Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@myrina κοριτσι μου, όλα καλά θα είναι θα το δεις. Ούτως η άλλως και παλι τα ποσοστά σου καλά ήταν. Αν θυμαμαι καλά 1/340; Καπου τόσο δεν ήταν; Στην Ελλάδα εχουνε όριο 1/300 , στο εξωτερικό εχουν οριο 1/150. Ψαξτο λιγο και θα δεις. Αυτό σημαίνει στα 340 παιδιά 1 θα βρεθεί να νοσεί. Ασε που η papp A... ξερω γω ρε παιδί μου, οτι να ναι πιστεύω βγαζει. Πιο πολύ πιστεύω σε έναν καλό υπερηχογραφιστή και μια γερή καλή αυχενική. Παρόλα αυτά, όλα θα πανε καλα! Έχε πιστη! Για την προεκλαμψία σου είπαν και να κοψεις αλατι;

Καλαθούνα ε;;; Με βαζεις σε σκεψεις, ουτως η αλλως είναι γλύκα τα μωρακια μεσα σε καλαθούνα...

κοριτσια ευχαριστώ πολύ, μου εφυγε ενα βαρος η αληθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσαρες!!

@Fotini82 Ναι καλα θυμάσαι, 1/340 είναι και το ίδιο που λες μου ειπε και ο γιατρος (ο οποιος είναι ο καλυτερος στο Ηράκλειο) που μου έκανε την αυχενικη (και τα ειχε βρει ολα καλα υπερηχογραφικα). Μου είπε μπορεί να είναι μεγαλύτερο ποσοστο απο ότι αλλες γυναικες αλλα αντικειμενικά δεν είναι μεγάλο ποσοστό. Και όταν μιλουσαμε για τις επιλογες μου, και ΑΝ βγει κακή τωρα η nip ότι πρέπει να παμε για αμνιο, μου είπε να μην το σκέφτομαι γιατί κατά τη γνώμη του θα είναι ολα καλα με τη nip. Απλα ξερεις τώρα, η αναμονή είναι.. Αμα σου πω ολο το βράδυ τσέκαρα τα email μου, γιατί είναι στην Αμερικη το εργαστηριο και λέω εκεί άλλο timezone μπορεί να έρθουν και μες τη νυχτα... Όχι δεν ειμαι αγχώδης καθολου!! :P Για προεκλαμψια ναι μου είπανε προσοχή στο αλάτι, από Σεπτέμβρη ομως λέω να κλείσω κανα ραντεβού σε διατροφολόγο να μου πει γενικότερα τι να προσέξω για την πίεση, τωρα Αύγουστο είναι κλειστά.

@Dhmh4 βαλε τη μασκουλα σου, από μακρυα να είσαι με όλους και ολα καλα θα πανε. Κι εγω σε νοσοκομείο παω όπου έχουν πάει αρκετά κρούσματα, αλλα η μαιευτική δεν έχει σχέση με εκει που τους πανε. Επισης να σου πω εδω στο Ηράκλειο υπάρχει πολυ φύλαξη, σε καθε είσοδο των κτιρίων αλλα και στις πύλες εχει σεκιουρηταδες και ελεγχουν ποιος μπαίνει και γιατί, αν δεν εχεις αποδεδειγμένα δουλειά (πχ ραντεβου με γιατρό, παραπεμπτικό για εξετασεις, κοκ) δεν σε αφήνουν να περάσεις! Εμενα αυτο με κάνει και νοιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια καπως.

Για τη δυσκοιλιότητα που λεγαμε, εγώ τωρα εχω φτάσει στο άλλο άκρο, χθες πηγα 6 φορες και η τελευταία ητανε διάρροια. Είμαστε στο χωριό στην πεθερά μου όπου έχει κήπο και έχει ενα σωρό λαχανικα, φρούτα, κοκ, και εχω πλακωθει σε σαλάτες, χόρτα, συν τα allbran και τα ξερά δαμάσκηνα! Αλλα καλύτερα έτσι, ξελαφρωσεις τουλάχιστον, παρα η δυσκοιλιότητα, δεν παλεύεται!!

