Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Κάναμε ολιγόλεπτα διαλείμματα. Πχ θήλαζα 40 λεπτά σταματούσα ένα τέταρτο με 20 λεπτά κ μετά πάλι από την αρχή. Εμένα με πονάνε οι θηλές με το που ξεκινάει το θηλασμό. Μετά συνηθίζω.

 

Ετσι στην αρχη ειναι σκληρη μεχρι να κανει μερικα πιπιλισματα μαλακωνει ερχεται το γαλα και δεν ποναει... παρόμοια και εγω

3 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Εγώ ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζουν αφήνετε το μωρό στάνταρ ώρα στο στήθος κάθε φορά η περιμένετε μέχρι να αφήσει μόνο του τη θηλή??????

Όταν θηλαζω περιμενω να αφησει μονο του αν το παρω την ξαναψαχνει οποτε ξαναμπουκωνέται.. και να αποκοιμηθεί  αν την βγαλω ξυπνάει  και κουνιεται περα δωθε να την βρει γλυκας!!!

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Να είστε καλά και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!! 

Εγώ γύρισα σπίτι σήμερα το πρωί, το μωρουλια όλα καλά, εγώ πονάω στα ράμματα και φοβάμαι να πλησιάσω την τουαλέτα.. Οι υπόλοιπες που κάνατε ραμματε πως το διαχειριστηκατε?? 

Επίσης το γατάκι μας δεν έχει πιάσει στήθος και κάνω εγώ μαλλαξεις στο στήθος κ αντλώ το πρωτογαλα και του το δίνω.. Καμια άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία?? 

Έρχεται μαία στο σπίτι, μου έδειξε κάποια πράγματα σήμερα αλλά ο μικρός κουράζεται κ βαριέται εύκολα πιστεύω κ μετά νευριάζει κ πατάει κ τα κλάματα κ πάει το ζυζι.. 

Παρομοια περιπτωση με γνωστη μου... εκανε μερικες μερες να το παρει και μετα δεν ξεκολλουσε!!! Μην τα παρατας βαζε τον συνεχεια!!! Μολις  σ κατεβει το γαλα θα ορμαει αλυπητα!!! 

Μολις σου κατεβει αν θες θηλασμο μην βγαλεις για καποιες μερες εχε τον μονιμα πανω σου... δοκιμαζε ποτε το ενα στηθος ποτε το αλλο.. καμια φορα εχουν και προτιμησεις οι οποιες αλλαζουν κιολας...

Μέ ραμματα ρωτα γιατρό  τις πρωτες 3 μερες συνιστουν παυσιπονα θαρρω... εμας μας εδιναν ντεπον στο νοσοκομειο και δεν τα επινα για να μην πανε στο μητρικο (καμμενη εγω) και εσκουζα... αλλα επιτρεπεται!!! Η μαλλον την μαια σου ρωτα θα ξερει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mikri Ollandeza @Suzukaki @Roula2021

Να σας ζήσουν τα μωρουλια σας!!!πάντα γερά να είναι και ήσυχα!άντε και σε εμάς όποιες μείναμε...με το καλό.Να έχουμε να λέμε μετά τα του θηλασμού και τους μαραθώνιους αγρυπνίας...:huh:

κορίτσια πραγματικά έχω κουραστεί.40+2 και συσπάσεις καπουτ!πάμε για πρόκληση 2/2 αν δεν έχει κάνει από μόνο του το μωρο τα κόλπα του.Δε ξέρω κι αν θέλω έχω ακούσει και διάφορα για τη πρόκληση..μπορεί να κρατήσει ώρες και τελικά να φάω πονους άδικα και μετά να μπει νυστέρι.Εντωμεταξυ ανησυχώ για το μωρό όσο περνάνε οι μέρες μη τυχόν δυσφορεί και πάει κάτι στραβά.Γτ κάνουμε ανά δευτερη μερα ΝST!ουφ...θα δείξει.

