Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Και εγώ σχεδόν τα πάντα από βρεφικά έπιπλα θα τα πάρω απ'τη αδερφή μου (έχω ήδη 20 σαλιαρες,15 πανάκια για γουλιες,10πανες,5 κουβέρτες αγκαλιας και πολλά πολλά άλλα)πέραν του λικνου που θα το δανειστω από φίλη που σχεδόν είναι αχρησιμοποίητο.Κατ'αλλα αποστείρωτη,μπιμπερο τα ρούχα του πετσέτες κτλ για το μαιευτήριο θα τα πάρω καινούργια.

Πάντως κορίτσια όταν τα διάλεγα και άκουγα και τη χρήση τους πελαγωσα!!!:?ποσα πράγματα θέλει τελικά ένα μικρουλικο μωράκι;

Επεξεργάστηκαν by Angelvas
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω την Παρασκευή β επιπέδου οπότε μετά θα ενεργοποιηθω λίγο περισσότερο. Ότι χρειάζονται πραγματάκια για να μας διευκολύνουν είναι καλό αλλά έχουμε φτάσει να μας πελαγωνουν όντως. Σιγά σιγά...Κ Επίσης σκέφτομαι ότι στην εποχή που γεννηθήκαμε εμείς δεν υπήρχαν αυτά κ μια χαρά ήταν οι μαμάδες μας.


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παιδι λεω να το εχω στο πορτ μεμπε.του καροτσιου αρχικα με βαση κ εκει να κοιμαται τλχ το πρωτο 3 μηνο.ειναι πολλα ευτυχως καποια δ ειναι ακριβα κ τζαμπο να πας παιρνεις καμποσα.ε ολο κ κατι θα σ φερουν οι γιαγιαδες εγω μεθαυριο εχω την β επιπεδου να παει καα κ αυτο κ απο οκτωβρη θα αρχισω να αγοραζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Έχω την Παρασκευή β επιπέδου οπότε μετά θα ενεργοποιηθω λίγο περισσότερο. Ότι χρειάζονται πραγματάκια για να μας διευκολύνουν είναι καλό αλλά έχουμε φτάσει να μας πελαγωνουν όντως. Σιγά σιγά...Κ Επίσης σκέφτομαι ότι στην εποχή που γεννηθήκαμε εμείς δεν υπήρχαν αυτά κ μια χαρά ήταν οι μαμάδες μας.

Έλα ντε κάποτε βραζανε τα μπιμπερο και όλα εντάξει.Εδιναν χαμομήλι για τους κολικούς και το τάιζαν φαι αλεσμένο από πολύ νωρίς.Απορω ώρες ώρες πως επιβιώσαμε σα μωρά χαχα 

Μαζί έχου θα με β επιπέδου.Περιμενω να πούμε τις εντυπώσεις μας. 

Σε άλλα νέα πήγα στο Γαία να με δει ο γιατρός και μου σύστησε προγεστερόνη κολπικα, αποχή και ξεκούραση γτ είναι π τράχηλος λίγο λεπτουτσικος για αυτό έχω και πονακια.

3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω το παιδι λεω να το εχω στο πορτ μεμπε.του καροτσιου αρχικα με βαση κ εκει να κοιμαται τλχ το πρωτο 3 μηνο.ειναι πολλα ευτυχως καποια δ ειναι ακριβα κ τζαμπο να πας παιρνεις καμποσα.ε ολο κ κατι θα σ φερουν οι γιαγιαδες εγω μεθαυριο εχω την β επιπεδου να παει καα κ αυτο κ απο οκτωβρη θα αρχισω να αγοραζω

Βρε συ γνώμη μου ετσι; Αλλά θα πιαστει η πλατουλα του στο Πορτ μπεμπέ.Καλυτερα να πάρεις ένα παρκοκρεβατο αν δε θες λίκνο,καλαθουνα γτ θα βάλεις και ένα στρώματακι να το σηκώσεις ψηλά και να σε βολεύει να το έχεις δίπλα σου το πρώτο καιρό.

Επεξεργάστηκαν by Angelvas
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Έλα ντε κάποτε βραζανε τα μπιμπερο και όλα εντάξει.Εδιναν χαμομήλι για τους κολικούς και το τάιζαν φαι αλεσμένο από πολύ νωρίς.Απορω ώρες ώρες πως επιβιώσαμε σα μωρά χαχα 

Μαζί έχου θα με β επιπέδου.Περιμενω να πούμε τις εντυπώσεις μας. 

Σε άλλα νέα πήγα στο Γαία να με δει ο γιατρός και μου σύστησε προγεστερόνη κολπικα, αποχή και ξεκούραση γτ είναι π τράχηλος λίγο λεπτουτσικος για αυτό έχω και πονακια.

