρο σου που με το αδερφάκι του είναι τόσο καλα!!! Μπράβο κ στον μικρο αλλά κ σε εσάς.

Απο εμπειρία του φτ τι έχεις να μας πεις; πήγαν όλα όπως τα περίμενες;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Καλως την!!! Καλως γύρισες σπιτάκι σου!

Πως είσαι;;; γυναικολογικά εχεις πόνους;

Πολυ χαίρομαι κ για το μωράκι κ για το το μικρο σου που με το αδερφάκι του είναι τόσο καλα!!! Μπράβο κ στον μικρο αλλά κ σε εσάς.

Απο εμπειρία του φτ τι έχεις να μας πεις; πήγαν όλα όπως τα περίμενες;

Ειμαι τοσο χαρουμενη με το νεο μελος που μου δινει ενέργεια  και αποσυμφοριζομαι απο ολα τα αρνητικα (αυπνια πονος κτλ..)... Γυναικολογικα εχω πονους καθως η μητρα πρεπει να επανελθει μετα τον τοκετό ως ενα ποσοστο και μου εξηγησαν οτι υπαρχουν οι μητρες που βαριουνται να κάνουν  συσπασεις και τις βοηθανε αυτοι... μετα τον τοκετο  μου εβαλαν 4 υποθετα ωοτοκινης για να επανελθει κοιμοταν.. επειδη θηλαζω κανω ακομα συσπασεις(οποιος θηλαζει κανει στσπασεις να επανελθει.πληρως η μητρα).. πονοι δυνατοι ενοχλητικοι.. το αντιμετωπιζω με ντεπον...

Επισης, χρειάστηκα και υποθετα αλγκοφρεν γιατι με επιασε τυπου κολικος στο εντερο δεν μπορουσα να παω τουαλετα.... συν παιρνω υποθετα γλυκερινης για να ενεργουμαι ελαχιστα... τωρα που επεστρεψα θα κυνηγησω τα ντουφαλακ που εχετε πει γτ δεν παλευεται... εχω πονους περιοδου και σφαχτες απο δυσκιλιοτητα... διπλωνομουν τοσο που δεν μπορουσα να κρατησω τ μωρο να το θηλασω για τετοιο πονο μιλαμε... αλλα προχωραμε.. εμενα  αυτα τσ τελεια μου ελαχαν... Από λοχεια μου τελειωσαν... απλα απιστευτο.. στον πρωτο ειχα 40μερες..η καθε εγκυμοσυνη και ανθρωπος ειναι διαφορετικος...

Απο φτ κοριτσια ο 2ος πιο δυσκολος και χρονοβορος απο τον πρωτο... 

Στον πρωτο πονεσα 8 πηγα νοσοκομειο η 9 η 11 και γεννησα 3μιση.. σε εξαιρετικη διαθεση και ανεκτοι πονοι..

Στο δευτερο κοιμηθηκα 12 την νυχτα στριφογυρνουσα απο πονους.. περιπου 3 ξύπνησα  χρονομετρουσα... πηγα 5 η ωρα το πρωι νοσοκομείο διαστολη 3.. 10το πρωι με στειλαν σπιτι γτ παρεμενε 3 και μ λενε ελα 1 το μεσημερι... παω 1 με 6-7διαστολη... επιτελους... ολα καλα γενναω 3μιση παλι.. 

Το κουφο: γεννησα μονη μου.. με την εγκυμονουσα απεναντι να καλει γιατρο γτ βγηκε το κεφαλι του μωρου και οι γιατροι ηταν αλλου εκανα μονη μου εξωθησεις μεσα στο χειρουργειο (δημοσιο νοσοκομειο).. το εζησα και αυτο!! Αφου  μόλις  βγηκε αντι να ουρλιαξω γενναω να ερθουν φωναξα βοηθειααα αχαχαχαχα και ουρλιαξε η απεναντι με διαστολη 8 αυτη γενναει και έτρεξαν γιατροι και μαιες... τραγικο αλλα το μωρο να ειναι καλα... παντως μετα απο αυτην την εμπειρία  για θυμηστε μου γτ πηγα νοσοκομειο??? Δεν γεννουσα σπιτι?? Το ιδιο και το αυτο:D 

Κατα τα αλλα καλα!! Μια απο τα κλασσικα...!!

