Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Κλεγεο ο παιδιατρος κρινει αν χρειαζεσαι αντιαγωγικο.. εμεις με αντιαναγωγικο δεν κανουμε γουλιτσες πλεον... η παιδιατρος ειδε οτι ο μικρος εκανε το κεφαλι πισω γτ του ερχοταν γουλιά και την κατεπινε ετσι...ενω ειχε φαει 4ωρες νωριτερα... επισης στον υπνο του εκανε αναρροφηση πως λεγεται και ρουκετα... 3-4φορες... και κατι αλλο παρατηρησε σπιρτο ειναι αλλα δεν θυμαμαι... ααα επισης ξυπνουσε απο γουλια καθε 10λεπτα ο μικρος οποτε μας ειπε αντιαναγωγικο μεχρι 4μηνων και βλεπουμε... απο τοτε εχει φτιαξει ο υπνος του αισθητα μου πνιγοταν μες στον υπνο

Με υπνο πως τα πατε?? Οχι τα μωρα Εσεις!!! Ρε κοριτσια κανω μαλακ... εγω πινω 1 η 2 καφεδες την ημερα για να μην κουτουλαω 1 πρωι και 1 αππγευνα η και βραδυ κατα τις 9 αν δεν εχω προλάβει απογευμα.. για να εχω ενεργεια.. και μετα τις ωρες που κοιμαται το μωρο τη νυχτα δεν μπορω να κοιμηθω... ξεχναω να παρω και ντεκαφεινε ο μοσχος... και ειμαι καθε μερα με 2 ωρες σπαστο υπνο νυψτερινο και μια ωριτσα το πρωι η μεσημερι αναλογα... μα ποσο ζωον ειμαι... δεν ηξερα τι φταει βεβαια αλλα με παρακολουθησα και φταιει ο καφες γτ παλιοτερα δεν προλαβαινα να ξαπλωσω κοιμομουν καθιστη ενω τωρα υπερενταση φουλ...

Enjoy οταν εκανε γουλιες και εμετους εχανε και κιλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Εχουμε γκρινια.. Τρωει τα χερια του πολυ,  κ βλεπω πανω εχει σκασει το ουλο του.. Και εχει μια μυτουλα.  Η γιατρος την Τεταρτη ειπε θα τον δει.. 

Μια απο τα ιδια... συμπτωματα και εμεις... ναι βγαζουν καποια απο νωρις προχθές  στο ιατρειο ενα 3μηνων  εβγαλε και

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια εκπεμπω sos! 

Ειναι δυνατον να βγαζει δοντακι το μωρο??  2 μηνων και μια εβδομαδα??????? Σαλακια και τα συναφη! 

Υπάρχουν και περιπτώσεις που γεννιούνται με σκασμενο δοντακι. Καλή σαρακοστή!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Υπάρχουν και περιπτώσεις που γεννιούνται με σκασμενο δοντακι. Καλή σαρακοστή!!!

Ισχυει!!! Το συνιθισμενο μου ειπε η παιδιατρος μας οτι ειναι στον χρονο να βγαλουν το πρωτο δοντι... αλλα υπαρχουν περιπτώσεις που γεννιονταξ η βγαζουν νωριτερα... ο Βασιλης μου εβγαλε 5 μηνων και 7 μπουσουλησε... αλλα αργησε παρα πολυ να περπατησει... 16 μηνων περπατησε... για να δουμε αυτος...

 

Καλη Σαρακοστη με υγεια κοριτσια!!! 

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μια απο τα ιδια... συμπτωματα και εμεις... ναι βγαζουν καποια απο νωρις προχθές  στο ιατρειο ενα 3μηνων  εβγαλε και

Εμας δεν εσκασε αλλα σαλια και ξαφνικα τρωει μπουνιτσες δαχτυλα και μασαει το μπιπερο απο την μια πλευρα και την ψιλιαστηκα την δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εσείς που έχετε μεγαλύτερα μωράκια πείτε μου σας παρακαλώ, τα παιδάκια σας κάνουν αγκου??? Εστιάζουν σε σας πάντα όταν τους μιλάτε ή κοιτάνε το κενό και κάτι τελευταίο...όταν τα γαργαλατε γελάνε ή όχι?? Δεν εννοώ το ασυνείδητο γέλιο που κάνουν στον ύπνο τους, συνειδητό γέλιο εννοώ!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εσείς που έχετε μεγαλύτερα μωράκια πείτε μου σας παρακαλώ, τα παιδάκια σας κάνουν αγκου??? Εστιάζουν σε σας πάντα όταν τους μιλάτε ή κοιτάνε το κενό και κάτι τελευταίο...όταν τα γαργαλατε γελάνε ή όχι?? Δεν εννοώ το ασυνείδητο γέλιο που κάνουν στον ύπνο τους, συνειδητό γέλιο εννοώ!