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@myrina αχ κοριτσι μου , ξερω καλά απο αγχος πιστεψε με! Ειδικά στην αρχή με τις αιμορραγίες είχα αγχωθεί τόσο πολύ γιατί εχω και δυο αποβολές στο ιστορικό μου που ώρες ώρες μου ερχόταν να ανοιξω το παραθυρο και να πα να φουνταρω! Χωρίς πλάκα.. μιλαμε οι ορμόνες σε καταστρεφουν. Ενώ τωρα στο 2ο τριμηνο μου πηρε ο γιατρός μου καλλιεργεια κολπικού και ειχα λιγο αιματακι μετα γιατι με σκαλισε αρκετά και σκασιλα μου, το πηρα χαλαρά. Χθες όμως μεχρι να παει ο αντρας μου στο μαιευτηριο και να παρει τα αποτελεσματα και να μου τα στειλει στο viber με ελουσε κρύος ιδρώτας! Όλα θα είναι καλά θα το δεις!

Δημητρούλα μου, οτι ακριβώς σου ειπε το κοριτσι μας! Στο νοσοκομείο που δουλεύω εχουν δυο κοκκινες γραμμές. Σε ελεγχουν στην εισοδο, αν ερχεσαι με συμπτωματα ακολουθείς την κοκκινη γραμμή που σε βγαζει απευθείας στα επειγοντα για covid. Και μια κιτρινη γραμμή που πας για όλα τα αλλα. Είναι οργανωμένα γενικά. Εσύ θα πεις στην πύλη ότι είσαι εγκυος και οτι θες απλά να ανοιξεις μια καρτέλα και να πας ασφαλής. Ουτως ή αλλως με το που σε δουν εγκυούλα θα πας με ασφαλεια.

κορίτσια απο τη δυσκοιλιότητα σωθηκα  κ εγώ με τα δαμασκηνα! Ανακουφίστηκα λέμε!!!!

Καλημέρα είπα;;;; Δεν είπα!!!! Καλημέρα τσούπρες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

@myrina αχ κοριτσι μου , ξερω καλά απο αγχος πιστεψε με! Ειδικά στην αρχή με τις αιμορραγίες είχα αγχωθεί τόσο πολύ γιατί εχω και δυο αποβολές στο ιστορικό μου που ώρες ώρες μου ερχόταν να ανοιξω το παραθυρο και να πα να φουνταρω!

Πολύ άσχημη εμπειρία η αποβολή, δοξα τω Θεώ δεν το εχω ζήσει, κι ελπίζω να μην.. Με το αιμα αυτη τη φορά δεν αγχωθηκα τόσο, γιατί δεν ειχε ροή, κι επειδή είχα και την εμπειρία απο την πρώτη, οπου είχα αίμα 5 μηνες και ειχε ροή, εβαζα σερβιέτα, και παρολα αυτα ολα πήγαν καλα, και τωρα δεν ανησύχησα παρα πολυ, ήξερα αν ξαπλώσω οπως πρέπει θα περάσει, και όντως έτσι έγινε, 3 βδομάδες κράτησε. Περισσότερο με ζορισε που ήμουν μόνη με τις μικρες και έπρεπε να ειμαι ξαπλα, αλλα τα καταφέραμε!! Τωρα εχουμε τα υπολοιπα να παλέψουμε :) Στο μεταξύ στο νοσοκομείο τι δουλειά κάνεις? Απο τις απαντησεις σου είχα καταλάβει ότι είσαι αρκετά διαβασμένη σίγουρα!! Φαινοταν ότι ήξερες τι λες!! 

@Dhmh4 Δημητρούλα να μας γραψεις όταν γυρίσεις!! Πως πήγαν εκει τα πράγματα!!

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα.εκανα εξετασεις αιματολογικες που μ.ειπε ο γιατρος αιματοκριτης 34 ηταν 36 κ επεσε ρε γμτ ενταξει έχω αναιμια γενικα ποτε δ ηταν ψιλος αλλα αγχωθηκα που επεσε κ αλλο ποσο θα παει οσο μεγακωνει το μωρο.....;!πφφφφ κ χθες ετσουζα στην ουρηση κ μ γραφει στην καλλιεργια ουρων αναπτυχθηκαν 3 μικροοργανισμοι αλλα σημερα δ τσουζω

10 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα πήρα τα αποτελεσματα της αυχενικής τροποποιημένα. Ευτυχώς όλα καλά , απλά μου εδωσε μεγάλη πιθανοτητα για προωρο τοκετό που ουτως η άλλως το ξέραμε γι’αυτό και παίρνω σαλοσπιρ και αντιπηκτικές. 

