Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Νομίζω το συκώτι δεν επιτρεπεται γιατί εχει αυξημένη βιταμινη Α που μπορει να επηρεασει το μωρό. Αλλά και μια φορά το μηνα θαρρώ δε θα κανει και κακό!

Εγώ είμαι ακριβώς την ίδια μερα με τη @butterfly1986 το θυμάμαι απ το τικερακι της. Είμαι 14+6 ακόμα. Μικρούλα! Μου χουν δωσει ΠΗΤ 29/1. Πιο τέλος Ιανουαρίου πεθαίνεις!!!

Αφήστε με την ορεξη! Ολο κατι λιμπιζομαι και τρωω ποσοτητες και μετά δε μπορω να συνεφερω το στομαχι μου! Σήμερα ήπια κιγο ελληνικό καφε μετα απο 3 μήνες! Ολη νυχτα τον σκεφτομουν... αποτελεσμα... κοντεψε να μου ρθει λιποθυμία, δεν το σηκωσε το στομάχι και επεσα σα νεκρή στο κρεβατι με ειδα και τρομαξα! Ασπρη σαν το πανί! Πηρα εναν υπνακο ενα τεταρτακι και ηρεμησα! Δεν το ξανακανωωωωωωωω γαλατακι και παλι γαλατακι το πρωί!

Just now, myrina είπε:

Επειδή στις 18 Γενάρη εχω ΠΗΤ υπολογιζα ότι καθε 18 αλλαζω μήνα :roll:

Κοριτσια τους ξαναπήρα τηλέφωνο!!! Επιτέλους βγήκαν τα αποτελέσματα, απο χθες λέει ειχαν βγει θα έπρεπε να τα ειχα πάρει, τίποτα δεν είχα πάρει. Τωρα μου τα έστειλαν ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! Είναι αγόρι τελικα!! Στο τρίτο γύρισε το φύλο :grin:

Μπράβο κοπελαρα μου!!!!!!!! Ήμουν σιγουρη!!!! Τζαμπα το αγχος! Σε εσκασαν!!!! Άντε να χαρείς την εγκυμοσύνη σου τωρα χωρίς αγχος και χαρηκα πολύ που ειναι αντρακλας τελικά!!!! Μου εφυγε ενα βαρος για εσένα! Χαρηκα πολύ!:-D:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο βρε κοπέλα πολύ χάρηκα έτσι όλα καλά να είναι σε όλες με το καλό να έρθει το αγοράκι σου!!!!! Πόσα αγόρια έχουμε;;;; εγώ ελπίζω να μάθω τώρα 21 που θα πάω!!! Τόσο πολύ βρε Φωτεινή μου από τον καφέ το έπαθες; 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσάκια μου!!! Μου εφυγε ενα βάρος που είναι ολα καλα!! Να σας πω την αλήθεια πίστευα ότι παλι θα εχω κοριτσάκι, δεν ήμουν προετοιμασμένη για αγόρι!! Τωρα είναι νέα περιπέτεια!!

@Fotini82 κι εμενα στις αρχές που είχα πιει ενα φρέντο μου εκανε το στομάχι χάλια, με θερισε. Γενικα εγω βέβαια δεν τον λαχτάραω τον καφέ, για να ξυπνήσω τον πινω μονο. Ίσως αυτός να είναι ενας ακόμη λόγος που εχω υπνηλίες!!

 @Dhmh4 κι εγω στις 20 εχω ραντεβού, ανυπομωνω να το δω!!! Σε δυο βδομαδουλες!!!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον αγαπώ πολύ τον καφέ ή γιατρός με είπε 1 την ημέρα φυσικά δεν έπινα και πολλούς πριν  2 καφέδες την μέρα έπινα τώρα με χάλασε η μηχανή του καφέ και το γύρισα στον ελληνικό.. τα αγόρια είναι άλλη φάση είναι σε έναν δικό τους κόσμο από μικρά χάχαχα εγωω πάλι αν έχω κοριτσάκι δεν θα έχω ιδέα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Εγώ τον αγαπώ πολύ τον καφέ ή γιατρός με είπε 1 την ημέρα φυσικά δεν έπινα και πολλούς πριν  2 καφέδες την μέρα έπινα τώρα με χάλασε η μηχανή του καφέ και το γύρισα στον ελληνικό.. τα αγόρια είναι άλλη φάση είναι σε έναν δικό τους κόσμο από μικρά χάχαχα εγωω πάλι αν έχω κοριτσάκι δεν θα έχω ιδέα.. 

Κι εμένα με ειπε ο γιατρος ενας καφές επιτρέπεται, γενικα ελάχιστα μου έχει απαγορέψει. 

Ειναι που έχουμε τώρα την εμπειρία με τα 2, και στο τρίτο μας αλλάζει, παλι απο την αρχη!! Πως θα του μάθω να κατουράει όρθιο?? :D

Και τα ρούχα τα ειχα ετοιμα!! Πρέπει να σκεφτώ καμία φίλη με αγόρια να μου δώσει!!! 