Επειτα, αυτες τις μερες αμετρητοι τοκετοι μου ειπαν στον νοσοκομειο... φτ και προγράμμισμενες κσ.. και ετρεχαν οι γιατροι...

Οπως προειπε καποια οτι παρατηρησε η ιδια το ιδιο σε αλλο νοσοκομειο... 

Ευχομαι και στις υπολοιπες, συντομα με τα μωρακια σας στην αγκαλια απιστευτο συναίσθημα  η μητροτητα οσες φορες και να την ζησεις απλα μοναδικη!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Lottaki σε ευχαριστω  πολυ!!!Οχι άντρας μου μέσα ειναι μαζί μου ειμαστε σε μονόκλινο δωμάτιο.Αχ κορίτσια η διπλανή μου έχει κοριτσάκι και ξύπνησε για να φάει και μου φαίνεται τόσο όμορφο αυτο το ουα ουα που ακούω :) 

Just now, enjoy είπε:

Ειμαι τοσο χαρουμενη με το νεο μελος που μου δινει ενέργεια  και αποσυμφοριζομαι απο ολα τα αρνητικα (αυπνια πονος κτλ..)... Γυναικολογικα εχω πονους καθως η μητρα πρεπει να επανελθει μετα τον τοκετό ως ενα ποσοστο και μου εξηγησαν οτι υπαρχουν οι μητρες που βαριουνται να κάνουν  συσπασεις και τις βοηθανε αυτοι... μετα τον τοκετο  μου εβαλαν 4 υποθετα ωοτοκινης για να επανελθει κοιμοταν.. επειδη θηλαζω κανω ακομα συσπασεις(οποιος θηλαζει κανει στσπασεις να επανελθει.πληρως η μητρα).. πονοι δυνατοι ενοχλητικοι.. το αντιμετωπιζω με ντεπον...

Επισης, χρειάστηκα και υποθετα αλγκοφρεν γιατι με επιασε τυπου κολικος στο εντερο δεν μπορουσα να παω τουαλετα.... συν παιρνω υποθετα γλυκερινης για να ενεργουμαι ελαχιστα... τωρα που επεστρεψα θα κυνηγησω τα ντουφαλακ που εχετε πει γτ δεν παλευεται... εχω πονους περιοδου και σφαχτες απο δυσκιλιοτητα... διπλωνομουν τοσο που δεν μπορουσα να κρατησω τ μωρο να το θηλασω για τετοιο πονο μιλαμε... αλλα προχωραμε.. εμενα  αυτα τσ τελεια μου ελαχαν... Από λοχεια μου τελειωσαν... απλα απιστευτο.. στον πρωτο ειχα 40μερες..η καθε εγκυμοσυνη και ανθρωπος ειναι διαφορετικος...

Απο φτ κοριτσια ο 2ος πιο δυσκολος και χρονοβορος απο τον πρωτο... 

Στον πρωτο πονεσα 8 πηγα νοσοκομειο η 9 η 11 και γεννησα 3μιση.. σε εξαιρετικη διαθεση και ανεκτοι πονοι..

Στο δευτερο κοιμηθηκα 12 την νυχτα στριφογυρνουσα απο πονους.. περιπου 3 ξύπνησα  χρονομετρουσα... πηγα 5 η ωρα το πρωι νοσοκομείο διαστολη 3.. 10το πρωι με στειλαν σπιτι γτ παρεμενε 3 και μ λενε ελα 1 το μεσημερι... παω 1 με 6-7διαστολη... επιτελους... ολα καλα γενναω 3μιση παλι.. 

Το κουφο: γεννησα μονη μου.. με την εγκυμονουσα απεναντι να καλει γιατρο γτ βγηκε το κεφαλι του μωρου και οι γιατροι ηταν αλλου εκανα μονη μου εξωθησεις μεσα στο χειρουργειο (δημοσιο νοσοκομειο).. το εζησα και αυτο!! Αφου  μόλις  βγηκε αντι να ουρλιαξω γενναω να ερθουν φωναξα βοηθειααα αχαχαχαχα και ουρλιαξε η απεναντι με διαστολη 8 αυτη γενναει και έτρεξαν γιατροι και μαιες... τραγικο αλλα το μωρο να ειναι καλα... παντως μετα απο αυτην την εμπειρία  για θυμηστε μου γτ πηγα νοσοκομειο??? Δεν γεννουσα σπιτι?? Το ιδιο και το αυτο:D 

Κατα τα αλλα καλα!! Μια απο τα κλασσικα...!!