@dpilο γεννησες τελικά ή ακόμα σαν κι εμένα της υπομονής;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

@Mikri Ollandeza @Suzukaki @Roula2021

Να σας ζήσουν τα μωρουλια σας!!!πάντα γερά να είναι και ήσυχα!άντε και σε εμάς όποιες μείναμε...με το καλό.Να έχουμε να λέμε μετά τα του θηλασμού και τους μαραθώνιους αγρυπνίας...:huh:

κορίτσια πραγματικά έχω κουραστεί.40+2 και συσπάσεις καπουτ!πάμε για πρόκληση 2/2 αν δεν έχει κάνει από μόνο του το μωρο τα κόλπα του.Δε ξέρω κι αν θέλω έχω ακούσει και διάφορα για τη πρόκληση..μπορεί να κρατήσει ώρες και τελικά να φάω πονους άδικα και μετά να μπει νυστέρι.Εντωμεταξυ ανησυχώ για το μωρό όσο περνάνε οι μέρες μη τυχόν δυσφορεί και πάει κάτι στραβά.Γτ κάνουμε ανά δευτερη μερα ΝST!ουφ...θα δείξει.

@dpilο γεννησες τελικά ή ακόμα σαν κι εμένα της υπομονής;

 

Υπομομουλα!! Ποσα κιλα ειναι??? Ειναι η τελευταια εβδομαδα πολυ αγχωτική αλλα οσα καθονται μεχρι τελους σκανε μυτη πρίν τήν προκληση!!! Την ψιλιαζονται οτι αγχωνεται η μανουλα και ορμανε να βγουν!!:x NST ολες κανουν!!! Στα δημοσια επιβαλλεται καθε μερα!! Οσον αφορα την δυσφορια ολες το ιδιο αγχος εχουμε... αλλα δεν ακουστηκε να δυσφορησε κανενα από τα δικα μας οποτε επειδη εισαι στο team μας ολα τελεια θα πανε!! 

Και οσον αφορα την δυσφορια μπορεις να το μοιραστεις με τον γιατρο σου... και συμφωνα με nst, αμνιακο, κιλα, παλμους και δεν ξερω το αλλο... θα σου πει σε τι φαση ειναι για να σου φυγει το αγχος!! Αλλα να ξερεις επειδη καλοπερναει δεν βγαινει!! Αν υπηρχε θεματακί ηδη θα στο ειχε πει ο doc !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! Και εγώ είχα σήμερα γιατρό...Με ειδε κολπικά 1η φορά στους 9 μήνες (ευτυχώς δεν πονεσα ,στην πρώτη υπερφερα) Ο μικρός  είναι λοξά  της λεκάνης αλλα χωράει να περάσει για να πάμε φτ...Αν μέχρι την Τετάρτη δεν έχουν σπάσει τα νερά Πέμπτη  πρωί κάνω και εγώ και ο άντρας μου τεστ και 8 το πρωί στην κλινική  για πρόκληση....οπότε πιστεύω μέχρι την Πέμπτη το βράδυ θα έχω και έχω τα ευχάριστα!!

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Υπομομουλα!! Ποσα κιλα ειναι??? Ειναι η τελευταια εβδομαδα πολυ αγχωτική αλλα οσα καθονται μεχρι τελους σκανε μυτη πρίν τήν προκληση!!! Την ψιλιαζονται οτι αγχωνεται η μανουλα και ορμανε να βγουν!!:x NST ολες κανουν!!! Στα δημοσια επιβαλλεται καθε μερα!! Οσον αφορα την δυσφορια ολες το ιδιο αγχος εχουμε... αλλα δεν ακουστηκε να δυσφορησε κανενα από τα δικα μας οποτε επειδη εισαι στο team μας ολα τελεια θα πανε!! 

Και οσον αφορα την δυσφορια μπορεις να το μοιραστεις με τον γιατρο σου... και συμφωνα με nst, αμνιακο, κιλα, παλμους και δεν ξερω το αλλο... θα σου πει σε τι φαση ειναι για να σου φυγει το αγχος!! Αλλα να ξερεις επειδη καλοπερναει δεν βγαινει!! Αν υπηρχε θεματακί ηδη θα στο ειχε πει ο doc !!

