Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Fotini82 είπε:

Τι να σου πω ρε συ, εγώ φαίνομαι σαν 6 μηνών... απίθανο..

Εγω δεν εχω  δηλ ακομα δ φαινομαι εγκυος αν θελω το κρυβω ανετα με μια πιο αερινη μπλουζα.με κολλητη οκ φαινεται κατι να πεταει αλλα δ βαζω κολλητα με σφιγγουν κ ειδικα στο στηθος.να βαζεις ενυδατικες.μου ειπε κ ο γιατρος στην αυχενικη θα εχω λεει μικρη κοιλιτσα μυτερη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι επειδή είσαι αδύνατη μαλλον Φωτεινή μου φαίνεται πιο έντονα και στο δεύτερο παιδάκι.. Και εγώ τώρα 3 εγκυμοσύνη φαίνεται η κοιλιά μου.. Το τικ τοκ λοιπόν εγώ το είχα κατεβάσει στο κινητό για να βλέπουν και τα παιδιά ώσπου στο τέλος είδα ότι δείχνει ότι να ναι και το σβήσαμε.. Τώρα με το ξαναζητησαν το κατεβάσαμε στο ταμπλέτ πάτησα για γονικό έλεγχο και  να μη δείχνει χαζομάρες.. αλλά για έναν περίεργο λόγο το βαρέθηκαν να το πω δεν ξέρω περίεργο με φάνηκε το σβήσαμε πάλι... Αλλά από ότι βλέπω και από φίλους των παίδιων και γενικά τριγύρω μ όλα τα παιδιά με το τικ τοκ έχουν να κάνουν γίνεται ένας χαμός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Είναι επειδή είσαι αδύνατη μαλλον Φωτεινή μου φαίνεται πιο έντονα και στο δεύτερο παιδάκι.. Και εγώ τώρα 3 εγκυμοσύνη φαίνεται η κοιλιά μου.. Το τικ τοκ λοιπόν εγώ το είχα κατεβάσει στο κινητό για να βλέπουν και τα παιδιά ώσπου στο τέλος είδα ότι δείχνει ότι να ναι και το σβήσαμε.. Τώρα με το ξαναζητησαν το κατεβάσαμε στο ταμπλέτ αλλά για έναν περίεργο λόγο το βαρέθηκαν να το πω δεν ξέρω περίεργο με φάνηκε το σβήσαμε πάλι... Αλλά από ότι βλέπω και από φίλους των παίδιων και γενικά τριγύρω μ όλα τα παιδιά με το τικ τον έχουν να κάνουν γίνεται ένας χαμός 

Παντως κ εγω αδυνατη ειμαι εως πολυ αδυνατη για καποιους αλλα δεν εχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στης πιο αδύνατες φαίνεται πιο γρήγορα και σε αυτές που περιμένουν 2 3 παιδάκι επίσης.. Τώρα μάλλον εσύ όπως είπε και ο γιατρός δε θα κανεις μεγάλη κοιλίτσα.. Και εγώ στο πρώτο ετσι ήμουνα μέχρι τέλους δεν είχα καθόλου κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Συνήθως στης πιο αδύνατες φαίνεται πιο γρήγορα και σε αυτές που περιμένουν 2 3 παιδάκι επίσης.. Τώρα μάλλον εσύ όπως είπε και ο γιατρός δε θα κανεις μεγάλη κοιλίτσα.. Και εγώ στο πρώτο ετσι ήμουνα μέχρι τέλους δεν είχα καθόλου κοιλιά 

Εκτος αν μ κανει κανα πραφ αποτομο κ κανω καμια τεραστια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στο πρώτο μου είχα κατι περισσοτερο απ αυτό που εχω τώρα...:blink:

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω μαξιλαρι εγκυμοσυνης..ίσως με βοηθήσει στον ύπνο...

όσον αφορά το τικ τοκ τουλάχιστον φτιάχνει εξυπνα βιντεο, αστεία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις θα σε βοηθήσει πιστεύω..  Και εγω επειδή βάζω μαξιλάρι σκέφτομαι να πάρω ενα..  Καλό είναι αυτό τότε χάχα έχει πλακα κάναμε και εμείς με τα παιδιά απλά το θέμα είναι να μην είναι κολλημένα εκεί.. έχει κ τα καλά του έχει κ τα κακά του και αυτό τι να κάνουμε μεγαλώνουν στην εποχή τις τεχνολογίας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Να πάρεις θα σε βοηθήσει πιστεύω..  Και εγω επειδή βάζω μαξιλάρι σκέφτομαι να πάρω ενα..  Καλό είναι αυτό τότε χάχα έχει πλακα κάναμε και εμείς με τα παιδιά απλά το θέμα είναι να μην είναι κολλημένα εκεί.. έχει κ τα καλά του έχει κ τα κακά του και αυτό τι να κάνουμε μεγαλώνουν στην εποχή τις τεχνολογίας

