Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Νομίζω τώρα τα κοιτάνε πιο αναλυτικά.πχ αυχενική θυμάμαι κοίταζε σε γενικές γραμμές αν υπάρχουν δάχτυλα κι αν είναι νορμάλ σε μορφή.τωρα κάθονται και τα μετράνε ένα ένα.

Σε ποια πολη εισαι;κ εγω αθηνα θα παω αλλα ειμαι μια ωρα αποσταση ενταξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια! 20η εβδομάδα ακριβώς σήμερα και Πεταγομαι απο την ομαδα Φεβρουαρίου! Εχω μια εβδομάδα καταλαβαίνω  αρκετα εντονα το μωρακι και ο ανδρας μου συνέχεια σε σημειο να πεταγεται η κοιλια,  απο χθες ομως το ακουω μεν αλλα πιο ησυχουτσικο! Έχει τυχεί σε καμια κοπελα;;  εχω ανησυχησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..  Μαρία πόσο εβδομάδων είσαι;;; εγώ κορίτσια που το έκανα μου πήρε αρκετές ώρες γιατί δεν καθόταν η μικρή αλλά ο γιατρός ήταν πολύ καλος κάθε τι που κοίταζε με το εξηγούσε εκείνη την ώρα.. Τι μετράει τι βλέπουμε.. Απλά είναι και στο τι στάση θα έχει εκείνη την ώρα το μικρό μας για να μέτρηση αυτά που πρέπει.. Paris μην αγχώνεσαι κοπέλα μου και εμένα έτσι κάνει η θα με έχει συνέχεια στην κλωτσιά η θα είναι τέρμα ησυχη κοιμούνται αρκετές ώρες οπότε φυσιολογικό το βρίσκω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

@Maria mariaa τι σου είπε ο γιατρός για τα τσιμπήματα;;; όσο για το ραντεβού εννοείται σπαστικό! Τελικά ποτέ σου εκλεισε; 

Ναι κ γω ξέρω ότι μετράνε κ θελουν να δουν τρελές λεπτομέρειες τώρα

 

 

Μου έκανε ‘κορδέλα’ εάν το λέω σωστά δεν έχω συσπάσεις μήτρας αλλά θέλει να δει τν τράχηλο μου έδωσε μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα και περιμένω να κάνω την Β επιπέδου να δούμε και τν τραχήλο 1 του μήνα με έβαλε 

14 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ωχ αγχωτικο θα ναι να περιμενεις  να δεις τι θα σ πει

Ναι έχω τρομερό αγχος περιμένουμε την εποχή εβδομάδα τωρα

1 ώρα πρίν, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..  Μαρία πόσο εβδομάδων είσαι;;; εγώ κορίτσια που το έκανα μου πήρε αρκετές ώρες γιατί δεν καθόταν η μικρή αλλά ο γιατρός ήταν πολύ καλος κάθε τι που κοίταζε με το εξηγούσε εκείνη την ώρα.. Τι μετράει τι βλέπουμε.. Απλά είναι και στο τι στάση θα έχει εκείνη την ώρα το μικρό μας για να μέτρηση αυτά που πρέπει.. Paris μην αγχώνεσαι κοπέλα μου και εμένα έτσι κάνει η θα με έχει συνέχεια στην κλωτσιά η θα είναι τέρμα ησυχη κοιμούνται αρκετές ώρες οπότε φυσιολογικό το βρίσκω.. 

Είμαι 21 και 3 ημερών.Ααα ωραια την είδες και στο πρόσωπο μια γνωστή τς έβγαλε 3D 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας.εκανα κ εγω την β.ολα καλα αν κ ταλαιπωρηθηκα για πολυ ωρα ενω ξεκινησαμε κανα τετρτακι μετα με εστειλε για περπατημε κ να φαω γλυκο(δεν εκανε η σοκολ υγειας που ειχα μαζι)με εβαλε να φαω κατι πιο γλυκο κ περπαταγα περπαταγα ..........κ μετα την βρηκαμε κατακορυφο με τεντωμενα τα ποδια στο μετωπο της αλλα παρολο αυτα δεν ηταν  συνεργασιμη δεν μας βοηθαγε στις μετρησεις με τις ποζες που επαιρνε.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο,λες να μου κάνει κ εμένα ταρζανιες τη παρασκευή?θα πάω να φάω καμιά σοκολατόπιτα  πριν να είμαι σίγουρη!!!(ευκαιρία ψάχνω:razz:)

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι με το καλό όλες μας:x

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Απίστευτο,λες να μου κάνει κ εμένα ταρζανιες τη παρασκευή?θα πάω να φάω καμιά σοκολατόπιτα  πριν να είμαι σίγουρη!!!(ευκαιρία ψάχνω:razz:)

