Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, butterfly1986 είπε:

Αυτό με την πιπίλα το έκανα στα δίδυμα για να τους αυξήσω το βραδυνό ύπνο εκεί μετά τους 2-3 μήνες. Σε αυτόν δεν πιάνει. Ξυπνάει στις 2 ώρες κι όσο κι αν προσπαθώ να του βάλω πιπίλα απλά την φτύνει αμεσως κ ουρλιάζει ....είναι πεισματάρης!!!!!!

Μηπως δεν ειναι ετοιμος ακομα δωσε του τον χρονο του.. περιμενε μερικές  μερες ακομα.... επειδη τον θηλαζεις κιολας ειναι πιο δυσκολο... και εγω που θηλαζα τον πρωτο η αληθεια ειναι ουρλιαζε και για να περασει το μισαωρο το εκανε βολτα ο μπαμπας του και ξυπνουσε... 

LOTAKI ΕΥΚΟΙΛΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΑ ΤΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ... ΠΛΕΟΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΟΙΔΕΣ... ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΉ ΙΣΩΣ..

Πηγε καμία αλλη γυναικολογο ολα καλα?? Εγω θα παω Δευτέρα εκτος απροοπτου!!! Καποια ειχε παει η η ολλανδεζα η η lot θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μηπως δεν ειναι ετοιμος ακομα δωσε του τον χρονο του.. περιμενε μερικές  μερες ακομα.... επειδη τον θηλαζεις κιολας ειναι πιο δυσκολο... και εγω που θηλαζα τον πρωτο η αληθεια ειναι ουρλιαζε και για να περασει το μισαωρο το εκανε βολτα ο μπαμπας του και ξυπνουσε... 

LOTAKI ΕΥΚΟΙΛΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΑ ΤΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ... ΠΛΕΟΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΟΙΔΕΣ... ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΉ ΙΣΩΣ..

Πηγε καμία αλλη γυναικολογο ολα καλα?? Εγω θα παω Δευτέρα εκτος απροοπτου!!! Καποια ειχε παει η η ολλανδεζα η η lot θυμαμαι...

Εγώ μέσα στη βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό...

Σήμερα το βράδυ ο μπέμπης κοιμήθηκε το πρώτο του 4 Ώρο!!!!!!!!!! βεβαια είχε προηγηθεί ολόκληρη μέρα με άπειρο κλάμα κ καθόλου ύπνο αλλά κ πάλι το καταχαρηκα! Μαζεψα δυνάμεις! 

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Στη μικρή αρχίζει να μεγαλώνει λιγο το στομαχακι κ τρωει πιο πολυ. Πιστευω ετσι σιγά σιγά να κοιμάται κ πιο πολυ. Το βράδυ σήμερα απο τις 12.30 ξύπνησε 5 κ δεν το πίστευα. Εύχομαι να παμε ετσι κ να μην ήταν τυχαίο. Βέβαια εγω είδα ενα περίεργο όνειρο κ 4 ξύπνησα...Κ μετα δε μπορούσα να κοιμηθώ γιατί ελεγα θα ξυπνήσει.... Χαχα!

Κ αυτο με την τηλεργασία ρε κορίτσια, καλο που έχουμε συζύγους εδω αλλά τις φορές που πρέπει να κάνουμε ησυχία με στρεσαρει (κ ειναι κ πολλές αυτές οι φορες)

Σε ευχαριστώ enjoy για τις πληροφορίες για το κατιτις στην εκκλησία. Το πρωτο παιδάκι σου τωρα καλα ε; μα τι σοκ! Να σου λένε 6 μήνες ζωής....τι έχεις περάσει! Θελει μεγάλη δύναμη ψυχής.

Ρε παιδιά εγω δε διάβασα κατι για το suzukaki. Έχασα κάτι, σόρρυ! Λυπάμαι για όποια απώλεια είχες, εύχομαι απο δω κ περα μονο χαρες!!! 

Σε ολες μας βέβαια Κ το εννοώ! 

Δεν εχω παει ακόμα γυναικολόγο, οποία παει μας λέει τα νεα της. 9 Μαρτίου 40ιζω αλλά θα μιλούσαμε είχαμε πει Κ μετα την πρώτη περίοδο μου είχε πει να παω. 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εγω εχω ραντεβου πεμπτη με γυναικολογο.η μικρη τρωει πιο πολυ τις τελευτ μερες και πιο συχνα μαλλον μεγαλωνει το στομαχακι.αρχισε και τα χαμογελακια και λιωνω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2021 at 2:05 ΜΜ, Klegeo είπε:

Τελικα δεν καναμε το εμβολιο χτες θα το κανουμε αργοτερα.. Δεν εχει κλεισει ακομα διμηνο. Το επομενο Σαββατο κλεινει. 

Η γιατρος μας βρηκε σουπερ! Δεν εχουμε ακροαστικα.. Η βραχναδα ειναι απο το κλαμα. Τσεκαρε αν χαμογελαει, αν γυριζει το βλεμμα.. Αν μας κοιταει.. Βαζουμε λιγο κρεμουλα στο κωλαρακι γιατι ηταν ροζ.. Κ ειμαστε 58 ποντους!! 

