Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Και εγώ Κορίτσια είχα παρει αλλαξιέρα και τελικά το αλλαζα σε έναν μικρό καναπέ το παιδί. Εκεί με βολεψε! Το έκανα μπανακι σε μια μικρή μπανιεριτσα και μετά κατευθείαν στο δωματιο με τον καναπέ στη ζεστούλα για να το ντύσω. Τώρα που το σκεφτομαι... ποσα λεφτά ειχα δωσει τζάμπα... πωπωπω:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Νομίζω η αλλαξιέρα δεν είναι κ πολύ χρήσιμη..... εμένα είχε το παρκοκρεβατο κ ούτε την χρησιμοποίησα πιο βολικό μου ήταν ο καναπές κ το κρεβάτι...... Κ εγώ το μόνο που θα πάρω είναι ένα λίκνο να μην ξαναβάλω το κρεβατάκι στο δωμάτιο να το αφήσω στο παιδικό, έχουμε κ ζήλια από τον μεγάλο που μέχρι τώρα κοιμάται εκεί είναι 3ων....Κ όσο για ρούχα μόνο κάνα φορμακι,φανελάκια πάνες έχω μπόλικα αν είναι αγόρι αλλιώς μπαίνουν κ αυτά στο πρόγραμμα αλλά κορίτσια προσοχή πολλά παίρνουμε στην αρχή κ δεν τα χρησιμοποιούμε....Καλύτερα λίγα κ ότι σου λείπει το αγοράζεις γιατί μεγαλώνουν κ γρήγορα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό κορίτσια!! Θυμαμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ερευνα στο διαδίκτυο, να ρωτάω φιλες, κοκ. Είχα φτιάξει λιστα και αγοραζα, ενα σωρό πράγματα που ουτε βολεψαν ουτε καν χρειάστηκαν. Τωρα έχοντας την εμπειρία αλλα και για οικονομικούς λογους θα κοιτάξω να παρω ελάχιστα, και ήδη εχω αρχίσει να ρωτάω γνωστούς και φίλους, αν έχουν πράγματα που δεν χρειάζονται να μας δωσουν. Στα κορίτσια μου πλέον ελάχιστα ρούχα αγοράζω, έχω δύο φίλες που μου δίνουν και μια χαρα τη βγαζουμε. Στην αρχή υπάρχει ενθουσιασμός, τα θέλουμε ολα καινούργια, αλλα μετα βλέπεις τα εξοδα δεν σταματούν, δεν υπάρχει δυνατότητα συνεχεια να ξοδευουμε. Τα πρώτα χρόνια θυμάμαι καθε σεζόν μου έφευγαν 200 ευρώ για ρουχαλάκια και μόνο!! Μεγαλώνοντας τα παιδια τα εξοδα εκτοξεύονται!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Ακριβώς αυτό κορίτσια!! Θυμαμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ερευνα στο διαδίκτυο, να ρωτάω φιλες, κοκ. Είχα φτιάξει λιστα και αγοραζα, ενα σωρό πράγματα που ουτε βολεψαν ουτε καν χρειάστηκαν. Τωρα έχοντας την εμπειρία αλλα και για οικονομικούς λογους θα κοιτάξω να παρω ελάχιστα, και ήδη εχω αρχίσει να ρωτάω γνωστούς και φίλους, αν έχουν πράγματα που δεν χρειάζονται να μας δωσουν. Στα κορίτσια μου πλέον ελάχιστα ρούχα αγοράζω, έχω δύο φίλες που μου δίνουν και μια χαρα τη βγαζουμε. Στην αρχή υπάρχει ενθουσιασμός, τα θέλουμε ολα καινούργια, αλλα μετα βλέπεις τα εξοδα δεν σταματούν, δεν υπάρχει δυνατότητα συνεχεια να ξοδευουμε. Τα πρώτα χρόνια θυμάμαι καθε σεζόν μου έφευγαν 200 ευρώ για ρουχαλάκια και μόνο!! Μεγαλώνοντας τα παιδια τα εξοδα εκτοξεύονται!!