Καλημερα!! Ο μπεμπης κανει κραυγουλες,  εστιαζει σε μας,  γυριζει κεφαλι στον ηχο οταν του μιλαμε.. Μπορει να κολλησει ομως κ σε κατι συγκεκριμένο.. Οπως εναν πινακα που εχουμε κρεμασει.. Γελαει οταν τον παιζουμε.. Αλλα εχει πολυ γκρινια βρε παιδι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εσείς που έχετε μεγαλύτερα μωράκια πείτε μου σας παρακαλώ, τα παιδάκια σας κάνουν αγκου??? Εστιάζουν σε σας πάντα όταν τους μιλάτε ή κοιτάνε το κενό και κάτι τελευταίο...όταν τα γαργαλατε γελάνε ή όχι?? Δεν εννοώ το ασυνείδητο γέλιο που κάνουν στον ύπνο τους, συνειδητό γέλιο εννοώ!

Βγάζει κραυγουλες αλλά όχι πολύ συχνά.... μπορεί να γυρίσει άμα του μιλάμε αλλά μπορεί κ όχι.γελιο δεν κάνει σχεδόν καθόλου. Νομίζω είναι μικρουλια ακόμη.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Βγάζει κραυγουλες αλλά όχι πολύ συχνά.... μπορεί να γυρίσει άμα του μιλάμε αλλά μπορεί κ όχι.γελιο δεν κάνει σχεδόν καθόλου. Νομίζω είναι μικρουλια ακόμη.

Καρδουλα μου!!! Είναι μικρούλα μια ακόμη!!! Νομίζω ότι βιάζομαι πολύ!! Χαχαχαχχαχαχαχαχα


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια ηρθε η γιατρος μας χτες.. Καναμε εμβολιακι.. Ειμαστε 60 ποντους 5400σε κιλακια.. Παμε καλα.. Δοντακια δεν βγαζουμε ακομα παρολο π εχει σκασει μια μυτουλα. :x

Τέλεια!! Αστεράκι!! Εμείς τη Δευτέρα έχουμε το πρώτο του εμβόλιο!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2021 at 12:48 ΠΜ, Lottaki είπε:

Μην προδικάζεις τα πραγματα! Η φύση της γυναικας ειναι δυνατη κ γεμάτη εκπλήξεις!! Όλα καλα θα πάνε κ οτι καλύτερο θα σου συμβεί όταν ειναι να έρθει. 

Να ρωτήσω κατι; την ημέρα κοιμούνται τα μωράκια σας; εμενα αντε 1 ωρα μεταξύ γευμάτων κλπ ,40 λεπτά εκεί συνήθως.

Εμενα ο μπέμπης το βραδυ 6-7 ώρες κοιμάται ξυπνάει το πρωί 6 τρώει και μόλις περάσει 25 λεπτά που τν κρατάω για να χωνέψει κοιμάται πάλι μέχρι το επόμενο γεύμα 2:30 ώρες το μεσημέρι είναι ξύπνιος 2 ώρες και πάλι υπνο γελάμε πολυ βγάζουμε γλώσσα..

On 11/3/2021 at 12:01 ΠΜ, Suzukaki είπε:

Χαιρεται.κ εγω πηγα μ ειπε οτο βλεπει πως θα αδιαθετησω συντομα για 3 4 μερες εβγαζα μια σταγονα καφε ουτε καν κοκκινο κ 2 μερες τωρα τιποτα δ ξερω τι γινεται.ξαναεβγαλα στην ωοθηκη κυστη ενδομητριωσης μετα την γεννα αγριευει η ενδομητριωση μ ειπε.επεσα ψυχολογικα οσο να ναι κ λεω δ παιζει να μπορω να κανω δευτερο παιδι κ να θελα δηλ.

Καλημερα να μην σκέφτεσαι ετσι..Εγω πέρυσι ήμουν εγκυος είχα ατύχημα(τροχαίο) και έχασα το μωρό στν 3 προς 4 μήνα 40 ημέρες μετά έμεινα εγκυος στν μπέμπη μου χωρίς περίοδο 

 

