Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 6/6/2020 at 12:42 ΠΜ, Χρυ_καρ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα..θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..ποτε θεωρειτε καλυτερα να γινει η β χοριακη για να εχουμε σιγουρη απαντηση; γραφω εδω επειδη ειστε ηδη εγκυος αρα ξερετε κατι παραπανω..

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

On 6/6/2020 at 12:42 ΠΜ, Χρυ_καρ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα..θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..ποτε θεωρειτε καλυτερα να γινει η β χοριακη για να εχουμε σιγουρη απαντηση; γραφω εδω επειδη ειστε ηδη εγκυος αρα ξερετε κατι παραπανω..

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλημέρα γλυκιά μου, έκανες τελικά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Athanasia3 είπε:

Γειά σας και από μένα είμαι 13 εβδομάδων και 5 ημερών με ΠΗΤ 16/1/21 στο πρώτο μου εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!! 

Συγνώμη μπέρδεψα χρονιά... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Τι κάνετε; πως τα περνάτε με τα παιδάκια σας;;; εμείς καλά είμαστε 7 μηνών, σερνομαστε σχεδόν πάμε να μπουσουλησουμε βγάζουμε φωνούλες και είμαστε πολύ ενεργές. Ο παιδίατρος πρόσεξε ότι η μικρή έχει κοντό χαλινο και θα πάμε σε ειδικό γιατρό αύριο μήπως και το αφαιρέσουμε. Είχε καμία παρόμοιο πρόβλημα; με αγχώνει η διαδικασία πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , KwnKwn10 είπε:

Τι κάνετε; πως τα περνάτε με τα παιδάκια σας;;; εμείς καλά είμαστε 7 μηνών, σερνομαστε σχεδόν πάμε να μπουσουλησουμε βγάζουμε φωνούλες και είμαστε πολύ ενεργές. Ο παιδίατρος πρόσεξε ότι η μικρή έχει κοντό χαλινο και θα πάμε σε ειδικό γιατρό αύριο μήπως και το αφαιρέσουμε. Είχε καμία παρόμοιο πρόβλημα; με αγχώνει η διαδικασία πολύ.. 

Γειά σου κοπέλα μου!! Να σου ζήσει το μωράκι!! Έχετε πρόβλημα με τις τροφές ή το γάλα;; γιατί νομίζω ότι κάνουν αν αγωγές όταν υπάρχει κοντό χάλινο;;επισης πως και δεν το είδε απ την αρχή;; νομίζω φαίνεται. Παρ όλα αυτά μην αγχώνεσαι δεν είναι κάτι σοβαρό. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις εδώ που έχουν κάνει μικροεπεμβασουλα. Καλή επιτυχία σας εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγάπη μου τπτ δεν είναι από αυτα που είχα δει παλιότερα και εγώ εδώ... αν θυμάμαι καλά η διαδικασία είναι γρήγορη... ψαξου εδώ έχει πολλές εμπειριες σε αλλά καφέ.. και με το καλό να γίνει και περαστικά γρήγορα!!! 

Να μας πεις τα νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Τα νέα είναι ότι πήγαμε σε ωρλ και μας είπε ότι είναι τύπου 3 ο χαλυνος και δν κάνουν επέμβαση γιατι το πρόβλημα ίσως να είναι στην ομιλία αλλά θα μας ελέγχει συχνά πυκνά και αν όντως χρειάζεται να βγει δυστυχώς πλέον βγαίνει μόνο με ολική νάρκωση. Ο παιδίατρος μας δεν είχε δει κάτι ανησυχητικό καξ το παρατήρησε αυτό η παιδίατρος στον βρεφονηπιακο σταθμό και έτσι το ψάξαμε παραπάνω. Προς το παρόν το αφήνουμε και μας είπε η ωρλ ότι αν πει τα τα τα τότε να μην το ψάξουμε παραπάνω αλλιώς να την ξανά επισκεφτουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Τα νέα είναι ότι πήγαμε σε ωρλ και μας είπε ότι είναι τύπου 3 ο χαλυνος και δν κάνουν επέμβαση γιατι το πρόβλημα ίσως να είναι στην ομιλία αλλά θα μας ελέγχει συχνά πυκνά και αν όντως χρειάζεται να βγει δυστυχώς πλέον βγαίνει μόνο με ολική νάρκωση. Ο παιδίατρος μας δεν είχε δει κάτι ανησυχητικό καξ το παρατήρησε αυτό η παιδίατρος στον βρεφονηπιακο σταθμό και έτσι το ψάξαμε παραπάνω. Προς το παρόν το αφήνουμε και μας είπε η ωρλ ότι αν πει τα τα τα τότε να μην το ψάξουμε παραπάνω αλλιώς να την ξανά επισκεφτουμε