Βρε συ γνώμη μου ετσι; Αλλά θα πιαστει η πλατουλα του στο Πορτ μπεμπέ.Καλυτερα να πάρεις ένα παρκοκρεβατο αν δε θες λίκνο,καλαθουνα γτ θα βάλεις και ένα στρώματακι να το σηκώσεις ψηλά και να σε βολεύει να το έχεις δίπλα σου το πρώτο καιρό.

Το πορτ μπεμπε εχει καλο στρωμα απο κοκοφοινικα χοντρο αλλα παιρνω κ αλλο ενα να το βαλω απο πανω αν ειναι.γτ κ αυτοι στο μαγαζι μ ειπαν μεχρι 5 6 μηνων κοιμουνται λεει κ το βραδυ εκει.το καροτσι που θελω να παρω εχει ωραιο μεγαλο πορτ μπεμπε να γινει κ αποσβεση χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Angelvas καλα πως επιβιωσαμε ειναι το θαυμα της φυσης που τοτε ουτε υπέρηχο δεν είχαν χαχαχ!

Μαζί την έχουμε; στο Γαια εσυ; να δούμε θα αφήσουν συζύγους μας μέσα; 

Ξεκούραση τότε κοριτσάκι για να μην έχεις τέτοιου είδους ανησυχίες κ πονακια. Από αυτό το μήνα κοιτανε τον τράχηλο στις εξετάσεις κ εμένα μου τον μετρούσε όταν πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα για να ξέρουμε... 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

@Angelvas καλα πως επιβιωσαμε ειναι το θαυμα της φυσης που τοτε ουτε υπέρηχο δεν είχαν χαχαχ!

Μαζί την έχουμε; στο Γαια εσυ; να δούμε θα αφήσουν συζύγους μας μέσα; 

Ξεκούραση τότε κοριτσάκι για να μην έχεις τέτοιου είδους ανησυχίες κ πονακια. Από αυτό το μήνα κοιτανε τον τράχηλο στις εξετάσεις κ εμένα μου τον μετρούσε όταν πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα για να ξέρουμε... 

Εμενα τον τραχηλο κ γενικως κολπικα με κοιταει απο την αρχη κ μ ειπε μεχρι τελος θα με εξεταζει κ κολπικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

@Angelvas καλα πως επιβιωσαμε ειναι το θαυμα της φυσης που τοτε ουτε υπέρηχο δεν είχαν χαχαχ!

Μαζί την έχουμε; στο Γαια εσυ; να δούμε θα αφήσουν συζύγους μας μέσα; 

Ξεκούραση τότε κοριτσάκι για να μην έχεις τέτοιου είδους ανησυχίες κ πονακια. Από αυτό το μήνα κοιτανε τον τράχηλο στις εξετάσεις κ εμένα μου τον μετρούσε όταν πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα για να ξέρουμε... 

Όχι στο Γαία στο ιατρείο του έξω. Δε νομίζω να μην αφήνουν και σμρ μαζί μου ήταν ως συνοδός δε μας το απαγορευσαν και γενικά σε όλους τους υπερήχους ερχεται.

Ναι ξεκούραση όχι ότι κουράζομουν έχω σταματήσει τη δουλειά από την αρχή της εγκυμοσύνης.Απο δω και πέρα τον μετράνε νομίζω πιο διεξοδικά.

Just now, Suzukaki είπε:

Εμενα τον τραχηλο κ γενικως κολπικα με κοιταει απο την αρχη κ μ ειπε μεχρι τελος θα με εξεταζει κ κολπικα

Έπαιρνες και προγεστερόνη σωστά;έχεις δει βελτίωση;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ :x

9 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Και εγώ σχεδόν τα πάντα από βρεφικά έπιπλα θα τα πάρω απ'τη αδερφή μου (έχω ήδη 20 σαλιαρες,15 πανάκια για γουλιες,10πανες,5 κουβέρτες αγκαλιας και πολλά πολλά άλλα)πέραν του λικνου που θα το δανειστω από φίλη που σχεδόν είναι αχρησιμοποίητο.Κατ'αλλα αποστείρωτη,μπιμπερο τα ρούχα του πετσέτες κτλ για το μαιευτήριο θα τα πάρω καινούργια.

Πάντως κορίτσια όταν τα διάλεγα και άκουγα και τη χρήση τους πελαγωσα!!!:?ποσα πράγματα θέλει τελικά ένα μικρουλικο μωράκι;

Λες δεν μπορεί ένα μικρο πλασματάκι να τα θέλει όλα αυτά 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε πολλές αυτή τη βδομάδα β επιπέδου!κι εγώ το Σάββατο έχω.αντε μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Εμένα ο γιατρός μετά το πρώτο τρίμηνο δεν με έχει ξαναδεί ποτέ κολπικά. Ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη με κοίταζε.μονο στη β επιπέδου με είχαν κοιτάξει.εμας πάντως στο Λητώ που θα κάνω την εξέταση δεν αφήνουν μέσα το σύζυγό.οχι μόνο στην εξέταση ούτε καν να μπει μέσα στο μαιευτήριο..