Καλημερα κορίτσια έχω χαθεί αλλα σας διαβάζω.Εμενα μου ήρθε περίοδος πριν τς 40 ημέρες.Ο μπέμπης κάναμε την έβδομαδα το πρώτο εμβόλιο 6 απλό; Και ένα πόσιμο για τς γρασταντεριτιδες αλλά μου έκανε πυρετό μέχρι 38,3. Και σα να μην έφτανε αυτο έπεσα με αγκαλιά το μωρό (έχω θέμα με το γόνατο μου κλείδωσε το γόνατο και πέσαμε αλλά για να μην χτυπήσει το μωρό γύρισα το σώμα μου 360μ και χτύπησα εγω Πήγα στο γιατρό και έχω Θλάση ραχιαίων μυών και ωμοπλάτης χτύπησα ώμο μου και δυο πλευρά (πέρυσι τα είχα σπάσει σε τροχαίο,και με πονάνε πολυ)Εμείς ήμαστε 58 πόντους 5 κιλά.Εχουμε θέμα με το στομάχι μας κάνουμε παλινδρόμηση το γάλα και περνούμε φαρμακευτική αγωγή τα Nexus κάθε ημέρα και από γάλα Humana AR 180 γρμ σε κάθε γεύμα.Εχει γκρίνια με δόντια μας ειπε η παιδίατρος θα βγάλουμε δόντι έσκασε μύτη πάνω αριστερά και κατω δεξιά.Μας ειπε να τν γυρνάμε μπρούμυτα για να αρχίσει να γυμνάσει γιατί χωρίς υπερβολή εάν τν γυρίσει προχωράει (βέβαια η ένεση που κάναμε για τν πνεύμονα στν 7 τα κανει να νομίζουν ότι είναι πιο μεγάλα) Από εξετάσει κάναμε Ωοτοακουστικές εκμπομες βγήκαν τέλειες φουλ ακουει(το λέει το βιβλιάριο και η παιδίατρος μας ειπε να το κάνουμε)Μας ειπε στο τέλος του 4 θα φάμε ριζαλευρο και 5 μηνών ξεκινάει φαγητο.Μας αρέσουν οι βόλτες με καροτσι και το αμάξι 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2021 at 10:56 ΜΜ, Klegeo είπε:

Κοριτσια εκπεμπω sos! 

Ειναι δυνατον να βγαζει δοντακι το μωρο??  2 μηνων και μια εβδομαδα??????? Σαλακια και τα συναφη! 

Εμενα ετσι ειπε η παιδίατρος άσε που τώρα τς είδα έσκασαν οι μυτουκες δυο έναν επάνω αριστερά και ένα κατω δεξιά βάζει τα πάντα στο στόμα χέρι πράγματα σάλια πολλα

 

On 14/3/2021 at 2:58 ΠΜ, enjoy είπε:

Κλεγεο ο παιδιατρος κρινει αν χρειαζεσαι αντιαγωγικο.. εμεις με αντιαναγωγικο δεν κανουμε γουλιτσες πλεον... η παιδιατρος ειδε οτι ο μικρος εκανε το κεφαλι πισω γτ του ερχοταν γουλιά και την κατεπινε ετσι...ενω ειχε φαει 4ωρες νωριτερα... επισης στον υπνο του εκανε αναρροφηση πως λεγεται και ρουκετα... 3-4φορες... και κατι αλλο παρατηρησε σπιρτο ειναι αλλα δεν θυμαμαι... ααα επισης ξυπνουσε απο γουλια καθε 10λεπτα ο μικρος οποτε μας ειπε αντιαναγωγικο μεχρι 4μηνων και βλεπουμε... απο τοτε εχει φτιαξει ο υπνος του αισθητα μου πνιγοταν μες στον υπνο

Με υπνο πως τα πατε?? Οχι τα μωρα Εσεις!!! Ρε κοριτσια κανω μαλακ... εγω πινω 1 η 2 καφεδες την ημερα για να μην κουτουλαω 1 πρωι και 1 αππγευνα η και βραδυ κατα τις 9 αν δεν εχω προλάβει απογευμα.. για να εχω ενεργεια.. και μετα τις ωρες που κοιμαται το μωρο τη νυχτα δεν μπορω να κοιμηθω... ξεχναω να παρω και ντεκαφεινε ο μοσχος... και ειμαι καθε μερα με 2 ωρες σπαστο υπνο νυψτερινο και μια ωριτσα το πρωι η μεσημερι αναλογα... μα ποσο ζωον ειμαι... δεν ηξερα τι φταει βεβαια αλλα με παρακολουθησα και φταιει ο καφες γτ παλιοτερα δεν προλαβαινα να ξαπλωσω κοιμομουν καθιστη ενω τωρα υπερενταση φουλ...

Εμείς ξεκίνησαμε το αντιανωγικο γάλα από τν 2 εβδομάδα και μέχρι 4 μηνών αυτο μας ειπε Humana AR πίνουμε και φαρμακευτική αγωγή Nexus 

On 16/3/2021 at 9:56 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εσείς που έχετε μεγαλύτερα μωράκια πείτε μου σας παρακαλώ, τα παιδάκια σας κάνουν αγκου??? Εστιάζουν σε σας πάντα όταν τους μιλάτε ή κοιτάνε το κενό και κάτι τελευταίο...όταν τα γαργαλατε γελάνε ή όχι?? Δεν εννοώ το ασυνείδητο γέλιο που κάνουν στον ύπνο τους, συνειδητό γέλιο εννοώ!

Αγκου και ααααει και μετά γελάει του φαίνεται αστείο...Μήπως ειμαστε χαζομαμαδες κορίτσια 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...