Έλα αγαπούλα μου!!!!! Ότι σας πει ο γιατρός... Αφού θα είσαι υπό παρακολούθηση όλα καλα θα πάνε...  και αν  χρειαστεί ολική νάρκωση... να πάτε σε δημόσιο νοσοκομείο που κάνουν ναρκωσεις σε  παιδάκια... Εμείς που χρειάστηκε μωρούλι να κάνει όλα πήγαν εξαιρετικά!!! Και μέχρι σήμερα έχει κάνει δεκάδες ολικες.... υπογράφεις χαρτί ότι σε περίπτωση που δεν ξυπνήσει και τα λοιπά... Αλλά αν πας σε δημόσιο που κοιμόσουν εκατονταδες παιδακια για να μην πω χιλιάδες είτε για επεμβάσεις είτε για εξετάσεις πχ..μαγνητική..  οι πιθανότητες είναι προς το μερος σου... τα ιδιωτικα οχι απλα δεν εχουν εμπειρια... εμας μας διωχνανε κιολας γτ δεν αναλαμβαναν μωρουλια δεν τους είχε ξανατυχει... φαντάσου... διαφορά... Φυσικά δεν θα θελες να γίνεις πειραματόζωο...

Στα λεω αν τυχει και χρειαστει.. που να μην χρειαστεί  να κάνεις... 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 12:05 ΠΜ, enjoy είπε:

Έλα αγαπούλα μου!!!!! Ότι σας πει ο γιατρός... Αφού θα είσαι υπό παρακολούθηση όλα καλα θα πάνε...  και αν  χρειαστεί ολική νάρκωση... να πάτε σε δημόσιο νοσοκομείο που κάνουν ναρκωσεις σε  παιδάκια... Εμείς που χρειάστηκε μωρούλι να κάνει όλα πήγαν εξαιρετικά!!! Και μέχρι σήμερα έχει κάνει δεκάδες ολικες.... υπογράφεις χαρτί ότι σε περίπτωση που δεν ξυπνήσει και τα λοιπά... Αλλά αν πας σε δημόσιο που κοιμόσουν εκατονταδες παιδακια για να μην πω χιλιάδες είτε για επεμβάσεις είτε για εξετάσεις πχ..μαγνητική..  οι πιθανότητες είναι προς το μερος σου... τα ιδιωτικα οχι απλα δεν εχουν εμπειρια... εμας μας διωχνανε κιολας γτ δεν αναλαμβαναν μωρουλια δεν τους είχε ξανατυχει... φαντάσου... διαφορά... Φυσικά δεν θα θελες να γίνεις πειραματόζωο...

Στα λεω αν τυχει και χρειαστει.. που να μην χρειαστεί  να κάνεις... 

