Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Μαρία καλως φτάσατε στο σπίτι σας κ με τέτοια ωραία υποδοχή! 

Θα βρείτε ρυθμούς όλοι σας σιγά σιγά, όλοι προσαρμογή χρειαζόμαστε. Μια χαρά ήδη τα πατε κ θα συνεχίσετε !! Καλη συνέχεια! :)

@Lottaki Σε ευχαριστω πολυ !!!

Just now, KwnKwn10 είπε:

Κορίτσια σήμερα το πρωί είδα στο εσώρουχα μπόλικο άσπρο παχυρεστο σαν γλιτσα...σημαινει κάτι; το έχει δει καμία άλλη; 

Καλημερα μην  φοβάσαι λογικά βλέννη είναι φυσιολογικά υγρά όταν φτάνεις κοντα στην γεννα 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Κάνε υπομονή κι όλα θα περάσουν...σου στέλνουμε τις θετικές μας σκέψεις,ακόμα και μαστίτιδα εγώ θα σου έλεγα τη ταπεινή μου άποψη,να συνεχίσεις να αντλείς από το άλλο στήθος,ότι πίνει από σένα καλό του κάνει.

Αχ άντε όλο και μικραίνει το πινάκακι μας.Θα βγει ένας  μπεμπαρος!!!!πωπω!!!Με το καλό όλα!

Κορίτσια η κοιλιά σμρ έχει πετρώσει από το μεσημέρι και νιώθω πίεση αρκετή από κάτω αλλά δε μπορώ να πω ότι πονάω.Μηπως το είχε πάθει καμιά πριν γεννήσει;η έστω όταν πλησίαζε;

Τα συμπτωματα π ειχα ηταν διαρροια,  πετρωματα, πονακια ελαφρα περιοδου χαμηλα κοντα στο ηβικο οστο,  κ πολλα λευκομπεζ υγρα παχυρευστα.. Για τρεις μερες ολα αυτα.. Την τεταρτη μερα μ σπασαν τα νερα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε πλησιάζεις κ εσυ kwn!!!! Είναι νορμάλ ολα αυτά ...φτάσαμε στο τέλος πια.

Προσωπικά περα απο τα πονακια περιόδου,όχι κ καθημερινά, δεν εχω κάτι αλλο....Αύριο με την εξέταση θα δούμε. 

Πεταλουδίτσα πήγες για προεγχειρητικο; 

ωκυτοκίνη είναι η ορμόνη που λετε, την οποία την ονομάζουν ορμόνη της αγάπης. Έχει να κάνει με το δέσιμο του ανθρώπου με το μωρο του ,με τις σχέσεις ανθρώπων μεταξύ τους (έρωτευμενοι) , ακόμα κ με τον οργασμό. Αλλα επισης με τη σχέση μας με τα κατοικίδια ή γενικά τα ζώα που ερχόμαστε γλυκα σε αλληλεπίδραση . Γι αυτο μπορει να έχετε δει σε σειρές ή ταινίες να λένε στο συζυγο να κάνει "κατι" με τη συζυγο οταν εχει ξεκινήσει ο τοκετός ώστε να επισπεύσει την διαδικασία (με οργασμό να μην πονάει στις οδύνες) . Τώρα κατα πόσο είναι η εφικτό αυτο είναι αλλο θεμα χαχαχαχαχα! Για αυτο ανέφερα ταινία ή σειρά. Εχω κανει διατριβή πανω σε αυτο το κομμάτι της ορμόνης αυτής οπότε για αυτο μοιράστηκα κάποια χαρακτηριστικά της:smile:. Επίσης να πω στο τέλος ,ότι δυστυχώς η συνθετική ωκυτοκίνη καμία σχέση με τη φυσική.

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Άντε πλησιάζεις κ εσυ kwn!!!! Είναι νορμάλ ολα αυτά ...φτάσαμε στο τέλος πια.

Προσωπικά περα απο τα πονακια περιόδου,όχι κ καθημερινά, δεν εχω κάτι αλλο....Αύριο με την εξέταση θα δούμε. 