Επειτα, αυτες τις μερες αμετρητοι τοκετοι μου ειπαν στον νοσοκομειο... φτ και προγράμμισμενες κσ.. και ετρεχαν οι γιατροι...

Οπως προειπε καποια οτι παρατηρησε η ιδια το ιδιο σε αλλο νοσοκομειο... 

Ευχομαι και στις υπολοιπες, συντομα με τα μωρακια σας στην αγκαλια απιστευτο συναίσθημα  η μητροτητα οσες φορες και να την ζησεις απλα μοναδικη!!! 

Εύχομαι όλα καλα από εδώ και πέρα και για τους δυο σας!!Μονη σου;;;Αχ με έπιασε το στομάχι μου...Το μωράκι σου ήρεμο ;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Μαρία τι γλυκούλικα που είσαι κ με συζυγο! Καλα θα είναι όλα! Κ εσυ αυριο θα έχεις το μωρουλινι σου! 

Καλημερα σε ευχαριστω πολυ!!Εμενα  έχουν αρχίσει από τς 6 η ώρα έχουν αρχίσει και με ετοιμάζουν θα σας στείλω αργότερα.Κοριτσια όλες με το καλό με την βοήθεια τς Παναγίας και του Θεού με έναν πονο :wub:

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό να γέννησετε κορίτσια και όλα να πάνε τέλεια.... Αποδεκατιζεται η ομάδα σιγά σιγά χαχαχα.. 

Εγω εχθές πήγα για περπάτημα πολύ δυνατό τα έδωσα όλα και από το μεσημέρι και μετά που γύρισα με πονάει η λεκάνη μου και γενικά η κάτω περιοχή... Μάλλον λειτούργησε κάπως το περπάτημα... Και ακόμα δλδ έχω συνεχόμενο τέτοιο πόνο... Δεν πήρα τον γιατρό να του το πω γτ μου είχε πει αν ο πόνος έρχεται και φεύγει ανά 10 λεπτά εκεί να τον πάρω... Και έχουμε και το Σάββατο ραντεβού... 

Να ρωτήσω για όσες ξερουν... Αυτό που λένε σε κοιτάζει κολπικά ο γιατρός δλδ μπορεί να ενεργοποιήσει τοκετο σιγά σιγά; βάζει χέρι για διαστολή; τι είναι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! 

Μαρία σε σκεφτόμαστε! Με χωρίς πόνο θα πω !!!!!! Θα μας μιλήσεις όταν θα μπορείς. 

Kwn την έκανα την εξέταση την προηγούμενη εβδομάδα, δεν επιταχυνε τπτ στη δικιά μου περίπτωση αυτή η διαδικασία. Κοιτάζει ο τράχηλος αν είναι μαλακος ,αν είναι κλειστός ή ανοιχτος κ μπορεί να καταλάβει κ αν το μωρο έχει κατέβει εκεί που πρέπει στη λεκάνη, την εμπέδωση που λέμε. Το περπάτημα βοηθαει πολυ  σε αυτο..να κατέβει στη λεκάνη. Επίσης σε μερικές κοπέλες που ειναι κοντά στο due date γι αυτο τους λένε κ περπάτημα κ σ.επαφες για να γίνουν συσπάσεις κ να ξεκινήσει η διαδικασία. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Με το καλό να γέννησετε κορίτσια και όλα να πάνε τέλεια.... Αποδεκατιζεται η ομάδα σιγά σιγά χαχαχα.. 

Εγω εχθές πήγα για περπάτημα πολύ δυνατό τα έδωσα όλα και από το μεσημέρι και μετά που γύρισα με πονάει η λεκάνη μου και γενικά η κάτω περιοχή... Μάλλον λειτούργησε κάπως το περπάτημα... Και ακόμα δλδ έχω συνεχόμενο τέτοιο πόνο... Δεν πήρα τον γιατρό να του το πω γτ μου είχε πει αν ο πόνος έρχεται και φεύγει ανά 10 λεπτά εκεί να τον πάρω... Και έχουμε και το Σάββατο ραντεβού... 

