Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!! Αυτό ακριβώς γι αυτό με φάνηκε πολύ περίεργο αυτό που με είπε ο γιατρός.. Αχ πάλι άρχισαν τα όργανα εδώ ανακαλεσαν όλες τις άδειες ο δικός μ έφυγε χθες το βράδυ τους πήραν όλους μέσα και είναι ξανά σε ετοιμότητα ούτε ξέρω πότε θα επιστρέψει.. Πάλι δύσκολα τα πράγματα :sad: ελπίζω να πάνε όλα καλά και να λυθεί γρήγορα το θέμα γιατί όσο και να προσπαθώ δεν γίνεται να μην αγχώνομαι 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! Αυτό ακριβώς γι αυτό με φάνηκε πολύ περίεργο αυτό που με είπε ο γιατρός.. Αχ πάλι άρχισαν τα όργανα εδώ ανακαλεσαν όλες τις άδειες ο δικός μ έφυγε χθες το βράδυ τους πήραν όλους μέσα και είναι ξανά σε ετοιμότητα ούτε ξέρω πότε θα επιστρέψει.. Πάλι δύσκολα τα πράγματα :sad: ελπίζω να πάνε όλα καλά και να λυθεί γρήγορα το θέμα γιατί όσο και να προσπαθώ δεν γίνεται να μην αγχώνομαι 