Πεταλουδίτσα πήγες για προεγχειρητικο; 

ωκυτοκίνη είναι η ορμόνη που λετε, την οποία την ονομάζουν ορμόνη της αγάπης. Έχει να κάνει με το δέσιμο του ανθρώπου με το μωρο του ,με τις σχέσεις ανθρώπων μεταξύ τους (έρωτευμενοι) , ακόμα κ με τον οργασμό. Αλλα επισης με τη σχέση μας με τα κατοικίδια ή γενικά τα ζώα που ερχόμαστε γλυκα σε αλληλεπίδραση . Γι αυτο μπορει να έχετε δει σε σειρές ή ταινίες να λένε στο συζυγο να κάνει "κατι" με τη συζυγο οταν εχει ξεκινήσει ο τοκετός ώστε να επισπεύσει την διαδικασία (με οργασμό να μην πονάει στις οδύνες) . Τώρα κατα πόσο είναι η εφικτό αυτο είναι αλλο θεμα χαχαχαχαχα! Για αυτο ανέφερα ταινία ή σειρά. Εχω κανει διατριβή πανω σε αυτο το κομμάτι της ορμόνης αυτής οπότε για αυτο μοιράστηκα κάποια χαρακτηριστικά της. Επίσης να πω στο τέλος ,ότι δυστυχώς η συνθετική ωκυτοκίνη καμία σχέση με τη φυσική.

Καλησπέρα!!! Ναι πήγα για τον προεγχειρητικό έλεγχο. Αίμα και ουρά έδωσα κι έφυγα! Τα υπόλοιπα αύριο!!!!

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφτασε η ώρα!!!!!!!!!!

 

πρίν από 24 λεπτά , KwnKwn10 είπε:

Κορίτσια σήμερα το πρωί είδα στο εσώρουχα μπόλικο άσπρο παχυρεστο σαν γλιτσα...σημαινει κάτι; το έχει δει καμία άλλη; 

Μήπως είναι αυτό το πώμα που λένε???αν και νομίζω ότι συνηθως αυτό συνοδεύεται κι από λίγο αίμα.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω Ναι ήρθε η ώρα! Κάτσε σήμερα, ηρέμησε οσο μπορεις, μιλα στα παιδάκια σου ,αγκάλιασε τα ,κανε ντουζάκι γενικά ότι σε ηρεμεί. 

Τεστ covid σου έκαναν;;; 

Αχ μπραβο, ήρθε η δική σου στιγμή! Ζηλεύω λιγο ,με την καλη έννοια πάντα...


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria mariaa είπε:

@Lottaki Σε ευχαριστω πολυ !!!

Καλημερα μην  φοβάσαι λογικά βλέννη είναι φυσιολογικά υγρά όταν φτάνεις κοντα στην γεννα 

Μακάρι... Πήρα τον γιατρό και δν μ απάντησε και τώρα κάθε φορά που πάω τουαλέτα βλέπω ελάχιστα διαφανή υγρά... 

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα!!! Ναι πήγα για τον προεγχειρητικό έλεγχο. Αίμα και ουρά έδωσα κι έφυγα! Τα υπόλοιπα αύριο!!!!

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφτασε η ώρα!!!!!!!!!!

 

Μήπως είναι αυτό το πώμα που λένε???αν και νομίζω ότι συνηθως αυτό συνοδεύεται κι από λίγο αίμα.

Λες; δύο σταγόνες αίμα είχα δει το Σάββατο περίπου 2 ώρες μετά την κολπική εξέταση που μ έκανε... Τι να πω... Πφφ περιμένω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Πωπω Ναι ήρθε η ώρα! Κάτσε σήμερα, ηρέμησε οσο μπορεις, μιλα στα παιδάκια σου ,αγκάλιασε τα ,κανε ντουζάκι γενικά ότι σε ηρεμεί. 

Τεστ covid σου έκαναν;;; 

Αχ μπραβο, ήρθε η δική σου στιγμή! Ζηλεύω λιγο ,με την καλη έννοια πάντα...

Ναι κάναμε σήμερα το πρωί τεστ covid για να μην τρέχουμε αυριο. Έχω αγχωθει λίγο με τα παιδιά μην στεναχωρηθουν που θα λείπω αλλά ελπίζω ότι θα περάσουν μια χαρά με παππουδογιαγιαδες.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να τα σκέφτεσαι αυτα! Ολά Τα συναισθήματα δεκτα!! Θα περάσουν τέλεια τα παιδάκια, αυτο ειναι σίγουρο. Ολα τα χατίρια, οτι φαγητό θέλουν χαχαχα! 

