Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κι εγώ έτσι ακριβώς ακόμα κι στο σπίτι μαλώνω κι νευριάζω μόνη μου... απίστευτες οι ορμόνες...

. suzukaki  να πας κορίτσι μου έξω να ξεσκασεις κι να ξέρεις άμα βγεις θα ξεχασει1 κι τις αναγουλες κι όλα... οπότε έβγαινα εγώ ένιωθα Καλύτερα λες κι κοβονταν μαχαίρι  .. εμένα η γιατρός με μαλώσε  που δεν βγαίνω έξω ούτε με το καρότσι Αλλά λόγω του ιού πλέον.... είχαμε κρούσματα στο χωριό κι φοβάμαι απίστευτα 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να μην κάθεστε σπίτι όσο μπορείτε έξω να ξεφεύγει το μυαλό!!!!! Εγώ μόνο έτσι ηρεμουσα κ ηρεμώ..  το πρωί 2-3 ώρες γραφείο κ το απόγευμα με τον μικρό παιδική χαρά η μικρές βαρκούλες.....Ακόμα κ με τα καφέ υγρα το μεσημέρι στο σπίτι τρελαινομουν όλο το εσώρουχο κοιτούσα κ σκεφτομουν διάφορα..... Τώρα με τα άσπρα κίτρινα πηχτα υγρα το ίδιο ευτυχώς ήρθαμε θάλασσα 3ημερο κ ξεχνιέμαι..... βγείτε τώρα που μπορείτε κ είστε ξεχνιαστες να χαρείτε τον ήλιο κ τον καλό καιρό!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki όσο περισσότερο τη σκεφτεσαι τη ναυτία, τόσο περισσότερο θα εχεις! Να εχεις στο μυαλό σου πώς η ναυτία σημαίνει ορμόνες, αρα το μπεμπάκι σου ειναι καλα!

Εμένα δε με αφήνει ακόμα να βγαίνω απ το σπιτι. Όχι ξαπλα , αλλά με θέλει μέσα! Όταν μου δώσει το οκ , δε θα αφησω πιτσαρία, σουβλατζιδικο και καφετερια που δε θα επισκεφτώ... της βόλτας θα γίνει! Και αν μου ρθει και κανας εμετός, θα τους πω συγνώμη, είμαι εγκυος και πάω να κερασω την τουαλέτα σας!:D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

@Suzukaki όσο περισσότερο τη σκεφτεσαι τη ναυτία, τόσο περισσότερο θα εχεις! Να εχεις στο μυαλό σου πώς η ναυτία σημαίνει ορμόνες, αρα το μπεμπάκι σου ειναι καλα!

Εμένα δε με αφήνει ακόμα να βγαίνω απ το σπιτι. Όχι ξαπλα , αλλά με θέλει μέσα! Όταν μου δώσει το οκ , δε θα αφησω πιτσαρία, σουβλατζιδικο και καφετερια που δε θα επισκεφτώ... της βόλτας θα γίνει! Και αν μου ρθει και κανας εμετός, θα τους πω συγνώμη, είμαι εγκυος και πάω να κερασω την τουαλέτα σας!:D

Χαχαχαχχαχααχ να σαι καλα με εκανες κ γελασα......περα απο την ναυτια νιωθω μια κουραση και εξαντληση νιωθω οτι θα κουραστω σε μια καρεκλα κ θα με πιασει αδιαθεσια....η αληθεια ειναι οτι οταν ειμαι με παρεα ξεχνιεμαι αλλα αναλογα κ την παρεα γτ σημερα πχ που ειναι με σογια θα με.πρηζουν κιολας φαε πρεπει να τρως και θα με ρωτανε κ πφφφφφφφ

πρίν από 10 λεπτά , Dhmh4 είπε:

Εμείς από ανέκαθεν δεν βγαίναμε και πολύ.. τώρα που ήρθα στο χώριο μου βγήκαμε για φαγητό το είχα ανάγκη κι ολας γιατί εκεί που μένω δεν έχω φίλους μόνο κάτι μαμάδες που κάνουμε λίγο παρέα καμία φορά..  Οπότε  ξεσκασα λιγακι σήμερα επιστρέφω σπίτι τέλος αυτό ήταν τώρα αν τα καταφέρουμε Αύγουστο να πάμε κάπου.. Γιατί κοπέλα μου πήγαινε θα σου κάνει καλό να πάρεις τον αέρα σου με τον αντρουλη σου!! άμα σε πιάσει ναυτία θα χεις τον άντρα σου εκεί συμβαίνουν αυτά στις εγκυουλες. 