Ναι κ εγω δ θα παρω ειδικα τον πρωτο καιρο ακριβα ρουχα μεγαλωνει τοσο γρηγορα το μωρο ασε που τον πρωτο καιρο ολο σπιτι θα το εχω ποσα ρουχα να χρειαστει σιγα...δ μ χει πει κανεια να μ δωσει εκτος απο αυτο τον φιλο να σ πω την αληθεια κ δ ζηταω δ θελω αμα ηταν θα μ ειχαν πει αυτοι που το ξερουν....οι πιο πολλοι ειναι απο φιλους του αντρα μ βασικα κ ισως για αυτο γτ εμενα οι δικοι μ δ εχουν παιδια ακομα ενταξει αν ο αλλος θελει να κανει κ δευτερο παιδι η κ τριτο δ τα δινει......λογικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά πήρα τα gaviscon  oχι ότι βοηθάνε αλλά τέλος πάντων....Και απαίσια γεύση... 

Για τα ρούχα κι γενικά πάντως αν έχετε γνωστούς που μπορούν να σας δώσουν δεν είναι κακό..  Κι εγώ έλεγα ότι τα ήθελα καινούργια αφού ει αι το πρώτο αλλά είναι τοοοοσα τα έξοδα που τελικά αλλαξα γνωμη.  Εγώ επειδή δεν είχα γάλα κι έτρωγε σκόνη το dr brown μας βόλεψε κ δεν είχε κι κολικούς . 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marian91 είπε:

Καλησπέρα τελικά πήρα τα gaviscon  oχι ότι βοηθάνε αλλά τέλος πάντων....Και απαίσια γεύση... 

Για τα ρούχα κι γενικά πάντως αν έχετε γνωστούς που μπορούν να σας δώσουν δεν είναι κακό..  Κι εγώ έλεγα ότι τα ήθελα καινούργια αφού ει αι το πρώτο αλλά είναι τοοοοσα τα έξοδα που τελικά αλλαξα γνωμη.  Εγώ επειδή δεν είχα γάλα κι έτρωγε σκόνη το dr brown μας βόλεψε κ δεν είχε κι κολικούς . 

@Marian91Αυτα που πιπιλαε πηρες;;;γτ εμενα σε αυτα η γευση μ αρεσε.ρουχαλακια θα του παρω δ ζηταω απο κανεναν οποιος θελει ας μ προτεινει απο μονος του αλλα επιπλακια ναι κουνιες κτλ αν μπορουν να σ δωσουν κατι ειναι βοηθεια και για αυτους που δ το θελουν χωρο γλιτωνουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ  στα πρώτα στην αρχή είχα πάρει 2 μπουκάλια στο καθένα.μετά βέβαια επειδή έκανα αντλήσεις πήρα πολλά ακόμη.πιπίλα όπως σου είπαν θα σε οδηγήσει το μωρό.εμείς για αρχή πήραμε μια στο καθένα.μετά επειδή της φόρεσαν Φουλ χρησιμοποιήσαμε δεκάδες και δεκάδες ! Εμείς διαφωνούμε τώρα με το σύζυγό στο κρεβάτι.εγώ θέλω αρχικά να πάρουμε λίκνο κ να το έχουμε δίπλα mas αυτός λέει να το βάλουμε αμέσως σε κούνια στο δωμάτιο των μωρών.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ  στα πρώτα στην αρχή είχα πάρει 2 μπουκάλια στο καθένα.μετά βέβαια επειδή έκανα αντλήσεις πήρα πολλά ακόμη.πιπίλα όπως σου είπαν θα σε οδηγήσει το μωρό.εμείς για αρχή πήραμε μια στο καθένα.μετά επειδή της φόρεσαν Φουλ χρησιμοποιήσαμε δεκάδες και δεκάδες ! Εμείς διαφωνούμε τώρα με το σύζυγό στο κρεβάτι.εγώ θέλω αρχικά να πάρουμε λίκνο κ να το έχουμε δίπλα mas αυτός λέει να το βάλουμε αμέσως σε κούνια στο δωμάτιο των μωρών.

