Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 11/4/2021 at 12:00 ΜΜ, Maria mariaa είπε:

Καλημερα Κορτισια εμενα μου ειπε η παιδίατρος να τν βάζω μπρούμυτα  περιπου μια ώρα κάθε ημέρα πήγαμε λοιπόν τζάμπα πήραμε τα παζλ από σφουγγάρια και πολλά παιχνίδια και καθόμαστε μας αρεσει γελάει.Την Δευτέρα θα κάνουνε το δεύτερο εμβόλιο..Βγαίνετε βόλτες με τα μωράκια;;Εμείς από υπνο ήμαστε πολυ τυχεροί τρώει το τελευταίο γεύμα 9:30 ή 10:30 και ξυπνάμε το πρωί από 9:00 έως 10:30  τρώμε και μετά πάλι τον κανένα 2 ωρο.Καθε απογευμα τν έβγαζα βόλτες και τώρα λες και έχει ρολοι.Εμας φούσκωσαν 4 δοντάκια το ένα έχει σκάσει τα βραδυα έχουμε γκρίνια και πολλά σάλια 

Εμένα ούτε δύο λεπτά δεν κάθεται μπρούμυτα κι αρχίζει να κλαιει. Αξιοζήλευτο ύπνο κάνετε!! Φτου φτου!!!

Βολτιτσες βγαίνουμε όταν έχει καλό καιρό με το καρότσι για καμία ωρίτσα. Φαίνεται να του αρέσει

Ακόμη δεν γυρνάμε ανάσκελα μπρούμυτα ούτε το αντίθετο. Στο πλάι μόνο γυρνάει. Γενικά όταν έχει κέφια κ του μιλάς γελάει κ βγάζει φωνουλες!

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα! Ο μπεμπης ειναι 3μηνων κ κατι.. Με τα χερακια του μας πιανει, πιανει τη σαλιαρα του αλλα οχι τα παιχνιδακια του.. Ποτε αρχιζει το ενδιαφερον για τα παιχνιδακια του? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2021 at 1:39 ΜΜ, Marialena123 είπε:

Τόσο πολύ ε;εγώ πριν μια εβδομάδα που πήγα της είπα πτι Δρν κάθεται πάνω από 1-2λεπτα κ είπε οκ αλλά στο βιβλιάριο έγραψε στηρίζει καλά το κεφαλάκι.

Θελω όμως να μάθει ν παίζει  κ μπρούμυτα γιατί θα το βοηθήσει ν δυναμώσει τα χεράκια κ ν καθίσει αργότερα...σκέφτηκα κ εγώ να πάρω το πάτωμα παζλ αλλά σιγά μην κάθεται...τι παιχνίδια του βάζω τι καθρεφτάκια ,τίποτα γκρινιαζει

Δοκίμασε κάτι αλλο παρε ένα μεγάλο μαξιλάρι βάλτο κατω βάλε το επάνω μέρος του κορμιού να ακουμπάει αλλα κατω και να εισαι εκει 

On 14/4/2021 at 1:35 ΜΜ, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλημερα! Ο μπεμπης ειναι 3μηνων κ κατι.. Με τα χερακια του μας πιανει, πιανει τη σαλιαρα του αλλα οχι τα παιχνιδακια του.. Ποτε αρχιζει το ενδιαφερον για τα παιχνιδακια του? 

Από τν 4 για 5 μήνα αρχίζουν να καταλαβαίνουν να πιάνουν από τα πρώτα πράγματα είναι η πιπιλα..Να πάρεις παραμύθια να διαβάζετε βοηθάει πολυ ..

 

Εμείς την Δευτέρα είχαμε παιδίατρο μας ειπε ότι ειμαστε τέλειοι!!Στα κιλά ειμαστε 6200 και 63 πόντους μας ειπε ότι κανει πράγματα που είναι για μωρά 6 με 7 μηνών..Εμεις γυρνάμε κορίτσια και μου ειπε να τν προσέχω  :Τν άλλον μήνα ξεκινάμε ριζαλευρο και κρέμες.Καναμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου δεν είχε πυρετό..Έχουν φουσκώσει 5 δόντια και ενα έκανε την εμφανιση του έσκασε η μύτη 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria mariaa είπε:

Δοκίμασε κάτι αλλο παρε ένα μεγάλο μαξιλάρι βάλτο κατω βάλε το επάνω μέρος του κορμιού να ακουμπάει αλλα κατω και να εισαι εκει 

Από τν 4 για 5 μήνα αρχίζουν να καταλαβαίνουν να πιάνουν από τα πρώτα πράγματα είναι η πιπιλα..Να πάρεις παραμύθια να διαβάζετε βοηθάει πολυ ..