Κορίτσια! Δεν τ κανουν το μεγεθος 1-3!!οι πατουσες του ειναι πιο μεγαλες!! Του βαζω φορμακι για 62 ποντους.. 

@Maria mariaa δυσκοιλιοτητα δεν εχουμε,  με την εννοια οτι δεν βγαζει σκληρα κακα.. Εχουμε απλα καθυστερησεις μεχρι 7 μερες.. Εσενα σου κανει σκληρα κακα? 

 

Εμας μας ειπε η παιδιατρος να κοψω το νυχτερινο θηλασμο εφοσον εχει καλο βαρος.. Αλλα πως?? Ξυπναει στο τριωρο! 

Έχει δυσκοιλιότητα εμένα 

On 27/2/2021 at 12:17 ΠΜ, Lottaki είπε:

Μαρία, πολυ δυσκολο αυτο που βιώνεις! Δε μπορώ να το φανταστω καν!! Δε ξέρω....Αν είναι θεμα οτι είπες στον εργοδότη οτι θα γυρίσεις κ τηρησες την υπόσχεση σου ,άρχισε να σκέφτεσαι άλλες εναλλακτικές που να βοηθήσουν εσένα κ οχι εκείνον. Κοπιασες γι αυτο το μωρο κ δεν αξίζει τπτ να στο στερησει. Πανω απ όλα να είσαι καλά!!!

Κ εμείς κοριτσάκια πηγαμε παιδίατρο κ ολα καλα! Το βάρος που χρειάζεται το πήρε κ ραντεβού σε ενα μήνα κ κατι για εμβολιακι.  Μας το έγραψε κ θα το έχουμε ψυγείο.

Μας είπε ότι αφού σαραντισουμε, να ξεκινήσουμε να καταλαβαίνει τη μέρα, νύχτα (το ειχα ηδη εφαρμόσει αυτο,δηλ πρωι να ειναι με φασαρία κλπ κ το βραδυ πιο ηρεμα κ σκοτάδια )για να κοιμάται 8 ωρο το βράδυ. Δεν το πίστευα αυτο που μας έλεγε ότι μπορει να συμβεί χαχαχαχα

Καθε 2-με 2.5 ωρες ξυπναει :huh:

 

Είναι δύσκολο γιατί είναι υποκατάστημα δεν είναι ο εργοδότης εδώ θα δούμε τι θα γίνει.. Ναι ευτυχώς κοιμάται βέβαια του δίνω φόρμουλα γάλα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν θυμάμαι ποια είχε πει ότι είχε κάνει αίτηση για το επίδομα συμπληρωματικες παροχές μητρότητας του οαεδ.. Εκεί που λέει ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας τι βάζουμε; καλώ στον οαεδ μέρες τώρα και δν μ τ σηκώνουν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KwnKwn10 είπε:

Κορίτσια δεν θυμάμαι ποια είχε πει ότι είχε κάνει αίτηση για το επίδομα συμπληρωματικες παροχές μητρότητας του οαεδ.. Εκεί που λέει ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας τι βάζουμε; καλώ στον οαεδ μέρες τώρα και δν μ τ σηκώνουν.. 

Ουτε σε μενα σηκωνουν.. Με email ομως απαντουν! Εγω εβαλα την ημ. Πιστωσης της λοχειας στο λογαριασμό  μου. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, KwnKwn10 said:

Κορίτσια δεν θυμάμαι ποια είχε πει ότι είχε κάνει αίτηση για το επίδομα συμπληρωματικες παροχές μητρότητας του οαεδ.. Εκεί που λέει ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας τι βάζουμε; καλώ στον οαεδ μέρες τώρα και δν μ τ σηκώνουν.. 

Την ημερομηνια που σου πιστωθηκε η αδεια λοχειας απ τον εφκα


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει πιστωθει μόνο το επίδομα κθοφοριας και περιμένω από μέρα σε μέρα να μπει και τ λοχειας.. Πήρα ένα χαρτί από το ΙΚΑ που λέει ότι η άδεια λοχείας είναι μέχρι 2/4...να φανταστώ εσείς εννοείται να περιμένω να πιστωθει το λοχείας και να βάλω αυτή τν ημερομηνία και όχι πότε λήγει η άδεια λοχείας ε; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KwnKwn10 είπε:

Εμένα έχει πιστωθει μόνο το επίδομα κθοφοριας και περιμένω από μέρα σε μέρα να μπει και τ λοχειας.. Πήρα ένα χαρτί από το ΙΚΑ που λέει ότι η άδεια λοχείας είναι μέχρι 2/4...να φανταστώ εσείς εννοείται να περιμένω να πιστωθει το λοχείας και να βάλω αυτή τν ημερομηνία και όχι πότε λήγει η άδεια λοχείας ε; 

Ναι ποτε θα σου μπουν τα χρηματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κανετε?? Πως περνατε με τα μπεμπε σας? :x

