Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Απο την φλυαρια μου δεν αντλησα!!! Παω να χτυπησω το σεικερ:D!! Την σκόνη εννοώ....:P

Επεστρεψα....Με εχεσε το σελτεδακι για να με εκδικηθεί!!! Γαματος εσκασα να γελαω η πρώτη του ζημια συνηθως ειναι πολυ φρονιμος... ο πρώτος  μρ κατουρουσε παντα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ για τα λογάκια σας!!!

 @enjoy ολο το μήνυμα σου περιέχει ότι θέλουμε να πετύχουμε κ πραγματικά μας εμψυχώνει. Έχεις δίκιο ,ότι είναι να γίνει θα γίνει για να μας βοηθήσουν. Μου δίνει δύναμη επιπλέον το ένστικτο σου!! Κ οντως πιστευω οτι δε θα διαψευστεί :-) . Οσο για το πρωτο παιδάκι όπως τα λες...θέλει χρονο αλλά με ισομοιρασμα κ συζήτηση θα έρθετε σε καλούς ρυθμούς κ συνεννόηση. Τα παιδιά προσαρμόζονται σε διάφορες καταστάσεις αρκεί να εξηγήσουμε κ φυσικα έχει την αγάπη σας που είναι απέραντη .

@Bellitsa! Κ τα δικα σου λόγια έχουν μεγάλη βαρύτητα καθώς πέρασες πολυ δύσκολα κ παρ ολ αυτα βγάζεις μια δύναμη σε όλο αυτο που αντλω κουράγιο! Χαίρομαι ιδιαίτερα που τώρα είστε σπιτάκι σας Κ απολαμβάνετε τόσο όμορφες στιγμές.  Σας καμαρώνω! Χιχι

Πεταλουδίτσα!! Τι καλα που πήγατε σπίτι σας, θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά ειμαι σίγουρη. Δεν υπάρχει ακριβες εγχειρίδιο τι να κάνεις αλλά ξέροντας τα μικρούλια θα το βρεις . Εννοείται χρειάζεσαι βοήθεια απο δικούς σου ανθρωπους ώστε να βρεις ισορροπίες. Όλοι χρονο εχετε ανάγκη ! Τα καταφέρνεις πολυ καλα κ κάνεις οτι καλύτερο μπορεις.

@Roula2021 σε είχαμε μεγάλη έννοια εδω ολες! Πολυ χάρηκα που ειδα ότι μας έστειλες. Βέβαια αυτα που διάβασα καθε αλλο με ησυχασαν για εσένα. Πέρασες μεγάλη ταλαιπωρία κ αγωνια ακόμα για την ίδια σου τη ζωή. Φρικαρω στο 2021 σε τέτοια χωρα μάλιστα που σε τρόμαξαν τόσο. Είσαι αξια σε όλα σου κοριτσακι!! Μπράβο σου που το μοιράστηκες μαζί μας κ σε ευχαριστούμε για αυτο. Να σου ζήσει το μωράκι κ να είστε πάντα καλά κ τυχεροί μαζί κ μονο ευτυχισμένοι!!!! Έχει μαμα Αμαζονα! Χιχι! Να φροντίσεις κ τον εαυτο σου τώρα οσο περισσότερο μπορεις. Το αξίζεις κ με το παραπάνω!! 

 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κορίτσια πολλές είμαστε ξύπνιες απόψε!!!

@enjoy δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου για ότι έγραψες για την @Roula2021. Ότι έγραψες μίλησε στην καρδιά μου!

@Roula2021 να σου ζήσει ο μικρούλης σου. Εύχομαι να ξεπεράσεις τα δύσκολα και τους πόνους γρήγορα και μετά να χαίρεσαι την κάθε στιγμή με τον γιόκα σου!

@Mikri Ollandeza άντε τι ωραία νέα είναι αυτά! Είδες τελικά που το μυαλό και η ηρεμία του παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο στο να γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει!! Με το καλό , με το καλό και γρήγορα! 