Να ρωτήσω για όσες ξερουν... Αυτό που λένε σε κοιτάζει κολπικά ο γιατρός δλδ μπορεί να ενεργοποιήσει τοκετο σιγά σιγά; βάζει χέρι για διαστολή; τι είναι; 

Βαζει δαχτυλο κολπικα.. καποια στιγμη τελειώνει ο κολπος κ ξεκιναει ο τραχηλος που ειναι μπακαλικα η είσοδος  της μητρας ενω ο κολπος ειναι το χωλ που οδηγει στην μητρα...

Μολις μπει κολπο και προσπαθει να φτάσει  τραχηλο  παρατηρει αν εαι μακρια η κοντα... δλδ αν ειναι ψηλα η μητρα η χαμηλα...

Επειτα αν ειναι κλειστός ο τραχηλος δλδ με βλεννη αποφασιζει αν θα προχωρησει την εξεταση για να δει τον τραχηλο η οχι...αν προχωρησει ουσιστικα αφαιρει τον την βλεννβ και ελεγχει τραχηλο αν ειναι σκληρος μαλακος μπορει να πιασει και σακο με κεφαλι..

Αν ειναι ηδη ανοιχτος ελεγχει αν υπαρχει εξαλειψη αν εχει κοντυνει δλδ ο τραχηλος αν υπαρχει διαστολη αν εχει ανοιξει δλδ... αν τα τοιχωματα ειναι μαλακα η σκληρά....

Και αναλογα κρινει αν πλησιαζεις συον τοκετο  η οχι..

Αυτα εχω καταλαβει εγω....

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ειμαι τοσο χαρουμενη με το νεο μελος που μου δινει ενέργεια  και αποσυμφοριζομαι απο ολα τα αρνητικα (αυπνια πονος κτλ..)... Γυναικολογικα εχω πονους καθως η μητρα πρεπει να επανελθει μετα τον τοκετό ως ενα ποσοστο και μου εξηγησαν οτι υπαρχουν οι μητρες που βαριουνται να κάνουν  συσπασεις και τις βοηθανε αυτοι... μετα τον τοκετο  μου εβαλαν 4 υποθετα ωοτοκινης για να επανελθει κοιμοταν.. επειδη θηλαζω κανω ακομα συσπασεις(οποιος θηλαζει κανει στσπασεις να επανελθει.πληρως η μητρα).. πονοι δυνατοι ενοχλητικοι.. το αντιμετωπιζω με ντεπον...

Επισης, χρειάστηκα και υποθετα αλγκοφρεν γιατι με επιασε τυπου κολικος στο εντερο δεν μπορουσα να παω τουαλετα.... συν παιρνω υποθετα γλυκερινης για να ενεργουμαι ελαχιστα... τωρα που επεστρεψα θα κυνηγησω τα ντουφαλακ που εχετε πει γτ δεν παλευεται... εχω πονους περιοδου και σφαχτες απο δυσκιλιοτητα... διπλωνομουν τοσο που δεν μπορουσα να κρατησω τ μωρο να το θηλασω για τετοιο πονο μιλαμε... αλλα προχωραμε.. εμενα  αυτα τσ τελεια μου ελαχαν... Από λοχεια μου τελειωσαν... απλα απιστευτο.. στον πρωτο ειχα 40μερες..η καθε εγκυμοσυνη και ανθρωπος ειναι διαφορετικος...

Απο φτ κοριτσια ο 2ος πιο δυσκολος και χρονοβορος απο τον πρωτο... 

Στον πρωτο πονεσα 8 πηγα νοσοκομειο η 9 η 11 και γεννησα 3μιση.. σε εξαιρετικη διαθεση και ανεκτοι πονοι..

Στο δευτερο κοιμηθηκα 12 την νυχτα στριφογυρνουσα απο πονους.. περιπου 3 ξύπνησα  χρονομετρουσα... πηγα 5 η ωρα το πρωι νοσοκομείο διαστολη 3.. 10το πρωι με στειλαν σπιτι γτ παρεμενε 3 και μ λενε ελα 1 το μεσημερι... παω 1 με 6-7διαστολη... επιτελους... ολα καλα γενναω 3μιση παλι.. 

