Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 9/24/2020 at 7:06 PM, Lottaki said:

Ξέρω ότι αν δεν πιέζει την κοιλιά καθόλου ,δηλ αν το κάτω μέρος της ζώνης είναι πχ στους γλουτούς, αν χτυπά ξύλο γίνει κάτι δεν έχει πρόβλημα το μωρό. Οπότε είμαστε ασφάλεις κ οι 2 μας! Οδηγείς μεγάλη απόσταση; 

Ναι κορίτσι, κάθε μέρα 60 χιλιόμετρα τουλάχιστον.. 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/9/2020 at 4:53 ΜΜ, Mikri Ollandeza είπε:

Γεια σας κοριτσάρες!

Εμείς πήγαμε κ είδαμε το αντράκι μας χθες.. Τελικά εκτός από το να ακούσουμεμόνο την καρδούλα του το είδαμε κ λιώσαμε!! Καλέ πως μεγαλώνουν έτσι γρήγορα..:wub:

Όλα καλά κ φυσιολογικά! Αυτά τα νέα μου.. Τώρα τον άλλο μήνα πάλι..

Έχω μία ερώτηση.. Οι κιουρίες που οδηγούν ή είναι συνεπιβάτες, πως βάζετε την ζώνη? Διαβάζω σε άλλα σαιτ να είναι μεν κανονικά αλλά κάτω από την κοιλιά εννοείται κ σε άλλα να την έχεις κουμπωμένη στο κάθισμα κ κάθε φορά που θα μπαίνεις να περνάς το τμήμα του στήθους μόνο.. Δεν ξέρω ρε κορίτσια μπερδεύτηκα.. Κ το θέμα είναι ότι το αυτοκίνητο πρέπει να το χρησιμοποιώ καθημερινά, δεν έχω άλλη επιλογή..

Εγω πήρα μια ζώνη εγκυμοσύνης από κατάστημα με παιδικά προσαρμόζεται στην άλλη ζώνη 

6 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια γειά σας κι από μένα. Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου, αν και απ την αυχενική μάλλον Φεβρουαρίου.Ηθελα να σας ρωτήσω που κάνατε τη Β επιπεδου; Μιας και πολύ σημαντική εξέταση θα ήθελα να διαλέξω κάποιον πολύ καλό. Είμαι από επαρχία ο γυναικολόγος μου φέρνει κάποιον στο ιατρείο του αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο... Έχω ακούσει για τον κύριο Παφιλη. Μπορώ να πάρω μόνη μου και να κλείσω ραντεβού; Τώρα είμαι 17+4.Επισης πόσο περίπου κοστίζει αν ξέρετε; 

Σας ευχαριστώ πολυ:-P

Και εγω σε έναν Παφίλη εκανα την εξέταση(αλλά με έναν γιατρό Τραινο που έχει μέσα)εγω χωρίς απόδειξη πλήρωσα 110€ την αυχενική μετά η Β επιπέδου χωρίς απόδειξη 120 και Doppler 150€ χωρίς απόδειξη..Ξερω ότι έχει στην Αθήνα,Βόλο και Λαμια ελπίζω να σε βοηθήσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 2 πράγματα μου είπε κ εννοείται θα τα μοιραστώ μαζί σας. Το ένα είναι να σταξω λεμόνι μέσα στη γλυκόζη (της έλεγα κ να το φάω κ ολόκληρο αν είναι χαχα) οπότε να μη μου ρθει να το κάνω εμετό κ το δεύτερο είναι (για τη δική μου τουλάχιστον περίπτωση ) να μου γράψει ο γιατρός των 75 γρ το φάρμακο όχι των 100 Κ είμαστε με τις ώρες εκεί, να κερδίσουμε λίγο χρόνο. 

Σε κατάστημα με παιδικά τη βρήκες; @Maria mariaaγιατι με έρευνα που έχω κάνει μέσω σκρουτζ είδα λίγες κ κάποιες  που απλά ήταν σε 2 κατάστηματα με είδη εγκυμοσύνης. Σε βόλεψε ;

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια 2 πράγματα μου είπε κ εννοείται θα τα μοιραστώ μαζί σας. Το ένα είναι να σταξω λεμόνι μέσα στη γλυκόζη (της έλεγα κ να το φάω κ ολόκληρο αν είναι χαχα) οπότε να μη μου ρθει να το κάνω εμετό κ το δεύτερο είναι (για τη δική μου τουλάχιστον περίπτωση ) να μου γράψει ο γιατρός των 75 γρ το φάρμακο όχι των 100 Κ είμαστε με τις ώρες εκεί, να κερδίσουμε λίγο χρόνο. 