Εμείς τη μικρούλα μας όπως είπε μια κοπέλα πιο πανω την ειχαμε σε καλαθούνα μεγαλη για καποιους μηνες. Ήταν και προωράκι και χορουσε άνετα. Τωρα αν δω οτι ξεπερνάμε τις 34 βδομάδες θα παμε και εμείς μαλλον για 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@myrina είμαι νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας. Δουλεύω στην καρδιολογική μονάδα. Άστα... πολύ βαριά περιστατικά, πάει η ανακοπή σύννεφο. Οπότε θες δε θες, μορφώνεσαι, σεμινάρια, συνεδρια, μεταπτυχιακά και άγιος ο Θεός. Σας εύχομαι ούτε απ εξω κορίτσια!!! Ούτε απ πεξω απο τετοια τμήματα!

@Suzukaki μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, λογω αυξησης όγκου αίματος είναι λογική η πτωση του αιματοκρίτη όσο μεγαλωνει η κυηση. Αραιώνει το αίμα ακόμα περισσότερο. Σίδηρο παιρνεις λογικα... σε ποιά εβδομάδα είσαι; Αν σου εχει κοψει το φυλλικό ίσως τον ρωτήσεις να μην το κόψεις... πολύ καλό κανει και το κοκκινο κρεας να το εχεις στη διατροφή σου όσο μπορείς και αντεχει το στομάχι. Και να τρώς... η εγκυμοσύνη θελει μαμ! Α! Τα τρία μικροβια δεν είναι τιποτα. Ετσι βγαινει συνηθως στις εγκυμοσύνες. Γενική έκανες; Αν ναι, τι εδειξε; Να πίνεις πολύ νερό! Να πλενεσαι με δροσερό νεράκι και εξωτερικά να βαζεις χαμομηλακι. Πίνε και ενα μπουκαλακι ανθρακουχο νερό τη μερα. Βοηθαει πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια καλημερα.εκανα εξετασεις αιματολογικες που μ.ειπε ο γιατρος αιματοκριτης 34 ηταν 36 κ επεσε ρε γμτ ενταξει έχω αναιμια γενικα ποτε δ ηταν ψιλος αλλα αγχωθηκα που επεσε κ αλλο ποσο θα παει οσο μεγακωνει το μωρο.....;!πφφφφ κ χθες ετσουζα στην ουρηση κ μ γραφει στην καλλιεργια ουρων αναπτυχθηκαν 3 μικροοργανισμοι αλλα σημερα δ τσουζω

Φιλικό πινεις? Μου είχε πει ο γιατρος μου ότι βοηθάει στον αιματοκρίτη. Το τσούξιμο γενικα κι εμενα έρχεται και φεύγει, χωρις να κανω κάτι, και εχω δει κι αλλες κοπελες εχουν παραπονεθεί για τσούξιμο. 

Just now, Fotini82 είπε:

@myrina είμαι νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας. Δουλεύω στην καρδιολογική μονάδα. Άστα... πολύ βαριά περιστατικά, πάει η ανακοπή σύννεφο. Οπότε θες δε θες, μορφώνεσαι, σεμινάρια, συνεδρια, μεταπτυχιακά και άγιος ο Θεός. Σας εύχομαι ούτε απ εξω κορίτσια!!! Ούτε απ εξω απο τετοια τμήματα!

Στ' αληθεια δύσκολο τμήμα, αλλα και γενικά τα επαγγέλματα στον χώρο της υγειας θέλουν γερό στομάχι. Όταν είχαμε τον μπαμπά μου με εγκεφαλικό και μεσα σε μια βδομαδα είχαν πεθάνει 3 στον θαλαμο του, ειχα αναστατώνει όσο να'ναι, επειδή μεναμε μεγάλα διαστήματα ειχα εξοικειωθεί με το προσωπικό, ρώτησα μια νοσηλεύτρια πως αντεχει, μου λέει για εμενα αυτοί οι παππούδες δεν ειναι τίποτα, όταν προσδιορίστηκε σε νησί τουριστικό και της ειχε έρθει μωρο με πνιγμό, ή νιοπαντρο ζευγάρι απο τροχαίο με μηχανάκι, ολα τα αλλα δεν την συγκινούν ειδικά αν είναι μεγάλοι άνθρωποι που έχουν κανει τον κύκλο τους. Αν δεν το δεις κι έτσι δεν την βγάζεις. Για μενα αυτα τα επαγγέλματα είναι λειτουργήματα, δεν υπάρχει αμοιβή αρκετή! Λογικά θα είσαι σε άδειες για ολο το διάστημα της εγκυμοσυνης οποτε θα ηρεμήσεις!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

@myrina είμαι νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας. Δουλεύω στην καρδιολογική μονάδα. Άστα... πολύ βαριά περιστατικά, πάει η ανακοπή σύννεφο. Οπότε θες δε θες, μορφώνεσαι, σεμινάρια, συνεδρια, μεταπτυχιακά και άγιος ο Θεός. Σας εύχομαι ούτε απ εξω κορίτσια!!! Ούτε απ πεξω απο τετοια τμήματα!