 

Εμείς την Δευτέρα είχαμε παιδίατρο μας ειπε ότι ειμαστε τέλειοι!!Στα κιλά ειμαστε 6200 και 63 πόντους μας ειπε ότι κανει πράγματα που είναι για μωρά 6 με 7 μηνών..Εμεις γυρνάμε κορίτσια και μου ειπε να τν προσέχω  :Τν άλλον μήνα ξεκινάμε ριζαλευρο και κρέμες.Καναμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου δεν είχε πυρετό..Έχουν φουσκώσει 5 δόντια και ενα έκανε την εμφανιση του έσκασε η μύτη 

 

Εμένα πιάνει την πιπίλα,κρατάει και την κουδουνίστρα του και το μασητικο του αλλά δεν γυρίζει καθόλου ούτε φαίνεται ότι θα γυρίσει σύντομα...κάνει συνέχεια φωνούλες αγκου άου αααα αλλά γενικά δεν του αρέσει να κι κινείται ...τον κρατάω και από τις μ μασχαλιτσες όρθιο να κάνει τα ποδαράκια σαν να περπατάει αλλά τίποτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/4/2021 at 7:02 ΜΜ, Maria mariaa είπε:

Δοκίμασε κάτι αλλο παρε ένα μεγάλο μαξιλάρι βάλτο κατω βάλε το επάνω μέρος του κορμιού να ακουμπάει αλλα κατω και να εισαι εκει 

Από τν 4 για 5 μήνα αρχίζουν να καταλαβαίνουν να πιάνουν από τα πρώτα πράγματα είναι η πιπιλα..Να πάρεις παραμύθια να διαβάζετε βοηθάει πολυ ..

 

Εμείς την Δευτέρα είχαμε παιδίατρο μας ειπε ότι ειμαστε τέλειοι!!Στα κιλά ειμαστε 6200 και 63 πόντους μας ειπε ότι κανει πράγματα που είναι για μωρά 6 με 7 μηνών..Εμεις γυρνάμε κορίτσια και μου ειπε να τν προσέχω  :Τν άλλον μήνα ξεκινάμε ριζαλευρο και κρέμες.Καναμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου δεν είχε πυρετό..Έχουν φουσκώσει 5 δόντια και ενα έκανε την εμφανιση του έσκασε η μύτη 

 

Πόσο μηνών είστε? Επειδή είπες για κρέμες ρωταω. Εγώ είχα υπολογίσει ότι κάπου τον Ιούλιο είναι να ξεκινήσουμε κρεμουλες. :-/

21 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανουν τα μωρακια σας;εμενα κοιμαται κατι 9ωρα το βραδυ φτου φτου πιο ησυχο μωρο δεν θα μπορουσα να εχω... κλαμα δεν εχουμε ακουσει!

Τυχεροί είστε!!εγώ ακούω αρκετά συχνά το κλάμα του. Το βράδυ κοιμάται συνήθως ένα τετράωρο ξυπνάει για φαι κ μετά κοιμάται Μαξ 2-3 ώρες. Γενικά μέσα στη μέρα τρώει κάθε 3 ώρες περίπου. Μετά για καμία ώρα είναι χαρούμενος,παίζει κ γελάει,μετά κοιμάται κάνα μισάωρο κ φτάνει πάλι ώρα για φαγητό.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2021 at 1:33 ΠΜ, butterfly1986 είπε:

Πόσο μηνών είστε? Επειδή είπες για κρέμες ρωταω. Εγώ είχα υπολογίσει ότι κάπου τον Ιούλιο είναι να ξεκινήσουμε κρεμουλες. :-/

Τυχεροί είστε!!εγώ ακούω αρκετά συχνά το κλάμα του. Το βράδυ κοιμάται συνήθως ένα τετράωρο ξυπνάει για φαι κ μετά κοιμάται Μαξ 2-3 ώρες. Γενικά μέσα στη μέρα τρώει κάθε 3 ώρες περίπου. Μετά για καμία ώρα είναι χαρούμενος,παίζει κ γελάει,μετά κοιμάται κάνα μισάωρο κ φτάνει πάλι ώρα για φαγητό.