Το κουφο: γεννησα μονη μου.. με την εγκυμονουσα απεναντι να καλει γιατρο γτ βγηκε το κεφαλι του μωρου και οι γιατροι ηταν αλλου εκανα μονη μου εξωθησεις μεσα στο χειρουργειο (δημοσιο νοσοκομειο).. το εζησα και αυτο!! Αφου  μόλις  βγηκε αντι να ουρλιαξω γενναω να ερθουν φωναξα βοηθειααα αχαχαχαχα και ουρλιαξε η απεναντι με διαστολη 8 αυτη γενναει και έτρεξαν γιατροι και μαιες... τραγικο αλλα το μωρο να ειναι καλα... παντως μετα απο αυτην την εμπειρία  για θυμηστε μου γτ πηγα νοσοκομειο??? Δεν γεννουσα σπιτι?? Το ιδιο και το αυτο:D 

Κατα τα αλλα καλα!! Μια απο τα κλασσικα...!!

Επειτα, αυτες τις μερες αμετρητοι τοκετοι μου ειπαν στον νοσοκομειο... φτ και προγράμμισμενες κσ.. και ετρεχαν οι γιατροι...

Οπως προειπε καποια οτι παρατηρησε η ιδια το ιδιο σε αλλο νοσοκομειο... 

Ευχομαι και στις υπολοιπες, συντομα με τα μωρακια σας στην αγκαλια απιστευτο συναίσθημα  η μητροτητα οσες φορες και να την ζησεις απλα μοναδικη!!! 

Χαρουμενουλα, τι εμπειρία κ η δική σου;;;; 

Είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα. Κανω εικόνα συνήθως οσα μου λένε για να μπορώ να μπαίνω στη θέση του άλλου και ένιωθα λες κ έβλεπα την ταινία. Πωπω! Πρέπει να τρόμαξες πολυ που ήσουν μόνη σου!! Μπράβο σου που ανταπεξηλθες με τοση δύναμη κ βοήθησες ετσι κ το μωράκι. Επίσης κ εσυ που είσαι τόσο θετικη παρ'όλα αυτά!!! Τώρα καλη δύναμη σε όλα,καλη προσαρμογή αλλά κυρίως δίνετε τόση αγαπη που αυτο είναι η ουσία!

Σας θαυμάζω κορίτσια οσες είχατε τέτοιες δυσκολίες !!! 

Εμείς εδώ αναμένουμε κ χαιρόμαστε να ακούμε νεα σας αλλα κυρίως ποσο ευτυχισμένες είστε με τη μωρουδιλα! Χιχι


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια για τις απαντήσεις!!! Πάντως τα ποναλακια δεν φεύγουν με τπτ... Μακάρι το Σάββατο να μου πει ότι είμαστε κοντά γτ ανυπομονώ να την γνώρισω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kwn σε καταλαβαίνω απόλυτα κ πιστεύω ότι όλες ετσι ειμαστε που έχουμε μείνει να περιμένουμε....εμένα μου είπαν οτι εχω δρόμο ακόμα κ ειδα ξανα το πινακακι χάρη στην πεταλουδίτσα οτι είμαστε κοντά.

Εμένα χθες πονούσε η μεση,όπως στην περίοδο ,πηρα μαια, μου λέει νορμάλ ολα αυτα. Ξεκουράση γιατί το μωράκι έχει δρόμο να διανύσει κ δε θέλει ακόμα να ξεκινήσει ο τοκετός. Τώρα αν η φύση αποφασίσει κ έρθει πιο νωρίς κ χρειαστεί καισαρική επειδή δε θα έχει κατέβει, δε θα πεθανω. Οτι να είναι για καλο!!! Δε σας κρύβω ότι είναι στιγμές που φοβάμαι...Αλλά διαβάζω τα Αλλά κοριτσάκια ποσο καλα τα κατάφεραν κ παίρνω δύναμη. 

Έχουμε μέρες να ακούσουμε πολλά κορίτσια, αυτο παρατηρώ....πέρα απο το suzukaki που την έχουμε έννοια, είναι κ πολλές άλλες...κοριτσάκια όλα καλά;

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Kwn σε καταλαβαίνω απόλυτα κ πιστεύω ότι όλες ετσι ειμαστε που έχουμε μείνει να περιμένουμε....εμένα μου είπαν οτι εχω δρόμο ακόμα κ ειδα ξανα το πινακακι χάρη στην πεταλουδίτσα οτι είμαστε κοντά.

