Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, myrina είπε:

@Suzukaki κι εγω ειχα παθει κολπιτιδα στην δευτερη εγκυμοσύνη, δεν μου έδωσε τίποτα, περασε απο μονο του. Η εγκυμοσύνη το προκαλεί.

@Fotini82 δεν μου εχει δώσει αυστηρές οδηγίες ο γιατρος, να το περιορίσω απλα μου ειπε το αλάτι..  

Εμενα μ ειπε οτι ειμαστε πολυ ευαισθητες τωρα να παθουμε.μ χε δωσει λομεξιν εξωτερικα ξαναβαζω τωρα κ μακαρι να περασει πινω κ κρανμπερι

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!i εγώ μπερδεύτηκα λίγο με τον αιματοκρίτη.στις 6 εβδομάδες που είχα κάνει εξετάσεις είχα 41 και τώρα μου βγήκε 34 .μου κάνει πολύ εντύπωση.ποτέ στη ζωή μου δεν είχα τόσο χαμηλά.το μόνο που άλλαξα ήταν ότι αυτή τη φορά πήγα σε άλλο εργαστήριο και φοβάμαι μην έγινε κάνα λάθος.είναι δυνατό να πέσει 6 μονάδες σε ενάμιση μήνα? Εδώ στα δίδυμα και δεν είχα πέσει πότε κάτω από 37-38.

Ξερω οτι το μωρο τραβαει πολυ κ στο ριχνει αλλα περιμενε να δεις τι θα σ πει ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Εμενα μ ειπε οτι ειμαστε πολυ ευαισθητες τωρα να παθουμε.μ χε δωσει λομεξιν εξωτερικα ξαναβαζω τωρα κ μακαρι να περασει πινω κ κρανμπερι

Ξερω οτι το μωρο τραβαει πολυ κ στο ριχνει αλλα περιμενε να δεις τι θα σ πει ο γιατρος.

Ο γιατρός δεν ανουσιχισε καθόλου!απλά εγώ απορούσα πώς έπεσε τοσο.

Κολπιτιδα είχα πάθει κη εγώ στο πρώτο τρίμηνο.μου είχε δώσει ένα ypotheto το λομεξιν νομίζω και μια εξωτερική αλοιφή την dactador και σε 3-4 μέρες όλα καλά.συνηθίζονται στην εγκυμοσύνη αυτά λογω των πολλών υγρών


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Ο γιατρός δεν ανουσιχισε καθόλου!απλά εγώ απορούσα πώς έπεσε τοσο.

Κολπιτιδα είχα πάθει κη εγώ στο πρώτο τρίμηνο.μου είχε δώσει ένα ypotheto το λομεξιν νομίζω και μια εξωτερική αλοιφή την dactador και σε 3-4 μέρες όλα καλά.συνηθίζονται στην εγκυμοσύνη αυτά λογω των πολλών υγρών

Ναι κ θελω να κανω  μπανιο στην θαλασσα δ εχω κανει ακομα...θα κανω τι χειροτερο να παθω απλα μ ειπε να αλλαζω μαγιο

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια!!! Τι λιμπίστηκα και εγώ καλοκαιριάτικα... φασολάδα και εφτιαξα και φαγαμε!!! Εντάξει περιττό να σας πω ενα στομάχι που εχω.. δε μαζεύεται..λες και εχει γίνει εκρηξη εκει μέσα!φφφφφφ τι τα θελα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Αχ κορίτσια!!! Τι λιμπίστηκα και εγώ καλοκαιριάτικα... φασολάδα και εφτιαξα και φαγαμε!!! Εντάξει περιττό να σας πω ενα στομάχι που εχω.. δε μαζεύεται..λες και εχει γίνει εκρηξη εκει μέσα!φφφφφφ τι τα θελα..

Θελει σιγα σιγα κ μιση μεριδα ετσι μ ειπε ο γιατρος...κ γω χθες γιγαντες ειχα αλλα εφαγα λιγους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fotini82 είπε:

Αχ κορίτσια!!! Τι λιμπίστηκα και εγώ καλοκαιριάτικα... φασολάδα και εφτιαξα και φαγαμε!!! Εντάξει περιττό να σας πω ενα στομάχι που εχω.. δε μαζεύεται..λες και εχει γίνει εκρηξη εκει μέσα!φφφφφφ τι τα θελα..