Δεν πρέπει να πας στο νοσοκομείο τώρα που σου έσπασαν τα νερά; Ρωτάω γιατί εδώ στην Αγγλία μας έλεγαν ότι μόλις σπάσουν τα νερά πάμε κατευθείαν στο νοσοκομείο! Μόνο αν έχουμε συσπάσεις περιμένουμε!

@Lottaki για να σε καθησυχάσω ακόμη περισσότερο και μια φίλη μου που γέννησε Αγγλία, μια μέρα μετά από μένα, με πρόκληση στις 39 εβδομάδες, με μπαλονάκι και χάπια, γέννησε μέσα σε 8-9 ώρες με φυσιολογικό τοκετό. Επομένως, εσύ που θα είσαι 40 και, όλα θα γίνουν πολύ φυσιολογικα. Εγώ σκέψου γέννησα 37εβδ. και 3 ημερών φυσιολογικά.

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να αποβάλλεις όσο μπορείς το άγχος, και όλα θα γίνουν ομαλά! 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αααα τι καλααααααα!!!! Μα ρε παιδι μου είδες που το λέγαμε τόσο έντονα σήμερα; 

Αχ με το καλο κοριτσάκι!! Με λίγο πονο κ έναν ομορφο τοκετο εύχομαι. Θα περιμένουμε νεα σας!! :) 

Σε ευχαριστώ @Bellitsa! ,Ναι το θυμάμαι για εσένα που πήγες νωρίτερα λόγω των άλλων θεμάτων που είχες τελευταία. Έχεις δίκιο σε όλα! Τις περισσοτερες στιγμές ειμαι ηρεμη απλά Οι άλλες που με ζορίζουν με κάνουν να νιώθω αυτη την ανυπομονησία. Με τον αντρα σου όλα καλα που πέρασε κ covid??


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια πριν μια ώρα μου έσπασαν τα νερά καθώς πήγα τουαλέτα για τσισα.. Έχω πονακια υποφερτα και περιμένουμε να δούμε πως θα πάει.. 

Αντε αντε!!! Με το καλό να γεννήσεις... Και με έναν πόνο που λέμε.... 

 

Εμένα η κοιλιά έχει αυξηθεί πολύ και κτλβνω ότι το σώμα μ ζορίζεται με τόσο βαριά κοιλιά... Την Δευτέρα έχω γιατρό να δούμε τι θα μου πει και πως πάει το πράγμα... Βλέπω σχεδόν όσες μείναμε Δευτέρα έχουμε γιατρό... Για να δούμε... Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες... Και να περνουμε κ εμείς σειρά σιγά σιγά χαχα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αυτή τη βδομάδα να κρατάτε στην αγκαλίτσα και οι τελευταίες μανούλες τα μωράκια σας!!! @Mikri Ollandeza Με το καλό κορίτσι μου!!!! Με έναν πόνο! Το μικράκι σου ήξερε καλά πότε πρέπει να βγει! Τι καλά..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια πριν μια ώρα μου έσπασαν τα νερά καθώς πήγα τουαλέτα για τσισα.. Έχω πονακια υποφερτα και περιμένουμε να δούμε πως θα πάει.. 

Κοριτσάκι μου με το καλό!!! Σύντομα θα έχεις το γιοκα σου αγκαλίτσα!!!! 

Σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας! Σήμερα αισθάνομαι καλύτερα. Κάθε αρχή κ δύσκολη που λένε!

 

 

 

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ γεννηθηκε 10/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/1!!!!!!!!!!!!!?

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡γεννηθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη♡ γεννήθηκε 15/1!!!!!!

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ , Αττική ♡ γεννήθηκε 20/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡ γεννήθηκε 21/1!!!!!!!!!!!!