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι με το καλό όλες μας:x

Καλη επιτυχια και σε εσενα.να φας ναι κ να εχεις περπατησει πιο πριν.κ εγω ειχα φαει μαυρη σοκολατα αλλα που να ξερα οτι δεν βοηθαει.πηγα να το κανω πιο υγιεινο αλλα τελικα το εφαγα το kit-kat  μου

19 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 20η εβδομάδα ακριβώς σήμερα και Πεταγομαι απο την ομαδα Φεβρουαρίου! Εχω μια εβδομάδα καταλαβαίνω  αρκετα εντονα το μωρακι και ο ανδρας μου συνέχεια σε σημειο να πεταγεται η κοιλια,  απο χθες ομως το ακουω μεν αλλα πιο ησυχουτσικο! Έχει τυχεί σε καμια κοπελα;;  εχω ανησυχησει

Καλημερα.μην ανησυχεις ......ειδικα στις αρχες δ το ακους καθε μερα και καποιες μερες.οντως θα ναι πολυ πιο ζωηρο απο τις αλλες.εγω μια.μερα δεν την ειχα ακουσει καθολου κ ειχα κατααγχωθει κ τελικα την επομενη εδωσε σημα.μου εχει πει ο γιατρος μου μετα την β επιπεδου θα πρεπει καθε μερα αλλα κ παλι δ ξερω ποσες φορες την ημερα.θα ρωτησω ξανα στις 30 που θα παω να με.δει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Καλημερα.μην ανησυχεις ......ειδικα στις αρχες δ το ακους καθε μερα και καποιες μερες.οντως θα ναι πολυ πιο ζωηρο απο τις αλλες.εγω μια.μερα δεν την ειχα ακουσει καθολου κ ειχα κατααγχωθει κ τελικα την επομενη εδωσε σημα.μου εχει πει ο γιατρος μου μετα την β επιπεδου θα πρεπει καθε μερα αλλα κ παλι δ ξερω ποσες φορες την ημερα.θα ρωτησω ξανα στις 30 που θα παω να με.δει

Κάπου διάβασα ότι κοιμούνται τα μικρα μας γύρω στις 20 ώρες τη μέρα αλλά έχουν δικό τους πρόγραμμα να μη τα ενοχλούμε όποτε θέλουμε να τα ακούσουμε.Και επίσης κάποια στιγμή που μεγαλώνουν στη κοιλιά και δε έχουν χώρο το πλάνο είναι να ησυχάζεις να ξαπλώνεις και να το ακούς,λένε γύρω στις 10 φορές μέσα στο 24 ωρο είναι το οκ σε άσχετη χρονική στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angelvas είπε:

Κάπου διάβασα ότι κοιμούνται τα μικρα μας γύρω στις 20 ώρες τη μέρα αλλά έχουν δικό τους πρόγραμμα να μη τα ενοχλούμε όποτε θέλουμε να τα ακούσουμε.Και επίσης κάποια στιγμή που μεγαλώνουν στη κοιλιά και δε έχουν χώρο το πλάνο είναι να ησυχάζεις να ξαπλώνεις και να το ακούς,λένε γύρω στις 10 φορές μέσα στο 24 ωρο είναι το οκ σε άσχετη χρονική στιγμή.

10 φορες;οτι θα κατσω να μετραω;δ νομιζω!ναι ισχυει 16 με 20  ωρες κοιμουνται.ναι εγω δ το ακουμπαω για να κινηθει οταν το νιωθω κουνιεται απο μονο του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν εσείς πίνετε καφέ ή σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός σας.

Εγω δεν επθνα ουτως η αλλως απο πριν οποτε δ εχω ρωτησει τον χειμωνα αντε να πιω 3 φορες την εβδ καναν ελληνικο.παντως απο οτι διαβασα ο ελληνικος ειναι αυτος που επηρεαζει το λιγοτερο κ εννοειται λιγα ml την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

200mg καφε επιτρέπεται την Ημέρα.  Εγω τον ειχα κοψει τους 4 πρώτους μήνες. Τωρα μέρα παρα μέρα πινω μιση κουπα με γαλα γαλλικό καφε. 

Και εγώ τους πρώτους 3 μήνες δεν έπινα γουλιά γιατί δεν μπορούσα,τώρα πίνω κ εγώ γαλλικό ή cappuccino 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια !! Χαίρομαι με τα νέα σας κ που ήταν τελικά όλα καλά!!! Την είχατε την ταλαιπωρία σας βέβαια αλλά χαλάλι .... Εγώ μεθαύριο έχω.. θα σας πω τότε τα δικά μου. 

Όσο για τον καφέ, από την αρχή μου είχε πει ο γιατρός μου μπορώ να πίνω έναν καφέ τη μέρα. Βέβαια με τους εμετούς κ τις ναυτιες δε μπορούσα ούτε να το σκεφτώ. Να πω ότι δεν ήμουν κ από πριν του στυλ  ότι χωρίς καφέ δε ζούσα. Οπότε τώρα που είμαι καλύτερα τις τελευταίες 2 εβδομάδες, πίνω χιχι

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...