Πηγαμε παιδιατρο σημερα κοιμαται η μικρη 10ωρα κ αγχωθηκα που δ τρωει τοσες ωρες μ ειπε δ θα την ξυπναω καθολου για να μην ξυπναει εχει χορτασει με το γαλα τη πιανει κ την θρεφει κ οτι να μην το πουμε ουτε το παππα οτι κοιμαται τοσο ειμαστε πολυ τυχεροι.καναμε κ το 2 εμβολιο κ συνεχιζουμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2021 at 1:33 ΠΜ, butterfly1986 είπε:

Πόσο μηνών είστε? Επειδή είπες για κρέμες ρωταω. Εγώ είχα υπολογίσει ότι κάπου τον Ιούλιο είναι να ξεκινήσουμε κρεμουλες. :-/

Τυχεροί είστε!!εγώ ακούω αρκετά συχνά το κλάμα του. Το βράδυ κοιμάται συνήθως ένα τετράωρο ξυπνάει για φαι κ μετά κοιμάται Μαξ 2-3 ώρες. Γενικά μέσα στη μέρα τρώει κάθε 3 ώρες περίπου. Μετά για καμία ώρα είναι χαρούμενος,παίζει κ γελάει,μετά κοιμάται κάνα μισάωρο κ φτάνει πάλι ώρα για φαγητό.

Έχουμε κλείσει τν 3 και πάμε στν 4  κλείνοντας τν 4 θα ξεκινήσουμε κρέμες και ριζαλευρο.Εμενα υπναρας κοιμάται σίγουρα 11 ώρες και έχει τύχει και 12 ήρεμος γενικά τώρα με τα δόντια έχει μια γκρίνια 

On 20/4/2021 at 12:15 ΠΜ, Suzukaki είπε:

Πηγαμε παιδιατρο σημερα κοιμαται η μικρη 10ωρα κ αγχωθηκα που δ τρωει τοσες ωρες μ ειπε δ θα την ξυπναω καθολου για να μην ξυπναει εχει χορτασει με το γαλα τη πιανει κ την θρεφει κ οτι να μην το πουμε ουτε το παππα οτι κοιμαται τοσο ειμαστε πολυ τυχεροι.καναμε κ το 2 εμβολιο κ συνεχιζουμε....

Χορταίνει με το γάλα εμενα σήμερα ξύπνησε 9 έφαγε και ξανά κοιμήθηκε μέχρι 1:30 του έφτιαξα γάλα έφαγε κάθισε 1 ώρα ξύπνιος παίξαμε στο γυμναστήριο και τν πήρε ο ύπνος όπως έπαιζε λες και έκλεισε διακόπτη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2021 at 3:44 ΠΜ, Maria mariaa είπε:

Έχουμε κλείσει τν 3 και πάμε στν 4  κλείνοντας τν 4 θα ξεκινήσουμε κρέμες και ριζαλευρο.Εμενα υπναρας κοιμάται σίγουρα 11 ώρες και έχει τύχει και 12 ήρεμος γενικά τώρα με τα δόντια έχει μια γκρίνια 

Χορταίνει με το γάλα εμενα σήμερα ξύπνησε 9 έφαγε και ξανά κοιμήθηκε μέχρι 1:30 του έφτιαξα γάλα έφαγε κάθισε 1 ώρα ξύπνιος παίξαμε στο γυμναστήριο και τν πήρε ο ύπνος όπως έπαιζε λες και έκλεισε διακόπτη 

Μ ειπε ο γιατρος να μην την ξυπναω οσες ωρες κ.αν κοιμαται και οτι ειμαι απο τις τυχερες!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Μ ειπε ο γιατρος να μην την ξυπναω οσες ωρες κ.αν κοιμαται και οτι ειμαι απο τις τυχερες!

Όντως είσαι!!!! Εμένα συνεχίζει ανά 3 ώρες τη νύχτα κ τη μέρα ακόμη πιο συχνά. Καλά εννοείται δεν τα ξυπνάμε. Αυτό γίνεται μόνο στα μωράκια που είναι ελλιποβαρη συνήθως δλδ κάτω από 3 κιλά! Εμάς έχουν ξεπεταχτεί!!!