Τοσο μωρο κ να το εχετε μονο του σε παιδικο;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Τοσο μωρο κ να το εχετε μονο του σε παιδικο;;;

Καλά είναι το ακριβώς δίπλα μας δωμάτιο αλλά καί εγώ αυτό λέω.άσε που θα με φάνε τα πήγαινε όλο το βράδυ.τα δίδυμα τα είχαμε στο ίδιο δωμάτιο με εμάς μέχρι 3 ,5 μηνών.απλά τώρα αλλάξαμε δωμάτιο και dεν χωράει κούνια γί αυτό σκεφτόμαστε τι να κάνουμε μιας και το λίκνο είναι μόνο για λίγο καιρό οπότε θα πρέπει να πάρουμε και λίκνο και κούνια .

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλά είναι το ακριβώς δίπλα μας δωμάτιο αλλά καί εγώ αυτό λέω.άσε που θα με φάνε τα πήγαινε όλο το βράδυ.τα δίδυμα τα είχαμε στο ίδιο δωμάτιο με εμάς μέχρι 3 ,5 μηνών.απλά τώρα αλλάξαμε δωμάτιο και dεν χωράει κούνια γί αυτό σκεφτόμαστε τι να κάνουμε μιας και το λίκνο είναι μόνο για λίγο καιρό οπότε θα πρέπει να πάρουμε και λίκνο και κούνια .

Γτ δ το βαζεις αρχικα στο λικνο κ μετα θα το βαλεις στην κουνια για τα διδυμα.δ ειχες κουνια στα διδυμα;εγω δ συμφωνω τοσο μωρο να μην το εχεις διπλα σου διαβαζω ενα βιβλιο ενα 80 τις εκατο λεει αιφνιδιων θανατων ειναι επειδη τα μωρα δ ηταν διπλα στους γονεις στον υπνο.κ τα διδυμα νομιζω νωρις τα πηγες στο παιδικο λενε απο 7 μηνων κ πανω πρεπει να.πηγαινουν....δεν σε κρινω ετσι προς θεου κουβεντα κανουμε μην παρεξηγηθω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια όντως το μωρό πρέπει να είναι δίπλα σου τους πρώτους μήνες...  Το λίκνο δεν πιάνει και πολύ χώρο μπορείς να το χεις και δίπλα στο κρεβάτι δεν υπάρχει καλύτερο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Suzukaki είπε:

Γτ δ το βαζεις αρχικα στο λικνο κ μετα θα το βαλεις στην κουνια για τα διδυμα.δ ειχες κουνια στα διδυμα;εγω δ συμφωνω τοσο μωρο να μην το εχεις διπλα σου διαβαζω ενα βιβλιο ενα 80 τις εκατο λεει αιφνιδιων θανατων ειναι επειδη τα μωρα δ ηταν διπλα στους γονεις στον υπνο.κ τα διδυμα νομιζω νωρις τα πηγες στο παιδικο λενε απο 7 μηνων κ πανω πρεπει να.πηγαινουν....δεν σε κρινω ετσι προς θεου κουβεντα κανουμε μην παρεξηγηθω