 

@Dhmh4Δικιο εχεις το ξερω

πρίν από 10 λεπτά , Marian91 είπε:

Κι εγώ έτσι ακριβώς ακόμα κι στο σπίτι μαλώνω κι νευριάζω μόνη μου... απίστευτες οι ορμόνες...

. suzukaki  να πας κορίτσι μου έξω να ξεσκασεις κι να ξέρεις άμα βγεις θα ξεχασει1 κι τις αναγουλες κι όλα... οπότε έβγαινα εγώ ένιωθα Καλύτερα λες κι κοβονταν μαχαίρι  .. εμένα η γιατρός με μαλώσε  που δεν βγαίνω έξω ούτε με το καρότσι Αλλά λόγω του ιού πλέον.... είχαμε κρούσματα στο χωριό κι φοβάμαι απίστευτα 

@Marian91 δικιο εχετε ολες να δω αν θα ξεπερασω την φοβια μου γτ αν παω δεν αισθανθω καλα κ γυρισω αρον αρον μετα ειναι που δ θα θελω να βγω καθολου μα καθολου γτ θα λεω α παλι τα ιδια θα παθω.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα και πολύ καλά θα κάνεις Φωτεινή!!!! Όλα θα περάσουν κορίτσια και θα τα ξέχασετε όλα σε λιγο καιρό κάντε υπομονή...  Suzukaki άλλο αν δεν νιώθεις άνετα καλύτερα τότε να κάτσεις μέσα εκτός αν πας και δεν δίνεις και πολύ σημασία σε αυτά που λένε χαχαχ πες ναι ναι και όλα καλά.. αλλά μην αποφεύγεις να βγαίνεις θα σου κανει καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Suzukaki καλά τα σόγια εδώ που τα λέμε, καλά κάνεις και τα αποφεύγεις.. δεν παλεύονται! Εγώ εχω την πεθερούλα μου τωρα καθε μερα τηλ να δει αν είμαι καλά και τον καλό καιρό με παίρνει μια φορά το μήνα κ αν...αν δεις οτι συνεχίζονται σε τοσο εντονο βαθμό μήπως να μιλούσες και με το γιατρό σου κορίτσι μου... μπορεί να σου δώσει κατι να σε ανακουφίσει...είτε μέσα στο σπιτι ειτε έξω, η εντονη ναυτία δεν παλευεται.. σου χαλαει όλη τη διαθεση! Δοκίμασες και αυτά τα μπισκοτάκια με τζιντζερ; Λενε κανει δουλίτσα.. εχουν και βραχιολάκια στο φαρμακείο που και αυτά βοηθούν. Αλλιώς μήπως παρεις και καποια συμβουλή απο γαστρεντερολόγο... αν εχει κατι το στομαχι χωρίς να το ξερεις απο πριν, στην εγκυμοσύνη χειροτερεύει.. μίλησε με το γιατρό σου. Κρίμα ειναι να υποφερεις.

κάνε και μια επαναληψη στις εξετασεις του θυρεοειδη, μερικες φορες απορρυθμίζεται και τινάζει τον οργανισμό στον αέρα... εγώ νομιζα οτι θα πεθάνω πριν επισκεφτώ τον ενδοκρινολόγο. Ειχα όμως χαμηλη tsh και τα αποδιοργανωνε όλα! Ένα ξύπνιο ζομπι ήμουν! Μπρρρρρ ουτε να το θυμαμαι δε θέλω το πως ενιωθα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

@Suzukaki καλά τα σόγια εδώ που τα λέμε, καλά κάνεις και τα αποφεύγεις.. δεν παλεύονται! Εγώ εχω την πεθερούλα μου τωρα καθε μερα τηλ να δει αν είμαι καλά και τον καλό καιρό με παίρνει μια φορά το μήνα κ αν...αν δεις οτι συνεχίζονται σε τοσο εντονο βαθμό μήπως να μιλούσες και με το γιατρό σου κορίτσι μου... μπορεί να σου δώσει κατι να σε ανακουφίσει...είτε μέσα στο σπιτι ειτε έξω, η εντονη ναυτία δεν παλευεται.. σου χαλαει όλη τη διαθεση! Δοκίμασες και αυτά τα μπισκοτάκια με τζιντζερ; Λενε κανει δουλίτσα.. εχουν και βραχιολάκια στο φαρμακείο που και αυτά βοηθούν. Αλλιώς μήπως παρεις και καποια συμβουλή απο γαστρεντερολόγο... αν εχει κατι το στομαχι χωρίς να το ξερεις απο πριν, στην εγκυμοσύνη χειροτερεύει.. μίλησε με το γιατρό σου. Κρίμα ειναι να υποφερεις.