Κι εγώ το έπαθα με τις φακες, 2 μερες η κοιλια ητανε τούμπανο!!

Πήρα τηλ στην εταιρεία, μου είπαν όντως έχει καθυστερήσει το αποτέλεσμα, θα το ψάξουν και θα με πάρουν..

Βλέπω τον Τσιοδρα τωρα!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πάλι θα σας ζαλίζω με μια ερώτηση... 14+2 Σήμερα κ χθες το μεσημέρι όπως κ σήμερα όταν πήγα τουαλετα για κακα μαζί με τα γνωστά κίτρινα υγρα είχε κ λίγο κόκκινο, χθες στο σκούπισμα σήμερα στο σερβιετακια αλλά μιλαμε για απειροελάχιστη ποσότητα... Κ πριν καιρό το είχα κ μου είπε ο γιατρός παρακολούθηση κ τίποτα άλλο.... Αυτό γίνεται μόνο εκείνη την στιγμή κ σήμερα μετά που σηκώθηκα από το μεσημέρι είχε ίσα ίσα να φαίνετε μέσα στα υγρα.... λέτε μα είναι από το ζόρι από το έντερο γιατί κάτι άλλο δεν έχω.... Συγγνώμη αν σας ζαλίζω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Κι εγώ το έπαθα με τις φακες, 2 μερες η κοιλια ητανε τούμπανο!!

Πήρα τηλ στην εταιρεία, μου είπαν όντως έχει καθυστερήσει το αποτέλεσμα, θα το ψάξουν και θα με πάρουν..

Βλέπω τον Τσιοδρα τωρα!!

Άντε τέλεια! Θα σε ενημερώσουν κοριτσάκι μου. Να μην ανησυχείς. Όλα καλα θα είναι.

Φακές εσύ ε;;;ρε τι τραβάμε. Έχει δικιο το Suzukaki θέλει με ρεγουλα αλλά με πιάνει λαιμαργία. 
 

Ξαναβγηκε ο Τσιόδρας, δυσκολα τα πραγματα. Με νευριάζουν και οι άπιστοι Θωμάδες όμως... φορέστε τις μάσκες!!! Αυτοί που δε φοράνε και το παίζουν φωστήρες είναι αυτοί που ερχονται στα νοσοκομεία όταν ανεβάζουν πυρετό και είναι κιτρινοι απ το φοβο τους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Άντε τέλεια! Θα σε ενημερώσουν κοριτσάκι μου. Να μην ανησυχείς. Όλα καλα θα είναι.

Φακές εσύ ε;;;ρε τι τραβάμε. Έχει δικιο το Suzukaki θέλει με ρεγουλα αλλά με πιάνει λαιμαργία. 
 

Ξαναβγηκε ο Τσιόδρας, δυσκολα τα πραγματα. Με νευριάζουν και οι άπιστοι Θωμάδες όμως... φορέστε τις μάσκες!!! Αυτοί που δε φοράνε και το παίζουν φωστήρες είναι αυτοί που ερχονται στα νοσοκομεία όταν ανεβάζουν πυρετό και είναι κιτρινοι απ το φοβο τους!

Βλεπω να γενναμε με καραντινα κοριτσια μονο ο αντρας μας θα μπορει να ειναι στο μαιευτηριο γνωστη μ που γενναει τωρα σεπτεβρη παντως της το ειπαν ηδη μονο ο αντρας της θα μπορει να παει κανεις αλλος.

Just now, Xen.... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πάλι θα σας ζαλίζω με μια ερώτηση... 14+2 Σήμερα κ χθες το μεσημέρι όπως κ σήμερα όταν πήγα τουαλετα για κακα μαζί με τα γνωστά κίτρινα υγρα είχε κ λίγο κόκκινο, χθες στο σκούπισμα σήμερα στο σερβιετακια αλλά μιλαμε για απειροελάχιστη ποσότητα... Κ πριν καιρό το είχα κ μου είπε ο γιατρός παρακολούθηση κ τίποτα άλλο.... Αυτό γίνεται μόνο εκείνη την στιγμή κ σήμερα μετά που σηκώθηκα από το μεσημέρι είχε ίσα ίσα να φαίνετε μέσα στα υγρα.... λέτε μα είναι από το ζόρι από το έντερο γιατί κάτι άλλο δεν έχω.... Συγγνώμη αν σας ζαλίζω....