Ολο με το καλο!!!! Αύριο θα ειμαι κ γω πολυ κοντά σου ,θα σου στέλνω θετική ενέργεια χιχι

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Λογικό είναι να τα σκέφτεσαι αυτα! Ολά Τα συναισθήματα δεκτα!! Θα περάσουν τέλεια τα παιδάκια, αυτο ειναι σίγουρο. Ολα τα χατίρια, οτι φαγητό θέλουν χαχαχα! 

Ολο με το καλο!!!! Αύριο θα ειμαι κ γω πολυ κοντά σου ,θα σου στέλνω θετική ενέργεια χιχι

Που κοντά μου??είναι ο γιατρό ς σου προς το Λητώ????


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lottaki είπε:

Θα είμαι στο Μητέρα, Ε μια Κηφισίας δρομος χιχι! Πως λενε μερικοί ενα τσιγάρο δρομος 

Άντε ωραία!!! Να μας πεις τα νέα σου από το γιατρό!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Όσα κορίτσια γέννησαν μπορούν να μας πουν τι γίνεται με τα mitrotan ;  Σας τα έδωσαν ???

Ελα αγαπη σε αυτο το νοσοκομειο αντ' αυτου  μου εβαλαν 4 υποθετα  καποιο αλλο φαρμακο που κανει την ιδια δουλεια μου ειπαν συσπασεις στην μητρα.... ηταν ψηλα η μητρα και μετα την γεννα  και δεν κατεβαινε παναθεμα της ενω στη διπλανη μου που γεννησε στο καπακι κατεβηκε μονη τηε επανηλθρ δλδ στην θεση της μονη της... μου ειπαν οτι υπάρχουν  οι μητρες που κανουν συσπασειε και επανερχονται μονες τους και οι αλλες που βαριουνται  να κανουν συσπασεις δλδ η χαζοβμβιολα η δικη μου... απο πονο καμια σχεση... λιγο εντονος καποιρε στιγμες αλλα διαχειρισιμος... μου τα εβαλαν μετα  την γεννα που μας παρακολουθουσαν για 2ωρο και οταν πηγαμε δωματιο μας εδιναν μονο ντεπον και σιδηρο.... 

 

6 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Άντε πλησιάζεις κ εσυ kwn!!!! Είναι νορμάλ ολα αυτά ...φτάσαμε στο τέλος πια.

Προσωπικά περα απο τα πονακια περιόδου,όχι κ καθημερινά, δεν εχω κάτι αλλο....Αύριο με την εξέταση θα δούμε. 

Πεταλουδίτσα πήγες για προεγχειρητικο; 

ωκυτοκίνη είναι η ορμόνη που λετε, την οποία την ονομάζουν ορμόνη της αγάπης. Έχει να κάνει με το δέσιμο του ανθρώπου με το μωρο του ,με τις σχέσεις ανθρώπων μεταξύ τους (έρωτευμενοι) , ακόμα κ με τον οργασμό. Αλλα επισης με τη σχέση μας με τα κατοικίδια ή γενικά τα ζώα που ερχόμαστε γλυκα σε αλληλεπίδραση . Γι αυτο μπορει να έχετε δει σε σειρές ή ταινίες να λένε στο συζυγο να κάνει "κατι" με τη συζυγο οταν εχει ξεκινήσει ο τοκετός ώστε να επισπεύσει την διαδικασία (με οργασμό να μην πονάει στις οδύνες) . Τώρα κατα πόσο είναι η εφικτό αυτο είναι αλλο θεμα χαχαχαχαχα! Για αυτο ανέφερα ταινία ή σειρά. Εχω κανει διατριβή πανω σε αυτο το κομμάτι της ορμόνης αυτής οπότε για αυτο μοιράστηκα κάποια χαρακτηριστικά της:smile:. Επίσης να πω στο τέλος ,ότι δυστυχώς η συνθετική ωκυτοκίνη καμία σχέση με τη φυσική.

Ανα γεια σου υποθετα ωκυτοκινης μιυ εβαλαν αφότου  γεννησα και 4 παρακαλω η κυρια ειχε στρογγυλοκατσει στο θρονο της 9 μηνες βαριοταν να κατεβει...