Εμένα χθες πονούσε η μεση,όπως στην περίοδο ,πηρα μαια, μου λέει νορμάλ ολα αυτα. Ξεκουράση γιατί το μωράκι έχει δρόμο να διανύσει κ δε θέλει ακόμα να ξεκινήσει ο τοκετός. Τώρα αν η φύση αποφασίσει κ έρθει πιο νωρίς κ χρειαστεί καισαρική επειδή δε θα έχει κατέβει, δε θα πεθανω. Οτι να είναι για καλο!!! Δε σας κρύβω ότι είναι στιγμές που φοβάμαι...Αλλά διαβάζω τα Αλλά κοριτσάκια ποσο καλα τα κατάφεραν κ παίρνω δύναμη. 

Έχουμε μέρες να ακούσουμε πολλά κορίτσια, αυτο παρατηρώ....πέρα απο το suzukaki που την έχουμε έννοια, είναι κ πολλές άλλες...κοριτσάκια όλα καλά;

Εγώ κορίτσια αύριο έχω γιατρό... μου είχε πει την τελευταία φορά να πάω μετά τα φώτα όπου θα είναι το τελευταίο μας ραντεβού... το έχω καθυστερήσει ήδη... λογικά θα με κοιτάξει και κολπικα.... το κάνει πάντα προς το τέλος της εγκυμοσύνης... τουλάχιστον σε εμένα και σε όσες κοπέλες γνωρίζω όπου έχει ξεγεννήσει... θα πάω με την βαλίτσα μ που σε περίπτωση μου είπε ειμαι έτοιμη να μην πηγαινοέρχομαι είναι δίπλα η κλινική... Αύριο θα είμαι 37+6  εύχομαι να μου πει ότι δεν είμαι έτοιμη ακόμα να πάρω και ακόμα 2 εβδομάδες να είναι ο μικρός 100% έτοιμος...ενδέχεται να κάνω το εμβόλιο κοκκύτη και τις ενέσεις για τα πνευμόνια...Αυτά.... Ποια περιμένουμε τώρα να γεννήσει ??? 

9 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Με το καλό να γέννησετε κορίτσια και όλα να πάνε τέλεια.... Αποδεκατιζεται η ομάδα σιγά σιγά χαχαχα.. 

Εγω εχθές πήγα για περπάτημα πολύ δυνατό τα έδωσα όλα και από το μεσημέρι και μετά που γύρισα με πονάει η λεκάνη μου και γενικά η κάτω περιοχή... Μάλλον λειτούργησε κάπως το περπάτημα... Και ακόμα δλδ έχω συνεχόμενο τέτοιο πόνο... Δεν πήρα τον γιατρό να του το πω γτ μου είχε πει αν ο πόνος έρχεται και φεύγει ανά 10 λεπτά εκεί να τον πάρω... Και έχουμε και το Σάββατο ραντεβού... 

Να ρωτήσω για όσες ξερουν... Αυτό που λένε σε κοιτάζει κολπικά ο γιατρός δλδ μπορεί να ενεργοποιήσει τοκετο σιγά σιγά; βάζει χέρι για διαστολή; τι είναι; 

Αφού έχεις μέρες ακόμα από ότι βλέπω στο πινακακι γτ θες συσπάσεις ??? στο είπε ο γιατρός ?

Link to comment
Share on other sites

Κ εσυ έχεις ακόμα ,αν είναι όλα όπως χρειάζονται, μπορείς να πας κ 39 Κ 40. Εύχομαι το καλύτερο.  Ε δεν εχουν περάσει πολλές μέρες απο τα Φώτα, σιγά Μια βδομαδουλα  8)

Σήμερα θα γεννούσαν maria και dhm οπότε περιμένουμε νεα τους!!

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ στο γιατρό! Ο μπέμπης έχει φτάσει ήδη 3700. Μου είπε ο γιατρός θα με ξαναδεί τη Δευτέρα και μάλλον Τετάρτη θα μπούμε με καισαρική. Εκτός φυσικά αν μέχρι τότε γεννήσω φυσιολογικα. Ανυπομονώ :-)

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...