Τραβάμε μεγάλο ζόρι κορίτσια όλες... εγώ είμαι στη μαμα μου με τη μικρή, γιατί περνάω δυσκολα την εγκυμοσύνη και ο καημένος ο αντρας μου παει απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο μονος μετά απο νυχτα στη δουλειά, γιατί εχει μια τεραστια πετρα στο νεφρό, που εσπασε και σφηνωθηκε η μία στον ουρητήρα και η αλλη παραμένει στο νεφρό. Παει ο καημένος απο εδω κ απο κει. Στο ένα δεν κανουν αξονική στο αλλο δεν κανουν το αλλο και τωρα παει στο δικό μας να την κανει και να ξαναγυρίσει πισω στο αλλο που θα τον βαλουν για λιθοτριψία. Είναι και αυπνος μετα απο βαρδια και οδηγεί τοσες ώρες..Και εγώ απο εδώ να με εχει πιασει τρεμουλο απ την αγωνία. Μετά λεμε γιατι εχουμε πονακια και βγαζουμε ψυχοσωματικά. Μεσα στο αγχος είμαστε.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι! Εκτός απο εκείνη τη φορά δεν ξαναείδα. Ελαχιστα ήταν. Είμαι καλύτερα και απο τα πονακια. Όταν νιωθω το εντερο να γυρνοβολάει τοτε ποναει μονο λιγάκι. Μειωσα και τα γευματα, τρωω λιγάκι και πιο συχνα και μαλακωσε και η κοιλιά. Ο καημενος ο γιατρός μου το λεγε συχνα γευματα και απο λίγο, αλλα με ειχε πιασει βουλιμία. Τωρα τις τελευταίες δυο μερες που το εκανα νιωθω καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κοπέλα μου πάλι καλαα.. Εγώ το πρωί μόλις πιο λόγο καφέ τρέχω κατευθείαν το απόγευμα όμως με πιάνει πρήξιμο θέλω να πάω και δνε μπορώ.. Εμένα το κεφάλι μου ποναει ίσως είναι από το άγχος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε αν πηγαίνεις μια φορά είσαι εντάξει. Εδώ μιλάμε είχα να παω 4 μερες. Μαλλον γι αυτό ταλαιπωρηθηκα τοσο με πονο. Το κεφάλι είναι λογικό στο 2ο τριμηνο να πονάει. Και εγώ σηκωθηκα με λιγο πονοκεφαλο το πρωί αλλα μου περασε. Υπομονή.. δε μπορούμε να κανουμε και τιποτα αλλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 τελικά αυτό που μας ενοχλεί στην κοιλιά κ νοιώθουμε πονάκια είναι το έντερο......κ τα καφέ μπορεί να οφείλονταν σε αυτό από το ζόρι να πας τουαλετα.... το κατάλαβα κ εγώ αν θυμάσαι με το λίγο αίμα που έβλεπα όταν είχα μέρες να πάω τουαλέτα.... Τώρα πχ που δεν πήγα 3 μέρες κ η κοιλιά με ενοχλούσε κ τώρα στο σκούπισμα είδα λιιιιγο  κοκκινο αλλά πλέον δεν ανχονομαι ούτε τηλ τον γιατρό παίρνω θα με δει μια κ καλή την Δευτέρα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.εγω εχω κατι νευρα απο το πρωι μιλησα με τον ψυχολογο καθολου δ βοηθηθηκα μλκς μ ελεγε τυπου ενεργοποιησου μην καθεσαι σπιτι τι καλα που τα λενε ολα ρε εχω δυαροιες απο το αγχος κ τρεμει το ποδι μ που ακριβως να παω ετσι;;;!!!!!!!!!και μετα το κερασακι στην τουρτα μσε πηρε ο πατερας μ να μ λεει να μην παω σε ψυχιατρο ειμαι στην καλυτερη φαση περιμενω μωρο γτ να εχω αγχος ;!κ αυτος περασε  τοσες δυσκολιες στην ζωη του κ σε ψυχιατρο δ πηγε κ κατι τετοια που αρκουσαν για να με συγχυσουν.αυτη η γεννια βλεπει τον ψυχιατρο μονο για τους σχιζοφρενεις ειναι απιστευτο αυτο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki μου ακουσε... αν σου πω πως το αντιμετωπιζω εγω... τους μισούς γιατρούς που επισκεπτομαι οι γονείς μου δεν τους γνωρίζουν... όσο για τα πεθερικά μου;;;; Αχαχουχα.... εκεί και αν εχουν πληρη μεσανυχτα... εχουν μια νοοτροπία ολοι εχουν κουσουρια εκτός απο εμας... εν τω μεταξύ εχουν χιλια προβλήματα!!! Οπότε πας στο γιατρό σου ωραία και καλα και το ξερεις μονο εσυ κ ο αντρας σου! Τωρα... για τις διαρροιες που εχεις, ο γιατρός σου το ξερει; Είναι πολυ πιθανό να είναι απ το σιδηρο.. επίσης γενικά στην ιατρική για να ριξουμε κατι στο ψυχικο κομματι πρεπει οπωσδηποτε να αποκλεισουμε το παθολογικό. Αν δεις οτι συνεχιζουν ισως χρειαστείς γνωμη απο γαστρεντερολογο. Αν κανεις διαρροιες θα αφυδατωθείς και αυτό οδηγεί σε ατονία, χαλαδες κλπ. Δεν είμαι γιατρός απλα να ξερεις πως η εγκυμοσυνη βγαζει στην επιφανεια καταστασεις που κρυβονται τον αλλον καιρο και αυτό γιατί πεφτει το ανοσοποιητικό στην προσπαθεια να μην εκλαβει το εμβρυο σαν ξενο σωμα. Θα μπορουσες πχ να εχεις ευερεθιστο εντερο και να μην εχεις ιδεα. Ψαξε πρωτα το παθολογικό κομμάτι για σιγουριά. Μετα τη λαχταρα που επαθα με το θυρεοειδη, τα περιμένω όλα. Αλλος θα πει έλα μωρε σιγα μην κανει τετοια ο θυρεοειδής και ομως εμενα μεχρι και αυτοκτονικες τασεις μου εφερε. Δεν ειναι τυχαίο που οταν ο ενδοκρινολογος ειδε την tsh στον πατο, το πρωτο που με ρωτησε είναι πώς νιωθεις; Απο ψυχολογία εννοούσε. Και μολις τουα είπα πως ενιωθα μου είπε ξεκινα τα αντιθυρεοειδικά χθες!!!! Όλα θα πανε καλα. Ψαξε και θα βρεις τι φταιει ειμαι σιγουρη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

