Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 5/3/2021 at 6:34 ΜΜ, Klegeo είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Πως περνατε με τα μπεμπε σας? :x

Ο μπεμπης μου λερωνει καποιες φορες το κορμακι του με κακακια κ παρατηρησα οτι μετα το πλυσιμο μενει χρωμα.. Δεν καθαριζει καλα.. Χρησιμοποιω προδερμ.. Εχετε να μου προτεινετε παιδικο απορρυπαντικο δοκιμασμενο? 

Αλλαξε νουμερο πανα οπωσδηποτε.. σου μικρυνε η πανα και λερωνεστε... το θυμαμαι απο τον πρωτο.. καθε φορα που αλλαζα νούμερο  δεν το παθαιναμε αυτο....

Το προβλημα σου εγω το ελυνα ως εξης... το μουλιαζα αμεσως και το επλενα με το δικο μας απορρυπαντικο να φυγει ο λεκες.. και επειτα το εβαζα να πλυθει με τα υπολοιπα με το μπεμπε απορρυπαντικο!!!

Αλλαξε πανα ομως!!! Και θα με θυμηθεις!! Εμεις φοραμε ηδη το νουμερο 3!!! Εδω και 2 βδομαδες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!! Πως είστε κ πως αντέχετε;;; έφτιαξε σε κάποιες ωράριο να κοιμούνται συνεχόμενα πολλές ωρες πρωί βράδυ να παίρνω κουράγιο; χαχαχα

Σαραντιζω αύριο επίσημα κ θα παμε εκκλησία. Έκλεισα ραντεβού. Εχω βγει όμως με το μωρο όπως σας εχω πει, οχι τρελά πράγματα Κ λόγω κατάστασης. Παω στη μαμα μου κ την αδερφή μου (μενουν μεταξύ τους σχεδόν δίπλα) κ ευτυχως είμαστε στον ίδιο δημο. Βέβαια Κ να μην ήμασταν ας με σταματούσαν...Θα έριχνα ενα κλαμα που το εχω κ εύκαιρο χαχαχα Κ θα έλεγα λεχώνα you know...χαχα

Θα περιμένω νεα σας με χαρα!

Οσο για τα κακα που λες klegeo εγω σε τέτοια περίπτωση τα πλενω με δικο μας απορρυπαντικό που ειναι ισχυρο. Βάζω επι τύπου το απορρυπαντικό μια σταγόνα στο λεκε. Το τρίβω,το πλενω εκεί, το ξεπλενω κ μετα το πλενω με το αρκαδι που εχω να μου φύγει η έννοια οτι εχει πλυθεί με ισχυρο απορρυπαντικό (σαν να έχει ξεπλυθεί ενα πραμα) . Λειτουργει πάντως αυτο 

Καλημέρα!!! Εμάς ούτε 3 Ώρο δεν φτάνει στο βραδυνό ύπνο. Γύρω στο δίωρο ξυπνάει. Μια δυο φορές έκανε μόνο τετράωρο κ μετά έμεινε ξύπνιος όλο το υπόλοιπο βράδυ. Εμείς σαραντησαμε την προηγούμενη Δευτέρα. Ήθελα να τον πάω εκκλησία αλλά διστασα ρε γμτ. Άρχισαν να μου λένε οι δικοί μου ότι θα κολλήσει το μωρό τπτ κ τέτοια. Κατά ταλλα καλά!

Έχω βαρεθεί την απαίσια καραντίνα. Έντυσα τα μεγάλα παιδιά πυροσβέστη και Σούπερμαν κ το μωρό χιονάνθρωπο για να μπούμε λίγο στο κλίμα των ημερών.

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αλλαξε νουμερο πανα οπωσδηποτε.. σου μικρυνε η πανα και λερωνεστε... το θυμαμαι απο τον πρωτο.. καθε φορα που αλλαζα νούμερο  δεν το παθαιναμε αυτο....