  • Χαχα 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω βρε κοριτσια μπορεί να ήταν και τυχαίο με τον καφέ τι να πω... και το ήπια με τοση λαχταρα... ακόμα βεβαια δεν εχουν φυγει οι καουρες και ουτε βλεπω να φεύγουν!

Εγώ παλι που το πρωτο ήταν κοριτσάκι και τωρα παλι κοριτσακι κατα 90% αλλά τα παντα τα εχω δώσει γιατί πιστευα οτι δε θα κανω αλλο μετα απο τοσες ατυχίες;;; Χαχα φτου κ απ την αρχη αγορες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @myrina με το καλό το αγοράκι σου!!!!! Εγώ περιμένω 17 του μήνα να πάω στον γιατρό να δω αν δούμε το φύλο....

@Fotini82 μαζί πάμε 14+5 Εγώ με πήρε 30/1 Αλλά λόγω καισαρική μάλλον θα το πάμε 2 βδομάδες νωριτερα( λέω για 18/1 Που γιορτάζει κ ο σύζυγός να τους έχω μαζί!!!!) Αλλά αυτό μόνο ο θεούλης το ξέρει....

Όσο για τον καφέ εγώ δεν τον έκοψα καθόλου κάθε πρωί στο γραφείο πίνω ένα φρέντο καπουτσίνο αλλιώς κάτι μου λείπει..... Ο γιατρός δεν μου έκοψε κάτι κ δεν είχα ξ εγώ θέμα με το στομάχι αλλά είχα λίγο ζάχαρο πριν οπότε προσέχω ζάχαρη κ άμυλο κ μάλλον κ γι'αυτό ακόμα δεν έχω πάρει σχεδόν καθόλου βάρος....

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Αθηνα θα γεννησω στο γαια

Και εγώ στο γαια θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.Φανταζεσαι να μας πιάσουν οι πόνοι μαζί;:-D:-D

Καλησπέρα κορίτσια.Αυτο με τις βδομάδες πολύ με έχει μπερδέψει.Εγω που είμαι 15+4 πόσο είμαι;4 μηνών;η όταν κλείσω 20 εβδομαδων θα μπω στον 5ο;

Έχετε ακούσει καθόλου το παιδάκι σας;δε μπορώ να προσδιορισω τι είναι αυτό που με πιάνει χαμηλά καμιά φορά;σα γουργουρητο;σα μυρμήγκιασμα.εχει νιώσει καμιά έτσι;επίσης ποια συμπάσχει μαζί μου και έχει πάρει ήδη 5κιλα?που θα φτάσω οεο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Και εγώ στο γαια θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.Φανταζεσαι να μας πιάσουν οι πόνοι μαζί;:-D:-D

Καλησπέρα κορίτσια.Αυτο με τις βδομάδες πολύ με έχει μπερδέψει.Εγω που είμαι 15+4 πόσο είμαι;4 μηνών;η όταν κλείσω 20 εβδομαδων θα μπω στον 5ο;

Έχετε ακούσει καθόλου το παιδάκι σας;δε μπορώ να προσδιορισω τι είναι αυτό που με πιάνει χαμηλά καμιά φορά;σα γουργουρητο;σα μυρμήγκιασμα.εχει νιώσει καμιά έτσι;επίσης ποια συμπάσχει μαζί μου και έχει πάρει ήδη 5κιλα?που θα φτάσω οεο;

Είσαι 16 εβδομάδων... Άλλοι γυναικολόγοι θεωρούν οτι μπαινεις στον 4ο μηνα στις αρχες τις 13ης εβδομάδας, ενώ άλλοι όταν μπαινεις στην 14η. Όπως και να χεις εισαι στον 4ο μήνα αυτό ειναι το μονο σιγουρο. 
 

Απ το στομα μου το πηρες... εχει ακούσει καμία το μπεμπε της; Εγώ τιποτα ακόμα... είναι μαλλον πολυ μικρουλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Είσαι 16 εβδομάδων... Άλλοι γυναικολόγοι θεωρούν οτι μπαινεις στον 4ο μηνα στις αρχες τις 13ης εβδομάδας, ενώ άλλοι όταν μπαινεις στην 14η. Όπως και να χεις εισαι στον 4ο μήνα αυτό ειναι το μονο σιγουρο. 
 

Απ το στομα μου το πηρες... εχει ακούσει καμία το μπεμπε της; Εγώ τιποτα ακόμα... είναι μαλλον πολυ μικρουλι

Στο 4 μήνα λέω όταν με ρωτάνε αλλά γενικά μπερδευομαι πως αλλάζεις γενικά μήνα.