Τι ειναι το μαξιλαρι εγκυμοσυνης;που το βαζεις στην μεση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη η κοιλιά ήταν τσίτα και με τράβαγε συνέχεια παρά πολύ.τώρα παρολο που ήδη έχει αρχίσει και ψηλοφαινεται δεν καταλαβαίνω τίποτα.μάλλον έχει ksexulwsei !! Χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη η κοιλιά ήταν τσίτα και με τράβαγε συνέχεια παρά πολύ.τώρα παρολο που ήδη έχει αρχίσει και ψηλοφαινεται δεν καταλαβαίνω τίποτα.μάλλον έχει ksexulwsei !! Χαχα!

Πω πω λες γι αυτό να τσιτωνει τοσο; Εχουν περασει και δεκα χρονια απ την πρωτη εγκυμοσύνη!

 

Just now, Suzukaki είπε:

Τι ειναι το μαξιλαρι εγκυμοσυνης;που το βαζεις στην μεση;

Είναι ένα μαξιλάρι που πιάνει σχεδόν όλη την εγκυο... διπλωνει στα δύο το μισο πιανει στη μεση και το μισό στην κοιλια... στην ουσια η εγκυος χωνεται μεσα στο μαξιλαρι... δε μπορω να στο εξηγησω καλα, αν το γκουγκλαρεις θα σου βγαλει πολλες φωτό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Πω πω λες γι αυτό να τσιτωνει τοσο; Εχουν περασει και δεκα χρονια απ την πρωτη εγκυμοσύνη!

 

Είναι ένα μαξιλάρι που πιάνει σχεδόν όλη την εγκυο... διπλωνει στα δύο το μισο πιανει στη μεση και το μισό στην κοιλια... στην ουσια η εγκυος χωνεται μεσα στο μαξιλαρι... δε μπορω να στο εξηγησω καλα, αν το γκουγκλαρεις θα σου βγαλει πολλες φωτό.

Ναι το ειδα.εγω αν βαλω αυτο το πραγμα στο κρεββατι μ ο αντρας μ δ θα χωραει χαχαχχαχααχ κοιμαται που κοιμαται ατσαλα θα πεσει απο το κρεββατι δεν θα του αφηνω χωρο καθολου.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Εχθες με λαχταρισε η μικρή, τις είχα πάει σε μια πλατεία εδω να κάνουν πατίνι κι αυτή επιανε τζιτζικες να κυνηγάει τις αλλες (την αδερφή της και τις ξαδερφες της) και μια στιφμη έρχεται με κλάματα κατι την τσίμπησε στο μάγουλο, ειχε έναν "κρατήρα" να με το συμπάθειο,  και λίγο αιματακι, και άρχισε να φουσκώνει και να κοκκινίζει γύρω γύρω. Πήρα τον κουνιαδο μου μα έρθει να μας πάει στο κεντρο υγείας (ειμαστε ακόμα στο χωριό στα πεθερικα και δεν εχω αμάξι εδω, ηρθαμε με ένα όταν μας εφερε ο αντρας μου). Εκεί της έβαλαν fucicort, της έδωσαν αντισταμινικο συροπι (aerius νομίζω) και ηπιε και το πρώτο της χαπακι, mendrol κορτιζόνη. Την ντοπαρανε καλα, προληπτικά της τα έδωσαν, δεν την έχει ξανατσιμπησει (βασικα καμία απο τις δυο τους) και φοβήθηκα μην τυχόν και είναι αλλεργική. Δεν ξέρω αν ήμουν υπερβολική, παντως αναστατωθηκα παρα πολυ. Μετα μας κράτησαν και μια ωρα για παρακολούθηση, ολα ήταν καλα και φύγαμε. Αλλα ένοιωσα μια εξάντληση μετα, δεν ξέρω αν ητανε απο τη σωματική κούραση ή απο τλ άγχος μου.. Εσεις ρε κορίτσια με θεωρειτε υπερβολική? :rolleyes:

@Suzukaki χαίρομαι παρα πολυ που νοιωθεις καλύτερα!!! Εύχομαι να περάσεις ενα υπέροχο σαββατοκύριακο!!! Να κανεις πράγματα που σε ευχαριστούν, να νοιώσεις ακομα πιο όμορφα!!! :x

