Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα μπήκα στην 15 εβδομάδα και λέει από εδώ και πέρα θα αρχίσει να ανεβαίνει η ζυγαριά γι αυτό προσοχή στο βάρος αχ λέω ωω θα σπάσει το κοντέρ και εγώ εκεί 4 κιλά έχω πάρει.. Το στήθος σας πονάει κορίτσια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 said:

Τώρα μπήκα στην 15 εβδομάδα και λέει από εδώ και πέρα θα αρχίσει να ανεβαίνει η ζυγαριά γι αυτό προσοχή στο βάρος αχ λέω ωω θα σπάσει το κοντέρ και εγώ εκεί 4 κιλά έχω πάρει.. Το στήθος σας πονάει κορίτσια; 

Το  στηθος ποναει οπως και η μεση και τα ποδια απο το πρήξιμο....πιστευω οτι τα κιλα εγκυμοσυνης χάνονται σχετικα ευκολα... απο οτι ειδαμε εχω αγορακι Και ειναι μεγαλουτσικο σε μήκος 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Το  στηθος ποναει οπως και η μεση και τα ποδια απο το πρήξιμο....πιστευω οτι τα κιλα εγκυμοσυνης χάνονται σχετικα ευκολα... απο οτι ειδαμε εχω αγορακι Και ειναι μεγαλουτσικο σε μήκος 

Εγω αυριο μπαινω 16η δεν εχω παρει ουτε ενα κιλο αλλα δ μ εχει ανοιξει κ η ορεξη τρωω οπως ετρωγα.αυριο εχω ραντεβου με γιατρο μηπως μ επιβεβαιωσει οτι εχω κοριτσι θελω να βαψω το δωματιο αιντε χαχχαχαχαχχααχ   ενω ειμαι αδυνατη εχω πολυ μεγαλο στηθος ηδη εγω οποτε ειναι κ ο φοβος μ.ποσο θα φτασει αλλα δεν με ποναει.στις αρχες πολυ ομως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki said:

Εγω αυριο μπαινω 16η δεν εχω παρει ουτε ενα κιλο αλλα δ μ εχει ανοιξει κ η ορεξη τρωω οπως ετρωγα.αυριο εχω ραντεβου με γιατρο μηπως μ επιβεβαιωσει οτι εχω κοριτσι θελω να βαψω το δωματιο αιντε χαχχαχαχαχχααχ   ενω ειμαι αδυνατη εχω πολυ μεγαλο στηθος ηδη εγω οποτε ειναι κ ο φοβος μ.ποσο θα φτασει αλλα δεν με ποναει.στις αρχες πολυ ομως

Και γω τρωω οπως έτρωγα αλλα δε ξερω πως τα πηρα ....εχω πολύ πρήξιμο τα χέρια και τα ποδια εχουν κατακράτηση υγρών ο καθε Οργανισμός ειναι διαφορετικός.....η κοιλίτσα φαίνεται? Εμενα άρχισε να φαινεται ...


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Roula2021 είπε:

Και γω τρωω οπως έτρωγα αλλα δε ξερω πως τα πηρα ....εχω πολύ πρήξιμο τα χέρια και τα ποδια εχουν κατακράτηση υγρών ο καθε Οργανισμός ειναι διαφορετικός.....η κοιλίτσα φαίνεται? Εμενα άρχισε να φαινεται ...

Κ μενα πεταει σιγα σιγα αλλα οχι κατι τρομερο ακομα απλα εχει αρχιζει κ κανει καμπυλη.ναι ειναι κ το σκαρι της καθε μιας αν παιρνει ευκολα βαρος κτλ κτλ.να σηκωνεις τα ποδια σ ψιλα οταν καθεααι στον καναπε πχ βοηθαει στο πρηξιμο απο οτι διαβαζω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Κι εγώ από υγρα πολύ πράγμα.... Κι η όρεξη άνοιξε κι δε μπορώ να βρω το κουμπί απο που κλείνει αλλά μόνο σε αλμυρά (πάλι καλά.... 

Σήμερα έχασα τη γη κάτω από τα πόδια σχεδόν στην κυριολεξία.... πήγα να απλώσω ρούχα στο μπαλκόνι κι έσπασε το κάγκελο πάλι καλά ήταν η κουνιαδα  μου κι με βοήθησε δεν τεντωθηκα πολύ χτύπησα λίγο ψηλά την κοιλιά Κι στο καλάμι κι φοβήθηκα πολύ... λέτε να έκανα τίποτα στο μωρό.; 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας μανούλες! Κι εγώ από υγρα πολύ πράγμα.... Κι η όρεξη άνοιξε κι δε μπορώ να βρω το κουμπί απο που κλείνει αλλά μόνο σε αλμυρά (πάλι καλά.... 

Σήμερα έχασα τη γη κάτω από τα πόδια σχεδόν στην κυριολεξία.... πήγα να απλώσω ρούχα στο μπαλκόνι κι έσπασε το κάγκελο πάλι καλά ήταν η κουνιαδα  μου κι με βοήθησε δεν τεντωθηκα πολύ χτύπησα λίγο ψηλά την κοιλιά Κι στο καλάμι κι φοβήθηκα πολύ... λέτε να έκανα τίποτα στο μωρό.; 

Ε δ πιστευω αμα δεν πονας στην κοιλια κτλ μην αγχωνεσαι

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα σήμερα το πρωί δεν άντεξα γτ είχα όλη την μέρα την μαμά μου να με ζαλίζει είσαι καλά? είσαι καλά... με έπιασε κι το βράδυ ένας πονος στη μέση κι χτυπούσε λίγο στην κοιλιά αλλά μου είναι να ξεκινήσω μαγνήσιο κι ξεκουραση. 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Γεια σας μανούλες! Κι εγώ από υγρα πολύ πράγμα.... Κι η όρεξη άνοιξε κι δε μπορώ να βρω το κουμπί απο που κλείνει αλλά μόνο σε αλμυρά (πάλι καλά.... 

