Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, butterfly1986 είπε:

Πήγα κι εγώ στο γιατρό! Ο μπέμπης έχει φτάσει ήδη 3700. Μου είπε ο γιατρός θα με ξαναδεί τη Δευτέρα και μάλλον Τετάρτη θα μπούμε με καισαρική. Εκτός φυσικά αν μέχρι τότε γεννήσω φυσιολογικα. Ανυπομονώ :-)

Μια χαρά το μωράκι!!!! Ωραία!! Να σε ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα, αν σου έρθει απο μονο του εννοείς να σπάσουν νερα ή αν έχεις οδύνες πας για γεννα σουμπιτο. Αυτο εννοείς φυσιολογικά; αλλιώς με ραντεβού την Τετάρτη. Κ στις 2 περιπτώσεις ομως καισαρική;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου είπε ότι την Παρασκευή μπαίνω για πρόκληση θα είμαι 39βδομαδων. Ο μπέμπης είναι 3 κιλά και μου είπε ότι είναι αδύνατος και δεν έχει νόημα να τον αφήσουμε άλλο γιατί η ανάπτυξη του έχει σταματήσει. Πόσες ώρες περίπου διαρκή η πρόκληση? Εχει πόνο? 

  • Μου αρέσει 2

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Πήγα κι εγώ στο γιατρό! Ο μπέμπης έχει φτάσει ήδη 3700. Μου είπε ο γιατρός θα με ξαναδεί τη Δευτέρα και μάλλον Τετάρτη θα μπούμε με καισαρική. Εκτός φυσικά αν μέχρι τότε γεννήσω φυσιολογικα. Ανυπομονώ :-)

Σε κοίταξε κολπικα ή μόνο υπέρηχο ,?

Just now, Roula2021 είπε:

Κορίτσια Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου είπε ότι την Παρασκευή μπαίνω για πρόκληση θα είμαι 39βδομαδων. Ο μπέμπης είναι 3 κιλά και μου είπε ότι είναι αδύνατος και δεν έχει νόημα να τον αφήσουμε άλλο γιατί η ανάπτυξη του έχει σταματήσει. Πόσες ώρες περίπου διαρκή η πρόκληση? Εχει πόνο? 

Είναι αναλόγως την περίπτωση  και τον  οργανισμό.... Εγώ στο 1ο έκανα 11 ώρες  από την ώρα που ξεκίνησε όλη η διαδικασία....Εγώ για αρκετές ώρες ήμουν ανάσκελα και από ότι κατάλαβα δεν εξελισσόταν γρήγορα ο τοκετός... Προς το τέλος γύρισα αριστερά και ανέβηκε η διαστολή.... συγκεντρώσου στις ανάσες...για εμένα οι πόνοι πριν την επισκληριδιο ήταν σαν μια δύσκολη περίοδο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Μια χαρά το μωράκι!!!! Ωραία!! Να σε ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα, αν σου έρθει απο μονο του εννοείς να σπάσουν νερα ή αν έχεις οδύνες πας για γεννα σουμπιτο. Αυτο εννοείς φυσιολογικά; αλλιώς με ραντεβού την Τετάρτη. Κ στις 2 περιπτώσεις ομως καισαρική;

Κοίτα εξαρτάται ...αν μου σπάσουν τα νερά η με πιάσουν πόνοι και αρχίσει να προχωράει η γέννα πχ έχω διαστολή κατεβαίνει το μωρό κτλ ε δεν θα το σταματήσουμε για να κάνουμε καίσαρ ικη αν δεν συντρέχει λόγος. Απλά επειδή το μωρό θα είναι περίπου 4 κιλά κι έχω και την προηγούμενη τομή θα το παρακολουθεί ο γιατρός κι αν δει κάτι περίεργο θα μου κάνει καισαρική.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Κορίτσια Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου είπε ότι την Παρασκευή μπαίνω για πρόκληση θα είμαι 39βδομαδων. Ο μπέμπης είναι 3 κιλά και μου είπε ότι είναι αδύνατος και δεν έχει νόημα να τον αφήσουμε άλλο γιατί η ανάπτυξη του έχει σταματήσει. Πόσες ώρες περίπου διαρκή η πρόκληση? Εχει πόνο? 