Ο γιατρος σ τι λεει;;μηπως ειναι καμια αποκολλησουλα;εισαι σιγουρη οτι ειναι απο μπρος το αιμα κ οχι απο πισω απο καμια αιμοροιδα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Αχ το τι τράβηξα σήμερα σε αυτό το νοσοκομείο που πήγα δεν λέγεται καμία οργάνωση ένα χάος γυρνούσα πάνω από 45 λεπτά μέσα στο νοσοκομείο να βρω που πρέπει να πάω πήγαινα από δω με έστελναν αλλού στο τέλος βρήκα που είναι να επικρατεί και ένας χαμός εκεί ο γιατρός να είναι άφαντος στο τέλος σηκώθηκα και εφυγα.. Όποιος ήθελε έμπαινε έβγαινε έσπασαν τα νεύρα μου πραγματικά τέτοιο χάος δεν έχω δει και έχω πάει σε αρκετά νοσοκομεία.. Xen μου μπορεί να είναι και από το ζόρι και να είναι από πίσω το αίμα έχω ακούσει και από πολλές ότι οπότε άλλαζαν μήνα έβλεπαν Λιγο αίματακι.. Μίλα με τον γιατρό σου και να πας να σε δει καλύτερα.. Αχ βρε Φωτεινή μου τι δύσκολη η δουλειά σου χαρά στο κουράγιο σου 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Xen.... δεν ξέρω τι να σου απαντήσω αλήθεια, στο μονο που παει το μυαλό μου είναι μήπως απ το ζορισμα σπαει κανενα αγγειάκι και το βλέπεις αυτό, ή μηπως είναι κολπικά υγρά και εχεις καμιά κολπίτιδα. Φαε κανα δαμασκηνο και ξερα σύκα για να μη ζοριζεσαι στην τουαλέτα κορίτσι μου. Κρίμα είναι.

Βρε Δημητρούλα πώς την πατησες ετσι; Είναι δυνατόν να είναι ανοργανωτοι εν μεσω κορονοιού και σε πόλη που έχει κρούσματα;;; Ελεος δηλαδη!!! Ξεκουρασου κοριτσι μου, θα πρεπει να τα επαιξες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ άστα να πάνε Φωτεινή δεν περίμενα να είναι έτσι τα πράγματα... Είπα να ανοίξω μια καρτέλα για καλό και για κακό αλλααα τι καρτέλα να ανοίξεις εκεί.. σε κάποια φάση αναπνοή δεν μπορούσα να πάρω από τα πέρα δώθε.. Αχ όσο για την καραντίνα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα αφήνουν ελπίζω όμως να αφήσουν τους άντρες μας γιατί έχω ακούσει ότι στα νοσοκομεία δεν αφήνουν ούτε αυτούς βέβαια από ότι βλέπω δεν ισχύει για όλους..  Πάντως σε κλινικές προς το παρών μόνο έναν σύνοδο μπορείς να έχεις και δεν μπορεί να αλλάξει αυτός π θα έρθει στη αρχή θα είναι και μέχρι να βγεις.. Τι να πω βρε κορίτσια θα γεννήσουμε σε δύσκολη εποχή με αυτόν το ιό που δεν λέει να φύγει 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα ισχύει και στον τοκετο αλλά στο μαιευτήριο Ρέα που θα γεννήσω εγώ , στην αυχενική πήγα μόνη μου σαν την καλαμιά στον καμπο. Αφήνουν εναν να περασει από την πύλη. Αφήστε κορίτσια! Μοναξιές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δ θα αντεξω να μην εχω ουτε τον αντρα μου.στην αυχενικη κ εγω που την εκανα σε ιατρειο ουτε εμενα επιτρεποταν αλλα στην αυχενικη μικρο το κακο αλλο στην γεννα........εκει τον θελω.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εκεί εδωω με κοπέλες που μίλησα και γέννησαν διαβαλκανικο και γενική μου είπαν ότι είχαν μόνο 1 σύνοδο... Αχ και δεν μπορώ καθόλου τις μοναξιες δεν θέλωωωωω:( αχ ας ελπίσουμε να αφήνουνε 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...