Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Angelvas Αυτό με τα χαδάκια που λες, εγώ για παράδειγμα δεν είμαι καθόλου έτσι, μα καθόλου! Με ακουμπάς κ νευριάζω.. Ενώ ο αδερφούλης μου είναι το πιο γλυκό πλασματάκι σε νάζια κ τέτοια.. Οπότε είναι στο παιδί πιστεύω!! Πάντως σου εύχομαι να είναι γερό κ αυτό που θες!!:wub:

Έχεις δίκιο θα συμφωνήσω είναι στο παιδί.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ και σε σένα εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά και όμορφα :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κάνετε?? Πολύ ήσυχη ομάδα έχουμε..:P

Για πείτε.. Πως νιώθετε? Φουσκώνετε καθόλου ή είμαι η μόνη??

Εγώ πλεόν μετά από κάθε γεύμα έχω ένα περίεργο συναίσθημα, τύπου καούρα κ δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμη κ όταν τρώω πολύ λίγο.. Κάποιες ανακατωσούρες κυρίως τις βραδυνές ώρες.. Κ αφού φάω πρήζεται η κοιλιά μου κατευθείαν.. Νεύρα ανευ λόγου κ αιτίας.. Αυτά είναι τα κυριώτερα.. Κ πλεόν λιγυρεύομαι τα αλμυρά περισσότερο από τα γλυκα, κ εγώ είμαι τόσο πολύ γλυκαντζού όσο δεν φαντάζεστε..

Τι λέτε λιγούρα για αλμυρά δεν είναι αγοράκι?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Πολύ ήσυχη ομάδα έχουμε..:P

Για πείτε.. Πως νιώθετε? Φουσκώνετε καθόλου ή είμαι η μόνη??

Εγώ πλεόν μετά από κάθε γεύμα έχω ένα περίεργο συναίσθημα, τύπου καούρα κ δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμη κ όταν τρώω πολύ λίγο.. Κάποιες ανακατωσούρες κυρίως τις βραδυνές ώρες.. Κ αφού φάω πρήζεται η κοιλιά μου κατευθείαν.. Νεύρα ανευ λόγου κ αιτίας.. Αυτά είναι τα κυριώτερα.. Κ πλεόν λιγυρεύομαι τα αλμυρά περισσότερο από τα γλυκα, κ εγώ είμαι τόσο πολύ γλυκαντζού όσο δεν φαντάζεστε..

Τι λέτε λιγούρα για αλμυρά δεν είναι αγοράκι?

Χαχα έτσι λένε ναι..αλλά εντάξει μην τα υπολογίζεις κιόλας αυτά,είναι για τη διασκέδαση μας! Κ εγώ φουσκώνω ...μακάρι να ναι όλα καλά έχω πολύ αγωνία..έχω κάτι σναγουλες εγώ ,αλλά από το μεσημέρι κ μετά κυρίως..δε ξέρω απλά εύχομαι να ναι καλά όλα ,από βδομάδα έχω ραντεβού πάλι ...

Link to comment
Share on other sites

@Tegan Αντε με το καλό κορίτσι μου.. Ολα καλά θα είναι μην μου αγχώνεσαι..

Εγώ μετράω δύο γεμάτες εβδομάδες για το ραντεβού.. Άστα..

Αλλά κ γω έχω παρατηρήσει για αναγούλες κ ανακατωσούρες προς το απόγευμα κ βράδυ.. Πολλές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ καν.. Δεν με αφήνει να ηρεμήσω..

Κ να φανταστείς εμείς έχουμε μηχανή κ πάμε καμιά βολτίτσα κ όταν βάζω αυτό το κράνος έχω ένα άγχος μην μου έρθει καμία επιθυμία για εμετό κ τι θα κάνω :lol::lol:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Tegan Αντε με το καλό κορίτσι μου.. Ολα καλά θα είναι μην μου αγχώνεσαι..

Εγώ μετράω δύο γεμάτες εβδομάδες για το ραντεβού.. Άστα..