Το προβλημα σου εγω το ελυνα ως εξης... το μουλιαζα αμεσως και το επλενα με το δικο μας απορρυπαντικο να φυγει ο λεκες.. και επειτα το εβαζα να πλυθει με τα υπολοιπα με το μπεμπε απορρυπαντικο!!!

Αλλαξε πανα ομως!!! Και θα με θυμηθεις!! Εμεις φοραμε ηδη το νουμερο 3!!! Εδω και 2 βδομαδες...

Πόσα κιλά είστε? Νομίζω ότι έχω μείνει λίγο πίσω στις πάνες. Τώρα θα αρχίσω να του φοράω νούμερο 2.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αλλαξε νουμερο πανα οπωσδηποτε.. σου μικρυνε η πανα και λερωνεστε... το θυμαμαι απο τον πρωτο.. καθε φορα που αλλαζα νούμερο  δεν το παθαιναμε αυτο....

Το προβλημα σου εγω το ελυνα ως εξης... το μουλιαζα αμεσως και το επλενα με το δικο μας απορρυπαντικο να φυγει ο λεκες.. και επειτα το εβαζα να πλυθει με τα υπολοιπα με το μπεμπε απορρυπαντικο!!!

Αλλαξε πανα ομως!!! Και θα με θυμηθεις!! Εμεις φοραμε ηδη το νουμερο 3!!! Εδω και 2 βδομαδες...

Εχω παρει και νουμερο 3 θα δοκιμασω και αυτες να δουμε.. 

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!! Εμάς ούτε 3 Ώρο δεν φτάνει στο βραδυνό ύπνο. Γύρω στο δίωρο ξυπνάει. Μια δυο φορές έκανε μόνο τετράωρο κ μετά έμεινε ξύπνιος όλο το υπόλοιπο βράδυ. Εμείς σαραντησαμε την προηγούμενη Δευτέρα. Ήθελα να τον πάω εκκλησία αλλά διστασα ρε γμτ. Άρχισαν να μου λένε οι δικοί μου ότι θα κολλήσει το μωρό τπτ κ τέτοια. Κατά ταλλα καλά!

Έχω βαρεθεί την απαίσια καραντίνα. Έντυσα τα μεγάλα παιδιά πυροσβέστη και Σούπερμαν κ το μωρό χιονάνθρωπο για να μπούμε λίγο στο κλίμα των ημερών.

Πόσα κιλά είστε? Νομίζω ότι έχω μείνει λίγο πίσω στις πάνες. Τώρα θα αρχίσω να του φοράω νούμερο 2.

Τωρα τον Απριλιο αν θα βγουμε με την καραντινα.. Και γω εχω κουραστει! 

Στην εκκλησια πηγαμε με ραντεβου δεν ηταν κανεις μονο ο πατερ κ φοραγε μασκα.. Μη φοβασαι.. 

Απο κιλα ειναι 5.080 ο μικρος.. Τωρα θα δοκιμασουμε το νουμερο 3 γιατι λερωνομαστε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχει τύχει σε καμία...είμαι 7+3 εβδομάδων....από την προηγούμενη Κυριακή έχω καφέ κηλίδες...έκανα υπέρηχο την Δευτέρα το ζουζούνι μου ήταν μια χαρά...αλλά γτ δεν σταματάνε οι κηλίδες?να ανησυχώ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχει τύχει σε καμία...είμαι 7+3 εβδομάδων....από την προηγούμενη Κυριακή έχω καφέ κηλίδες...έκανα υπέρηχο την Δευτέρα το ζουζούνι μου ήταν μια χαρά...αλλά γτ δεν σταματάνε οι κηλίδες?να ανησυχώ?

Καλημερα ο γιατρος τι σ ειπε για τις κηλιδες;υποπτευομαι οτι ειναι απο τον τραχηλο γτ καποια στιγμη που μ χε μικρυνει μ ειπε οτι μπορει να δω καφε αιμα αν και δεν ειδα ποτε.δεν θα ναι κατι.θα στο ειχε πει ο γιατρος αν ηταν κατι κακο.

Just now, Klegeo είπε:

Εχω παρει και νουμερο 3 θα δοκιμασω και αυτες να δουμε.. 