@Suzukaki μου ακουσε... αν σου πω πως το αντιμετωπιζω εγω... τους μισούς γιατρούς που επισκεπτομαι οι γονείς μου δεν τους γνωρίζουν... όσο για τα πεθερικά μου;;;; Αχαχουχα.... εκεί και αν εχουν πληρη μεσανυχτα... εχουν μια νοοτροπία ολοι εχουν κουσουρια εκτός απο εμας... εν τω μεταξύ εχουν χιλια προβλήματα!!! Οπότε πας στο γιατρό σου ωραία και καλα και το ξερεις μονο εσυ κ ο αντρας σου! Τωρα... για τις διαρροιες που εχεις, ο γιατρός σου το ξερει; Είναι πολυ πιθανό να είναι απ το σιδηρο.. επίσης γενικά στην ιατρική για να ριξουμε κατι στο ψυχικο κομματι πρεπει οπωσδηποτε να αποκλεισουμε το παθολογικό. Αν δεις οτι συνεχιζουν ισως χρειαστείς γνωμη απο γαστρεντερολογο. Αν κανεις διαρροιες θα αφυδατωθείς και αυτό οδηγεί σε ατονία, χαλαδες κλπ. Δεν είμαι γιατρός απλα να ξερεις πως η εγκυμοσυνη βγαζει στην επιφανεια καταστασεις που κρυβονται τον αλλον καιρο και αυτό γιατί πεφτει το ανοσοποιητικό στην προσπαθεια να μην εκλαβει το εμβρυο σαν ξενο σωμα. Θα μπορουσες πχ να εχεις ευερεθιστο εντερο και να μην εχεις ιδεα. Ψαξε πρωτα το παθολογικό κομμάτι για σιγουριά. Μετα τη λαχταρα που επαθα με το θυρεοειδη, τα περιμένω όλα. Αλλος θα πει έλα μωρε σιγα μην κανει τετοια ο θυρεοειδής και ομως εμενα μεχρι και αυτοκτονικες τασεις μου εφερε. Δεν ειναι τυχαίο που οταν ο ενδοκρινολογος ειδε την tsh στον πατο, το πρωτο που με ρωτησε είναι πώς νιωθεις; Απο ψυχολογία εννοούσε. Και μολις τουα είπα πως ενιωθα μου είπε ξεκινα τα αντιθυρεοειδικά χθες!!!! Όλα θα πανε καλα. Ψαξε και θα βρεις τι φταιει ειμαι σιγουρη!

Διαροιες εχω απο το αγχος πιστευω γτ τις παθαινω μολις στρεσαριστω μ ερχεται εμετος κ διαροια.αμα ηταν κατι αλλο θα το ειχα ολη την μερα.γαστρεντερολογικα δ ειχα θεμα ποτε εχω κανει γαστροσκοπηση στο παρελθον ολα καλα μολις αγχωθω ομως κατευθειαν με χτυπαει εκει.ο θυροειδης ειναι καλος τον ελεγξα πολυ προσφατα.αιματοκριτη εχω 34 να δικαιολογει τις διαροιες;;;;δ ξερω θα δω τι θα μ πει κ ο γιατρος.θυμαμαι παντως ο γαστρεντερολ τοτε μ χε πει σε ξυπαει πονος στο στομαχι διαροιες κ εμετοι;;οχι του λεω.μ λεει ειναι αγχος τελος.αν δ σε ξυπναει πονος κ ενοχληση κ το χεις με το που ξυπνας ειναι στρες. Οσον αφορα γονεις ναι μ εσπασαν πολυ τα νευρα γτ τα ξερουν ολα δ το χουν περασει ποτε κ εχουν αποψη.λες κ μενα μ αρεσει να μαι σπιτι ολη μερα ας πουμε κ να το παιζω αρρωστη.