3200 την βρήκε τη τελευταία φορά αλλά έχει απόκλιση μου είπε +- 200gr

Σ'ευχαριστω που μου δίνεις δύναμη μακάρι να πάνε όλα καλά γτ το άγχος μας καταβάλλει χωρίς να το θέλουμε. Ο γιατρός μου είναι μέσα στη τρελή χαρά,καλά πάμε λέει περιμένουμε και βλέπουμε μέσα στο χαμόγελο.. αφού μου λέει κουνιέται σα τρελό,αμνιακό καλό,πλακούντας σούπερ,τράχηλος τέλειος ε λέω οκ κάτι ξέρει παραπάνω τόσες γέννες έχει κάνει!

 

Just now, vivi24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Και εγώ είχα σήμερα γιατρό...Με ειδε κολπικά 1η φορά στους 9 μήνες (ευτυχώς δεν πονεσα ,στην πρώτη υπερφερα) Ο μικρός  είναι λοξά  της λεκάνης αλλα χωράει να περάσει για να πάμε φτ...Αν μέχρι την Τετάρτη δεν έχουν σπάσει τα νερά Πέμπτη  πρωί κάνω και εγώ και ο άντρας μου τεστ και 8 το πρωί στην κλινική  για πρόκληση....οπότε πιστεύω μέχρι την Πέμπτη το βράδυ θα έχω και έχω τα ευχάριστα!!

 

 

Γιατί δε περιμένει ο γιατρός σου μέχρι την ΠΗΤ,αν θυμάμαι έχεις ακόμα μέρες.Ειχες συσπάσεις ή διαστολή τραχήλου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelvas είπε:

3200 την βρήκε τη τελευταία φορά αλλά έχει απόκλιση μου είπε +- 200gr

Σ'ευχαριστω που μου δίνεις δύναμη μακάρι να πάνε όλα καλά γτ το άγχος μας καταβάλλει χωρίς να το θέλουμε. Ο γιατρός μου είναι μέσα στη τρελή χαρά,καλά πάμε λέει περιμένουμε και βλέπουμε μέσα στο χαμόγελο.. αφού μου λέει κουνιέται σα τρελό,αμνιακό καλό,πλακούντας σούπερ,τράχηλος τέλειος ε λέω οκ κάτι ξέρει παραπάνω τόσες γέννες έχει κάνει!

 

Γιατί δε περιμένει ο γιατρός σου μέχρι την ΠΗΤ,αν θυμάμαι έχεις ακόμα μέρες.Ειχες συσπάσεις ή διαστολή τραχήλου;

Με βάση  περιόδου 28/1 δλδ την Πέμπτη είναι η πητ αλλα είναι στην ουσία  ψεύτικη  γτ δεν είχα σταθερό κύκλο....σήμερα συμπλήρωσα 40 εβδομάδες με βάση υπέρηχο που είναι και πιο σίγουρο.... επίσης ο μικρός έχει μια ήπια υδρονεφρωση και δεν θέλουμε να ζοριστουν τα νεφρα του αφού πάμε για φτ....δόξα το θεό που συμπληρωθηκαν και 40 εβδομάδες στον υπέρηχο...όπως είπε  κ ο γιατρός  δεν περίμενε  να φτάσω μέχρι τόσο,,υπέφερε κ από συσπάσεις  κ από ουρολοιμωξεις όπου πάνε για πρόωρο τοκετό.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Με βάση  περιόδου 28/1 δλδ την Πέμπτη είναι η πητ αλλα είναι στην ουσία  ψεύτικη  γτ δεν είχα σταθερό κύκλο....σήμερα συμπλήρωσα 40 εβδομάδες με βάση υπέρηχο που είναι και πιο σίγουρο.... επίσης ο μικρός έχει μια ήπια υδρονεφρωση και δεν θέλουμε να ζοριστουν τα νεφρα του αφού πάμε για φτ....δόξα το θεό που συμπληρωθηκαν και 40 εβδομάδες στον υπέρηχο...όπως είπε  κ ο γιατρός  δεν περίμενε  να φτάσω μέχρι τόσο,,υπέφερε κ από συσπάσεις  κ από ουρολοιμωξεις όπου πάνε για πρόωρο τοκετό.....