κάνε και μια επαναληψη στις εξετασεις του θυρεοειδη, μερικες φορες απορρυθμίζεται και τινάζει τον οργανισμό στον αέρα... εγώ νομιζα οτι θα πεθάνω πριν επισκεφτώ τον ενδοκρινολόγο. Ειχα όμως χαμηλη tsh και τα αποδιοργανωνε όλα! Ένα ξύπνιο ζομπι ήμουν! Μπρρρρρ ουτε να το θυμαμαι δε θέλω το πως ενιωθα..

Αχχχχ σαν να μαι εγω αυτο που περιφραφεις με την πεθερα ακριβως κ σε μενα πιο πριν γραμμενη με ειχαν κ τωρα ξαφνικο ενδιαφερον.δ ειχα θεμα με στομαχι ποτε απο το αγχος μονο ειχα παθει νευρωση παλια.οι ναυτιες πανε καλυτερα.την τεταρτη εχω ραντεβου με τον γιατρο μ θα του πω τι εχω να δω τι θα μ πει κ αυτος.δεν σχω κ καθολου διαθεση ρε γαμωτο ειμαι πεσμενη ψυχολογικα αυτο με ανησυχει πιο πολυ απο ολα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι μόνο η διάθεσή σου κοριτσάκι μου τότε ίσως η επικοινωνία με καποια ψυχολόγο θα σου έκανε καλό... εγώ το ειχα πει εαν ποτέ μείνω έγκυος μετά απο τόσες ατυχίες που είχα ένας ψυχολόγος θα ήταν απαραίτητος! Αλλά βλέπω οτι αρχίζει και φτιάχνει η διαθεση οπότε οκ! Μη νομίζεις κοριτσι μου , όλες πι εγκυμονούσες σχεδόν περνούν καταθλιψη. Οι μισές πριν το τοκέτο και οι μισές μετά... εγώ το 2ο-3ο μήνα δεν ήθελα ουτε την κόρη μου.. την κορη μου που πεθαίνω για εκείνη. Πήρα τηλ τη μαμά μου και της είπα έλα παρε τη μικρή δε μπορώ να τη φροντίσω.. και ήρθε τρεχοντας! Το καταλαβαινα.. με νευρίαζε το παιδι, εγώ που είμαι τερας ψυχραιμίας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Εαν είναι μόνο η διάθεσή σου κοριτσάκι μου τότε ίσως η επικοινωνία με καποια ψυχολόγο θα σου έκανε καλό... εγώ το ειχα πει εαν ποτέ μείνω έγκυος μετά απο τόσες ατυχίες που είχα ένας ψυχολόγος θα ήταν απαραίτητος! Αλλά βλέπω οτι αρχίζει και φτιάχνει η διαθεση οπότε οκ! Μη νομίζεις κοριτσι μου , όλες πι εγκυμονούσες σχεδόν περνούν καταθλιψη. Οι μισές πριν το τοκέτο και οι μισές μετά... εγώ το 2ο-3ο μήνα δεν ήθελα ουτε την κόρη μου.. την κορη μου που πεθαίνω για εκείνη. Πήρα τηλ τη μαμά μου και της είπα έλα παρε τη μικρή δε μπορώ να τη φροντίσω.. και ήρθε τρεχοντας! Το καταλαβαινα.. με νευρίαζε το παιδι, εγώ που είμαι τερας ψυχραιμίας!

Πωπω τρεμω στην ιδεα μην μ βγει επιλοχειος.αστα εγω να δεις τι περασα για να μεινω εγκυος και αυτο με κανει να νιωθω χειροτερες τυψεις.εχω ακουσει οτι μεσα στο πρωτο 4μηνο υπαρχουν ψυχολ διακυμανσεις.τωρα στο δευτερο σου συμβαινει πριν τον τοκετο η εισαι τελειως καλα;α οχι μ ειπες σ ανεβαινει η διαθεση.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι το καταλαβαίνεις πως κατι τρεχει με την ψυχολογία σου, οπότε μια χαρά είσαι.. το ασχημο θα ήταν να μην καταλάβαινες! Βρες ένα ψυχολόγο, υπαρχουν μεχρι και online. Θα σε βοηθήσει πολύ! Σκεψου πως είναι κατι παροδικό, σε λιγους μηνες θα κρατας το αγγελούδι σου αγκαλιά και θα σου  φυγουν όλα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μιλησα με μια απο το τηλ που την ξερω την ειχα γνωρισει σε ενα κεντρο εξωσωμ μ ειπε καποια πραγματα πανω κατω αυτα που ξερουμε ηδη μ ειπε....αλλα να δω τι θα μ πει κ ο γιατρος μ.κ αν βρει κ αυτος προβλημα θα πρεπει να ξαναπαω σε καποιον