On 21/4/2021 at 3:44 ΠΜ, Maria mariaa είπε:

Έχουμε κλείσει τν 3 και πάμε στν 4  κλείνοντας τν 4 θα ξεκινήσουμε κρέμες και ριζαλευρο.Εμενα υπναρας κοιμάται σίγουρα 11 ώρες και έχει τύχει και 12 ήρεμος γενικά τώρα με τα δόντια έχει μια γκρίνια 

Χορταίνει με το γάλα εμενα σήμερα ξύπνησε 9 έφαγε και ξανά κοιμήθηκε μέχρι 1:30 του έφτιαξα γάλα έφαγε κάθισε 1 ώρα ξύπνιος παίξαμε στο γυμναστήριο και τν πήρε ο ύπνος όπως έπαιζε λες και έκλεισε διακόπτη 

Α νωρίς νωρίς θα ξεκινήσετε! Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εμάς μας έχει πει στους 6 μήνες θα αρχίσουμε κρεμουλες. 

Αλήθεια κορίτσια πόσα κιλά είναι τα μωρά σας. Εμένα πριν μια βδομάδα ήταν 5430 κ είναι 3 μηνών.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα στους 2 μηνες ήταν 5,400 κιλά. Γενικά την πιάνει μια τρώει πολύ μια τρώει πιο λίγο.. Το σίγουρο είναι ότι χωνεύεται το γάλα πολύ καλύτερα.. Στην αρχή είχαμε πολλές γουλιες και εμετούς.. Τώρα ελλατωθηκαν ευτυχώς.. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Όντως είσαι!!!! Εμένα συνεχίζει ανά 3 ώρες τη νύχτα κ τη μέρα ακόμη πιο συχνά. Καλά εννοείται δεν τα ξυπνάμε. Αυτό γίνεται μόνο στα μωράκια που είναι ελλιποβαρη συνήθως δλδ κάτω από 3 κιλά! Εμάς έχουν ξεπεταχτεί!!!

Α νωρίς νωρίς θα ξεκινήσετε! Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εμάς μας έχει πει στους 6 μήνες θα αρχίσουμε κρεμουλες. 

Αλήθεια κορίτσια πόσα κιλά είναι τα μωρά σας. Εμένα πριν μια βδομάδα ήταν 5430 κ είναι 3 μηνών.

Εμενα δ ειναι πολυ παρολο που ειναι μουλουκα.πριν κλεισει τον 3   4500 κιλα.δ ξερω για κρεμες κτλ ποτε θα αρχισουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες!χαθήκαμε!

Εμείς κάναμε το δεύτερο εμβόλιο, είμαστε 65 πόντους 6.100 στις 20/4 που μετρηθηκαμε κ 3,5 μηνων! Το βράδυ κοιμόμαστε στις 10 κ ξυπνάμε μια φορά πλέον ..μπορεί να ναι 1η 3 τη νύχτα κ μετά κοιμόμαστε άλλο ένα τρίωρο /τετραωρο..αν ξαναπείνασει τον θηλαζω  στο κρεβατι και ταβλιαζει:rolleyes:. Λέμε Αγκου, κ θέλει να μας έχει στο οπτικό τ πεδίο. Τα χέρια στο στόμα συνέχεια!από γουλιτσες έχουμε αλλά πολύ λιγότερες. Στέρεες από τότε 5,5 θα αρχίσουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κ πάλι!!αυτή τη Πανά μαγιό πως την χρησιμοποιούμε;θέλω να πω..αν κάνει κακα το μωρό στη θάλασσα η έξω όταν παίζει τα συγκρατεί κ δεν φεύγουν;;δεν πρέπει να χω κ δεύτερο μαγιό??

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2021 at 1:58 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Όντως είσαι!!!! Εμένα συνεχίζει ανά 3 ώρες τη νύχτα κ τη μέρα ακόμη πιο συχνά. Καλά εννοείται δεν τα ξυπνάμε. Αυτό γίνεται μόνο στα μωράκια που είναι ελλιποβαρη συνήθως δλδ κάτω από 3 κιλά! Εμάς έχουν ξεπεταχτεί!!!

Α νωρίς νωρίς θα ξεκινήσετε! Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εμάς μας έχει πει στους 6 μήνες θα αρχίσουμε κρεμουλες. 

Αλήθεια κορίτσια πόσα κιλά είναι τα μωρά σας. Εμένα πριν μια βδομάδα ήταν 5430 κ είναι 3 μηνών.

Εμείς όταν πήγαμε τν προηγούμενο μήνα 6200 και 63 πόντους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...