Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      έχεις εικονα αν τις σταματούν μετά απο ενα διάστημα αν επιτευχθει εγκυμοσυνη;;

      Ακούω και εγω αυτη την αποψη απο μερικους οτι δεν ειναι απαραιτητες

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια νέα από γιατρό έχουμε ???

πρίν από 4 λεπτά , Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γεννησα και όλα πήγαν καλά.. Είμαι με το πλάσματακι μου αγκαλίτσα... Είμαι εξαντλημένη.. όσες γεννησατε να σας ζήσουν κορίτσια μου γερά να είναι... 

Να σου ζήσει κορίτσι μου... γερή και ευτυχισμένη να είναι και να την καναρωνετε...!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια μου όσες Γεννησατε φορούσατε μάσκα μέσα στο μαιευτήριο όλο το 24 Ώρο?

Δημοσιο Θεσσαλονικης: διπλη μασκα στο χειρουργιο... 

Και μονη στο δωμάτιο τις ωρες που εμαπιναν επισκεψεις τυπου μαια γιατροι φαγητο καθαριστρια... 

Υπολοιπες  ωρες εντος δωματιου ελευθερία... εκτος δωματιου πχ διαδρομο με μασκα!!

Just now, vivi24 είπε:

Σε όσες λέει ο γιατρός βαρος εμβρύου  , παίρνει κανονικά τις μετρήσεις κεφάλι κοιλιά και μοιριαιο οστό  και βγαίνει το βάρος ??? 

Ακριβως!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ χαιρομαι π γεμιζει το πινακακι με γεννες! :x

Εμενα μεχουν πιασει τα ψυχολογικα μου.. Το μωρο δειχνει να μην παιρνει βαρος κ μου πε η παιδιατρος να παιρνει κ συμπληρωμα..ειμαι 8 μερα μαμα κ εχω γαλα αρκετο απο την πρωτη μερα αλλα μαλλον οχι τοσο οσο χρειαζεται.. 

Ποτε θα αρχισω την πολυ ποσότητα? Τον βαζω στηθος οποτε θελησει.. :???:

Απο ξενυχτι πολυ.. Οποτε κλαιει μ σπαραζει η καρδια! 

 

Για αρχη η θεληση μετραει!! Έπειτα  μια συμβουλος είναι  η καλυτερη λυση για μενα για να μην επιδεινωθει η ψυχολογια σου!!

Επισης, πχ το μωρο μπορει να ειναι 2 ωρες στο στηθος δεν σημαινει οτι θηλαζει 2ωρες καποια συγκεκριμενη ωρα θηλαζει και καποια απλα πιπιλαει... πρεπει η ωρα που θηλαζει να ειναι συγκεκριμενη δεν θυμαμαι ακριβως απο το πρωτο παιδι...

Μονο μια συμβουλος θα σ δειξει να καταλαβαινεις αν θηλαζει η αν πιπιλαει...

Επισης, πρεπει να θηλαζει συνεχεια και οποτε θελει εννοειται.. πχ αυτος μπορει να μην θελει για κανα 3ωρο να θηλασει αλλα για να εχεις παραγωγη θα πρεπει να τον βαζεις πιο συχνα απο αυτο που θελει.... 

Στο νοσοκομειο μου ειπαν ανα μια ωρα αποκλειστικος θηλασμος...

Με την παιδιατρο δεν μιλησα ακομα...

Είμαι στην φαση που ξεκινησα με μεικτο... μετα 2 μερες με σκετο θηλασμο... και μετα παλι μεικτο 50δικο μου και 20ξενο ανα 2-3... δεν παει 3ωρο παντα πειναει νωριτερα.. και αμα φαει δικο μου μονκ 70  και στην ωρα πανω πειναει...

Αντλω και του δινω οταν εχω δουλειες και τον βαζω και στηθος οταν εχω χρονο... βλεπω ότι  οσο περισσοτερο τρωει στηθος και αντλω αυξανεται... απο 20ml εχω φτασει 50ανα γευμα..αν πετυχω να τρωει μονο στηθος καλως αν ζοριστω μονο ξενο παλι καλως.... δεν θα σκασω.... κανω δοκιμές... γτ με πλήγωσε  στο ενα απο απροσεξια μου... 

Οι μαιες μου ειπαν οτι η παραγωγη ρυθμιζεται τις πρωτες 40μερες.. να μην απελπιζεται καμια οτι οσο δωσεις θα ερχεται αλλα πρεπει να δωσεις οχι να νομιζεις οτι εδωσες..... επειδη καθεται στο μεμε... το αν τρωει ικανοποιητικά  φαινεται στις πανες ειπαν 5 πανες φουλ γεματες το 24ωρο...

Εισαι μονο 8η ημερα εχεις χρονο να το ρυθμισεις...θελει τροπο οχι μονο κοπο... αν εχεις οικονομικη δυνατοτητα συμβουλεψου μια ειδικο...

Εγω επειδη δεν ξερω τι τρωει και τι αφηνει αρμεγομαι μου ειναι πιο ξεκουραστο... και παρατηρησα χορταινει  50 αλλα ταβλιαζεται με 70... αλλα δεν εχω 70... και του δινω συμπληρωμα...

Επισης δεν εχω ωραριο φαγητου... εχω ωράριο  υπνου μονο 2ωρες την νυχτα και 2 ωρες το μεσημερι...

Αυτα ξερω... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Σε όσες λέει ο γιατρός βαρος εμβρύου  , παίρνει κανονικά τις μετρήσεις κεφάλι κοιλιά και μοιριαιο οστό  και βγαίνει το βάρος ??? 

Ναι ακριβώς ετσι


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Για αρχη η θεληση μετραει!! Έπειτα  μια συμβουλος είναι  η καλυτερη λυση για μενα για να μην επιδεινωθει η ψυχολογια σου!!