Ευχαριστω πολυ!!! Μακάρι να το αποφύγουμε!!! Αν όχι έχουμε εδώ πολύ καλό δημόσιο νοσοκομείο!!! ♥️

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μου γεια σας.πως ειστε;τα μωρακια σας μεγαλωνουν οπως η δικια μου που εχει γινει μια τσαουσα το σαβ την βαφτισαμε μολις εμαθα οτι ανηκω στις μανουλες μαιου 2022 ξαναεμεινα εγκυος...σοκ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΕΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΔΩΡΑΚΙ.. ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΟΣΟΥΝ!!! ΜΕΓΑΛΏΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!.ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΙΛΟΤΟ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ.... ΣΚΕΦΤΌΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??? ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΕΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΔΩΡΑΚΙ.. ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΟΣΟΥΝ!!! ΜΕΓΑΛΏΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!.ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΙΛΟΤΟ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ.... ΣΚΕΦΤΌΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??? ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ευχαριστωωω πολυ ειμαι ακομα σοκαρισμενη δ στο κρυβω γτ δ το  περιμενα τοσο γρηγορα αλλα εχω αρχισει κ μ αρεσει η ιδεα.μακαρι να εχω καλη κυηση να παει καλα σε ολα τα επιπεδα κα να βγει γερο.με το καλο αμα το θες στο ευχομαι ολοψυχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2021 at 10:23 ΠΜ, Suzukaki είπε:

Ευχαριστωωω πολυ ειμαι ακομα σοκαρισμενη δ στο κρυβω γτ δ το  περιμενα τοσο γρηγορα αλλα εχω αρχισει κ μ αρεσει η ιδεα.μακαρι να εχω καλη κυηση να παει καλα σε ολα τα επιπεδα κα να βγει γερο.με το καλο αμα το θες στο ευχομαι ολοψυχα

Με το καλοοοοο!Ευχομαι όλα να σου πάμε τέλεια!!!Το θέλετε ή έτυχε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Με το καλοοοοο!Ευχομαι όλα να σου πάμε τέλεια!!!Το θέλετε ή έτυχε;

Εγω δ ειχα αποφασισει αν θελω δευτερο γενικα ο αντρας μου ηθελε πολυ κ για την μικρη να εχει αδερφακι ε κ ελεγα αν κανω να κανω πιο μετα οποτε δεν προσεχα γτ ελεγα ελα μωρε σιγα μην μεινω με την μικρη δυσκολευτηκαμε κ ετσι πιστευα κ για τωρα οτι κ να ερθει αμεσως θα ερθει;!μας αιφνιδιασε τελικα.στην αρχη σοκαριστηκα πολυ γτ θα ναι μωρο κ η πρωτη αλλα λεω απο την μια καλυτερα  τωρα εμενα μια ορμονη μ.δ ηταν καλη μπορει οταν θα θελα να μην ερχοταν παλι οπως με το πρωτο.κ τα 2 μαζι κοντα κοντα να ξεμπερδευω μεχρι να ξεπεταχτουν γερο να ναι κ να παει καλα η κυηση.αυτο μονο.σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω δ ειχα αποφασισει αν θελω δευτερο γενικα ο αντρας μου ηθελε πολυ κ για την μικρη να εχει αδερφακι ε κ ελεγα αν κανω να κανω πιο μετα οποτε δεν προσεχα γτ ελεγα ελα μωρε σιγα μην μεινω με την μικρη δυσκολευτηκαμε κ ετσι πιστευα κ για τωρα οτι κ να ερθει αμεσως θα ερθει;!μας αιφνιδιασε τελικα.στην αρχη σοκαριστηκα πολυ γτ θα ναι μωρο κ η πρωτη αλλα λεω απο την μια καλυτερα  τωρα εμενα μια ορμονη μ.δ ηταν καλη μπορει οταν θα θελα να μην ερχοταν παλι οπως με το πρωτο.κ τα 2 μαζι κοντα κοντα να ξεμπερδευω μεχρι να ξεπεταχτουν γερο να ναι κ να παει καλα η κυηση.αυτο μονο.σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!

Τέλεια!Ναι καλά κάνατε…εγώ στην αρχή έλεγα θα κάνω δεύτερο μετά από χρόνια αλλά τώρα έχω αρχίσει κ το σκέφτομαι κ εγώ…εσυ δουλεύεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...