Αλλά κ γω έχω παρατηρήσει για αναγούλες κ ανακατωσούρες προς το απόγευμα κ βράδυ.. Πολλές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ καν.. Δεν με αφήνει να ηρεμήσω..

Κ να φανταστείς εμείς έχουμε μηχανή κ πάμε καμιά βολτίτσα κ όταν βάζω αυτό το κράνος έχω ένα άγχος μην μου έρθει καμία επιθυμία για εμετό κ τι θα κάνω :lol::lol:

Να προσέχεις παιδάκι μου..μην ανεβαίνεις σε μηχανες..κυρίως γιατί αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι κ χτυπήσεις πως θα κάνεις ακτινογραφίες τι θα γίνει με το μωρό...συμβουλή Μ είναι εφόσον δεν είναι ανάγκη να μην ανεβαίνεις σε μηχανή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!κι εγώ προς το απόγευμα βράδυ έχω πιο πολλές ναυτίες.γενικα μου έχει κοπεί πάρα πολύ η όρεξη για φαι.κι όταν τρώω νιώθω να χορταινω σχεδόν αμέσως.εχω χάσει 3 κιλά αλλά είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα τα ξαναπάρω.κοιλια δεν καταλαβαίνω ακόμη αν έχω κάνει γιατί κ πριν δεν ήταν και επίπεδη. Εμείς χτες το είδαμε (1,5 εκατοστό παρακαλώ :-P)οπότε σε 10 μέρες ξανά!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς είχαμε ραντεβού την Τετάρτη μεγάλωσε πολύ μέσα σε ένα μήνα! Μοιάζει με ανθρωπάκι κανονικά! Αναγουλες στο φουλ όλη μέρα μόνο τα αλμυρά με βοηθάνε λίγο τυράκι κι ψωμί, έχετε ρωτησ2ι για τις αναγουλες αν θα σας δώσει κάτι εγώ έκανα ενέσεις τις έκοψα κι μου έδωσε β12 αλλά νομίζω είναι χειρότερα...έχω ραντεβού για Αυχενική 29/6 αν κι δεύτερο παιδί νομίζω είμαι πιο αγχωμένη....

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς είχαμε ραντεβού την Τετάρτη μεγάλωσε πολύ μέσα σε ένα μήνα! Μοιάζει με ανθρωπάκι κανονικά! Αναγουλες στο φουλ όλη μέρα μόνο τα αλμυρά με βοηθάνε λίγο τυράκι κι ψωμί, έχετε ρωτησ2ι για τις αναγουλες αν θα σας δώσει κάτι εγώ έκανα ενέσεις τις έκοψα κι μου έδωσε β12 αλλά νομίζω είναι χειρότερα...έχω ραντεβού για Αυχενική 29/6 αν κι δεύτερο παιδί νομίζω είμαι πιο αγχωμένη....

Εγώ κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα φοβερές σναγουλες αλλά δεν ζήτησα ποτέ κάτι να πω την αλήθεια κ ούτε τώρα..αρχικά θέλω να δω αν είναι καλά όλα.κ αν μπορούσα να μετακομίσω στο ιατρείο να κάνω έναν υπέρηχο κάθε μέρα έως ότου γεννήσω θα με βόλευε πολυ:lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε εγώ ζήτησα κάτι για τις αναγουλες. Απλά σκέφτομαι ότι αν υπήρχε κάτι τόσο πολύ αποτελεσματικό δεν θα το παίρναν όλες οι γυναίκες να μην υποφέρουν από ναυτία?!Ξέρω μόνο ότι αν έχεις υπερβολικά πολλούς εμετούς δίνουν κάποια θεραπεία.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

Βασικά ούτε εγώ ζήτησα κάτι για τις αναγουλες. Απλά σκέφτομαι ότι αν υπήρχε κάτι τόσο πολύ αποτελεσματικό δεν θα το παίρναν όλες οι γυναίκες να μην υποφέρουν από ναυτία?!Ξέρω μόνο ότι αν έχεις υπερβολικά πολλούς εμετούς δίνουν κάποια θεραπεία.