Επισης, πχ το μωρο μπορει να ειναι 2 ωρες στο στηθος δεν σημαινει οτι θηλαζει 2ωρες καποια συγκεκριμενη ωρα θηλαζει και καποια απλα πιπιλαει... πρεπει η ωρα που θηλαζει να ειναι συγκεκριμενη δεν θυμαμαι ακριβως απο το πρωτο παιδι...

Μονο μια συμβουλος θα σ δειξει να καταλαβαινεις αν θηλαζει η αν πιπιλαει...

Επισης, πρεπει να θηλαζει συνεχεια και οποτε θελει εννοειται.. πχ αυτος μπορει να μην θελει για κανα 3ωρο να θηλασει αλλα για να εχεις παραγωγη θα πρεπει να τον βαζεις πιο συχνα απο αυτο που θελει.... 

Στο νοσοκομειο μου ειπαν ανα μια ωρα αποκλειστικος θηλασμος...

Με την παιδιατρο δεν μιλησα ακομα...

Είμαι στην φαση που ξεκινησα με μεικτο... μετα 2 μερες με σκετο θηλασμο... και μετα παλι μεικτο 50δικο μου και 20ξενο ανα 2-3... δεν παει 3ωρο παντα πειναει νωριτερα.. και αμα φαει δικο μου μονκ 70  και στην ωρα πανω πειναει...

Αντλω και του δινω οταν εχω δουλειες και τον βαζω και στηθος οταν εχω χρονο... βλεπω ότι  οσο περισσοτερο τρωει στηθος και αντλω αυξανεται... απο 20ml εχω φτασει 50ανα γευμα..αν πετυχω να τρωει μονο στηθος καλως αν ζοριστω μονο ξενο παλι καλως.... δεν θα σκασω.... κανω δοκιμές... γτ με πλήγωσε  στο ενα απο απροσεξια μου... 

Οι μαιες μου ειπαν οτι η παραγωγη ρυθμιζεται τις πρωτες 40μερες.. να μην απελπιζεται καμια οτι οσο δωσεις θα ερχεται αλλα πρεπει να δωσεις οχι να νομιζεις οτι εδωσες..... επειδη καθεται στο μεμε... το αν τρωει ικανοποιητικά  φαινεται στις πανες ειπαν 5 πανες φουλ γεματες το 24ωρο...

Εισαι μονο 8η ημερα εχεις χρονο να το ρυθμισεις...θελει τροπο οχι μονο κοπο... αν εχεις οικονομικη δυνατοτητα συμβουλεψου μια ειδικο...

Εγω επειδη δεν ξερω τι τρωει και τι αφηνει αρμεγομαι μου ειναι πιο ξεκουραστο... και παρατηρησα χορταινει  50 αλλα ταβλιαζεται με 70... αλλα δεν εχω 70... και του δινω συμπληρωμα...

Επισης δεν εχω ωραριο φαγητου... εχω ωράριο  υπνου μονο 2ωρες την νυχτα και 2 ωρες το μεσημερι...

Αυτα ξερω... 

Σευχαριστω!! Εγω τωρα βγαζω κοντα 50ml απο το ενα στηθος.. Το αλλο ειναι λιγο πισω σε ml γιατι ειχα πληγουλα.. Δινω κ ενα συμπληρωμα τη μερα.. Τι να πω.. Καθε ποτε αντλεις? Μετρηθηκαμε το βραδυ και πηραμε 40γρ σε 2 μερες.. Αναθαρρησα λιγο...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki said:

Καλημέρα!!!

Ρούλα τι νεα;;;;

@Mikri Ollandeza πήγες να σε δουν οι μαιες; 

Καλημέρα...τωρα πάω για πρόκληση τοκετού εδω ειναι 7 το πρωί ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 4

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Roula2021 είπε:

Καλημέρα...τωρα πάω για πρόκληση τοκετού εδω ειναι 7 το πρωί ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, με έναν πόνο! Εύχομαι να κρατησεις το μωρακι σου γερό και δυνατό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Καλημέρα...τωρα πάω για πρόκληση τοκετού εδω ειναι 7 το πρωί ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!!!!!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας κοριτσάκια μου να είστε γερές καλή ανάρρωση σε όλες σας!! Εμείς μεγαλωνουμε τώρα ξεκίνησε κι μένει ξύπνιος πιο πολλές ώρες αλλά δυστυχώς είναι τα βράδια αυτές οι ώρες αν δεν πάει 6 το πρωί δεν πάμε για ύπνο.... ειμαι με 3 μάξιμουμ 4 ώρες ύπνο την μέρα.... Σήμερα γίναμε 1ος μηνός! Δυστυχώς δεν έχω γάλα μίλησα κι με την μαία μου που είναι υπέρ του θηλασμού κι είναι γενικά πολύ γνώστης έκανα ότι μου είπε με θηλαστρα με μαγιες μπύρας κι άλλα ... αλλά δεν βγάζω τίποτα κι είναι κι π μπέμπης σχεδόν όλη μέρα πάνω μου...  δεν πειράζει ότι μπορώ κάνω τον βάζω για αυτό το λίγο ου βγάζω.... Ο μεγάλος μου που έτρωγε μόνο ξένο δόξα το Θεό είναι κι αναπτυγμένος κι μέχρι τώρα 17 μηνών μόνο μύξες είχε μια φορά πέρυσι.. εύχομαι όλες να είστε με τα μπεμπακια σας καλά μπαίνω κι βλέπω  νέα σας !!! Χαίρομαι που το πινακακθ συνέχεια ανανεώνεται! Και όσες ετοιμάζεστε με μια ανάσα να βγουν !!! 

  • Μου αρέσει 4

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...