Σε κατάστημα με παιδικά τη βρήκες; @Maria mariaaγιατι με έρευνα που έχω κάνει μέσω σκρουτζ είδα λίγες κ κάποιες  που απλά ήταν σε 2 κατάστηματα με είδη εγκυμοσύνης. Σε βόλεψε μολ

Και μολις πιουμε αυτο το σιχαμα πρεπει να μεινουμε νηστικες μεχρι να παμε να ξαναδωσουμε αιμα;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια 2 πράγματα μου είπε κ εννοείται θα τα μοιραστώ μαζί σας. Το ένα είναι να σταξω λεμόνι μέσα στη γλυκόζη (της έλεγα κ να το φάω κ ολόκληρο αν είναι χαχα) οπότε να μη μου ρθει να το κάνω εμετό κ το δεύτερο είναι (για τη δική μου τουλάχιστον περίπτωση ) να μου γράψει ο γιατρός των 75 γρ το φάρμακο όχι των 100 Κ είμαστε με τις ώρες εκεί, να κερδίσουμε λίγο χρόνο. 

Σε κατάστημα με παιδικά τη βρήκες; @Maria mariaaγιατι με έρευνα που έχω κάνει μέσω σκρουτζ είδα λίγες κ κάποιες  που απλά ήταν σε 2 κατάστηματα με είδη εγκυμοσύνης. Σε βόλεψε ;

Στο Mothercare την πήρα ναι με έχει βολέψει!!

Just now, Suzukaki είπε:

Και μολις πιουμε αυτο το σιχαμα πρεπει να μεινουμε νηστικες μεχρι να παμε να ξαναδωσουμε αιμα;;;

Για να καταλαβω μιλάμε για την καμπιλη ζαχαρου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Ναι

Εγω την έκανα τν προηγούμενο μήνα  πήγα νωρίς στς 8:00 μου πήρε αίμα μετά πήγε η αδερφή στο φαρμακείο πήρε την γλυκόζη που είχε και καλαμάκι σιγά σιγά μου ειπε να την πάρω και ένα μπουκαλάκι νερό μετά αφού την πήρα κράτησα ακριβώς μια ώρα μου πήρε πάλι αίμα και μετά ακριβώς μια ώρα μου ξαναπήραν η μικροβιολόγος μου δεν αφήνει να φύγεις δλδ κάθισα 3 και κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! Τελικά έκλεισα με τον κύριο Παφιλη στο Κολωνάκι. Να είστε καλά και με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας! Καλή συνεχεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι για την καμπύλη μιλούσα...δε φεύγεις @Suzukaki από το μικροβιολογικο που πας. Μένεις εκεί για τις ώρες που θα σου παίρνουν αίμα... Δεν κάνει να περπατήσεις κ να κινηθείς πχ να πας απέναντι σε καφετέρια. Καλό είναι να βάζουν πεταλούδα για όσες δε μπορούν τα πολλά τρυπηματα.

@Maria mariaa Ναι έχω δει στο site τους τη συγκεκριμένη όπως κ στο Λητώ νομίζω...σε ευχαριστώ. 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλημέρα! Ναι για την καμπύλη μιλούσα...δε φεύγεις @Suzukaki από το μικροβιολογικο που πας. Μένεις εκεί για τις ώρες που θα σου παίρνουν αίμα... Δεν κάνει να περπατήσεις κ να κινηθείς πχ να πας απέναντι σε καφετέρια. Καλό είναι να βάζουν πεταλούδα για όσες δε μπορούν τα πολλά τρυπηματα.

@Maria mariaa Ναι έχω δει στο site τους τη συγκεκριμένη όπως κ στο Λητώ νομίζω...σε ευχαριστώ. 

Ελα ρε γμτ οντως;;εγω εχω ακουσει καποιες που πηγαν σπιτι τους..καλα εγω δ θα περπαταγα με αμαξι θα ημουν λογω κορονοιου καταρχας φοβαμαι ..θα της πω μενω κοντα θελω να φυγω παιζει να θελω κ τουαλετα αλλωστε εδω εχω διαροοιες ετσι χωρις λογο σκεψου να εχω πιει αυτο  το πραγμα  τι εχει να γινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έκανα κι εγώ τη β επιπέδου μου!! ευτυχώς το μωράκι πολύ συνεργάσιμο και τελειώσαμε εύκολα και γρήγορα.το γλυκούλι!μας έδειχνε χεράκια ανοιχτά και ποδαράκια λες κι ήξερε τι ήθελε να μετρήσει η γιατρός!! 540 γρ μου είπε!άντε τώρα θα περιμένουμε το doppler στις 32 βδομάδες!! :-P

Εγω πάντως για την καμπύλη σακχάρου που λέτε στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα φύγει από το εργαστήριο κι ευτυχώς . Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά μάλλον μου έπεσε η πίεση και σχεδόν λιποθύμησα λίγη ώρα αφού ήπια αυτό το γλυκο πράγμα.οποτε και τώρα δεν νομίζω να τολμήσω να φύγω.