Τωρα τον Απριλιο αν θα βγουμε με την καραντινα.. Και γω εχω κουραστει! 

Στην εκκλησια πηγαμε με ραντεβου δεν ηταν κανεις μονο ο πατερ κ φοραγε μασκα.. Μη φοβασαι.. 

Απο κιλα ειναι 5.080 ο μικρος.. Τωρα θα δοκιμασουμε το νουμερο 3 γιατι λερωνομαστε.. 

Γεια σας κοριτσια.α ειστε μεγαλα μωρα εσεις.εμεις δ νομιζω να εχουμε φτασει τα 4 ακομα αν κ μακραινουμε συνεχως.ακομα μας κανει το νουμερο 1 σε πανα ετσι πιστευω τλχ αλλα συντομα θα παμε στο 2.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχει τύχει σε καμία...είμαι 7+3 εβδομάδων....από την προηγούμενη Κυριακή έχω καφέ κηλίδες...έκανα υπέρηχο την Δευτέρα το ζουζούνι μου ήταν μια χαρά...αλλά γτ δεν σταματάνε οι κηλίδες?να ανησυχώ?

Μπορει να ναι παλιο αιμα η επειδη η μητρα μεγαλωνει και σπανε αγγειακια.. Εγω ειχα καφε και ηταν λογω salospir. Μου το εκοψε ο γιατρος κ εκανα ενεσεις ηπαρινης κ εξαφανιστηκαν τα καφε. Προγεστερονη παιρνεις? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καφε εκκρίσεις ειναι παλιο αιμα που εχει μεινει και αποβαλλεται καθαριζεται ο οργανισμος δλδ.. στο κοκκινο χρειαζεται παρακολουθηση... εγω εχω ακουστα στον 7 να σηκωνουν βαρος η να κανουν εντονες δουλειες σπιτιου λογω χαλαροτητας μετα το 2ο υπερυχο και ερχεται λιγο αιμα αλλα ειναι μη ανησυχητικο.... 

Απο κιλα 40ημερων ειμασταν 5900.. 60ποντους... τωρα εχω παλι την τριτη ραντεβού  που θα γινουμε 2μηνων..

Κλεγεο πανες δοκιμασε τες μπορεί να σου φαινονται μεγάλες αλλα επειδη θα ειναι ανετες στο κωλαρακι δεν θα βγαινουν τα κακα εξω... εμενα με βολεψε τουλαχιστον ευχομαι και σενα... γτ την φουσκωνει με ουρα επειδη πλεον τρωνε πιο πολυ και τα κακα δεν χωρανε και βγαινουν... οποτε με το 3 ειμαι κομπλε... εγω με το που ειδα οτι τα κακα πισω στην πλατη της πανας ανεβαινουν πιο ψηλα καταβαλα απο την εμπειρια μου απο τον πρωτο οτι αρχιζουν να μην χωρανε οποτε αλλαξα νούμερο και δεν προλαβε ετουτος να μου κανει διαρροες απο τα πλαινα της πανας ουτε απο πισω οπως μου εκανε ο πρωτος... 

Με υπνο κορίτσια οπως τα λετε ποτε ετσι ποτε γιουβετσι δεν κατασταλαξαμε καπου οτι θελει κανει... οπως τα λες πεταλουδίτσα.. ειμαστε στην φαση που τρωνε το νυχτερινο μας γευμα ακομα γτ αν δεν το φαμε ξυπναει και αντε να το ξανακοιμησω.. κοιμαται  κατα την μια μεχρι το πρωι μονο για γευμα ξυπναω αλλα τα γευματα ειναι σταθερα 12 3 6.. αμα τον αφησω να ξυπνησει μονος για να φαει μου ξυπναει σε 4 4μιση ωρες και μετα δεν κοιμαται οποτε τι κερδιζω καλυτερα ξυπνάω και τον ταιζω και ξανακοιμαται... αλλα δεν εχει σταθερο προγραμα οπως λεει η πεταλουδιτσα...

