Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Δημητρούλα εμενα οι αναγουλες στις 2 πρώτες μου κράτησαν ως το τέλος,  είναι ανάλογα την εγκυμοσύνη. Τωρα εχουν λίγο μειωθει, αλλα ακομα δεν μπορω να φαω κανονικα..

Για το τεστ Παπ fionita καλυτερα μιλα με γιατρο!

Ρουλα και το εργαστηριο που τα εστειλε ο γιατρος που εκανα τη ΝΙΠ εδω στην Αμερικη τα εστειλε! Αχ αντε Δευτέρα βράδυ ανυπομωνω!!! 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε;;;;  έχει καμία πονοκέφαλους;;; σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα μια χαρά πήρα το σίδηρο μου ήπια και ένα χυμό με πειράξε πολύ έκανα εμετο τώρα είμαι κάπως καλύτερα.. fionita δεν γνωρίζω να σου πω δεν είδε τα αποτέλεσμα ο γιατρός που σου έκανε το τεστ;  υπάρχει ένα σαιτ με έναν γυναικολόγο και μπορείς να τον ρωτήσεις πιστεύω θα σε βοηθήσει καλύτερα λέγεται papahatzopoulos 

Καλημερα κ εγω σημερα ξυπνησα με ναυτια ενω μ ειχαν περασει τις 2 εβδ να τα παλι δ θα ηρεμησω ποτε νομιζω.πονοκεφαλο επαθα προχθες που ηπια πρωτη μερα ασβεστιο.

Just now, Dhmh4 είπε:

Είμαι 15 και 3 μέρες δεν ξέρω πρώτη φορά με πειράζει έτσι ίσως φταίει και ο χυμός πορτοκαλί μαζί με το σίδηρο να με έκαναν πρωί πρωί έτσι.. Και εγώ ετσι ξέρω ότι μετά το πρωτο 3μηνο φεύγουν αλλά ίσως τελικά κρατάνε και λιγο περισσότερο και εμένα εδώ και 3 4μερες με πιάνει πονοκέφαλος περνάει και μετά ξανααα...  

Σιδηρο μην πινεις πρωι κ εγω μια φορα εκανα το λαθος κ ξερναγα ολη μερα.πινε το απογ προς βραδυ που θα εχεις φαει καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα οπότε έχουμε μέλλον χάχα ο γιατρός με είπε να πίνω ένα πρωί ένα βράδυ και το πρωί να μην έχω φάει για να κάνει καλύτερη απορρόφηση αλλά αν δω ότι με πειράζει από δω και πέρα θα τον πάρω ένα τηλ να το αλλάξουμε.. Εγώ στους άλλους δεν είχα τίποτα απολύτως ούτε εμετούς ούτε πονοκέφαλους σαν να μην ήμουν αλλάαα η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη.. Αχ και εγώ θέλω πολύ να μάθω τι είναι!!! Σήμερα δεν έχω κάνει τίποτα δεν έχω κουράγιο να κάνω δουλείες ένα φάι με το ζόρι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Κατάλαβα οπότε έχουμε μέλλον χάχα ο γιατρός με είπε να πίνω ένα πρωί ένα βράδυ και το πρωί να μην έχω φάει για να κάνει καλύτερη απορρόφηση αλλά αν δω ότι με πειράζει από δω και πέρα θα τον πάρω ένα τηλ να το αλλάξουμε.. Εγώ στους άλλους δεν είχα τίποτα απολύτως ούτε εμετούς ούτε πονοκέφαλους σαν να μην ήμουν αλλάαα η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη.. Αχ και εγώ θέλω πολύ να μάθω τι είναι!!! Σήμερα δεν έχω κάνει τίποτα δεν έχω κουράγιο να κάνω δουλείες ένα φάι με το ζόρι 

Κ μενα 2 σιδηρους μ ειχε πει αλλα ο ενας παει περιπατο του το ειπα του λεω δ γινεται εδω τον εναν κ τον πινω με το ζορι κ οταν ειμαι πολυυυυ χαλια δ τον πινω καθολου κ μ ειπε οκ εμενα με ενδιαφερει μ ειπε να τρως αμα ειναι να φας κ να κανεις εμετο επειδη ηπιες σιδηρο τι να το κανω;! Οποτε οταν ειμαι χαλια δ τον πινω καθολου γτ με χειροτερευει πολυ.αλλωστε πινω τις βιταμινες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε;;;;  έχει καμία πονοκέφαλους;;; σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα μια χαρά πήρα το σίδηρο μου ήπια και ένα χυμό με πειράξε πολύ έκανα εμετο τώρα είμαι κάπως καλύτερα.. fionita δεν γνωρίζω να σου πω δεν είδε τα αποτέλεσμα ο γιατρός που σου έκανε το τεστ;  υπάρχει ένα σαιτ με έναν γυναικολόγο και μπορείς να τον ρωτήσεις πιστεύω θα σε βοηθήσει καλύτερα λέγεται papahatzopoulos 