Ααα τώρα που το λες κάτι θυμάμαι που είχες ανησυχία με τα νεφράκια του και το ψάχνατε.Οποτε μια χαρά βδομάδες είναι και πανέτοιμο να το υποδεχτεις με το καλό όσο πιο ανώδυνα γίνεται:grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω!!!

@Suzukaki να σου ζήσει!!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλους σας με υγεία βεβαιως βεβαιως κ κυρίως ηρεμία με χαρά. Να σε συμπληρώνει το πλασματάκι σου! Μας είχες κάνει να ανησυχήσουμε λιγουλάκι αλλά αφού έκανες δυνατο come back ολα ok.

@Mikri Ollandeza ποσο χάρηκα την ώρα που μας έγραψες δεν περιγράφεται! Να σας ζήσει ο μικρός σας!!! Καλοτυχος, γερός, δυνατός κ με ότι ευχή θα του χρειάζεται να πορεύεται!!!! Εσυ καλη δύναμη στην επιστροφή κ σε ολα αυτα που έπονται. Ολα θα γίνουν...βημα βημα. Ακόμα μαθαίνετε ο ένας τον άλλο.

Κοριτσάκια που έχουμε μείνει σας διάβασα κ εύχομαι με το καλο να έρθουν ολα για όλες μας! Είναι αυτο που λένε κ οι υπόλοιπες εδώ φτάσαμε στο τέλος κ η ειναι γλυκοπικρη αναμονή. Με ηρεμία, εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ τη φύση θα τα καταφέρουμε μια χαρά. Εγώ εκεί εχω καταλήξει!

Στα δικα μου...πήγαμε σήμερα, με είχαν ξέρετε ωρα ,να κάνω το rapid (omg παλι η μυτούλα) ,να μου κάνουν κάποιες αρχικές εξετάσεις κλπ. Μπήκα καρδιοτοκογραφο κ παρακολουθούσαμε με μαια. Ολα καλα το μωράκι.  Έπισης ήρθε κ γιατρος να δει πως πάμε κ να τα πούμε. Ξεκίνησα να λεω να ερθω με πρόκληση επειδή εχω κουραστεί κ πιέζομαι,τους εξηγούσα ότι κ αυτη η έννοια πλέον αν το καταλαβαίνεις σε ιδια δραστηριότητα ή μη τυχόν κάνει σπασμούς γιατι κατι γίνεται με αγχώνει πλέον. Μου είπε ο γιατρος μου ,λίγο ακόμα κ ολα Καλά θα πάνε! Αλλά δε με είχαν δει απο κατω. Οπότε με είδαν κ οι 2 σήμερα να έχουν εικόνα. (Omg παλι χαχα) . Τράχηλος πολυ μαλακός (ήταν βέβαια τις τελευταίες μερες) αλλά πλέον άνοιξε στο 2. Κ ξεκίνησαν πια οι συσπάσεις κ χαιρόνταν που πήρε μπροστά το σύστημα. Εγώ είχα πονακια περιόδου. Μου είπαν αν δεν γίνει κάτι αύριο τρίτη (που το βλέπουν πιθανο) να παω Τετάρτη να βοηθηθεί το σύστημα κ να κάνουμε τοκετό με πρόκληση. Γιατί συζητούσαμε με μαια κ μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις  βοηθάει πολύ τη γυναίκα αυτο καθώς ξυπνάει τη μητρα κ πανε ολα για το καλύτερο. Εγώ βέβαια είχα κ σήμερα χαμο απο βλεννη κ πριν παω ...Ε μετα λόγω κ εξέτασης αλλο χαμο. Χαχα! Τώρα απο το βράδυ έχει ξεκινήσει διάρροια (που δεν έφαγα κάτι να με πείραξε) κ πονοι πιο συχνά οχι τακτα αλλα είναι αισθητά απο δραστηριότητα. Πρωί πρωί παμε να κάνουμε τεστ με σύζυγο κ θα μας την έχουν σε λίγες ώρες την απάντηση  ώστε να είμαστε έτοιμοι. Νιώθω ότι θα παμε κ θα έχει ήδη πάρει το δρόμο του χωρίς να κάνω τεχνητούς κλπ. Αν δεν σπασουν νερα τις επόμενες ώρες...