Καφε εκκρίσεις ειναι παλιο αιμα που εχει μεινει και αποβαλλεται καθαριζεται ο οργανισμος δλδ.. στο κοκκινο χρειαζεται παρακολουθηση... εγω εχω ακουστα στον 7 να σηκωνουν βαρος η να κανουν εντονες δουλειες σπιτιου λογω χαλαροτητας μετα το 2ο υπερυχο και ερχεται λιγο αιμα αλλα ειναι μη ανησυχητικο.... 

Απο κιλα 40ημερων ειμασταν 5900.. 60ποντους... τωρα εχω παλι την τριτη ραντεβού  που θα γινουμε 2μηνων..

Κλεγεο πανες δοκιμασε τες μπορεί να σου φαινονται μεγάλες αλλα επειδη θα ειναι ανετες στο κωλαρακι δεν θα βγαινουν τα κακα εξω... εμενα με βολεψε τουλαχιστον ευχομαι και σενα... γτ την φουσκωνει με ουρα επειδη πλεον τρωνε πιο πολυ και τα κακα δεν χωρανε και βγαινουν... οποτε με το 3 ειμαι κομπλε... εγω με το που ειδα οτι τα κακα πισω στην πλατη της πανας ανεβαινουν πιο ψηλα καταβαλα απο την εμπειρια μου απο τον πρωτο οτι αρχιζουν να μην χωρανε οποτε αλλαξα νούμερο και δεν προλαβε ετουτος να μου κανει διαρροες απο τα πλαινα της πανας ουτε απο πισω οπως μου εκανε ο πρωτος... 

Με υπνο κορίτσια οπως τα λετε ποτε ετσι ποτε γιουβετσι δεν κατασταλαξαμε καπου οτι θελει κανει... οπως τα λες πεταλουδίτσα.. ειμαστε στην φαση που τρωνε το νυχτερινο μας γευμα ακομα γτ αν δεν το φαμε ξυπναει και αντε να το ξανακοιμησω.. κοιμαται  κατα την μια μεχρι το πρωι μονο για γευμα ξυπναω αλλα τα γευματα ειναι σταθερα 12 3 6.. αμα τον αφησω να ξυπνησει μονος για να φαει μου ξυπναει σε 4 4μιση ωρες και μετα δεν κοιμαται οποτε τι κερδιζω καλυτερα ξυπνάω και τον ταιζω και ξανακοιμαται... αλλα δεν εχει σταθερο προγραμα οπως λεει η πεταλουδιτσα...

Α!! Μου ειπε η γιατρις να αυξησω γαλα στο 150 για να βγαζει την βραδυα αλλα εμενα μου εκανε αναγωγες Οποτε  διορθωσαμε αυτο.. και μλ δεν ηθελε πανω απο 120... έτρωγε 90-120!! Τωρα δειλα δειλα καποια γεύματα πανε 150 οποτε οταν σταθεροποιηθει στα 150 ισως διορθωθει ακομα πςρισσοτερο ο υπνος του... τουλαχιαστον σταματησε τις γκρινιες και τα νυχτοπερπατηματα καπου 12-1 ξεκιναει τον ύπνο... αλλα 10-1 το βραδυ με χορευει στο ταψι πριν κοιμηθει γκρινια βολτες κλανιες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχει τύχει σε καμία...είμαι 7+3 εβδομάδων....από την προηγούμενη Κυριακή έχω καφέ κηλίδες...έκανα υπέρηχο την Δευτέρα το ζουζούνι μου ήταν μια χαρά...αλλά γτ δεν σταματάνε οι κηλίδες?να ανησυχώ?

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα καφέ στις 6 βδομάδες και ξανά στις 13 βδομάδες. Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι από την εμφύτευση κ δεν μας ανησυχεί. Με το καλό σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχει τύχει σε καμία...είμαι 7+3 εβδομάδων....από την προηγούμενη Κυριακή έχω καφέ κηλίδες...έκανα υπέρηχο την Δευτέρα το ζουζούνι μου ήταν μια χαρά...αλλά γτ δεν σταματάνε οι κηλίδες?να ανησυχώ?