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Έκανα κι εγώ τη β επιπέδου μου!! ευτυχώς το μωράκι πολύ συνεργάσιμο και τελειώσαμε εύκολα και γρήγορα.το γλυκούλι!μας έδειχνε χεράκια ανοιχτά και ποδαράκια λες κι ήξερε τι ήθελε να μετρήσει η γιατρός!! 540 γρ μου είπε!άντε τώρα θα περιμένουμε το doppler στις 32 βδομάδες!! :-P

Εγω πάντως για την καμπύλη σακχάρου που λέτε στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα φύγει από το εργαστήριο κι ευτυχώς . Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά μάλλον μου έπεσε η πίεση και σχεδόν λιποθύμησα λίγη ώρα αφού ήπια αυτό το γλυκο πράγμα.οποτε και τώρα δεν νομίζω να τολμήσω να φύγω.

Τι καλα που μεγαλωνετε κ εσεις μπραβο!!πω ρε γμτ να να αυτα φοβαμαι μην μ συμβουν..κ σε συνεφερε η μικροβιολογος;πεφτει η πιεση με γλυκο ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Τι καλα που μεγαλωνετε κ εσεις μπραβο!!πω ρε γμτ να να αυτα φοβαμαι μην μ συμβουν..κ σε συνεφερε η μικροβιολογος;πεφτει η πιεση με γλυκο ;;

Δεν λιποθύμησα τελείως. Έπαθα αυτό που σκοτεινιάζουν όλα γύρω σου.Με βάλανε σε ένα δωμάτιο σε ένα φορείο κι έμεινα εκεί για το υπόλοιπο την εξέτασης.Δηλαδη κι αίμα έρχονταν ανά μία ώρα εκεί κ μου έπαιρναν.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Δεν λιποθύμησα τελείως. Έπαθα αυτό που σκοτεινιάζουν όλα γύρω σου.Με βάλανε σε ένα δωμάτιο σε ένα φορείο κι έμεινα εκεί για το υπόλοιπο την εξέτασης.Δηλαδη κι αίμα έρχονταν ανά μία ώρα εκεί κ μου έπαιρναν.

Αααα τι ομορφα .καλα να εισαι ξαπλα μην σε πιασει διαρροια και τρεχεις εκει ειναι το προβλημα χαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Έκανα κι εγώ τη β επιπέδου μου!! ευτυχώς το μωράκι πολύ συνεργάσιμο και τελειώσαμε εύκολα και γρήγορα.το γλυκούλι!μας έδειχνε χεράκια ανοιχτά και ποδαράκια λες κι ήξερε τι ήθελε να μετρήσει η γιατρός!! 540 γρ μου είπε!άντε τώρα θα περιμένουμε το doppler στις 32 βδομάδες!! :-P

Εγω πάντως για την καμπύλη σακχάρου που λέτε στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα φύγει από το εργαστήριο κι ευτυχώς . Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά μάλλον μου έπεσε η πίεση και σχεδόν λιποθύμησα λίγη ώρα αφού ήπια αυτό το γλυκο πράγμα.οποτε και τώρα δεν νομίζω να τολμήσω να φύγω.

Ωραία τα νέα σας μπράβο!!Τι είναι το μωράκι σου;;Για αυτο τον λόγο δνε σε αφήνουν μπορεί να πάθεις υπογλυκαιμία και ξέρουν πως να σε βοηθήσουν λίγο υπομονή θέλει αλλά είναι για καλό!!

16 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Αααα τι ομορφα .καλα να εισαι ξαπλα μην σε πιασει διαρροια και τρεχεις εκει ειναι το προβλημα χαχαχαχχα

Λίγη υπομονή και θα περάσουν παρε και ένα με δυο μπουκαλάκια νερό θα σε αφήσουν αλλιώς ούτε τσίχλα δεν κανει και εννοείται την προηγούμενη μέρα όχι γλυκα και το βραδυ ελαφρύ γεύμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...