@Suzukaki μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, λογω αυξησης όγκου αίματος είναι λογική η πτωση του αιματοκρίτη όσο μεγαλωνει η κυηση. Αραιώνει το αίμα ακόμα περισσότερο. Σίδηρο παιρνεις λογικα... σε ποιά εβδομάδα είσαι; Αν σου εχει κοψει το φυλλικό ίσως τον ρωτήσεις να μην το κόψεις... πολύ καλό κανει και το κοκκινο κρεας να το εχεις στη διατροφή σου όσο μπορείς και αντεχει το στομάχι. Και να τρώς... η εγκυμοσύνη θελει μαμ! Α! Τα τρία μικροβια δεν είναι τιποτα. Ετσι βγαινει συνηθως στις εγκυμοσύνες. Γενική έκανες; Αν ναι, τι εδειξε; Να πίνεις πολύ νερό! Να πλενεσαι με δροσερό νεράκι και εξωτερικά να βαζεις χαμομηλακι. Πίνε και ενα μπουκαλακι ανθρακουχο νερό τη μερα. Βοηθαει πολύ!

Σε ευχαριστω πολυ φυλικο ειχε ο σιδηρος που επινα αλλα μ τον αλλαξε γτ με πειραζε τωρα αυτος δ εχει αλλα ξερω οτι το φιλικο ειναι για το πρωτο τριμηνο κυριως...η γενικη λεει μικροοργανισμοι αφθονοι.δ λεει κατι αλλο απο οτι κλτβ ολα οκ τα βλεπω κ μυκητες οχι λεει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@myrina ακριβώς αυτό που σου είπε η κοπελα. Οι παππούδες δε μας κανουν εντύπωση αν και κανουμε και εκεί οτι μπορούμε για να σωθούν.. ζωούλες είναι κ αυτές. Αλλά τα περιστατικά που σε συγκλονίζουν είναι οι νεες ηλικίες, εχω νοσηλεύσει απο 15χρονο παιδάκι που επαθε ανακοπή απο κλωτσιά σε ταε κβοντό μεχρι 18χρονα με απινιδωτές και αθλητές που ουτε καν το περιμεναν πως θα περασουν αυτήν την πόρτα ποτέ! Αθλητές βλέπεις!!! Και εντάξει όταν βγαίνουν ορθιοι περπατώντας.... όταν δίνεις και την ψυχη σου και τελικά δεν τα καταφέρνει εκεί φρικάρεις κ εσύ!!

Άσε με τον κορονοιό!!! Τρέλα!!! Να ειμαστε ντυμένοι σας αστακοί και να φρικάρουμε σε καθε πυρετό! Ναι βγηκα σε άδεια απο την πρωτη αιμορραγία αν και δούλευα μεχρι το 2ο μήνα, αλλά ο γιατρός ήταν καθετος. Είναι βαρυτατο τμήμα για να συνεχίσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Σε ευχαριστω πολυ φυλικο ειχε ο σιδηρος που επινα αλλα μ τον αλλαξε γτ με πειραζε τωρα αυτος δ εχει αλλα ξερω οτι το φιλικο ειναι για το πρωτο τριμηνο κυριως...η γενικη λεει μικροοργανισμοι αφθονοι.δ λεει κατι αλλο απο οτι κλτβ ολα οκ τα βλεπω κ μυκητες οχι λεει.

Είναι για το πρώτο τρίμηνο όντως, αλλά βοηθάει πολύ και στην αναιμία. Δεν είναι μονο για το έμβρυο δηλαδή. Τώρα αν η γενική εδειξε μικροοργανισμούς τοτε ίσως χρειαστεί επαναληψη η καλλιέργεια. Ρώτησε το γιατρό σου για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fotini82 είπε:

Είναι για το πρώτο τρίμηνο όντως, αλλά βοηθάει πολύ και στην αναιμία. Δεν είναι μονο για το έμβρυο δηλαδή. Τώρα αν η γενική εδειξε μικροοργανισμούς τοτε ίσως χρειαστεί επαναληψη η καλλιέργεια. Ρώτησε το γιατρό σου για σίγουρα.