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εμάς στο Μητέρα μπαίνει μέσα στην πόρτα κ μετά περιμένουν σε κάτι σκαλιά οι σύζυγοι έξω ενω οι έγκυες μπαίνουν σε μια αίθουσα κ μετά σε μια ακόμα πιο μέσα που είναι οι υπέρηχοι. Στο γιατρό μου εννοείται είναι μαζί μου ...αλλιώς θα ήμασταν :o:( 

Πάντως διάβαζα τα κορίτσια που γεννάνε Οκτώβριο κ Σεπτέμβριο ότι θα βγουν νέα πρωτόκολλα από Δευτέρα (αυριο) για τα νοσοκομεία κλπ για συνοδούς κ ολα. Κ οι καημένες κ αυτές έχουν αγχωθεί. 

Με τον τράχηλο ξέρω γενικά όντως από το δικό μας τρίμηνο κ μετά ότι τον κοιτούν πιο διεξοδικά 

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες για τη β επιπέδου :) . Δεν έχω τόσο άγχος η Αλήθεια ειναι γιατί το κοίταξε πάλι πολύ αναλυτικά το μωρό που είχα πάει προχθές κ ήταν όλα πολύ καλα. Αλλά εννοείται είναι μια έννοια...πιο πολύ αδημονία να δω φατσακι χιχι. Κ πάλι καλά που είχα κάνει τροφοβλαστη γιατί θα είχα αγωνία με την αμνιοπαρακεντηση αν ήταν να κάνω τώρα. 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Τελικά έχουμε πολλές αυτή τη βδομάδα β επιπέδου!κι εγώ το Σάββατο έχω.αντε μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Εμένα ο γιατρός μετά το πρώτο τρίμηνο δεν με έχει ξαναδεί ποτέ κολπικά. Ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη με κοίταζε.μονο στη β επιπέδου με είχαν κοιτάξει.εμας πάντως στο Λητώ που θα κάνω την εξέταση δεν αφήνουν μέσα το σύζυγό.οχι μόνο στην εξέταση ούτε καν να μπει μέσα στο μαιευτήριο..

Εγώ έχω την Πέμπτη το πρωί Β επιπέδου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα, ούτε σας έγραψα για τη β'επιπεδου, την έκανα σχεδον δυο εβδομάδες πριν! Άνοιξαν τα σχολεια και τρέχουμε τωρα!!

Ολα καλα πηγαν με την β'επιπεδου, δοξα τω Θεω, το αγοράκι μας πάει πολύ καλά!!! 

  • Μου αρέσει 4

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλες για την Β' επιπέδου κ συγχαρητήρια σε όλες την έχουν ήδη κάνει!!

Ειδικά από αυτό το Σκ, το μικρό μου ζουζουνάκι δεν έχει σταματήσει να κουνιέται.. Είτε είναι πρωί, είτε μεσημέρι είτε βράδυ.. Αχχ πόσο μου αρέσει κ πόσο ηρέμησα!! Αφού χθες με το που φάγαμε μου ήρθε μία νύστα άλλο πράγμα, οπότε πάω να ξαπλώσω κ σε κανα μισάωρο έρχεται ο άντρας μου κ με βλέπει με κλειστά τα μάτια να γελάω! Λέει πάει αυτή, χάλασε.. Αλλά του λέω δεν με αφήνει να κοιμηθώ το αντράκι μου.. Τι όμορφα που ήταν.. :wub:

Κ εμείς λέμε από Οκτώβριο, θα πάρουμε ένα λίκνο (μάρκα δεν με ενδιαφέρει αλλά να είναι βολικό) όπου θα κοιμάται δίπλα μας, συρταριέρα, ντουλάπα κ λέμε αντί για κούνια να πάρουμε αργότερα κρεβατάκι για νεαρά παιδάκια με κάγκελο, πιστεύω θα μας βολέψει για περισσότερο καιρό, επίσης καρότσι, μπανάκι, ρουχαλάκια κτλ.. Κ όσο αφορά το φαγητό, επειδή θέλω πάαααρα πολύ να θηλάσω δεν θα πάρω αποστειρωτές κ τέτοια, θα πάρω βέβαια μπιμπερό αλλά όχι υπερβολές κ βλέπουμε. Κ θα μου ετοιμάσει κ η μαμά μου ένα δέμα με τα πρώτα ρουχαλάκια, πανάκια κτλ να μου τα στείλει..

Αλλά είναι πάρα πολλά, θέλει λίστα για όλα.. Κ εδώ σου δίνουν μία λίστα με ότι χρειαστείς κ για νοσοκομείο αλλά κ για γέννα στο σπίτι, γιατί σου λένε ότι σε περίπτωση που δεν προλάβεις να πας νοσοκομείο πρέπει να είσαι προετοιμασμένη.. Άφήστε τα.. Με βλέπω την τελευταία εβδομάδα να ζω στο αυτοκίνητο στο παρκινγκ του νοσοκομείου :P

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...