Μου ειπε οτι ολα ειναι φυσιολογικα αλλα εκει που λεει κολποβακτιριδια λεω μην ειναι καμια κολπιτιδα ..αλλα θα δω και αυτον τν γιατρο στο ιντερνετ ευχαριστω πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ σήμερα ξεκίνησα κορίτσια σίδηρο πόσιμο. Καλά μου εκατσε προς το παρόν δε μπορώ να πω.. τον ήπια μια και εξω όχι διαλυμένο σε νερό. Και μετά αντί για πορτοκαλάδα ήπια ενα ωραιότατο παγωμενο τσαι ροδακινο και μου εκατσε μια χαρά. Εφαγα και μια τυρόπιτα καπακι και όλα τέλεια!! Χαχα

Παντως ο γιατρός μου είπε πως οντως με την πορτοκαλαδα μετα εχει καλυτερη απορρόφηση, αλλά μόνο αν αντεχει το στομάχι, αλλιώς δε θα σκασουμε κιόλας! Αφήστε που εκανα την πρωτη μου βόλτα σημερα και ημουν τρισευτυχισμένη!! Ουτε αναγούλες καταλαβαινα ουτε τίποτα!:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια πειτε μου πώς βολεύετε τις κοιλίτσες σας στον ύπνο... γυρναω απ τη μια πλευρα με τραβαει η κοιλίτσα, γυρναω απ την αλλη τα ιδια, ανασκελα με τιιιιιιποτα... βαζω μαξιλαρακι απο κατω χειροτερα και αναρρωτιεμαι αν απο τωρα ειναι ετσι στον 8ο ας πούμε τί θα γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

@Xen.... η εξεταση ΝΙΠ δειχνει το φύλο. Ετοιμάσου...

@Maria mariaa Λογικά δου είπαν αποχή απο λαχανικά για να μην είναι διατεταμένο το έντερο και δυσκολέψει την εξέταση. Δεν πάει αλλού το μυαλό! Εύχομαι πολλή καλή επιτυχία στην αυχενική σου σήμερα... να το χαρείς, γιατί τα μικράκια κανουν σαν τρελά. Να φας λιγη σοκολάτα εικοσι λεπτακια πριν αν σου επιτρέπεται. Εγώ ήπια μια κρυα σοκολάτα και έκανε σαν τρελό το μικρό. Επίστευτο θέαμα! Το ευχαριστήθηκα! Περιμένουμε νέα σου!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ μόλις γύρισα από τν γιατρό μου ειπε ότι όλες οι τιμές είναι φυσιολογικές...και είναι όλα μια χαρά..Μου ειπε φυλλο πάνω από 70% αγόρι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Maria mariaa μπράβο!!!!!! Όλα καλά να πάμε από εδώ κ πέρα!!!!

@Fotini82 ευτυχώς ακόμα μπορώ κ κοιμάμαι όπως θέλω κ πιο πολύ απολαμβάνω το μπρούμυτα γιατί δεν μένει κ πολύς καιρός που θα μπορώ να κοιμάμαι έτσι......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο @Maria mariaa χαίρομαι πολύ!!! Άλλος ένα αγόραρος λοιπόν στο γκρουπ!!!

@Xen.... πω πω πώς το καταφερνεις;;; Εγώ είμαι πολύ φοβιτσιάρα και φοβάμαι μην το πλακώσω, άσε που δεν κοιμάμαι και μπρούμυτα, ποτέ δεν κοιμόμουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Βρε κοριτσια πειτε μου πώς βολεύετε τις κοιλίτσες σας στον ύπνο... γυρναω απ τη μια πλευρα με τραβαει η κοιλίτσα, γυρναω απ την αλλη τα ιδια, ανασκελα με τιιιιιιποτα... βαζω μαξιλαρακι απο κατω χειροτερα και αναρρωτιεμαι αν απο τωρα ειναι ετσι στον 8ο ας πούμε τί θα γίνεται;

@Fotini82Εγω κοιμομουν αο πριν ανασκελα κ λιγο στο πλαι οποτε δ εχω θεμα αλλα κοριτσια στο μπρουμυτα θελει προσοχη.μια φιλη μου κοιμοταν μπρουμυτα κ ξαφνικα νιωθει κλωτσομπουνιδια τοσο εντονα που κατα τρομαξε οτι κατι επαθε το μωρο......εγω φοβαμαι να κατσω μπρουμυτα δ με βολευε ποτε ευτυχως κ ετσι δ το επιδιωκω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σαςκορίτσια μου , πάλι καλά δεν είχα άλλους πόνους πήρα κι ένα depon το πρωί μαζί με το μαγνήσιο (Η γιατρός μου το είπε) κι τώρα όλα καλά εχθές ήμουν ξάπλα πήγαμε κι τον μικρό λίγο στη θάλασσα κι έβαλα κι εγώ τα πόδια μου κι ένιωσα καλύτερα. Απο χαπια εγω παιενω φυλλικο d3 κι trofocard μαφνησιο 3 φορές τη μέρα. Δυσπεψία στο φουλ κι την πήρα κι νε είπε gaviscon  η maalox ξέρει καμία πιο είναι πιο αποτελεσματικο; 

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά νέα απο τα μωράκια σας... 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαράκι μου χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!!! Και εγω δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα όμως! όλη νύχτα γυρνάω έχω και την παλιό ζέστη αχ τα νεύρα μ με πιάνουν  κορίτσια σκαωωωω... Δεν ξέρω Marian δεν έχω ιδέα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...