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου. Στις 15 του μηνός στις 6 η ωρα πρωι μπαίνω για πρόκληση αρχίσανε την διαδικασία με κολπικό χάπια σύνολο 5 και 4 χάπια από το στόμα μου έβαλαν  μπαλονάκι στον τραχηλο για να αυξηθει η διαστολη η οποια μετα το μπαλονακι ειχα διαστολη 6 μου έκαναν 2 ενέσεις μορφίνης και εννοείται και επισκληριδιο πέρασα ανηποφορους πόνους και τελικά στις 6 η ωρα απόγευμα Δευτέρας έρχεται μια γιατρός και μου λέει ότι κινδυνεύω από αιμορραγία με τόσα χάπια που πήρα και ότι επειγόντως πάμε για καισαρική. Μου είπε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αιμορραγίας στην  καισαρική. Παμε στο χειρουργείο Εγώ είχα πάθει   στρες μου δεσανε τα χέρια πόδια από τον λαιμό και κάτω δεν καταλάβαινα τίποτα μόνο τα μάτια κουνούσε και σκεφτόμουν με δυσκολία μιλούσα. Είχα τρομοκρατηθει. Ένιωθα το κάθε τράβηγμα που κανανε. Τελικά 6.23 ειδα από μακριά το αγοράκι μου . Χτες γύρισα σπίτι μου από 7 μέρες νοσηλείας και αφόρητους πόνους. Νιωθω πολλούς πονους στην μήτρα εσώτερικα και εννοείται και στην τομή.  Ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Έχω και ένα βηχα που οταν με πιάνει δεν μπορώ Να πάρω ανάσα και πονάω αφόρητα ειναι μαλλον απο το χειρουργείο και απο τα τόσα φάρμακα που πήρα.  

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για οσα περασες..κι εγω περασα την καισαρικη και λογω κι επιπωματικου πλακουντα ηταν πολυ επωδυνη.. οι επισκληριδιοι δεν με επιασαν καλα,ενιωθα οταν με ραβανε σαν αφορητο πονο και γενικα τις πρωτες μερεςαπ τους πονους δεν μπορουσα οχι να κουνηθω...αλλα ουτε καν να μιλησω...μετα το περπατημα ηταν θανατος. οι αλλαγες στασεων...και το να γυρισω πλαι στο κρεβατι...ακομα χειροτερο το να σηκωθω...νομιζω πςνω στο μηνα με 40μερες καπως βελτιωθηκαν...αλλα γενικα ημουν απ τις ατυχες που το βιωσα ολο πολυ ασχημα. σε αλλες γυναικες οι πονοι μετα ειναι υποφερτοι..περαστικα καλη αναρρωση..να σκεφτεσαι οτι καθε μερα που θα περνα θα εισαι και καλυτερα...να κοιτας το μωρο σου και να παιρνεις δυναμη και να ξεχνας τον πονο...εγω αυτο εκανα κι αυτο με εσωσε...καλη ανατροφη!

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!  @enjoy θελω να σευχαριστησω π μου πες το χειροκινητο θηλαστρο απο τα jumbo!! Πληρωσα τοσα λεφτα για το medela  κ τελικα βγαζω την διπλασια ποσοτητα σε γαλα με το χειροκινητο... Πηρα κ σακουλακια για φυλαξη!

Να ρωτησω τις μανουλες ολες εδω... Ο μπεμπης μ εχει αερια υποφερτα χωρις κλάματα,  μονο λιγο σφιγγεται η μουριτσα τ.. Κ καποια ειναι κ πολυ μυρωδατα... Ειναι λογικο? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Klegeo είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!  @enjoy θελω να σευχαριστησω π μου πες το χειροκινητο θηλαστρο απο τα jumbo!! Πληρωσα τοσα λεφτα για το medela  κ τελικα βγαζω την διπλασια ποσοτητα σε γαλα με το χειροκινητο... Πηρα κ σακουλακια για φυλαξη!

Να ρωτησω τις μανουλες ολες εδω... Ο μπεμπης μ εχει αερια υποφερτα χωρις κλάματα,  μονο λιγο σφιγγεται η μουριτσα τ.. Κ καποια ειναι κ πολυ μυρωδατα... Ειναι λογικο? 