4 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Χάχαχα και πολύ καλά θα κάνεις Φωτεινή!!!! Όλα θα περάσουν κορίτσια και θα τα ξέχασετε όλα σε λιγο καιρό κάντε υπομονή...  Suzukaki άλλο αν δεν νιώθεις άνετα καλύτερα τότε να κάτσεις μέσα εκτός αν πας και δεν δίνεις και πολύ σημασία σε αυτά που λένε χαχαχ πες ναι ναι και όλα καλά.. αλλά μην αποφεύγεις να βγαίνεις θα σου κανει καλό 

Πηγα τελικα ευτυχως αλλαζαμε θεματα κ δ σταθηκαμε πολυ σε εμενα εφαγα λιγο κ τωρα γυρισα καθομαι καναπε κ υποφερω απο την δυσπεψια νιωθω πως θα εκραγω κ εφαγα μισο μπιφτεκι κ λιγες πατατες κοριτσια φανταστειτε αν το ετρωγα ολο τι θα παθαινα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε ο αδερφός μου με τη νύφη μου και κατσαμε μπαλκόνι .. πλακωσαμε τα σουβλακια λεγαμε ιστορίες και πεθαναμε στα γελια! Αφου τους λεω σταματήστε φραπε θα γινει το μωρό απ το κούνημα!!! Σούπερ περασαμε! Όσο να ναι η παρέα είναι παρηγοριά! Καλά έκανες και πηγες κορίτσι μου.. και η δυσπεψία ... δε βαριέσαι.. και μεσα να ήσουν θα την ειχες!!! Παρε ανθρακουχα νερα να εχεις στο ψυγείο, βοηθούν πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Εμένα ήρθε ο αδερφός μου με τη νύφη μου και κατσαμε μπαλκόνι .. πλακωσαμε τα σουβλακια λεγαμε ιστορίες και πεθαναμε στα γελια! Αφου τους λεω σταματήστε φραπε θα γινει το μωρό απ το κούνημα!!! Σούπερ περασαμε! Όσο να ναι η παρέα είναι παρηγοριά! Καλά έκανες και πηγες κορίτσι μου.. και η δυσπεψία ... δε βαριέσαι.. και μεσα να ήσουν θα την ειχες!!! Παρε ανθρακουχα νερα να εχεις στο ψυγείο, βοηθούν πολύ! 

Τι καλα αμα εχεις παρεα κ ειδικα παρεα που θες .εγω δυστηχως δεν εχω εδω τους δικους μ κ τους φιλους μ καθοτι εφυγα απο αθηνα κ ηρθα στα μερη του συζυγου κ ειναι φορες που νιωθω μονη μ.ανθρακουχα εννοεις τα perrier κτλ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διαδυκτιακές φιλενάδες! Ναι! Το perrier είναι ανθρακούχο νερο, αλλά εχουν και όλες οι ελληνικές μαρκες, Ζαγώρι κλπ. Πίνω πολύ συχνα όταν εχω ναυτίες και βοηθούν. Μια αλλη κοπέλα ειπε πως βαζει και μια φετα λεμόνι μεσα και βοηθάει ακόμα περισσότερο.

Πού μένεις @Suzukaki τώρα;

Αχ κοριτσια μου εγώ μετά τα σουβλάκια κοιμηθηκα σαν πουλάκι! Τελικά είναι το γιατρικό για όλα!!!:grin: Φάτε σουβλάκι για γερά μωρά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα χάχαχα με τα μούτρα στα σουβλάκια λοιπον:lol:  @Suzukaki σε καταλαβαίνω και εγώ εδώ δεν έχω παρέες και είναι δύσκολα.. Εμείς λόγο του ότι είναι Στρατιωτικος έχουμε τις μεταθέσεις μια εδώ μια εκεί....  Πως είστε σήμερα;;;  εμείς σήμερα θα ψήσουμε εδώ στην αυλή περιμένω πως και πως να φάωωω από τώρα χάχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...