Του στειλα μειλ περιμενω να δω τι θα μ πει γτ τσουζω ακομα απο οτι διαπιστωσα μολις.....κ φανταστειτε δ εχω μπει καν στην θαλασσα κ μαλλον επαθα κολπιτιδα φανταστειτε να μπω κιολας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι πολύ συχνες οι κολπιτιδες στην εγκυμοσύνη, ίσως βαλεις κανα υποθετάκι. Καλλιεργεια κολπικού εχεις κανει καθόλου;

@myrina τώρα που σου είπαν περιορισμό στο αλατι, τι ακριβώς αποφεύγεις ή τι τρως; Το εχω ξαναπαθει στην πρωτη εγκυμοσυνη και μεχρι και αναλατο ψωμί παρήγγελνα απ το φούρνο. Εκείνος ο γυναικολογος ήταν πολυ αυστηρός σε αυτό. Αυτός τωρα μου ειπε να μην το κοψω τελείως απλα να το περιορισω και αναρρωτιεμαι τι συμβουλεύουν κ αλλοι γυναικολογοι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Εντάξει είναι πολύ συχνες οι κολπιτιδες στην εγκυμοσύνη, ίσως βαλεις κανα υποθετάκι. Καλλιεργεια κολπικού εχεις κανει καθόλου;

@myrina τώρα που σου είπαν περιορισμό στο αλατι, τι ακριβώς αποφεύγεις ή τι τρως; Το εχω ξαναπαθει στην πρωτη εγκυμοσυνη και μεχρι και αναλατο ψωμί παρήγγελνα απ το φούρνο. Εκείνος ο γυναικολογος ήταν πολυ αυστηρός σε αυτό. Αυτός τωρα μου ειπε να μην το κοψω τελείως απλα να το περιορισω και αναρρωτιεμαι τι συμβουλεύουν κ αλλοι γυναικολογοι.

@Suzukaki κι εγω ειχα παθει κολπιτιδα στην δευτερη εγκυμοσύνη, δεν μου έδωσε τίποτα, περασε απο μονο του. Η εγκυμοσύνη το προκαλεί.

@Fotini82 δεν μου εχει δώσει αυστηρές οδηγίες ο γιατρος, να το περιορίσω απλα μου ειπε το αλάτι..  


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

 

@Fotini82 δεν μου εχει δώσει αυστηρές οδηγίες ο γιατρος, να το περιορίσω απλα μου ειπε το αλάτι..  

Εντάξει και εμένα αυτό μου είπε. Κατα λεξη μου είπε δε θελουμε να το κοψουμε τελείως, απλά το περιορίζουμε. Είναι μαρτύριο να ψαχνεις να βρεις τα πάντα αναλατα. Όλα μα όλα περιέχουν αλατι μέσα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Suzukaki είπε:

Κοριτσια καλημερα.εκανα εξετασεις αιματολογικες που μ.ειπε ο γιατρος αιματοκριτης 34 ηταν 36 κ επεσε ρε γμτ ενταξει έχω αναιμια γενικα ποτε δ ηταν ψιλος αλλα αγχωθηκα που επεσε κ αλλο ποσο θα παει οσο μεγακωνει το μωρο.....;!πφφφφ κ χθες ετσουζα στην ουρηση κ μ γραφει στην καλλιεργια ουρων αναπτυχθηκαν 3 μικροοργανισμοι αλλα σημερα δ τσουζω

Καλημέρα!!i εγώ μπερδεύτηκα λίγο με τον αιματοκρίτη.στις 6 εβδομάδες που είχα κάνει εξετάσεις είχα 41 και τώρα μου βγήκε 34 .μου κάνει πολύ εντύπωση.ποτέ στη ζωή μου δεν είχα τόσο χαμηλά.το μόνο που άλλαξα ήταν ότι αυτή τη φορά πήγα σε άλλο εργαστήριο και φοβάμαι μην έγινε κάνα λάθος.είναι δυνατό να πέσει 6 μονάδες σε ενάμιση μήνα? Εδώ στα δίδυμα και δεν είχα πέσει πότε κάτω από 37-38.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...