Καλησπερα εγω είχα καφε κηλίδες αλλά είχα αποκόλληση(εάν είχες θα στο έλεγε)Ο γυναικολόγος σου τι ειπε;;

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καφε εκκρίσεις ειναι παλιο αιμα που εχει μεινει και αποβαλλεται καθαριζεται ο οργανισμος δλδ.. στο κοκκινο χρειαζεται παρακολουθηση... εγω εχω ακουστα στον 7 να σηκωνουν βαρος η να κανουν εντονες δουλειες σπιτιου λογω χαλαροτητας μετα το 2ο υπερυχο και ερχεται λιγο αιμα αλλα ειναι μη ανησυχητικο.... 

Απο κιλα 40ημερων ειμασταν 5900.. 60ποντους... τωρα εχω παλι την τριτη ραντεβού  που θα γινουμε 2μηνων..

Κλεγεο πανες δοκιμασε τες μπορεί να σου φαινονται μεγάλες αλλα επειδη θα ειναι ανετες στο κωλαρακι δεν θα βγαινουν τα κακα εξω... εμενα με βολεψε τουλαχιστον ευχομαι και σενα... γτ την φουσκωνει με ουρα επειδη πλεον τρωνε πιο πολυ και τα κακα δεν χωρανε και βγαινουν... οποτε με το 3 ειμαι κομπλε... εγω με το που ειδα οτι τα κακα πισω στην πλατη της πανας ανεβαινουν πιο ψηλα καταβαλα απο την εμπειρια μου απο τον πρωτο οτι αρχιζουν να μην χωρανε οποτε αλλαξα νούμερο και δεν προλαβε ετουτος να μου κανει διαρροες απο τα πλαινα της πανας ουτε απο πισω οπως μου εκανε ο πρωτος... 

Με υπνο κορίτσια οπως τα λετε ποτε ετσι ποτε γιουβετσι δεν κατασταλαξαμε καπου οτι θελει κανει... οπως τα λες πεταλουδίτσα.. ειμαστε στην φαση που τρωνε το νυχτερινο μας γευμα ακομα γτ αν δεν το φαμε ξυπναει και αντε να το ξανακοιμησω.. κοιμαται  κατα την μια μεχρι το πρωι μονο για γευμα ξυπναω αλλα τα γευματα ειναι σταθερα 12 3 6.. αμα τον αφησω να ξυπνησει μονος για να φαει μου ξυπναει σε 4 4μιση ωρες και μετα δεν κοιμαται οποτε τι κερδιζω καλυτερα ξυπνάω και τον ταιζω και ξανακοιμαται... αλλα δεν εχει σταθερο προγραμα οπως λεει η πεταλουδιτσα...

Καφε εκκρίσεις ειναι παλιο αιμα που εχει μεινει και αποβαλλεται καθαριζεται ο οργανισμος δλδ.. στο κοκκινο χρειαζεται παρακολουθηση... εγω εχω ακουστα στον 7 να σηκωνουν βαρος η να κανουν εντονες δουλειες σπιτιου λογω χαλαροτητας μετα το 2ο υπερυχο και ερχεται λιγο αιμα αλλα ειναι μη ανησυχητικο.... 

Απο κιλα 40ημερων ειμασταν 5900.. 60ποντους... τωρα εχω παλι την τριτη ραντεβού  που θα γινουμε 2μηνων..

Κλεγεο πανες δοκιμασε τες μπορεί να σου φαινονται μεγάλες αλλα επειδη θα ειναι ανετες στο κωλαρακι δεν θα βγαινουν τα κακα εξω... εμενα με βολεψε τουλαχιστον ευχομαι και σενα... γτ την φουσκωνει με ουρα επειδη πλεον τρωνε πιο πολυ και τα κακα δεν χωρανε και βγαινουν... οποτε με το 3 ειμαι κομπλε... εγω με το που ειδα οτι τα κακα πισω στην πλατη της πανας ανεβαινουν πιο ψηλα καταβαλα απο την εμπειρια μου απο τον πρωτο οτι αρχιζουν να μην χωρανε οποτε αλλαξα νούμερο και δεν προλαβε ετουτος να μου κανει διαρροες απο τα πλαινα της πανας ουτε απο πισω οπως μου εκανε ο πρωτος... 