Έκανα ενέσεις κι ζήτησα κάτι γιατί σε αυτήν την εγκυμοσύνη νερό πίνω κι πηγαίνω κι το βγάζω. Στην πρώτη κι εγώ έκανα υπομονή αλλά τώρα λόγω ότι έχω ακόμα ένα μωρό κι ο άντρας μου δουλεύει κάτι έπρεπε να πάρω....Δυστυχώς γτ μέχρι την Αυχενική θα είμαι στην τσίτα για να δω ότι όλα πάνε καλά. Πάντως αν είστε για Αυχενική στη Θεσσαλονίκη πάρτε νωρίτερα για ραντεβού γτ ο γιατρός που ειχα πάει στην πρώτη είναι φουλ κι ο δεύτερος που πήρα κι  εκείνος φουλ. Η καραντίνα δούλεψε καλά στο κλάδο της μαιευτικής!!!


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Tegan Καλέ κορίτσι μου εννοείται πως προσέχουμε.. Δεν αντιλέγω ότι είναι επικίνδυνο αλλά θέλω να συνεχίσω να ζω όπως πριν κ να μην φοβάμαι το κάθε τι γιατί μετά θα μου γεννιούνται φοβίες για όλα.. Αλλά κ εμείς εδώ γύρω γύρω πηγαίνουμε, μέχρι κέντρο κτλ.. Κ ο τρόπος οδήγησης εδώ είναι διαφορετικός από την Ελλάδα κ νιώθουμε μια σιγουριά παραπάνω, όχι ότι είναι παράγοντας αυτός αλλά έτσι νιώθω.. 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου :x

 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πέρα από τις αναγουλες αισθάνεστε υποτονικά?νιώθω ότι όλη την ώρα θέλω να είμαι ξάπλα.με έχει πιάσει φοβία ότι αν βγω να περπατήσω θα λιποθυμήσω... σκέφτομαι αν είναι λογικό η μήπως έχω καμία έλλειψη βιταμινών.οι γενικές εξετάσεις μου βγήκαν τέλειες.και στην πρώτη εγκυμοσύνη θυμάμαι μια χαρά πήγαινα κάθε μέρα δουλειά κι έκανα κι όλες τις δραστηριότητες μου....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Εμενα οι αναγούλες όλο και φτιάχνουν,δεν είμαι όπως στην αρχή...

Μονο που πρέπει μάθε 2 ώρες κάτι να τρωω γιατί όταν αδειάζει το στομάχι τότε με πιάνουν πάλι.Αλλα δεν μπορώ να πιω με τίποτα νερό...μου έρχεται μια περίεργη μεταλλική γεύση κ δεν πίνω καθόλου...

Κοριτσια έχετε πάρει κιλάκια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Εμενα οι αναγούλες όλο και φτιάχνουν,δεν είμαι όπως στην αρχή...

Μονο που πρέπει μάθε 2 ώρες κάτι να τρωω γιατί όταν αδειάζει το στομάχι τότε με πιάνουν πάλι.Αλλα δεν μπορώ να πιω με τίποτα νερό...μου έρχεται μια περίεργη μεταλλική γεύση κ δεν πίνω καθόλου...

Κοριτσια έχετε πάρει κιλάκια;

Τυχερουλα!!!άντε κ στα δικά μας!αν κ μάλλον είσαι πιο προχωρημένη βδομάδα ε??καλέ βάλτε κανένα τικερακι να βλέπουμε σε ποια βδομάδα είναι η καθεμία!

Αυτό με το κάθε 2 ώρες το έχω κι εγώ .το θέμα είναι ότι ξεχνιέμαι κ μετά γίνομαι χάλια.υγρα πίνω αλλά λίγο λίγο αλλιώς ανακατευομαι.το μόνο που έπινα παλιά κ τώρα δεν το αντέχω καθόλου είναι το γάλα.

Κιάλια προς το παρόν έχω χάσει 3 αλλά είμαι σίγουρη ότι στο δεύτερο τρίμηνο θα αναπληρώσω σε χρόνο dt


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...