Just now, Fotini82 είπε:

@Suzukaki μου ακουσε... αν σου πω πως το αντιμετωπιζω εγω... τους μισούς γιατρούς που επισκεπτομαι οι γονείς μου δεν τους γνωρίζουν... όσο για τα πεθερικά μου;;;; Αχαχουχα.... εκεί και αν εχουν πληρη μεσανυχτα... εχουν μια νοοτροπία ολοι εχουν κουσουρια εκτός απο εμας... εν τω μεταξύ εχουν χιλια προβλήματα!!! Οπότε πας στο γιατρό σου ωραία και καλα και το ξερεις μονο εσυ κ ο αντρας σου! Τωρα... για τις διαρροιες που εχεις, ο γιατρός σου το ξερει; Είναι πολυ πιθανό να είναι απ το σιδηρο.. επίσης γενικά στην ιατρική για να ριξουμε κατι στο ψυχικο κομματι πρεπει οπωσδηποτε να αποκλεισουμε το παθολογικό. Αν δεις οτι συνεχιζουν ισως χρειαστείς γνωμη απο γαστρεντερολογο. Αν κανεις διαρροιες θα αφυδατωθείς και αυτό οδηγεί σε ατονία, χαλαδες κλπ. Δεν είμαι γιατρός απλα να ξερεις πως η εγκυμοσυνη βγαζει στην επιφανεια καταστασεις που κρυβονται τον αλλον καιρο και αυτό γιατί πεφτει το ανοσοποιητικό στην προσπαθεια να μην εκλαβει το εμβρυο σαν ξενο σωμα. Θα μπορουσες πχ να εχεις ευερεθιστο εντερο και να μην εχεις ιδεα. Ψαξε πρωτα το παθολογικό κομμάτι για σιγουριά. Μετα τη λαχταρα που επαθα με το θυρεοειδη, τα περιμένω όλα. Αλλος θα πει έλα μωρε σιγα μην κανει τετοια ο θυρεοειδής και ομως εμενα μεχρι και αυτοκτονικες τασεις μου εφερε. Δεν ειναι τυχαίο που οταν ο ενδοκρινολογος ειδε την tsh στον πατο, το πρωτο που με ρωτησε είναι πώς νιωθεις; Απο ψυχολογία εννοούσε. Και μολις τουα είπα πως ενιωθα μου είπε ξεκινα τα αντιθυρεοειδικά χθες!!!! Όλα θα πανε καλα. Ψαξε και θα βρεις τι φταιει ειμαι σιγουρη!στην εγκυμοσυνη ειχες θεμα με θυροειδη κ ειχες περιεργες τασεις;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fotini82 είπε:

Ωραία αν εισαι απολυτα βεβαιη πως δεν υπαρχει κατι παθολογικό, βουρ για ραντεβου σε ψυχιατρο. Θα σου δωσει κατι συμβατό και αμεσως θα συνελθεις.

