Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Είχα είχα βοήθεια από τον συζυγο.. Και την μάνα μου που ηρθε για πεντε ολόκληρες μέρες.. Είναι μακριά όλοι οι δικοί μας.. Και μετά μόνη με ένα μωρό σπίτι που θηλαζε ανά μισή ώρα.. Αστα για μένα ήταν πολυ δυσκολα.. Όποτε θες να σ πω την ιστορία. Βέβαια είχα στήριξη από τον άντρα μου και από όλους, μα αν δεν νιώθει η γυναίκα καλα, τι να την κάνει τη στήριξη?? Αστα.. Τέλος καλό όλα καλα, πανεπερασαν αυτα

Κ τωρα στο δευτερο θα κανεις κατι διαφορετικο για να μη το ξαναπερασεις;πηγες σε καποιον ειδικο τοτε;ο θηλασμος προκαλει σιγουρα εξτρα αγχος κ ειναι πολυ δεσμευτικο οποτε δ προλαβαινεις να βρεις τα πατηματα σου πρεπει να το εχεις συνεχεια  πανω σου ολη τις ωρες.ολα θελουν υπομονη.κ εγω ολα αυτα σκεφτομαι και ωρες ωρες φρικαρω

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Δεν το λέω λόγω κοιλιάς, αλλά μη τυχόν (χτύπα ξύλο γίνει κάτι).. Με ποιο τρόπο είμαι πιο ασφαλής??

Παντως κ σε μειλ απο τον γιατρο κ σε βιβλια που διαβασα αυτο λενε σαν ασφαλη τροπο να ειβαι η ζωνη κατω σπο την κοιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki said:

Κ τωρα στο δευτερο θα κανεις κατι διαφορετικο για να μη το ξαναπερασεις;πηγες σε καποιον ειδικο τοτε;ο θηλασμος προκαλει σιγουρα εξτρα αγχος κ ειναι πολυ δεσμευτικο οποτε δ προλαβαινεις να βρεις τα πατηματα σου πρεπει να το εχεις συνεχεια  πανω σου ολη τις ωρες.ολα θελουν υπομονη.κ εγω ολα αυτα σκεφτομαι και ωρες ωρες φρικαρω

Παντως κ σε μειλ απο τον γιατρο κ σε βιβλια που διαβασα αυτο λενε σαν ασφαλη τροπο να ειβαι η ζωνη κατω σπο την κοιλια

προσθετω στην ερωτηση... πρεπει να απενεργοποιησουμε τους αεροσακους?


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Μολις γύρισα από το γιατρο μου!! Ολα καλα, το μωράκι μας είναι 650 γρ, το υπολογίζει μια βδομαδα μεγαλύτερο. Έχω συσπασεις, καποιες μερες είναι πολύ δυσκολες, προχθες έκλαιγα απο τον πονο, αλλα μου ειπε ξεκάθαρα είναι απο κούραση, οποτε ξεκούραση.. Με δύο παιδιά πανω κάτω να δούμε πως!!

Διάβασα λιγο εν τάχει αυτα που γράψατε τελευταία. Ειδικα στην πρώτη είχα 5 μηνες αιμα, ημουν ξαπλα, και τωρα εχω τα θεματάκια μου. Γενικά τα παιδια μονοι μας τα μεγαλώνουμε χωρίς καμία βοήθεια. Αλλα ότι κάτι είναι δύσκολο δεν σημαίνει οτι δεν ειβαι υπέροχο. Παρολες τις δυσκολιες και για μενα η εγκυμοσηνη είναι μια απο τις καλύτερες φάσεις της ζωης μου! Και τα παιδια γενικοτερα, με ολα τα προβλήματα και τα τρεξίματα που φέρνουν, φέρνουν και τις μεγαλύτερες χαρές! Παλιότερα "ζήλευα" αυτες που έχουν βοηθεια, εμεις πχ με τον αντρα μου εδω και 8 χρονια που έχουμε γίνει γονείς δεν μένουμε μονοι μας ποτε σαν ζευγάρι ουτε για μια ωρα, για ενα καφέ πχ. Όμως όταν έχεις βοηθεια εχεις και παρεμβάσεις, και σου κάνουν και κουμάντα.. Ολα έρχονται και με τις συνεπειες τους.. Οποτε μια χαρα ειμαστε και μονοι μας, αν και ζοριζομαστε τουλάχιστον έχουμε την ησυχία μας!!