Φωτεινή είμαστε και συνάδελφοι αν δε κάνω λάθος,εργάζομαι και γω σε νόσοκομειο της Αθήνας είμαι νοσηλευτρια. Βεβαια μέχρι να γεννήσω δε πατάω το πόδι μου εκεί μεσα ευτυχώς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelvas είπε:

Και εγώ στο γαια θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.Φανταζεσαι να μας πιάσουν οι πόνοι μαζί;:-D:-D

Καλησπέρα κορίτσια.Αυτο με τις βδομάδες πολύ με έχει μπερδέψει.Εγω που είμαι 15+4 πόσο είμαι;4 μηνών;η όταν κλείσω 20 εβδομαδων θα μπω στον 5ο;

Έχετε ακούσει καθόλου το παιδάκι σας;δε μπορώ να προσδιορισω τι είναι αυτό που με πιάνει χαμηλά καμιά φορά;σα γουργουρητο;σα μυρμήγκιασμα.εχει νιώσει καμιά έτσι;επίσης ποια συμπάσχει μαζί μου και έχει πάρει ήδη 5κιλα?που θα φτάσω οεο;

Δεν εχω παρει κιλα ακομα.θα ναι πολυ ωραια να ειμαστε μαζι ναι εγω ειμαι εως 20 γεναρη.εγω μονο οταν βαζω το χερι μ στην κοιλια νιωθω πραγματα αλλα δ ξερω τι ειναι.κοιτα ειναι μπερδεμα με τις εβδ οντως μ ειπε ο γιατρος ο μηνας ειναι 4 εβδομ αυτο δ αλλαζει στην 16η τελιωνει ο 4ος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Στο 4 μήνα λέω όταν με ρωτάνε αλλά γενικά μπερδευομαι πως αλλάζεις γενικά μήνα.

Φωτεινή είμαστε και συνάδελφοι αν δε κάνω λάθος,εργάζομαι και γω σε νόσοκομειο της Αθήνας είμαι νοσηλευτρια. Βεβαια μέχρι να γεννήσω δε πατάω το πόδι μου εκεί μεσα ευτυχώς..

Έλα βρε κορίτσι!!! Σε ποιό είσαι και σε ποιο τμήμα; Αν δε θες να πεις νοσοκομείο πες απλα τμήμα. 
εγώ σαν χαζη ειχα μαθει για την εγκυμοσυνη και καθομουν και δουλευα, για να μη χωσω τους συναδέλφους... επειδή η αληθεια είναι εχουμε τραβήξει πολλά εκεί μεσα! Και δουλευα 8ωρα αδιακοπα να τραβολογαω τους ασθενείς, μεχρι που ήρθε το αίμα και τα χρειαστηκα! Μου είπε ο γιατρός ως εδώ ήσουν!! Ελα για υπερηχο και σου γραφω αναρρωτική! Πραγματικά αν με ρωτάς δεν ξερω τι σκεφτόμουν...:wacko:

Έχω παρει μισό κιλό... αλλά στο πρωτο τριμηνο απ τους εμετούς ειχα χασει 3.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

 ο γιατρος ο μηνας ειναι 4 εβδομ αυτο δ αλλαζει στην 16η τελιωνει ο 4ος.

Κορίτσι αν ίσχυε αυτό τοτε γενναμε στους 10 μηνες, αφού η τελική ΠΗΤ είναι 40 εβδομαδες :rolleyes:

Just now, Fotini82 είπε:

Έχω παρει μισό κιλό... αλλά στο πρωτο τριμηνο απ τους εμετούς ειχα χασει 3.

Εγω θα ζυγιστω όταν γυρίσω σπίτι, τελικά λεμε να μείνουμε άλλη μια βδομάδα :-D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Κορίτσι αν ίσχυε αυτό τοτε γενναμε στους 10 μηνες, αφού η τελική ΠΗΤ είναι 40 εβδομαδες :rolleyes:

Εγω θα ζυγιστω όταν γυρίσω σπίτι, τελικά λεμε να μείνουμε άλλη μια βδομάδα :-D

Ναι σε μηνες με βαση τις εβδ ειναι 10 οι μηνες καπως αλλιως το μετρανε οι γιατροι.κατι με.σεληνιακους μηνες κ κατι τετοια.εγω να σ πω την αληθεια το παω με τον μηνα δηλ διανυω τον 5 κλεινω τον 5.διανυω τον 6 κλεινω  τον 6 κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

@myrina ακριβώς! Γι αυτό σε καποιους μήνες προστιθεται μια εβδομαδα παραπανω... παρ όλα αυτά οι γιατροί δε μετρούν πια σε μήνες. Εχει καταργηθεί γιατί εβγαιναν λαθος οι μετρήσεις. Οπότε πανε με εβδομάδες.

Κορίτσι κατσε κ αλλο! Καψτο! Τώρα με αναλαφρο μυαλό θα περασεις τέλεια! Και τα κιλά ας πανε στα κομμάτια, σιγά μη σκασουμε κιόλας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...