Νομίζω λογικό είναι κι έχει να κάνει με τους κολικούς. Το ένα από τα δίδυμα μου σε αυτή την ηλικία είχε κάτι αντίστοιχο. Σφίγγοταν γίνονταν κόκκινος και τα αέρια του ήταν πραγματικά πολύ βρωμερά. Αφού μου είχε κάνει τότε τρομερή εντύπωση πως γίνεται ένα μωράκι να μυρίζει έτσι :-P


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου. Στις 15 του μηνός στις 6 η ωρα πρωι μπαίνω για πρόκληση αρχίσανε την διαδικασία με κολπικό χάπια σύνολο 5 και 4 χάπια από το στόμα μου έβαλαν  μπαλονάκι στον τραχηλο για να αυξηθει η διαστολη η οποια μετα το μπαλονακι ειχα διαστολη 6 μου έκαναν 2 ενέσεις μορφίνης και εννοείται και επισκληριδιο πέρασα ανηποφορους πόνους και τελικά στις 6 η ωρα απόγευμα Δευτέρας έρχεται μια γιατρός και μου λέει ότι κινδυνεύω από αιμορραγία με τόσα χάπια που πήρα και ότι επειγόντως πάμε για καισαρική. Μου είπε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αιμορραγίας στην  καισαρική. Παμε στο χειρουργείο Εγώ είχα πάθει   στρες μου δεσανε τα χέρια πόδια από τον λαιμό και κάτω δεν καταλάβαινα τίποτα μόνο τα μάτια κουνούσε και σκεφτόμουν με δυσκολία μιλούσα. Είχα τρομοκρατηθει. Ένιωθα το κάθε τράβηγμα που κανανε. Τελικά 6.23 ειδα από μακριά το αγοράκι μου . Χτες γύρισα σπίτι μου από 7 μέρες νοσηλείας και αφόρητους πόνους. Νιωθω πολλούς πονους στην μήτρα εσώτερικα και εννοείται και στην τομή.  Ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Έχω και ένα βηχα που οταν με πιάνει δεν μπορώ Να πάρω ανάσα και πονάω αφόρητα ειναι μαλλον απο το χειρουργείο και απο τα τόσα φάρμακα που πήρα.  

@Mikri OllandezaΠ

@Mikri Ollandeza  πως πας ???έχουμε κάνα νέο???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κ γω το σκέφτομαι το κοριτσι!!

Πιστευω ολα καλά θα πήγαν κ απλά πλεει σε πελάγη ευτυχίας κ δεν μας έχει ενημερώσει :)

Πέφτω για υπνο κ γω τώρα γιατι αύριο παλι εξετάσεις κλπ  Φιλάκια κοριτσάκια !

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα!! Κ γω το σκέφτομαι το κοριτσι!!

Πιστευω ολα καλά θα πήγαν κ απλά πλεει σε πελάγη ευτυχίας κ δεν μας έχει ενημερώσει :)

Πέφτω για υπνο κ γω τώρα γιατι αύριο παλι εξετάσεις κλπ  Φιλάκια κοριτσάκια !

Ενημέρωσε  μας....και εγώ αύριο γιατρό έχω το απόγευμα.... ελπίζω να κοντεύουμε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2020 at 12:20 ΠΜ, Lottaki είπε:

Συνέχεια πόνο Κ δυσφορία! Νιώθω ότι ανεβαίνει τόσο πολύ τονστομαχι που δε μπορώ να πάρω ανάσα. Βοηθάει το περπάτημα ή βαθιές αναπνοές κ λικνισμα του κορμού αριστερά δεξιά  με λυγισμένα τα γόνατα. 

 

Κοριτσια μου γεια σας εδω suzukaki!!!!ζω!!!!κατι ειχε γινει με τους κωδικους μου κ δεν με εβαζε..καλη χρονια ολες μας  καταρχας.γεννησα την παρασκευη 22/1 την μπεμπα μου ολα καλα!!αυριο βγαινουμε κ παμε σπιτι μας!!σας παρακολουθουσα κ δ μπορουσα να γραψω τοσο καιρο....να ζησουν σε οσες γεννησαν τα παιδακια τους κ με το καλο στις τελευταιες!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...