Σχετικά με το εμβολιο της γριπης, η παιδίατρος των κοριτσιών μου ειπε επισης ότι υπάρχει νεα οδηγία να εμβολιάζονται οι γονείς και με το τριπλό κοκκιτη τετανου διφθερίτιδας, το επιβεβαίωσα τωρα και με τον γιατρό μου. Τον επόμενο μήνα μου ειπε να το κάνουμε, και το ίδιο και της γρίπης. Επίσης όντως ειπε όλοι οσοι θα έρχονται σε επαφή με το μωρό, αλλα εμας οι παππούδες είναι μακρυα, οποτε μονο εμεις θα χρειαστεί.

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

προσθετω στην ερωτηση... πρεπει να απενεργοποιησουμε τους αεροσακους?

Δεν μ εγραφε κατι τετοιο μεσα αλλα ρε συ δεν νομιζω ο  αεροσακος ειναι σωτηριος γενικα στα αυτοκινητα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κ τωρα στο δευτερο θα κανεις κατι διαφορετικο για να μη το ξαναπερασεις;πηγες σε καποιον ειδικο τοτε;ο θηλασμος προκαλει σιγουρα εξτρα αγχος κ ειναι πολυ δεσμευτικο οποτε δ προλαβαινεις να βρεις τα πατηματα σου πρεπει να το εχεις συνεχεια  πανω σου ολη τις ωρες.ολα θελουν υπομονη.κ εγω ολα αυτα σκεφτομαι και ωρες ωρες φρικαρω

Παντως κ σε μειλ απο τον γιατρο κ σε βιβλια που διαβασα αυτο λενε σαν ασφαλη τροπο να ειβαι η ζωνη κατω σπο την κοιλια

Δεν θα θηλασω και θα δώσω από την αρχή σκόνη.. Και όλα μια χαρά 

Κι επίσης έχω νταντά για τον μεγάλο, όποτε θα χω και μια βοήθεια, δεν θα τα βρω σκουρα

Μη φρικαρεις.. Όλα θα πανε καλα, αρκεί να μη σε παρει απο κατω λόγω ορμονών.. 

1 hour ago, myrina είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Μολις γύρισα από το γιατρο μου!! Ολα καλα, το μωράκι μας είναι 650 γρ, το υπολογίζει μια βδομαδα μεγαλύτερο. Έχω συσπασεις, καποιες μερες είναι πολύ δυσκολες, προχθες έκλαιγα απο τον πονο, αλλα μου ειπε ξεκάθαρα είναι απο κούραση, οποτε ξεκούραση.. Με δύο παιδιά πανω κάτω να δούμε πως!!

Διάβασα λιγο εν τάχει αυτα που γράψατε τελευταία. Ειδικα στην πρώτη είχα 5 μηνες αιμα, ημουν ξαπλα, και τωρα εχω τα θεματάκια μου. Γενικά τα παιδια μονοι μας τα μεγαλώνουμε χωρίς καμία βοήθεια. Αλλα ότι κάτι είναι δύσκολο δεν σημαίνει οτι δεν ειβαι υπέροχο. Παρολες τις δυσκολιες και για μενα η εγκυμοσηνη είναι μια απο τις καλύτερες φάσεις της ζωης μου! Και τα παιδια γενικοτερα, με ολα τα προβλήματα και τα τρεξίματα που φέρνουν, φέρνουν και τις μεγαλύτερες χαρές! Παλιότερα "ζήλευα" αυτες που έχουν βοηθεια, εμεις πχ με τον αντρα μου εδω και 8 χρονια που έχουμε γίνει γονείς δεν μένουμε μονοι μας ποτε σαν ζευγάρι ουτε για μια ωρα, για ενα καφέ πχ. Όμως όταν έχεις βοηθεια εχεις και παρεμβάσεις, και σου κάνουν και κουμάντα.. Ολα έρχονται και με τις συνεπειες τους.. Οποτε μια χαρα ειμαστε και μονοι μας, αν και ζοριζομαστε τουλάχιστον έχουμε την ησυχία μας!!

Σχετικά με το εμβολιο της γριπης, η παιδίατρος των κοριτσιών μου ειπε επισης ότι υπάρχει νεα οδηγία να εμβολιάζονται οι γονείς και με το τριπλό κοκκιτη τετανου διφθερίτιδας, το επιβεβαίωσα τωρα και με τον γιατρό μου. Τον επόμενο μήνα μου ειπε να το κάνουμε, και το ίδιο και της γρίπης. Επίσης όντως ειπε όλοι οσοι θα έρχονται σε επαφή με το μωρό, αλλα εμας οι παππούδες είναι μακρυα, οποτε μονο εμεις θα χρειαστεί.

