Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα! Περασα μια μερα με 40 πυρετο και μαστιτιδα.. Νομιζα οτι ετρωγε ο μικρος αλλα ρουφαγε λιγα πραγματα.. Μετα αποκοιμιοταν.. Ειμαι με αντιβιωση αμοξιλ.. Κ συχνο αδειασμα.. 

3 ώρες πρίν, Opheliav είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές!!Δυστυχώς δε μου εμφανίζει το link..

Παλεύω με το θηλασμό, ευτυχώς έχει κατέβει το γάλα κτλ, τρώει συνέχεια η μπουμπού κ ήδη πήρε πίσω και τα γραμμάρια που έχασε στο μαιευτήριο! Από πάνες Επίσης λερωνουμε κ παραπάνω από το μίνιμουμ που λένε.

Το μόνο που με ζοριζει είναι ο ύπνος. Πάλι χθες 1 ώρα κατάφερα μόνο το απόγευμα που είχε κοιμηθεί για κάνα 3 ωρο στο φωλιά. Όλο το βράδυ μόνο αγκαλιά ήθελε. 

Θηλαζα κάνα 45 λεπτό,  κοιμόταν. Την κρατούσα λίγο αγκαλιά ,  με το που πήγαινα να την αφήσω ξυπνούσε κ παραπονιόταν .. ενώ την ημέρα τελείως διαφορετική εικόνα. Θηλάζει κάνα 20 λεπτό κ μετά κοιμάται πιο εύκολα..

Θηλάζει κάποια άλλη αποκλειστικά? 

Κορίτσια που δε γεννησατε ακόμη , ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΊΤΕ όσο μπορείτε!!!!

Καλησπερα!! Αυτο θα θελα να κανω.. Αλλα ο μικρος ενω καταπινει καποιες γερες γουλιες μετα λαγοκοιμαται κ πιπιλιζει.. Εχει τυχει κ μια ωρα να θηλαζω αλλα δεν ηταν πραγματικος θηλασμος.. Κ κατεληξα με μαστιτιδα! Χτες ημουν με 39 και 40 πυρετο.. 

5 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Εμείς με την ακράτεια αν τυχόν σπάσουν τα νερά πως θα το καταλάβουμε ξέρει καμία ???

Θα το καταλαβεις 100%!!σαν βρυση π δεν σταματα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Klegeo περαστικά !!! μαστιτιδα δεν έχω περάσει αλλά από ότι έχω ακούσει είναι επώδυνο...πως θα συνεχίσεις τώρα ?? με θηλασμό ή συμπλήρωμα ?? Η αντιβίωση είναι συμβατή με θηλασμό νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

@Klegeo περαστικά !!! μαστιτιδα δεν έχω περάσει αλλά από ότι έχω ακούσει είναι επώδυνο...πως θα συνεχίσεις τώρα ?? με θηλασμό ή συμπλήρωμα ?? Η αντιβίωση είναι συμβατή με θηλασμό νομίζω 

Ναι ειναι συμβατη.. Απλα αναγκαστηκα βα πεταξω το γαλα π εβγαζα γιαρι ειχα πανω απο 39..ντους ζεστα ντεπον κ στο κρεβάτι . Συνεχιζω με αντληση συχνη..  Μασαζακια στο μαστο.. Κ τ δινω οτι βγαζω.. Αν δεν εχω κατι πινει συμπληρωμα.. Ενιωθα τισο ανήμπορη χτες.. Δεν μπορουσα να φροντισω το μωρο μου.. :sad: 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Τις έχω κάνει τις εξετάσεις γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου γέννησα πρόωρα λόγω χολοστασης. Όμως αυτή τη φορά βγήκαν όλα φυσιολογικα. Ο γιατρός λέει μάλλον ψυχοσωματικό είναι η από την αυξημένη ροή αίματος.

Υπομονή κοριτσάκι μου. Η παρασκευή είναι πολύ κοντά!!! Άντε βλέπω καινούργια μωράκια κι αυτή τη βδομάδα να έρχονται!!!!

Ο γιατρός μου είπε ότι τα υγρά από το σπάσιμο των νερών συνήθως είναι πιο πολλά. Δηλαδή θα λερώσουν και τα μπούτια σου.

Να πω οτι η φαγουρα π ειχα σε ολο μ το κορμι εξαφανιστηκε με την γεννα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Να πω οτι η φαγουρα π ειχα σε ολο μ το κορμι εξαφανιστηκε με την γεννα! 

Αχ μακάρι να γίνει και σε μένα το ίδιο!!!!!!!

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα πάλι! Το μωρό είναι 3,8-4 κιλά! Κανονίσαμε καισαρική για την Τετάρτη. Αύριο θα πάω να κάνω τον προεγχειρητικό έλεγχο.. 

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Ναι ειναι συμβατη.. Απλα αναγκαστηκα βα πεταξω το γαλα π εβγαζα γιαρι ειχα πανω απο 39..ντους ζεστα ντεπον κ στο κρεβάτι . Συνεχιζω με αντληση συχνη..  Μασαζακια στο μαστο.. Κ τ δινω οτι βγαζω.. Αν δεν εχω κατι πινει συμπληρωμα.. Ενιωθα τισο ανήμπορη χτες.. Δεν μπορουσα να φροντισω το μωρο μου.. :sad: 

Κάνε υπομονή κι όλα θα περάσουν...σου στέλνουμε τις θετικές μας σκέψεις,ακόμα και μαστίτιδα εγώ θα σου έλεγα τη ταπεινή μου άποψη,να συνεχίσεις να αντλείς από το άλλο στήθος,ότι πίνει από σένα καλό του κάνει.

Just now, butterfly1986 είπε:

Αχ μακάρι να γίνει και σε μένα το ίδιο!!!!!!!