Τωρα μεθαύριο εννοείς;; την επόμενη είχες τελικη ημερομηνία ε; αφου βλέπει ο γιατρος ετσι, ξέρει  καλύτερα σαφώς. Πως εισαι με αυτα τα νέα; όλα καλά θα πανε! Γιατί όχι αλλωστε;

Πεταλουδίτσα ευχαριστώ για τη διευκρίνιση γιατι μπερδεύτηκα. Πλησιάζεις κ εσυ!!! Τι ωραία!

Τι έγινε βρε κορίτσια μόνη μου θα μείνω;;; :roll::D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγω εδω!! Σήμερα μπήκα στην 39 εβδομάδα και δεν νιώθω κάτι διαφορετικό.. 

Αύριο έχω ραντεβού με τις μαιες να δούμε τι θα μας πουν.. Όλα τα έχω έτοιμα κ αναμένω.. Αλλά νομίζω έχει έρθει η ώρα.. Έχω κουραστεί και έχω βαρύνει αρκετά.. 

 

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο αγαπες πλησιάζετε και εσεις μπραβο!!! Οσες εχετε το πρωτο καλη δυναμη στην αρχη μετα θα ανταμειφθειτε ειναι ονειρο η μητροτητα... για αυτες που ειναι ηδη μανουλες μιλαμε δεν υπάρχει  το συναισθημα σαν να το ζεις πρωτη φορα αλλα να μην αγχωνεσαι για τπτ απλα να το ζεις... και ολα λυνονται ως εκ θαυματος... η υπομονη ατελειωτη... δεν με εκνευριζει τπτ... ενω στο πρωτο οσο να πεις η προσαρμογη σε καθε νεα εμπειρια θελει το χρονο της.. 

Σας σκεφτομαι συνεχειαααα.... και παρακολουθω νεα σας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ είσαι κ εσυ κοριτσάκι τι καλά! Σε καταλάβαινω! Έχουμε 1 εβδομάδα διαφορα αλλά σε νιώθω. Προσωπικά ολο κ κάτι κάνω δεν κάθομαι ξάπλα σε καναπέ αλλά κουράζομαι εύκολα. Οπότε μετα απο κούραση στα αυγά μου για λίγες ώρες κ μετα ξανα δραστηριότητες.

Ευχαριστούμε χαρούμενακι! Αχ! Αυτη η προσαρμογή ειναι οντως θεματάκι. Να είμαστε καλά....Κ βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  μου καλησπέρα 4:30 γέννησα στο Ελενα Βενιζέλου στην Αθήνα περιπου 2700 σε κιλά 50 πόντους τν βάλαμε στν μονάδα γιατί είχε κανει δυο κόμπους στν λώρο του και μόλις βγήκε κάναμε ταχυκαρδία.Δεν του έχουν κανει καμία παρέμβαση μου ειπε η παιδίατρος τρώει και κοιμάται μπορεί αύριο να μου τν φέρουν αλλιώς το Σάββατο θα φύγουμε κατευθείαν 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Σε κοίταξε κολπικα ή μόνο υπέρηχο ,?

Είναι αναλόγως την περίπτωση  και τον  οργανισμό.... Εγώ στο 1ο έκανα 11 ώρες  από την ώρα που ξεκίνησε όλη η διαδικασία....Εγώ για αρκετές ώρες ήμουν ανάσκελα και από ότι κατάλαβα δεν εξελισσόταν γρήγορα ο τοκετός... Προς το τέλος γύρισα αριστερά και ανέβηκε η διαστολή.... συγκεντρώσου στις ανάσες...για εμένα οι πόνοι πριν την επισκληριδιο ήταν σαν μια δύσκολη περίοδο...

Υπέρηχο μόνο...κολπικά μου είπε κοιτάζει μετά τις 38 βδομάδες.