Πολυ καλα και σωστά τα λες  

Ας ζοριστουμε, αρκεί να χουμε υγεία και σωματική και ψυχική.. Σωστά? Να τα χαίρεστε!!! 

Και βέβαια είναι υπέροχα.. Όλα στη ζωή δυσκολα είναι, δεν έρχονται ουρανό κατεβατά... Όλα δυσκολα και τα ξεπερνάμε.. Η μητρότητα είναι γεμάτη σκαμπανεβάσματα μα οι στιγμές με τα παιδια μας είναι ανεκτίμητες... 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχ αυτο με τις ορμονες φοβαμαι.ολοι αυτο λενε κ πολυ με τρομαζει η ιδεα.γτ δ εχει να κανει με κατι δικο σου μπορει πιο πριν να ησουν μια χαρα δηλ κ ξαφνικα να μην αναγνωριζεις τον ευαρο σου.σου συμβαινει κ δ το κτλβς.καλα αν δω οτι κατι γινεται θα παω σε ειδικο δ το συζητω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσακια.Ολα καλα κ με τη δική μου β επιπέδου. Φτάσαμε τα 540gr και όλα είναι μια χαρά, αναπτύσσεται δόξα τω θεώ όπως πρέπει.Μεγαλωσε και ο τράχηλος με τη πρόγεστερονη μέσα σε 5 μέρες βελτίωση.

Το μόνο δε μπορέσαμε να τη δούμε καθαρά γτ είχε χουχουλιασει το μισό της πρόσωπο προς τα πίσω στο πλακούντα και ο ομφάλιος λώρος ήταν μπροστα στα μουτρακια μας. Ο Γιατρός μου σκουνταγε τη κοιλιά αρκετά έντονα να κουνηθεί η μπεμπα και το τι νεύρα τον είχα??αχ αχ άστη ρε γιατρέ πήγα να του πω σε καποια φάση!μη μου πειράζεις το παιδί! φανταστειτε μου βγήκε το προστατευτικό από τώρα...:-x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Γεια σας κορίτσακια.Ολα καλα κ με τη δική μου β επιπέδου. Φτάσαμε τα 540gr και όλα είναι μια χαρά, αναπτύσσεται δόξα τω θεώ όπως πρέπει.Μεγαλωσε και ο τράχηλος με τη πρόγεστερονη μέσα σε 5 μέρες βελτίωση.

Το μόνο δε μπορέσαμε να τη δούμε καθαρά γτ είχε χουχουλιασει το μισό της πρόσωπο προς τα πίσω στο πλακούντα και ο ομφάλιος λώρος ήταν μπροστα στα μουτρακια μας. Ο Γιατρός μου σκουνταγε τη κοιλιά αρκετά έντονα να κουνηθεί η μπεμπα και το τι νεύρα τον είχα??αχ αχ άστη ρε γιατρέ πήγα να του πω σε καποια φάση!μη μου πειράζεις το παιδί! φανταστειτε μου βγήκε το προστατευτικό από τώρα...:-x

Γεια σου.μπραβο που ειναι ολα καλα και εμενα τα ιδια μου χτυπαγε την κοιλια εντονα συνεχεια γτ εμενα δεν ηταν καθολου συνεργασιμη αλλα ξερουν κ αυτοι φανταζομαι τι και πως κανουν.απλα εγω επειδη εκατσα κ ωρα ειχα νυσταξει φοβερα σε καποια φαση δηλ ημουν στο τσακ να με παρει ο υπνος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας κι από μένα. Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου, αν και απ την αυχενική μάλλον Φεβρουαρίου.Ηθελα να σας ρωτήσω που κάνατε τη Β επιπεδου; Μιας και πολύ σημαντική εξέταση θα ήθελα να διαλέξω κάποιον πολύ καλό. Είμαι από επαρχία ο γυναικολόγος μου φέρνει κάποιον στο ιατρείο του αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο... Έχω ακούσει για τον κύριο Παφιλη. Μπορώ να πάρω μόνη μου και να κλείσω ραντεβού; Τώρα είμαι 17+4.Επισης πόσο περίπου κοστίζει αν ξέρετε; 