Με υπνο κορίτσια οπως τα λετε ποτε ετσι ποτε γιουβετσι δεν κατασταλαξαμε καπου οτι θελει κανει... οπως τα λες πεταλουδίτσα.. ειμαστε στην φαση που τρωνε το νυχτερινο μας γευμα ακομα γτ αν δεν το φαμε ξυπναει και αντε να το ξανακοιμησω.. κοιμαται  κατα την μια μεχρι το πρωι μονο για γευμα ξυπναω αλλα τα γευματα ειναι σταθερα 12 3 6.. αμα τον αφησω να ξυπνησει μονος για να φαει μου ξυπναει σε 4 4μιση ωρες και μετα δεν κοιμαται οποτε τι κερδιζω καλυτερα ξυπνάω και τον ταιζω και ξανακοιμαται... αλλα δεν εχει σταθερο προγραμα οπως λεει η πεταλουδιτσα...

Α!! Μου ειπε η γιατρις να αυξησω γαλα στο 150 για να βγαζει την βραδυα αλλα εμενα μου εκανε αναγωγες Οποτε  διορθωσαμε αυτο.. και μλ δεν ηθελε πανω απο 120... έτρωγε 90-120!! Τωρα δειλα δειλα καποια γεύματα πανε 150 οποτε οταν σταθεροποιηθει στα 150 ισως διορθωθει ακομα πςρισσοτερο ο υπνος του... τουλαχιαστον σταματησε τις γκρινιες και τα νυχτοπερπατηματα καπου 12-1 ξεκιναει τον ύπνο... αλλα 10-1 το βραδυ με χορευει στο ταψι πριν κοιμηθει γκρινια βολτες κλανιες...

Εμείς γενικά εχουμε αναγωγές και χρησιμοποιούμε το Humana AR τώρα ειμαστε καλα εμείς έχουμε φτάσει 180 να τρώμε αλλά αφήνουμε και κάποιες φορές 10 γρμ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 εβδομαδων εισαι?? Νομιζα 7μηνων!! Εχω λαλησει!!! Αχαχα 

Για καφε και κοκκινο αιμα ισχυουν τα ιδια...

Αιμα ειχα καπου μεχρι 12 η 14η εβδομαδα δεν θυμαμαι.. για κανα διμηνο επέμεναν ... Λογοι μπορει να ειναι 1δις επειδη εχω μιλησει με γυναικολογο... και σε αυτην την φαση ειναι μη ανιχνευσιμοι..

Αν ειναι κατι ανησυχητικο στο λεει η ιδια 1000%.. εγω εκανα ενεσεις προγεστερονης αντι για χαπια... και περασε...

Στο πρωτο μου παιδι παλι ειχα αλλα σε 3 μερες περασε χωρις να παρω τπτ.. ειμαι σιγουρη οτι θα περασει και ολα τελεια!!!

Η ακαταπαυστη αιμορραγια ειναι επικυνδυνη.. αλλα ακομα και αυτη αντιμετωπιζεται ιατρικα πλεον..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ....πήγα για υπέρηχο όλα καλά..έκοψα και εγώ το σαλοσπιρ και κάνω μόνο ηπαρίνες...περνώ utrogestan πάρα πολλά συν μία ένεση προγεστερόνης...είμαι από εξωσωματική και έχω πολλά φάρμακα να πίνω ακόμα....αλλά έχω μια απορία...με βάση την περίοδο μου είμαι σήμερα 7 ακριβώς...εκείνος την μια με βγάζει 4 μέρες παραπάνω...την άλλη 2 μέρες παραπάνω....πως γίνεται αυτό...?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ....πήγα για υπέρηχο όλα καλά..έκοψα και εγώ το σαλοσπιρ και κάνω μόνο ηπαρίνες...περνώ utrogestan πάρα πολλά συν μία ένεση προγεστερόνης...είμαι από εξωσωματική και έχω πολλά φάρμακα να πίνω ακόμα....αλλά έχω μια απορία...με βάση την περίοδο μου είμαι σήμερα 7 ακριβώς...εκείνος την μια με βγάζει 4 μέρες παραπάνω...την άλλη 2 μέρες παραπάνω....πως γίνεται αυτό...?