Just now, Roula2021 είπε:

Κορίτσια Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου είπε ότι την Παρασκευή μπαίνω για πρόκληση θα είμαι 39βδομαδων. Ο μπέμπης είναι 3 κιλά και μου είπε ότι είναι αδύνατος και δεν έχει νόημα να τον αφήσουμε άλλο γιατί η ανάπτυξη του έχει σταματήσει. Πόσες ώρες περίπου διαρκή η πρόκληση? Εχει πόνο? 

Με το καλό κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κ εγω εδω!! Σήμερα μπήκα στην 39 εβδομάδα και δεν νιώθω κάτι διαφορετικό.. 

Αύριο έχω ραντεβού με τις μαιες να δούμε τι θα μας πουν.. Όλα τα έχω έτοιμα κ αναμένω.. Αλλά νομίζω έχει έρθει η ώρα.. Έχω κουραστεί και έχω βαρύνει αρκετά.. 

 

Καλέ εσύ κοντεύεις για τα καλά! Μπήκες στις 39 η έκλεισες τις 39 και μπαίνεις στις 40??? Περιμένουμε τα νέα σου αύριο!!!!!!!

Just now, Maria mariaa είπε:

Κοροτσια μου καλησπέρα 4:30 γέννησα στο Ελενα Βενιζέλου στην Αθήνα περιπου 2700 σε κιλά 50 πόντους τν βάλαμε στν μονάδα γιατί είχε κανει δυο κόμπους στν λώρο του και μόλις βγήκε κάναμε ταχυκαρδία.Δεν του έχουν κανει καμία παρέμβαση μου ειπε η παιδίατρος τρώει και κοιμάται μπορεί αύριο να μου τν φέρουν αλλιώς το Σάββατο θα φύγουμε κατευθείαν 

Να σου ζήσει το γλυκούλι σου!!! Να το χαίρεσαι να είναι πάντα χαρούμενο. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και με το καλό το Σάββατο να πάτε σπιτάκι σας!!!!!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡ γεννήθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία μου να σας ζήσει!!!!! Ολά τα καλά!!!! Ολά με υγεία κ ευτυχία!

Πως είσαι εσυ; πονάς; 

Απ ότι καταλαβαίνω, το μωράκι μια μικρή ανωμαλία είχε που ολα καλα! Απλα για γίνει ακόμα καλύτερα τον εχουν μονάδα. Αύριο θα σου έρθει θρεφταρι! Χιχι! 

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Μαρία μου να σας ζήσει!!!!! Ολά τα καλά!!!! Ολά με υγεία κ ευτυχία!

Πως είσαι εσυ; πονάς; 

Απ ότι καταλαβαίνω, το μωράκι μια μικρή ανωμαλία είχε που ολα καλα! Απλα για γίνει ακόμα καλύτερα τον εχουν μονάδα. Αύριο θα σου έρθει θρεφταρι! Χιχι! 

 

Σε ευχαριστω πολυ @Lottaki είχε κανει μόνος του κόμπους στν λώρο μας ειπε πάλι καλα που δεν τους είχε σφξει..Έχω πινάκια θε το φυσιολογικά όλα καλα δόξα το θεό πήγαμε καλα 

Link to comment
Share on other sites

Μαρία να σου ζήσει!!!να είναι γερό και σύντομα στην αγκαλιτσα σου να μυρίσει μανούλα το μικρουλακι.

Πεταλούδα  Ρούλα Βιβή πήρατε όλες φορα!!!!  με το καλό κοριτσια να ελευθερωθειτε όσο πιο ανώδυνα και βατα γίνεται.

Λοτακι και μικρή Ολλανδέζα νομίζω ξεμειναμε για τα καλά. Εχω αρχίσει και δυσανασχετω όμως,κουράζομαι δε μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να λαχανιαζω γενικά ένας εκνευρισμός αναμονής...άντε να δούμε,έχω γιατρό μεθαύριο να δω τι θα γίνει με τη μικρή θα θελήσει να βγει καμιά φορά η έχει λουφαξει για τα καλά εκεί μέσα;;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...