Σας ευχαριστώ πολυ:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια γειά σας κι από μένα. Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου, αν και απ την αυχενική μάλλον Φεβρουαρίου.Ηθελα να σας ρωτήσω που κάνατε τη Β επιπεδου; Μιας και πολύ σημαντική εξέταση θα ήθελα να διαλέξω κάποιον πολύ καλό. Είμαι από επαρχία ο γυναικολόγος μου φέρνει κάποιον στο ιατρείο του αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο... Έχω ακούσει για τον κύριο Παφιλη. Μπορώ να πάρω μόνη μου και να κλείσω ραντεβού; Τώρα είμαι 17+4.Επισης πόσο περίπου κοστίζει αν ξέρετε; 

Σας ευχαριστώ πολυ:-P

Γεια σου.με το καλο!εγω την εκανα στον παπαστεφανου γιαννη στο κολωνακι πιστοποιημενος.συνεργαζεται με τον γιατρο μου οποτε του στελνει τις απαντησεις κατευθειαν.130 ευρω εδωσα.πρεπει να σου πει ο γιατρος σου ποτε περιπου θα την κανεις αρχικα κ μετα μπορεις να παρεις να κλεισεις ραντεβου και μονη σου αλλα εχεις ακομα καιρο ειναι νωρις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Angelvas είπε:

Γεια σας κορίτσακια.Ολα καλα κ με τη δική μου β επιπέδου. Φτάσαμε τα 540gr και όλα είναι μια χαρά, αναπτύσσεται δόξα τω θεώ όπως πρέπει.Μεγαλωσε και ο τράχηλος με τη πρόγεστερονη μέσα σε 5 μέρες βελτίωση.

Το μόνο δε μπορέσαμε να τη δούμε καθαρά γτ είχε χουχουλιασει το μισό της πρόσωπο προς τα πίσω στο πλακούντα και ο ομφάλιος λώρος ήταν μπροστα στα μουτρακια μας. Ο Γιατρός μου σκουνταγε τη κοιλιά αρκετά έντονα να κουνηθεί η μπεμπα και το τι νεύρα τον είχα??αχ αχ άστη ρε γιατρέ πήγα να του πω σε καποια φάση!μη μου πειράζεις το παιδί! φανταστειτε μου βγήκε το προστατευτικό από τώρα...:-x

Άντε όλα καλά λοιπόν. Μπράβο. Για να δούμε τι θα κάνω κι εγώ που έχω αύριο. Αυτό πάντως που σου πατάνε την κοιλιά πολύ το θυμάμαι κι από την πρώτη εγκυμοσύνη που ειχΑ κάνει β επιπέδου. Με είχε εκνευρίσει απίστευτα ο γιατρός. Εγώ φύλαγα την κοιλιά μου σαν θησαυρό κι αυτός πάταγε από δω πίεζε από κει ... :-P

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια γειά σας κι από μένα. Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου, αν και απ την αυχενική μάλλον Φεβρουαρίου.Ηθελα να σας ρωτήσω που κάνατε τη Β επιπεδου; Μιας και πολύ σημαντική εξέταση θα ήθελα να διαλέξω κάποιον πολύ καλό. Είμαι από επαρχία ο γυναικολόγος μου φέρνει κάποιον στο ιατρείο του αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο... Έχω ακούσει για τον κύριο Παφιλη. Μπορώ να πάρω μόνη μου και να κλείσω ραντεβού; Τώρα είμαι 17+4.Επισης πόσο περίπου κοστίζει αν ξέρετε; 

Σας ευχαριστώ πολυ:-P

Εγώ θα την κάνω στο μαιευτήριο Λητώ. Εμένα μου έκλεισε ραντεβού ο γιατρός αλλά σίγουρα μπορείς να πάρεις και μόνη σου αν θες.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα! Όλα καλά κ εμείς με την εξέταση. Έχει μεγαλώσει όπως πρέπει Κ είναι ψηλή μας είπε η μικρούλα. Δε μας καθόταν για καλή φωτογραφία αλλά ήταν πολύ συνεργάσιμη σε όλες τις μετρήσεις. Στη φώτο μας "την κανει"...Και δεν στέκεται . Μου έγραψε καμπύλη σακχάρου ώστε σε ένα μήνα που θα με δει να την έχω κάνει. Σκέφτομαι από τώρα πως θα το πιω αυτό το πετιμέζι γιατί έχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλά τώρα το στομάχι δεν είναι Κ καλά.....Τεσπα, μου έχει πει tip φίλη Ενδοκρινολογος πιστεύω να βοηθήσει !