Θα ρωτησω κ τον γιατρο μ.βεβαια την πεμπτη εχω ραντεβου αν δικαιολογουνται καποια απο εγκυμοσυνη κ αν παρω κ χαπι κ μ περασουν σημαινει οτι ηταν στρες.αν δ περασουν δ ξερω πφφφφ μαλλον λογω κυησης ισως αν κ εχω ενα ενστικτο οτι ειναι λογω αγχους γτ οταν.ξεχνιεμαι μ περνανε.περιμενω σημερα να μ βρει γιατρο κ θα παρω να κλεισω το περιμενω πως κ πως αρκει να μην εχουν φυγει λογω διακοπων ειναι περιεργος μηνας.πρηζω κ εσας λες κ δεν εχετε τα δικα σας ψυχοπλακωνω κ εσας...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες μανούλες,  είχα μέρες να μπω χαμός στη σελίδα. Περνάω τη φάση τις κάουρας δυσπεψίας στη χειρότερη της φάση μάλλον κι από το τόσο χαλί δεν είχα κουράγιο να κάνω τίποτα. Όσο για την ψυχολογία κορίτσια είναι πολύ ύπουλη εγώ νομίζω ότι όλο αυτό που περνάω είναι από εκεί έχω κολλήσει ότι δεν μπορώ να φάω τίποτα αλλά άμα βγω λίγο έξω κι με πούνε θέλεις να φας ένα τυροπιτάκι πχ θα το φάω λέγοντάς ότι θα με πείραξει κι τελικά το τρώω κι ούτε καουρες δεν έχω μετά.το μυαλό είναι ύπουλο όλα από εκεί είναι κι οι διαρριες κι τα πονακια όλα.αμα βγω από το σπίτι όλα τα ξεχνάω πάω στη μαμά μου κι κάνω κι δουλειές αλλά στο σπίτι δεν μπορώ νομίζω δεν είμαι καλά , το θέμα είναι ότι λόγω covid φοβάμαι κι δ2β πάω πουθενά οπότε εδώ στο σπίτι Τα περνάω όλα. Βλέπω την περατζαδα που έχει κάτω από το σπίτι μου κι αναρωτιέμαι τώρα αυτοί δεν φοβούνται μην κολλήσουν τίποτα κι αφού τα σκεφτώ όλα αυτά νομίζω ότι επειδή πήγα στο μανάβη το πρωί κι πήρα δύο πράγματα τον κόλλησα εγώ τον ιό κι είμαι χάλια....δύσκολο πράγμα το άγχος κι το μυαλό ύπουλο.

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας όμορφες μανούλες,  είχα μέρες να μπω χαμός στη σελίδα. Περνάω τη φάση τις κάουρας δυσπεψίας στη χειρότερη της φάση μάλλον κι από το τόσο χαλί δεν είχα κουράγιο να κάνω τίποτα. Όσο για την ψυχολογία κορίτσια είναι πολύ ύπουλη εγώ νομίζω ότι όλο αυτό που περνάω είναι από εκεί έχω κολλήσει ότι δεν μπορώ να φάω τίποτα αλλά άμα βγω λίγο έξω κι με πούνε θέλεις να φας ένα τυροπιτάκι πχ θα το φάω λέγοντάς ότι θα με πείραξει κι τελικά το τρώω κι ούτε καουρες δεν έχω μετά.το μυαλό είναι ύπουλο όλα από εκεί είναι κι οι διαρριες κι τα πονακια όλα.αμα βγω από το σπίτι όλα τα ξεχνάω πάω στη μαμά μου κι κάνω κι δουλειές αλλά στο σπίτι δεν μπορώ νομίζω δεν είμαι καλά , το θέμα είναι ότι λόγω covid φοβάμαι κι δ2β πάω πουθενά οπότε εδώ στο σπίτι Τα περνάω όλα. Βλέπω την περατζαδα που έχει κάτω από το σπίτι μου κι αναρωτιέμαι τώρα αυτοί δεν φοβούνται μην κολλήσουν τίποτα κι αφού τα σκεφτώ όλα αυτά νομίζω ότι επειδή πήγα στο μανάβη το πρωί κι πήρα δύο πράγματα τον κόλλησα εγώ τον ιό κι είμαι χάλια....δύσκολο πράγμα το άγχος κι το μυαλό ύπουλο.

Πολυ υπουλο.εσυ θες να βγαινεις απο το σπιτι τλχ εγω που δ θελω να παω πουθενα;!εκει να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλη τη μερα ψαχνομαι... πονάω εδώ, πονάω εκεί... αφου σας ακούω που κανετε δουλειές και σκεφτομαι δεν εχετε πονακια ρε κοριτσια; Εγώ το πρωί είμαι καλα. Μολις πεσει το απογευμα βαραίνω πολυ, πρηζεται η κοιλιά και εχω πονακια περιόδου. @Suzukaki για να μη νομίζεις οτι μόνο εσυ εχεις φοβίες. Μιλάμε κ....νω μέντες!!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...