  • Μου αρέσει 8

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Lottaki σου εύχομαι κορίτσι μου να πάνε όλα κατ ευχήν κ όπως ακριβώς τα έχεις στο μυαλό σου!! Κ αν δεν πάνε μην σκας!! Θα πάνε καλύτερα..

@Angelvas σε καταλαβαίνω κ ειδικά πόσο έχεις κουραστεί πλέον.. Απλά σκέψου ότι είστε στην τελική ευθεία κ πλέον θα αποφασίσει το μωράκι σας ποτε είναι έτοιμο να σας γνωρίσει.. Μην αγχώνεσαι και απολαύστε το.. 

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια... υπάρχει κάποια που να ιδρώνει στον ύπνο της ??? Έχω 2 εβδομάδες ιδρώνω κάτω από το στήθος και στον αυχένα πουθενά αλλού...και γενικά δεν ιδρώνω  καθόλου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Να μαι κ γω!!!

@Suzukaki να σου ζήσει!!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλους σας με υγεία βεβαιως βεβαιως κ κυρίως ηρεμία με χαρά. Να σε συμπληρώνει το πλασματάκι σου! Μας είχες κάνει να ανησυχήσουμε λιγουλάκι αλλά αφού έκανες δυνατο come back ολα ok.

@Mikri Ollandeza ποσο χάρηκα την ώρα που μας έγραψες δεν περιγράφεται! Να σας ζήσει ο μικρός σας!!! Καλοτυχος, γερός, δυνατός κ με ότι ευχή θα του χρειάζεται να πορεύεται!!!! Εσυ καλη δύναμη στην επιστροφή κ σε ολα αυτα που έπονται. Ολα θα γίνουν...βημα βημα. Ακόμα μαθαίνετε ο ένας τον άλλο.

Κοριτσάκια που έχουμε μείνει σας διάβασα κ εύχομαι με το καλο να έρθουν ολα για όλες μας! Είναι αυτο που λένε κ οι υπόλοιπες εδώ φτάσαμε στο τέλος κ η ειναι γλυκοπικρη αναμονή. Με ηρεμία, εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ τη φύση θα τα καταφέρουμε μια χαρά. Εγώ εκεί εχω καταλήξει!

Στα δικα μου...πήγαμε σήμερα, με είχαν ξέρετε ωρα ,να κάνω το rapid (omg παλι η μυτούλα) ,να μου κάνουν κάποιες αρχικές εξετάσεις κλπ. Μπήκα καρδιοτοκογραφο κ παρακολουθούσαμε με μαια. Ολα καλα το μωράκι.  Έπισης ήρθε κ γιατρος να δει πως πάμε κ να τα πούμε. Ξεκίνησα να λεω να ερθω με πρόκληση επειδή εχω κουραστεί κ πιέζομαι,τους εξηγούσα ότι κ αυτη η έννοια πλέον αν το καταλαβαίνεις σε ιδια δραστηριότητα ή μη τυχόν κάνει σπασμούς γιατι κατι γίνεται με αγχώνει πλέον. Μου είπε ο γιατρος μου ,λίγο ακόμα κ ολα Καλά θα πάνε! Αλλά δε με είχαν δει απο κατω. Οπότε με είδαν κ οι 2 σήμερα να έχουν εικόνα. (Omg παλι χαχα) . Τράχηλος πολυ μαλακός (ήταν βέβαια τις τελευταίες μερες) αλλά πλέον άνοιξε στο 2. Κ ξεκίνησαν πια οι συσπάσεις κ χαιρόνταν που πήρε μπροστά το σύστημα. Εγώ είχα πονακια περιόδου. Μου είπαν αν δεν γίνει κάτι αύριο τρίτη (που το βλέπουν πιθανο) να παω Τετάρτη να βοηθηθεί το σύστημα κ να κάνουμε τοκετό με πρόκληση. Γιατί συζητούσαμε με μαια κ μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις  βοηθάει πολύ τη γυναίκα αυτο καθώς ξυπνάει τη μητρα κ πανε ολα για το καλύτερο. Εγώ βέβαια είχα κ σήμερα χαμο απο βλεννη κ πριν παω ...Ε μετα λόγω κ εξέτασης αλλο χαμο. Χαχα! Τώρα απο το βράδυ έχει ξεκινήσει διάρροια (που δεν έφαγα κάτι να με πείραξε) κ πονοι πιο συχνά οχι τακτα αλλα είναι αισθητά απο δραστηριότητα. Πρωί πρωί παμε να κάνουμε τεστ με σύζυγο κ θα μας την έχουν σε λίγες ώρες την απάντηση  ώστε να είμαστε έτοιμοι. Νιώθω ότι θα παμε κ θα έχει ήδη πάρει το δρόμο του χωρίς να κάνω τεχνητούς κλπ. Αν δεν σπασουν νερα τις επόμενες ώρες...