Αν εννοείς με βάση τον υπέρηχο που σου κάνει λογικό είναι. Ανάλογα με το μέγεθος του εμβρύου το μηχάνημα του βγάζει κάθε φορά πόσο είσαι.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα! Πως είστε;;; 

Εύχομαι να είστε καλά κ απλά να μην προλαβαίνετε να γράψετε...σας καταλαβαίνω.

Οσες πήγατε γιατρο όλα καλα;;;; είχαν κάποιες γυναικολόγο. 

Εγω θα παω τη επόμενη εβδομάδα, αδιάθετησα κ μου είχε πει μετα την πρώτη περίοδο. Κατα τ αλλά όλα καλά. Το μωράκι μεγαλώνει, αστατο ωράριο εννοείται ακόμα αλλά επειδή μείνει πιο πολλές ωρες ξύπνια τη χαίρομαι λιγο καλύτερα . Σας φιλώ ολες

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εχω τα κορίτσια μου σπιτι πλέον με τηλεκπαιδευση και είμαι πιο απασχολημένη από συνήθως!

Εχθές ο μπέμπης έκλεισε 2 μηνών και εκανε το πρώτο του εμβολιο. Ευτυχώς δεν έχει κάνει πυρετό, μόνο λίγο εκνευρισμό και γκρίνια έχει! Εύχομαι να τη γλυτώσουμε ετσι!

Κατά τα Αλλα τον βρήκε πολύ προχωρημένο για την ηλικία του, όσον αφορά κινήσεις και επικοινωνία. Απο μετρήσεις 6100 βάρος (γεννήθηκε 4200 με βάρος εξόδου 4000) και 62.5 εκατοστά ύψος (γεννήθηκε 56).

Πάνα στην babylino φοράει την 3 Αλλα του είναι οριακη, θα πάρω την 3 στο Pampers που είναι μεγαλύτερη!

Θηλαζουμε αποκλειστικά οποτε δεν υπάρχει ωράριο, την ημέρα κάθε μια ώρα, την νύχτα μου κάνει ένα 3ωρο και μετά 2ωρα ή  1 ώρα παλι. 

Επειδή είχε κολικούς και παλινδρόμηση, και λόγω οικογενειακού ιστορικού (η μεγάλη είχε αλλεργία) κάνω αποχή από γαλακτοκομικά και ξηρούς καρπούς. Επιπλέον του δίνω και σταγόνες biogaia προβιωτικα, συν τις βιταμίνη D που μου είχαν γράψει από το νοσοκομείο στην έξοδο.

Έχει ανοίξει ο καιρός και βγαίνουμε βολτιτσες, όσο μπορούμε δλδ και επιτρέπουν και οι υποχρεώσεις των μεγάλων παιδιών. Ειναι ήρεμος στις βόλτες  πλέον, την πρώτη φορά ήταν λίγο ανήσυχος, αλλά έχει εξοικειωθεί!

Αυτά τα νέα μας μέρες άκρες!! 

Αν είχατε Facebook θα είχαμε πιο εύκολη και άμεση επικοινωνία, εδώ είναι πιο δύσκολο και χρονοβόρο.. Σκεφτείτε το!!! :wink:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια μου έχει γεννήσει καμία στο μητέρα να μου πει πως ήταν σαν μαιευτήριο??Επιταχτηκε το Λητώ σαν κλινικη κοβιντ κ είναι μια φίλη μου να γεννήσει αντί σε αυτό στο Ρέα η στο μητέρα κι έχει πελαγωσει. Δεν ξέρει ποιο να διαλέξει.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...