Σήμερα έχασα τη γη κάτω από τα πόδια σχεδόν στην κυριολεξία.... πήγα να απλώσω ρούχα στο μπαλκόνι κι έσπασε το κάγκελο πάλι καλά ήταν η κουνιαδα  μου κι με βοήθησε δεν τεντωθηκα πολύ χτύπησα λίγο ψηλά την κοιλιά Κι στο καλάμι κι φοβήθηκα πολύ... λέτε να έκανα τίποτα στο μωρό.; 

Απλά θα φοβήθηκες λογικό, ξάπλωσε και ξεκουράσου..Αλλά αν πονάς πολυ παρε τηλέφωνο και τν γιατρό σου 

Link to comment
Share on other sites

@Marian91 εύχομαι να είναι ολα καλα με το μωράκι σου, ποτε εχεις ξανα υπέρηχο??

Για εξοδους που λεγατε κορίτσια εγω δεν βγαίνω, φοβάμαι πολύ με το covid, ζούμε και σε τουριστική περιοχή, οποτε φυλαγομαι οσο μπορώ. Ο αντρας μου παίρνει τις μικρες και βγαίνουν, αλλα έστω κι έτσι με το να μη βγαίνω εγώ μειωνω τις πιθανότητες..

Το στομάχι έχει αρχίσει να στρώνει, δεν εχω πολλες αναγουλες, αλλα δεν μπορώ να φάω κανονικα οπως εκτος εγκυμοσύνης, το οποίο είναι καλό βεβαια. Με τραβούν πολυ τα ζυμαρικά αλλα θέλει μέτρο γιατί εχει αρχίσει κι εμενα να με πιάνει δυσκοιλιότητα. Σήμερα πήρα χυμό πορτοκάλι Ολυμποςς φυσικό,  ηπια ενα λιτρο και ηρθα στα ισια μου !!!

Απο το Σαββατο δεν εχω δει αιμα, δοξα τω Θεώ ουτε στο σκούπισμα καθολου, ολα καθαρά! Σταμάτησα το ουτρογκεσταν και ξεκίνησα το σαλοσπιρ. 

Περιμένω ακόμα τα αποτελέσματα από την εξέταση ΝΙΠ, και το επόμενο ραντεβού μου μς τον γιατρό μου είναι 20 Αυγούστου!! Ανυπομωνω και ελπίζω τοτε να μπορέσει να μας πει φύλο!! Μέχρι τώρα δεν εχει φανει!!

Εχω αρχίσει να νοιώθω κινητικότητα στην κοιλίτσα, όχι πολυ έντονα, αλλα σαν να νοιώθω να κλωτσαει. Εσεις εχετε νοιώσει κάτι?? 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να βγουν τα αποτελέσματα και όλα καλα να πάνε κοπέλα μου.. Εγώ τίποτα ακόμα αα  και ανυπομονώ να το νιώσω λενε ότι στην δεύτερη και τρίτη εγκυμοσύνη το νιώθεις νωρίτερα... Και περιμένω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , myrina είπε:

@Marian91 εύχομαι να είναι ολα καλα με το μωράκι σου, ποτε εχεις ξανα υπέρηχο??

Για εξοδους που λεγατε κορίτσια εγω δεν βγαίνω, φοβάμαι πολύ με το covid, ζούμε και σε τουριστική περιοχή, οποτε φυλαγομαι οσο μπορώ. Ο αντρας μου παίρνει τις μικρες και βγαίνουν, αλλα έστω κι έτσι με το να μη βγαίνω εγώ μειωνω τις πιθανότητες..

Το στομάχι έχει αρχίσει να στρώνει, δεν εχω πολλες αναγουλες, αλλα δεν μπορώ να φάω κανονικα οπως εκτος εγκυμοσύνης, το οποίο είναι καλό βεβαια. Με τραβούν πολυ τα ζυμαρικά αλλα θέλει μέτρο γιατί εχει αρχίσει κι εμενα να με πιάνει δυσκοιλιότητα. Σήμερα πήρα χυμό πορτοκάλι Ολυμποςς φυσικό,  ηπια ενα λιτρο και ηρθα στα ισια μου !!!

Απο το Σαββατο δεν εχω δει αιμα, δοξα τω Θεώ ουτε στο σκούπισμα καθολου, ολα καθαρά! Σταμάτησα το ουτρογκεσταν και ξεκίνησα το σαλοσπιρ. 

Περιμένω ακόμα τα αποτελέσματα από την εξέταση ΝΙΠ, και το επόμενο ραντεβού μου μς τον γιατρό μου είναι 20 Αυγούστου!! Ανυπομωνω και ελπίζω τοτε να μπορέσει να μας πει φύλο!! Μέχρι τώρα δεν εχει φανει!!

Εχω αρχίσει να νοιώθω κινητικότητα στην κοιλίτσα, όχι πολυ έντονα, αλλα σαν να νοιώθω να κλωτσαει. Εσεις εχετε νοιώσει κάτι?? 

Εγώ δεν έχω νιώσει τίποτα ακόμη αλλά νομίζω είναι πολύ νωρίς.νομίζω τα δίδυμα τα ένιωσα κάπου στις 18 -19 βδομάδες. Γενικά τώρα που μειώθηκαν οι ναυτίες μερικές φορές ξεχνάω πως είμαι έγκυος.μόνο οι πονοκέφαλοι με ταλαιπωρούν αρκετά συχνά..

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...