Αντε με το καλό και με έναν πόνο!!! Πιστεύω θα μας πεις τα ευχάριστα σήμερα!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια... υπάρχει κάποια που να ιδρώνει στον ύπνο της ??? Έχω 2 εβδομάδες ιδρώνω κάτω από το στήθος και στον αυχένα πουθενά αλλού...και γενικά δεν ιδρώνω  καθόλου....

Εγώ ήμουνα έτσι όλο τον τελευταίο καιρό πριν γεννήσω . Ενώ γενικά δεν ιδρώνω ποτέ ξυπνούσα μούσκεμα στον ιδρώτα κάθε βράδυ παρόλο που κοιμόμουν ξεσκέπαστη τελείως κ μόνο με μια κοντομανικη μπλούζα! Φαντάζομαι ορμονικό είναι.

4 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Να μαι κ γω!!!

@Suzukaki να σου ζήσει!!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλους σας με υγεία βεβαιως βεβαιως κ κυρίως ηρεμία με χαρά. Να σε συμπληρώνει το πλασματάκι σου! Μας είχες κάνει να ανησυχήσουμε λιγουλάκι αλλά αφού έκανες δυνατο come back ολα ok.

@Mikri Ollandeza ποσο χάρηκα την ώρα που μας έγραψες δεν περιγράφεται! Να σας ζήσει ο μικρός σας!!! Καλοτυχος, γερός, δυνατός κ με ότι ευχή θα του χρειάζεται να πορεύεται!!!! Εσυ καλη δύναμη στην επιστροφή κ σε ολα αυτα που έπονται. Ολα θα γίνουν...βημα βημα. Ακόμα μαθαίνετε ο ένας τον άλλο.

Κοριτσάκια που έχουμε μείνει σας διάβασα κ εύχομαι με το καλο να έρθουν ολα για όλες μας! Είναι αυτο που λένε κ οι υπόλοιπες εδώ φτάσαμε στο τέλος κ η ειναι γλυκοπικρη αναμονή. Με ηρεμία, εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ τη φύση θα τα καταφέρουμε μια χαρά. Εγώ εκεί εχω καταλήξει!