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα πάλι! Το μωρό είναι 3,8-4 κιλά! Κανονίσαμε καισαρική για την Τετάρτη. Αύριο θα πάω να κάνω τον προεγχειρητικό έλεγχο.. 

Αχ άντε όλο και μικραίνει το πινάκακι μας.Θα βγει ένας  μπεμπαρος!!!!πωπω!!!Με το καλό όλα!

Κορίτσια η κοιλιά σμρ έχει πετρώσει από το μεσημέρι και νιώθω πίεση αρκετή από κάτω αλλά δε μπορώ να πω ότι πονάω.Μηπως το είχε πάθει καμιά πριν γεννήσει;η έστω όταν πλησίαζε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Lottakiκάθε μέρα ανεβοκατεβαινω στον 3ο που μένω αλλά όχι πολλά πράγματα.. Κ κάνα μισάωρο περπάτημα κ αυτά.. Δεν μου έδωσαν κάποια συγκεκριμένη οδηγία οι μαιες.. 

Το μόνο που ένιωσα πριν από λίγο ήταν κάτι σουβλιες που ξεκινούν από την πλάτη μέχρι την λεκάνη.. Αλλά πέτρωμα κοιλιάς κ τέτοια καθόλου.. 

 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Klegeo είπε:

Να πω οτι η φαγουρα π ειχα σε ολο μ το κορμι εξαφανιστηκε με την γεννα! 

Περαστικά σου κοριτσάκι! Ταλαιπωρήθηκες δυστυχώς....πω πω ! Εύχομαι να περάσει γρηγορα ολο αυτο. Να κοιτάξεις να γίνεις πρωτα εσυ καλά κ έτσι θα βοηθήσεις κ το μωράκι. Ήξερα κ γω απο φιλες οτι με πυρετό τόσο δεν έκανε να θηλάζουν. Δεν ειμαι όμως ειδικη επι του θέματος! Ότι πουν γιατροί...

Μικρή Ολλανδέζα, θα έρθει κ απο μονο του σιγά σιγά, ας εμπιστευτούμε τη φύση.  Παρακολουθείσαι απο τις μαιες, εισαι σε καλά χέρια!!

Πεταλουδίτσα!??!!! Ήρθε κ η σειρά σου!!! Παιδι με τα ολα του!!!! Με τις υγείες σας μαμα κ μωράκι. Θα τα ξαναπούμε κ αύριο :grin:

Εγω μίλησα με γιατρό ,να επιβεβαιώσω την ώρα για Τετάρτη, κ του λέω...Να ξεκινήσει να κάνει ο σύζυγος τεστ covid? Α όχι μου λέει! Έχουμε ακόμα δρόμο!!! Omg!!!!!!!!!!!!!!

  • Χαχα 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σε όσες δν γεννησατε ακόμη θα πω με το καλό και με έναν πονο!!!Σε όσες γεννήσαμε καλή λοχεία..Εμεις βγήκαμε εχτές από το Νοσοκομείο στο σπιτι είχαμε έκπληξη από τς παππούδες με μπαλόνια αρκουδάκια ήταν πολυ ομορφα και πολλά δάκρυα χαράς..Εγω εκανα καισαρική και ευτυχώς πήγαν πολυ καλα όλα..Εγω την ημέρα που βγήκαμε πήρα ένα ηλεκτρονικό θηλαστρο προσπαθώ και αντλώ όσο μπορώ δεν βγάζω πολυ 40 γρ καπου,εκει δίνω συμπλήρωμα γιατί στο νοσοκομείο  έκανε υπογλυκαιμία και πεινάει πολυ δίνω πρώτα το δικό μου και μετά συμπλήρωμα κάθε 3 ώρες ξυπνάμε για φαγητο,είναι πολυ ήρεμος..Ερχεται και η μαμα μου και κοιμάμαι λίγο το πρωί Φλκ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Μαρία καλως φτάσατε στο σπίτι σας κ με τέτοια ωραία υποδοχή! 

Θα βρείτε ρυθμούς όλοι σας σιγά σιγά, όλοι προσαρμογή χρειαζόμαστε. Μια χαρά ήδη τα πατε κ θα συνεχίσετε !! Καλη συνέχεια! :)

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Όσα κορίτσια γέννησαν μπορούν να μας πουν τι γίνεται με τα mitrotan ;  Σας τα έδωσαν ???

Καλημέρα κορίτσια!

 

Τι είναι αυτά? Δε μου έδωσαν κάτι πέρα από αντιβίωση όσο ήμουν στο μαιευτήριο και παυσίπονα για τα ραμματα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

 

Τι είναι αυτά? Δε μου έδωσαν κάτι πέρα από αντιβίωση όσο ήμουν στο μαιευτήριο και παυσίπονα για τα ραμματα..

Τα δινουν για να κανει συσπασεις η μητρα να παει πιο γρηγορα στη θεση της.. Συνηθως τα δινουν σε οσες δεν θηλαζουν.. Με το θηλασμο παει στη θεση της πολυ γρηγοτα.. Απο λροσωπικη εμπειρια.. Ο θηλασμος παραγει μια ορμονη δεν θυμαμαι ονομα.. Ωτοκινη νομιζω.. Π κανει την δουλεια πολυ ευκολη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Τα δινουν για να κανει συσπασεις η μητρα να παει πιο γρηγορα στη θεση της.. Συνηθως τα δινουν σε οσες δεν θηλαζουν.. Με το θηλασμο παει στη θεση της πολυ γρηγοτα.. Απο λροσωπικη εμπειρια.. Ο θηλασμος παραγει μια ορμονη δεν θυμαμαι ονομα.. Ωτοκινη νομιζω.. Π κανει την δουλεια πολυ ευκολη.. 

Εσύ τα πήρες ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...