Ο μπεμπης μου λερωνει καποιες φορες το κορμακι του με κακακια κ παρατηρησα οτι μετα το πλυσιμο μενει χρωμα.. Δεν καθαριζει καλα.. Χρησιμοποιω προδερμ.. Εχετε να μου προτεινετε παιδικο απορρυπαντικο δοκιμασμενο? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου!! Πως είστε κ πως αντέχετε;;; έφτιαξε σε κάποιες ωράριο να κοιμούνται συνεχόμενα πολλές ωρες πρωί βράδυ να παίρνω κουράγιο; χαχαχα

Σαραντιζω αύριο επίσημα κ θα παμε εκκλησία. Έκλεισα ραντεβού. Εχω βγει όμως με το μωρο όπως σας εχω πει, οχι τρελά πράγματα Κ λόγω κατάστασης. Παω στη μαμα μου κ την αδερφή μου (μενουν μεταξύ τους σχεδόν δίπλα) κ ευτυχως είμαστε στον ίδιο δημο. Βέβαια Κ να μην ήμασταν ας με σταματούσαν...Θα έριχνα ενα κλαμα που το εχω κ εύκαιρο χαχαχα Κ θα έλεγα λεχώνα you know...χαχα

Θα περιμένω νεα σας με χαρα!

Οσο για τα κακα που λες klegeo εγω σε τέτοια περίπτωση τα πλενω με δικο μας απορρυπαντικό που ειναι ισχυρο. Βάζω επι τύπου το απορρυπαντικό μια σταγόνα στο λεκε. Το τρίβω,το πλενω εκεί, το ξεπλενω κ μετα το πλενω με το αρκαδι που εχω να μου φύγει η έννοια οτι εχει πλυθεί με ισχυρο απορρυπαντικό (σαν να έχει ξεπλυθεί ενα πραμα) . Λειτουργει πάντως αυτο 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!! Πως είστε κ πως αντέχετε;;; έφτιαξε σε κάποιες ωράριο να κοιμούνται συνεχόμενα πολλές ωρες πρωί βράδυ να παίρνω κουράγιο; χαχαχα

Σαραντιζω αύριο επίσημα κ θα παμε εκκλησία. Έκλεισα ραντεβού. Εχω βγει όμως με το μωρο όπως σας εχω πει, οχι τρελά πράγματα Κ λόγω κατάστασης. Παω στη μαμα μου κ την αδερφή μου (μενουν μεταξύ τους σχεδόν δίπλα) κ ευτυχως είμαστε στον ίδιο δημο. Βέβαια Κ να μην ήμασταν ας με σταματούσαν...Θα έριχνα ενα κλαμα που το εχω κ εύκαιρο χαχαχα Κ θα έλεγα λεχώνα you know...χαχα

Θα περιμένω νεα σας με χαρα!

Οσο για τα κακα που λες klegeo εγω σε τέτοια περίπτωση τα πλενω με δικο μας απορρυπαντικό που ειναι ισχυρο. Βάζω επι τύπου το απορρυπαντικό μια σταγόνα στο λεκε. Το τρίβω,το πλενω εκεί, το ξεπλενω κ μετα το πλενω με το αρκαδι που εχω να μου φύγει η έννοια οτι εχει πλυθεί με ισχυρο απορρυπαντικό (σαν να έχει ξεπλυθεί ενα πραμα) . Λειτουργει πάντως αυτο 

Lottaki εμεις σημερα κλεισαμε 2 μηνες!! :) απο ωραριο τιποτα στο τριωρο ο κυριος! Μια φορα μονο εκανε τετραωρο.. Παντως ολοι οι φιλοι μας με μωρα δινουν μια φορα ξενο στις 11-12 τη νυχτα κ κοιμουνται σερι! 

Κατα τα αλλα εχω προχωρησει σε αγορες επομενων μηνων.. Παιχνιδια,  μπωλ φαγητου μπιμπερο ατμομαγειρα/μπλεντερ κλπ.:-P. Γυμναστηριο του πηρα τωρα. Παιχνιδακια για μπανιο.. Ασε τρελα!!! 

Θα δοκιμασω με δικο μου απορρυπαντικο να δουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ γω δινω γάλα σκονη αλλά δεν το έχει το σερί, βέβαια γεννήθηκε κ μικρούλα οπότε μας ειχε πει ο γιατρός ότι δεν έχει χώρο στο στομάχι για να φάει πολυ ωστε να την πιάσει κ να μην ξυπνήσει .Θα δούμε! 

Εγω δεν εχω κάνει ακόμα τπτ απο επόμενες αγορές, θέλω να ανοίξουν τα μαγαζιά,να το χαρω. Κουράστηκα πια με το ονλινε. Ευτυχώς που δε γεννησαμε ονλινε. Ε μα τι να πω πιαααααααα

Θα ερθω klegeo να παμε βόλτα με τα καροτσια, να λέμε τον πόνο μας αλλά κ τη χαρα μας! Έχετε απλα εσείς εκεί στις γειτονιές :)

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...