Στα δικα μου...πήγαμε σήμερα, με είχαν ξέρετε ωρα ,να κάνω το rapid (omg παλι η μυτούλα) ,να μου κάνουν κάποιες αρχικές εξετάσεις κλπ. Μπήκα καρδιοτοκογραφο κ παρακολουθούσαμε με μαια. Ολα καλα το μωράκι.  Έπισης ήρθε κ γιατρος να δει πως πάμε κ να τα πούμε. Ξεκίνησα να λεω να ερθω με πρόκληση επειδή εχω κουραστεί κ πιέζομαι,τους εξηγούσα ότι κ αυτη η έννοια πλέον αν το καταλαβαίνεις σε ιδια δραστηριότητα ή μη τυχόν κάνει σπασμούς γιατι κατι γίνεται με αγχώνει πλέον. Μου είπε ο γιατρος μου ,λίγο ακόμα κ ολα Καλά θα πάνε! Αλλά δε με είχαν δει απο κατω. Οπότε με είδαν κ οι 2 σήμερα να έχουν εικόνα. (Omg παλι χαχα) . Τράχηλος πολυ μαλακός (ήταν βέβαια τις τελευταίες μερες) αλλά πλέον άνοιξε στο 2. Κ ξεκίνησαν πια οι συσπάσεις κ χαιρόνταν που πήρε μπροστά το σύστημα. Εγώ είχα πονακια περιόδου. Μου είπαν αν δεν γίνει κάτι αύριο τρίτη (που το βλέπουν πιθανο) να παω Τετάρτη να βοηθηθεί το σύστημα κ να κάνουμε τοκετό με πρόκληση. Γιατί συζητούσαμε με μαια κ μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις  βοηθάει πολύ τη γυναίκα αυτο καθώς ξυπνάει τη μητρα κ πανε ολα για το καλύτερο. Εγώ βέβαια είχα κ σήμερα χαμο απο βλεννη κ πριν παω ...Ε μετα λόγω κ εξέτασης αλλο χαμο. Χαχα! Τώρα απο το βράδυ έχει ξεκινήσει διάρροια (που δεν έφαγα κάτι να με πείραξε) κ πονοι πιο συχνά οχι τακτα αλλα είναι αισθητά απο δραστηριότητα. Πρωί πρωί παμε να κάνουμε τεστ με σύζυγο κ θα μας την έχουν σε λίγες ώρες την απάντηση  ώστε να είμαστε έτοιμοι. Νιώθω ότι θα παμε κ θα έχει ήδη πάρει το δρόμο του χωρίς να κάνω τεχνητούς κλπ. Αν δεν σπασουν νερα τις επόμενες ώρες...

Αχ τι καλά που όλα προχωράνε!!!!! Σύντομα θα έχεις κι εσύ το μωράκι σου αγκαλίτσα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Τον θηλαζω μονο μία φορα/μερα... γτ ενεργοποιεί  την αυξηση παραγωγης απο οτι εχω ψιλιαστεί αλλα εχει εδω κ μερικες ημερες δεν τ εχω βαλει καθόλου  γτ ξεχναει να το αφησει... τον εχω μονο με.άντλησεις και ξενο... ενω το αποζηταει η αληθεια ειναι εγω δεν εχω κουραγιο και δεν τον βαζω...

εχω κανα 2 μερες απο ανα 3ωρο τον πηγα 2ωρο γτ το 3ωρο δεν παλευοταν μου ετρωγε καθε μια ωρα αλλοτε 3 αλλοτέ  μιση... και τωρα προσπαθω στο διωρο να το ρυθμισω... διαπιστωσα επισης οτι με 70 χορταινει χωρις κολικούς ενω  90 ετρωγε με λαιμαργια και έκλαιγε  μετα απο πονους... να δουμε πως θα κυλησει η βραδυα αποψε.. ακομα πειραματιζομαι...

Επισης, επειδη χθες δεν κλεισαμε ματι σημερα τον εχω απο το πρωι στον απορροφητηρα και ταβλιαζεται απο τον ηχο με λιγο κουνημα στο καροτσι..

Στο λικνο στο σαλονι δεν κοιμαται βαρια γτ ο μεγαλος κανει πολυ φασαρια με τα παιχνιδια, ολη την ωρα ο μπαμπας στην δια πασον την τηλεοραση και τα τηλεφωνα ασταματητα...

Επισης, σε οποιο δωματιο παω κατι αναβω.. σαλονι αιρκοντισιον, δωματιο αεροθερμο, κουζινα αποροφητηρα γτ ηρεμεί... και κανω τις δουλειες  μου... ο αντρας μου ουρλιαζει γτ εχουμε 26 βαθμους εδω μεσα με τα σωματα αλλα το προτιμω αν ειναι να κοιμάται..:razz:

Καπως ετσι κυλαει ο υπνος... κ τα βραδυνα γεύματα τα εχω 11-1-3-5-7 με βολεύει  καλυτερα απο το 12-2-4-6 γτ στο διάστημα  το δυσκολο 12-6 μου βγαινουν 3 ξυπνηνατα αντι για 4!!!

