Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Ούτε εγώ @Angelvas!! Νομίζω ότι είναι ψέματα.. Αλλά μετά κοιτάω τα μπούτια κ την κοιλιά μου κ λέω ότι είναι αλήθεια!! Δεν έχω σταματήσει να τρώω, σε φάση αν δεν φάω όταν μου έρχεται μπορεί κ να λιποθυμήσω..:ph34r:

Το καημένο το αγόρι μου σκέφτομαι κ λέω τι μαρτύριο θα περάσεις κ δεν έχεις ιδέα :D

Αλλά όπως κ να έχει η κάθε μία είναι διαφορετική κ έχει διαφορετικές ανάγκες, το θέμα είναι να έχουμε όλες όμορφες κ τελειόμηνες εγκυμοσύνες..

Υ.Γ. Βρε κορίτσια εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα καρδούλα :unsure:, είχαμε πάει για τον πρώτο την προηγούμενη εβδομάδα κ μου είπαν ότι όλα είναι τέλεια κτλ αλλά καλύτερα να μην ακούσουμε ακόμα.. Κ θέλω πολύ!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχα και εγώ μια απ' τα ίδια με το φαγητό.Νομιζω ότι δε χορταινω.Βεβαια έχω κόψει και το κάπνισμα ίσως αυτό είναι η αιτία αλλά απ' την άλλη πρέπει να προσέχουμε γτ ελλοχεύουν κίνδυνοι με τα πολλά κιλα.Βρε πόσον εβδομάδων είσαι;περίεργο μου φαίνεται να μη σε έβαλε να ακούσεις καρδιά,εκτός κι αν ήταν όντως μικρό.

 

Just now, butterfly1986 είπε:

Μπα ούτε καν.παρολο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και παρά τα συμπτώματα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι εκεί μέσα είναι ένα μικροσκοπικό ανθρωπάκι με καρδούλα και απολα.

Ααα έχεις ξαναγίνει μανούλα!!τότε ξέρεις να μας δίνεις συμβουλές για να μη μας πιάνει πανικός.Ασε απορώ ακόμα για αυτό το θαύμα της ζωής πως από εκεί θα βγει παιδί κανονικό που θα μεγαλώσει και θα σε πει μανούλα κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

@Angelvas Στον 1ο υπέρυχο ήμουν 8w 2d και μου είπε καλύτερα όχι για να μην το ενοχλήσουμε :confused: Εκείνη την ώρα δεν πολυκατάλαβα αλλά δεν ξαναρώτησα γιατί το είδα στην οθόνη κ τα ξέχασα όλα.. Μπορεί να παίζει ρόλο ότι εδώ που είμαι λειτουργεί έτσι.. Τι να πω.. Υπομονή μέχρι 02/07:wub:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Mikri OllandezaOllandeza

Λογικά είσαι στην Ολλανδία ε αν κρίνω από το nickname,πρώτη φορά το ακούω..τι εννοουσε ο ποιητής να μην το ενοχλήσουμε;εξάλλου τον ηχο της καρδιάς ακούς στο μηχάνημα,δε παρεμβαίνεις..τι να πω.αλλα συστήματα υγείας εκεί.Θα έχει μεγαλώσει αρκετά τώρα και είμαι σίγουρη όταν ξαναπάς θα το ακούσεις δε μπορεί.. υπομονή:rolleyes:υπεροχο συναισθήμα,ένα δάκρυ κύλησε τότε που το άκουσα..:oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Angelvas Ναι εκεί είμαι.. Μα κ γω αλλά εκείνη την ώρα ειλικρινά ήταν τόσα πολλά αυτά που συζητήσαμε κ είδαμε κ δεν ξαναρώτησα.. Ανυπομονώ αλήθεια..! Εδώ εγώ έκλαψα μόνο με τον υπέρυχο.. Καλά οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Angelvas Ναι εκεί είμαι.. Μα κ γω αλλά εκείνη την ώρα ειλικρινά ήταν τόσα πολλά αυτά που συζητήσαμε κ είδαμε κ δεν ξαναρώτησα.. Ανυπομονώ αλήθεια..! Εδώ εγώ έκλαψα μόνο με τον υπέρυχο.. Καλά οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο..

Χαχαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα μια απ' τα ίδια μια χαρά μια κλάμα....την αυχενική διαφάνεια πότε θα την κάνεις;εγώ 14/7

Link to comment
Share on other sites

@Angelvas Το επόμενο βήμα είναι στο δεύτερο ραντεβού που έχω με την μαία στις 02/07 να κάνουμε την αυχενική για να δούμε κπόσο ακριβώς είμαι γιατί ίσως είμαι λίγο παραπάνω όπως μου είπαν την προηγούμενη φορά, να κάνω εξετάσεις αίματος κ να κάνουμε κ την NIPT κ από κει κ πέρα θα μου πουν τι θα γίνει.. Προφανώς οι διαδικασίες που ακολουθούν είναι διαφορετικές αλλά δεν νομίζω να αποκλίνουν τόσο πολύ από τις δικές μας.. Εύχομαι μόνο καλά αποτελέσματα!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Angelvas Το επόμενο βήμα είναι στο δεύτερο ραντεβού που έχω με την μαία στις 02/07 να κάνουμε την αυχενική για να δούμε κπόσο ακριβώς είμαι γιατί ίσως είμαι λίγο παραπάνω όπως μου είπαν την προηγούμενη φορά, να κάνω εξετάσεις αίματος κ να κάνουμε κ την NIPT κ από κει κ πέρα θα μου πουν τι θα γίνει.. Προφανώς οι διαδικασίες που ακολουθούν είναι διαφορετικές αλλά δεν νομίζω να αποκλίνουν τόσο πολύ από τις δικές μας.. Εύχομαι μόνο καλά αποτελέσματα!