Πεταλουδα κουκλα ομορφη τσαχπινα φινα καλη λευτερια!!!

Κων κων και εσενα δεν θυμαμαι πητ αλλα εχβ μια διαισθηση μεχρι  Παρασκευή σε βλεπω να ερχεται!! Με το καλο!!

Κλεγεο συντομα περαστικα!! Πονας?? Πολυ?? Αναρρωσες καθολου?? Εχω ακουσει για αυτο αλλα κατι ελάχιστα.. εσυ πως το βιωνεις περα απο πυρετο??

Παντως κοριτσια εγω εχω τρελαθει με το μωρο!! 

Θελω απεγνωσμενα και 3ο μωρο αυριο παρακαλω... τα εχω χασει!!! Μιλαμε δεν υπαρχει το συναισθημα της μητροτητας!! Εχω λαλησει!!! Ενω ειναι το 2ο ειναι σαν να ειναι το πρωτο... πως εξηγειται... οεο??:huh:

Ενω ειμαι της αποψης να περπατησει το ενα για να κανω το αλλο γτ δεν αντεχω εγω ουτε ψυχολογικα ουτε σωματικα σαν ανθρωπος... αλλα τωρα ολο σκεφτομαι βρες λες να με αξιωσει ο Θεος και για 3ο?? Βρε μηπως να δοκιμασω νωριτερα... βρε σας λεω μου φαινονται λιγα τα 2!! Αλλο κούλο και αυτο... ενω προχθες μια γνωστη μου εμεινε εγκυος στο 5ο και ελεγα στο συζυγο πολλα δεν ειναι?? Τελικα μηπως δεν ειναι??? Αχαχχα και εγω θελωωωωω.... αχορταγη κοριτσια μου...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, enjoy said:

Παντως κοριτσια εγω εχω τρελαθει με το μωρο!! 

Θελω απεγνωσμενα και 3ο μωρο αυριο παρακαλω... τα εχω χασει!!! Μιλαμε δεν υπαρχει το συναισθημα της μητροτητας!! Εχω λαλησει!!! Ενω ειναι το 2ο ειναι σαν να ειναι το πρωτο... πως εξηγειται... οεο??:huh:

Ενω ειμαι της αποψης να περπατησει το ενα για να κανω το αλλο γτ δεν αντεχω εγω ουτε ψυχολογικα ουτε σωματικα σαν ανθρωπος... αλλα τωρα ολο σκεφτομαι βρες λες να με αξιωσει ο Θεος και για 3ο?? Βρε μηπως να δοκιμασω νωριτερα... βρε σας λεω μου φαινονται λιγα τα 2!! Αλλο κούλο και αυτο... ενω προχθες μια γνωστη μου εμεινε εγκυος στο 5ο και ελεγα στο συζυγο πολλα δεν ειναι?? Τελικα μηπως δεν ειναι??? Αχαχχα και εγω θελωωωωω.... αχορταγη κοριτσια μου...

Αχ @enjoyκαι εγώ το ίδιο έχω πάθει! Έχω πάθει πλάκα με τη ζουζούνα μου! Είναι μια σταλιτσα και δεν χορταίνω να την βλέπω! Είναι έρωτας..... Ανυπέρβλητος! 

@klegeo περαστικά σου βρε μανούλα! Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα και να περάσε το δύσκολο κομμάτι! Λίγο υπομονή και θα είσαι πάλι ακμαία!

11 hours ago, KwnKwn10 said:

Κορίτσια σήμερα το πρωί είδα στο εσώρουχα μπόλικο άσπρο παχυρεστο σαν γλιτσα...σημαινει κάτι; το έχει δει καμία άλλη; 

Και εγώ το είχα δει, χωρίς αίμα σε μέγεθος καρυδιού, και όταν είχα ρωτήσει τη μαία ( το είχα βγάλει φωτογραφία) μου είπε ότι φαίνεται να είναι η βλέννη που προστατεύει κάτι!

@butterfly1986 πλησιάζει η ώρα!!!! Με το καλό, όλα να πάνε κατ'ευχην για σένα και το μωράκι!! Περιμένουμε νέα με λεπτομέρειες αύριο!!!!

@Lottaki υπομονή για λίγο ακόμη! Θα έρθει και εσένα η ώρα σου!!!λίγο έμεινε και θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...