@Mikri Ollandeza καλα να περάσεις, να το ευχαριστηθείς όσο μπορείς!!! Φάε ότι δεν βρίσκεις στην Ολλανδία και σου λείπει!! Όταν έκανα εξωτερικό μια εποχή αυτο που μου έλειπε ητανε τα λαχανικά, οι ντοματες τους καμία σχέση με τις δικές μας, σα να τρως πλαστικό είναι!! Enjoy!!! 8)

@Fotini82 εμεις δεν έχουμε βάλει το τικ τοκ, βλέπω φιλες στο Facebook που φτιάχνουν αστεία βιντεάκια (καποιες πολυ πετυχημένα) αλλα μέχρι εκεί, δεν το έχω εγκαταστήσει. Εμεις επειδή είχαμε θεμα με μαθησιακά με την μεγάλη, και πήραμε και διάγνωση απο το ιατροπαιδαγωγικο, ενα χρόνο τωρα κάνουμε παρέμβαση με παιδοψυχολογο, με την οποια έχουμε θεσει ορια στα ψηφιακα μεσα. Τάμπλετ παίρνουν μόνο Σ/Κ, γιορτες και αργίες, πολυ ελεγχόμενα. Εμενα έχουν φαει κόλλημα με τη Ζοζεφιν, βάζουν και ακούν τραγούδια της στο YouTube, τα έχουν μάθει απεξω :razz:

@butterfly1986 εσυ με τα διδυμακια στην πρώτη τωρα θα είσαι κιρυλε νομίζω και από βάρος και από κοιλια :-D

Εμενα η κοιλιά όντως έχει φουσκώσει πιο γρήγορα απο ότι στις αλλες δυο, ειδικα στην πρώτη ήμουν 8ο μήνα και δεν φαινομουν καθολου!! Επίσης κι εγω βαζω μαξιλάρι κάτω από την κοιλιά, αναμεσα στα ποδια. Τελευταία εχω πόνους χαμηλα, από κάτω, δεν ξέρω αν είναι τα κόκαλα που ανοίγουν, η λεκάνη δλδ. 

Μετα τα χθεσινά σήμερα λέω να τη βγάλω ξαπλα, να χαλαρώσω λίγο.. Εσεις τις προγράμματα έχετε?

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια... Πω πω myrina κατά τρόμαξες κοπέλα μου τι την τσίμπησε και τις έδωσαν τόσα πολλά;;;; από το να έχεις άγχος καλά έκανες και την πηγές τουλάχιστον την είδαν ότι όλα καλά και ηρεμήσατε.. Εμείς σήμερα σπιτάκι περιμένω να ξυπνήσει και ο άντρας μου να τον χώσω να κάνει καμία δουλειά σήμερα που δεν δουλεύει.. Ο καιρός δεν είναι και τόσο καλός έχει συννεφιά και το βλέπω να βρέχει σήμερα.. Οπότε σπιτάκι θα αράξουμε κάνα επιτραπέζιο με τα παιδιά ήσυχα πράγματα.. Εγώ πάλι δεν έχω ούτε Facebook ούτε τίποτα απέχω από αυτά αν και όλες οι φίλες μου με λένε να κάνω γιατι με χάσανε αλλά δεν το βαρέθηκα και αυτό..  Πως είναι σήμερα η μικρή είναι καλύτερα με το τσίμπημα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Δημητρούλα!!

Σήμερα που εχει ηρεμήσει το μαγουλάκι της βλέπω ότι έχει δυο τσιμπηματα, αρα μάλλον σφήκα θα την τσίμπησε, γιατί η Μελισσα αν σε τσιμπήσει ψοφαει γιατί της βγαίνει το κεντρι,  έτσι λένε τουλάχιστον :rolleyes: Ειναι παντως μια χαρα, εκτος απο τα δυο σημαδάκια!!

Μακάρι να εριχνε καμία βροχή κι εδώ να δροσίσει λιγάκι!! Να κανεις Facebook όταν γεννήσουμε να φτιάξουμε γκρουπάκι να τα λεμε :-D Με της μεγάλης την ομαδα (Αύγουστος 2012) με καποιες κοπελες έχουμε κρατήσει ακομα επαφή, μια ετυχε και είμασταν και κοντά καπως και είναι και καλες φίλες τα κοριτσια μας!! Το γκρουπ αυτο καθαυτό δεν έχει πλεον ζωη, αλλα τα πρώτα ενα δύο χρόνια μοιραζόμασταν τα πάντα, ειδικα με τις προετοιμασίες για βαφτίσεις χαμος γινότανε :grin:

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...