Α επισης ξημερωματα συνηθως 5με8 ματι γαριδα και αγκαλιτσες...

Υγ: στηθος δεν τον βαζω γτ εβαζα τον πρώτο  και περασαμε 40 μερες αγκαλιτσα οι 3 μας βυζι παιδι και εγω... και εγω σε φαση να λιποθυμω γτ ηταν μεγαλο μωρο και με ξεζουμιζε και δεν χορταινε και ουρλιαζε και με ξεκανε... και τωρα 33 χρονων δεν εχω αντοχες... τις προαλλες τον εβαλα και εκατσε 4 ωρες στο βυζι και εγω ανημπορη στην πολυθρονα... 

Δεν ξερω γτ... ουτε στον πρωτο (αποκλειστικο) ουτε στο δευτερο (αντλησεις κύριως) δεν πονανε με εξαιρεση μια πληγη  που με εκανε στην  αρχη απο μαλακια μου που δεν τον ειχα βαλει σωστα περασε σε μερικες ημερες... δεν ξερω γτ... μακαρι να ξερα να σου λεγα...

παντως οι μαιες στο.νοσοκομειο μας ελεγαν δεν υπαρχει γυναικα να θηλαζει και να μην κανει και πληγη και να ποναει... αππ την αλλη η συμβουλος θηλασμου μου εχει πει αν βαζεις σωστα το παιδι δεν θα εχεις προβλημα.... οι αποψεις διίστανται... εγώ λεω λογικα σκεπτομενη αν το μωρο βεντουζαρει ολη την ημερα λογικο ειναι κάποιες θηλες πιο ευαίσθητες να πονανε.... μετα από πιπίλισμα... προσεχε να το βαζεις σωστα... μην εχεις θεματα με μαστιτιδα παλι!! Και απο το θηλαστρο μπορέι να πονας γτ εχει μονο ενα νουμερο χοανη πως λεγεται και μηπως δεν σ ταιριαζει... ενω της μεντελα απο οτι θυμαμαι ειχε νουμερα στα εξαρτηματα γι να μην πληγωνονται οι θηλες!!

Αλλο: vivi Kai LOTTAKI to new app giatro??

Και οι παλαιομαμαδες για πειτε τι φαση με τα πρωτα παιδια πως διαχειριζεστε την κατασταση...

Ο μπαμπας.μας λιγο βαριεται να παιξει τον πρώτο και εγω με αντλησεις  και δουλειές  τ σπιτιου δεν καταφερνω να βρω και όσο χρονο θελει να του αφιερωσω...

Εγω τ βαζω απο το utube ηχο απορροφητηρα κ παιζει συνεχομενα... 

Εχω ενα γρομπαλακι μικρο στο αριστερο στηθος.. Τι μπορει να ειναι.. Δεν ειναι κοκκινο δεν ποναει.. Δεν εχω πυρετο..με την αντληση φαινεται μειωθηκε.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Πηγαμε κάναμε τεστ μέχρι το απόγευμα αποτελέσματα οπότε ότι κ να γίνει τις επόμενες ώρες είμαστε έτοιμοι χιχι!

Ακόμα σπίτι,ποναει μεση,πονοι περιόδου κλασικα κ διάρροια. Αλλά ειμαι κουλ !!

  • Μου αρέσει 6

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klegeo said:

Εγω τ βαζω απο το utube ηχο απορροφητηρα κ παιζει συνεχομενα... 

Εχω ενα γρομπαλακι μικρο στο αριστερο στηθος.. Τι μπορει να ειναι.. Δεν ειναι κοκκινο δεν ποναει.. Δεν εχω πυρετο..με την αντληση φαινεται μειωθηκε.. 

Μπορεί να εχει φράξει ο αδένας εκεί και να μαζεύει το γάλα. Όταν κανείς άντληση πίεζε  σε εκείνο το σημείο και κανε κυκλικες μαλάξεις μέχρι να διαλυθεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...