Οι κούνιες των Διδύμων χρησιμοποιούνται ακόμη γιατί είναι από αυτές που μετατρέπονται σε κρεβατάκι μέχρι 5-6 χρονών. Στα δίδυμα ήταν μονόδρομος το να πάνε στο δωμάτιο το παιδικό. Μετά τους 3 μήνες δεν χωραγαν πια στην ίδια κούνια και οι 2 ούτε χώραγαν δύο κούνιες στο δωμάτιο.ευτυχώς είχαν κόψει το βραδυνό γάλα και όλα πήγαν καλά. Μάλλον για λίκνο μας βλέπω τώρα κ για να τον έχουμε δίπλα μας και κ για να μην ξυπνάει τα άλλα μέχρι να πάω στο δωμάτιο του.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 κι εγω την μικρή την πηγα στο παιδικό 2 μηνών, ενω την μεγάλη 10 μηνών. Αποκλειστικός θηλασμός και στις 2, η μεγάλη θηλασε ως 16 μηνών ενώ η μικρή εως 22. Ητανε θεμα χωρου ομως. Τη μικρη την ειχα μαζί μας όσο χωρούσε στο πορτ-μπεμπε, εκεί την κοιμιζα για 2 μηνες, δεν χωρούσε κούνια στο υπνοδωμάτιο μας, και δεν ηθελα να δωσω λεφτά για λίκνο, όπου κι εκεί μετά από 2 μηνες πια δεν θα χωρούσε, ητανε μεγάλο μωρό με γρήγορη ανάπτυξη. Την μεγάλη την είχα βγάλει από την κούνια λίγο πριν γεννηθεί η μικρή, 1μιση χρόνου, και μπηκε σε μόνο κρεββάτι απο τότε, με κάγκελο. Ητανε μαζί οι μικρες δλδ απο την αρχή σχεδόν. Για εμας δούλεψε. Βέβαια τα υπνοδωμάτια μας ητανε πολυ κοντά και ακουγα τα παντα. Τωρα ειμαστε σε άλλο σπιτι και χωράει κούνια στο δωμάτιο μας, και το μωρό θα μείνει μαζι μας για πολυ καιρό, οι "μεγάλες" έχουν αλλα ενδιαφέροντα πλέον και το μωρό θα τις ενοχλεί, χωρια ότι έχουν ενα σωρό πραγματάκια επικίνδυνα για μωρό παιδί.. Και οι ωρες ύπνου θα είναι διαφορετικές, αυτες θα έχουν διαβάσματα, το μωρό θα πρέπει να κοιμάται. Θα είναι μεγάλη η διαφορά ηλικιας και εντελώς διαφορετικές οι ανάγκες τους.

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά σα καραμέλες αλλά δεν τα μπορώ... σκέφτομαι να πάω μα πάρω κι τα maalox ...

για έπιπλα αλλά κι ρούχα αν σου πούνε να σου δώσουν δεν ει αι κακο τα μωρά κάθε 1 μήνα αλλάζουν νούμερο κι δεν μπορείς να τα πάρεις όλα πιο μεγάλο νούμερο. Εμένα η κολλητή μου μου έδωσε κι επίπλα αλλά κι ρούχα.  Κι μου έλεγαν μην πάρεις πολλά θα σου φέρουν Όταν γεννήσεις κι στη βάπτιση κι όντως μας φέραν τόσα πολλά που κάποια είναι με το ταμπελακια δεν προλάβαμε να τα βάλουμε.ςγω στο λίκνο τον είχα μέχρι 9 μηνών κι τον βασάνισα νομίζω αλλά φοβόμουν να τον αλλάξω μέχρι που πήγα κι εγώ μαζί του στο δωμάτιο οχι οτι ξυπναει η ανασφαλεια η δικια μου.Τώρα με το δεύτερο δεν ξέρω πώς θα είμαστε θα δείξει 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Ναι αυτά σα καραμέλες αλλά δεν τα μπορώ... σκέφτομαι να πάω μα πάρω κι τα maalox ...

για έπιπλα αλλά κι ρούχα αν σου πούνε να σου δώσουν δεν ει αι κακο τα μωρά κάθε 1 μήνα αλλάζουν νούμερο κι δεν μπορείς να τα πάρεις όλα πιο μεγάλο νούμερο. Εμένα η κολλητή μου μου έδωσε κι επίπλα αλλά κι ρούχα.  Κι μου έλεγαν μην πάρεις πολλά θα σου φέρουν Όταν γεννήσεις κι στη βάπτιση κι όντως μας φέραν τόσα πολλά που κάποια είναι με το ταμπελακια δεν προλάβαμε να τα βάλουμε.ςγω στο λίκνο τον είχα μέχρι 9 μηνών κι τον βασάνισα νομίζω αλλά φοβόμουν να τον αλλάξω μέχρι που πήγα κι εγώ μαζί του στο δωμάτιο οχι οτι ξυπναει η ανασφαλεια η δικια μου.Τώρα με το δεύτερο δεν ξέρω πώς θα είμαστε θα δείξει 

Αν μ δωσει καποιος ναι θα τα παρω εννοειται αλλα εγω δ ζηταω κ εγω σκεφτομαι για λικνο αν κ μ ειπε αυτο ο φιλος οτι εχει καλαθι λικνο με βαση κ θα μ το δωσει.καλαθι για να κοιμαται το μωρο δεν εχουν κ τα καροτσια τα 3 σε 1;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...