Άντε με το καλό σου εύχομαι.Να έχεις τα αποτελέσματα που περιμένεις και να είναι καλά νέα,ένα γερό μπεμπακι. Θα σου πουν λογικά και το φύλο αλλά υποψία όχι 100%.

Εσύ αλήθεια τι θέλεις αγόρι ή κορίτσι;

Link to comment
Share on other sites

@Angelvas Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα αγοράκι κ μετά ένα κοριτσάκι.. Για να είναι ο μεγάλος αδερφός κ να προσέχει την μικρή.. Πάντα ήθελα μεγάλο αδερφό!! Είναι έρωτας.. :wub:

Κ ο άντρας μου αγόρι θα ήθελε για να βγάλει το όνομα του μπαμπά του που τον έχασε πολύ μικρός.. Μιας που στην οικογένεια τους δεν έχει βγε ακόμα γιατί ο αδερφός του έχει κάνει 3 κόρες!! Αλλά πάνω από όλα θα ήθελα να είναι γερό κ ας είναι ότι θέλει!!

Εσύ τι θα ήθελες?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Venice1 said:

Καλησπέρα και από εμένα, βρίσκομαι στην έβδομη εβδομάδα και 5η μέρα εγκυμοσύνης με τελική ημερομηνία τοκετού 29Ιανουριου. 

Καλώς σας βρήκα ☺️

Καλώς ήρθες:) με περνάς 5 μέρες ακριβώς χάχα... Εμένα είναι για 3.2 αλλά μπήκα στο Γενάρη γιατί θεωρώ θα σκάσει πιο πριν μύτη! 

Σου εύχομαι μια καλή και τελειομνη εγκυμοσύνη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Καλώς ήρθες:) με περνάς 5 μέρες ακριβώς χάχα... Εμένα είναι για 3.2 αλλά μπήκα στο Γενάρη γιατί θεωρώ θα σκάσει πιο πριν μύτη! 

Σου εύχομαι μια καλή και τελειομνη εγκυμοσύνη!! 

Καλώς σας βρήκα! Ναι λένε ότι πάντα ο ερχομός είναι νωρίτερα. 

Και σε εσένα εύχομαι με το καλό να έρθει το μπεμπακι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Angelvas Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα αγοράκι κ μετά ένα κοριτσάκι.. Για να είναι ο μεγάλος αδερφός κ να προσέχει την μικρή.. Πάντα ήθελα μεγάλο αδερφό!! Είναι έρωτας.. :wub:

Κ ο άντρας μου αγόρι θα ήθελε για να βγάλει το όνομα του μπαμπά του που τον έχασε πολύ μικρός.. Μιας που στην οικογένεια τους δεν έχει βγε ακόμα γιατί ο αδερφός του έχει κάνει 3 κόρες!! Αλλά πάνω από όλα θα ήθελα να είναι γερό κ ας είναι ότι θέλει!!

Εσύ τι θα ήθελες?

Δε το είχα σκεφτεί έτσι.Οτι ένα πρωτο αγόρι θα προσέχει πιο μετά την αδερφούλα του.Παντως δεν έχει σχέση στο λέω γτ έχω 4 ανήψια και η ανιψιά μου με το μικρό αρσενικό έχουν 3 χρόνια διαφορά τον προσέχει όσο δε φαντάζεσαι.Στο στόμα το ταιζει!!Γερό να'ναι και ότι θέλει ο Θεός έτσι λέω.Η κρυφή μου όμως επιθυμία είναι κόρη.Νομιζω πως θα την έχω πιο κοντά μου και θα έχουμε την ίδια ιδιοσυγκρασία όντας γυναίκες αργότερα.Ενω τα αγόρια ναι μεν οιδιπόδειο με τις μανάδες και έρωτας αλλά δυστυχώς όταν μεγαλώνουν φεύγουν και δε θέλουν ναζακια και χαδακια..ενώ τα κορίτσια είναι ναζιαρικα και χαδιαρικα

Just now, Venice1 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, βρίσκομαι στην έβδομη εβδομάδα και 5η μέρα εγκυμοσύνης με τελική ημερομηνία τοκετού 29Ιανουριου. 

Καλώς σας βρήκα ☺️

Καλωσηρθες κορίτσι!!!εγώ είμαι 8 και 3 ημερών με Πητ 24/1.Πηγες για τον πρώτο σου υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

@Angelvas Αυτό με τα χαδάκια που λες, εγώ για παράδειγμα δεν είμαι καθόλου έτσι, μα καθόλου! Με ακουμπάς κ νευριάζω.. Ενώ ο αδερφούλης μου είναι το πιο γλυκό πλασματάκι σε νάζια κ τέτοια.. Οπότε είναι στο παιδί πιστεύω!! Πάντως σου εύχομαι να είναι γερό κ αυτό που θες!!:wub:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...