@valentina23 στο Μητέρα έκανα την β επιπέδου γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου κ μάλιστα εκείνος μου την έκανε γιατί είναι κ εξειδικευμένος σε εμβρυομητρικη ιατρική.  Το κόστος ήταν 98 ευρώ. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Μου έγραψε καμπύλη σακχάρου ώστε σε ένα μήνα που θα με δει να την έχω κάνει. Σκέφτομαι από τώρα πως θα το πιω αυτό το πετιμέζι γιατί έχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλά τώρα το στομάχι δεν είναι Κ καλά.....Τεσπα, μου έχει πει tip φίλη Ενδοκρινολογος πιστεύω να βοηθήσει !

Κι εμένα μου έγραψε την καμπύλη!! Για πες το tip, γιατί κι εγω θα το χρειαστώ!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα! Όλα καλά κ εμείς με την εξέταση. Έχει μεγαλώσει όπως πρέπει Κ είναι ψηλή μας είπε η μικρούλα. Δε μας καθόταν για καλή φωτογραφία αλλά ήταν πολύ συνεργάσιμη σε όλες τις μετρήσεις. Στη φώτο μας "την κανει"...Και δεν στέκεται . Μου έγραψε καμπύλη σακχάρου ώστε σε ένα μήνα που θα με δει να την έχω κάνει. Σκέφτομαι από τώρα πως θα το πιω αυτό το πετιμέζι γιατί έχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλά τώρα το στομάχι δεν είναι Κ καλά.....Τεσπα, μου έχει πει tip φίλη Ενδοκρινολογος πιστεύω να βοηθήσει !

@valentina23 στο Μητέρα έκανα την β επιπέδου γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου κ μάλιστα εκείνος μου την έκανε γιατί είναι κ εξειδικευμένος σε εμβρυομητρικη ιατρική.  Το κόστος ήταν 98 ευρώ. 

Μπράβο πολύ χαίρομαι!!!με το καλό τα κοριτσάκια μας.Οσον αφορά τη γλυκόζη μονορουφι και μια κι έξω. Αν το πίνεις αργά αργά είναι χειρότερα πιστεύω. Από το ιατρείο που δούλευα παλιά εβαζαν οι εγκύουλες λεμόνι στυμμενο μέσα κ ήταν καλύτερα έλεγαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα! Όλα καλά κ εμείς με την εξέταση. Έχει μεγαλώσει όπως πρέπει Κ είναι ψηλή μας είπε η μικρούλα. Δε μας καθόταν για καλή φωτογραφία αλλά ήταν πολύ συνεργάσιμη σε όλες τις μετρήσεις. Στη φώτο μας "την κανει"...Και δεν στέκεται . Μου έγραψε καμπύλη σακχάρου ώστε σε ένα μήνα που θα με δει να την έχω κάνει. Σκέφτομαι από τώρα πως θα το πιω αυτό το πετιμέζι γιατί έχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλά τώρα το στομάχι δεν είναι Κ καλά.....Τεσπα, μου έχει πει tip φίλη Ενδοκρινολογος πιστεύω να βοηθήσει !

@valentina23 στο Μητέρα έκανα την β επιπέδου γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου κ μάλιστα εκείνος μου την έκανε γιατί είναι κ εξειδικευμένος σε εμβρυομητρικη ιατρική.  Το κόστος ήταν 98 ευρώ. 

Τελεια που ειστε καλα κ σεις.μεγαλωνουν!!τι τιπς σ ειπε η ενδοκρινολ ;;;αμα.θες μοιρασου το μαζι μας γτ κ εγω με το στομαχι εχω θεμα

Just now, Angelvas είπε:

Μπράβο πολύ χαίρομαι!!!με το καλό τα κοριτσάκια μας.Οσον αφορά τη γλυκόζη μονορουφι και μια κι έξω. Αν το πίνεις αργά αργά είναι χειρότερα πιστεύω. Από το ιατρείο που δούλευα παλιά εβαζαν οι εγκύουλες λεμόνι στυμμενο μέσα κ ήταν καλύτερα έλεγαν.

Θα παμε δηλ με το λεμονι μαζι;χαχαχαχα πλακα θα εχει.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...