Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Ιδιωτική ασφαλιστική & έξοδα γέννας


dream on

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!:)

Ξέρει καμιά σας κάποιο ασφαλιστικό πρόγραμμα που να καλύπτει τα έξοδα γέννας; Αξίζει κάτι τέτοιο;Υπάρχουν ακόμη αυτά τα προγράμματα;

 

Να μου πείτε μου την εμπειρία σας.

Δεν έχουμε σκοπό να κάνουμε άμεσα μωράκι και ξέρω οτι οι ασφαλιστικές ζητούν να μείνεις κάποιο διάστημα για να καλύψουν τα έξοδα,οπότε σκέφτομαι να μπω σε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα μήπως καταφέρουμε κ καλύτερη θέση απο τρίκλινο.

 

Προτίμησα να ρωτήσω εδώ πρώτα που μπορεί να τα έχει βιώσει κάποιο κορίτσι,παρά να πάω σε ασφαλιστές που τους ενδιαφέρει μόνο η πώληση και μετά σου βγαίνει η πίστη για να πάρεις τα χρήματα σου ή να κάνεις μια εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

  • dream on changed the title to Ιδιωτική ασφαλιστική & έξοδα γέννας
  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας! 

Εύχομαι να πάνε όλα όπως επιθυμείτε!

Δεν είμαι μανούλα προφανώς, είμαι μπαμπάς (και ταυτόχρονα ασφαλιστής) και θα ήθελα να σας απαντήσω. Σίγουρα είναι λογικό να έχετε αυτή την επιφύλαξη ως προς τους ασφαλιστές και έχετε δίκιο. Βέβαια δεν είμαστε όλοι το ίδιο φυσικά.

Αν μπορώ να βοηθήσω σχετικά με την ερώτηση που κάνατε, θα σας έλεγα ως επαγγελματίας ότι ένα πρόγραμμα νοσοκομειακό το κάνουμε για άλλους λόγους. Και το λέω αυτό γιατι σε όλες τις εταιρείες (εγώ συνεργάζομαι με 1 εταιρεία) ο τοκετός, έξοδα γέννας κλπ είναι πάντα συμπληρωματική κάλυψη ενός προγράμματος. Δίνεται στην ουσία ένα επίδομα ανάλογα την εταιρεία και το πρόγραμμα περίπου από 500 - 1500 ή και 2000 ευρώ (πάντα ανάλογα το πρόγραμμα και την εταιρεία). Για να δοθεί πρέπει συνήθως η εγκυμοσύνη να ξεκινήσει 24 μήνες μετά την ασφάλιση. 

Είναι καλή παροχή προφανώς και σημαντική αλλα για μένα (και το λέω έντιμα) είναι σίγουρα πολύ πιο σημαντικές οι υπόλοιπες καλύψεις για νοσηλείες κλπ σε ιδιωτικά νοσοκομεία. 

Αν σκέφτεστε ουσιαστικά να ασφαλιστείτε, το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατι θα έχετε και αυτή την κάλυψη. 

Αν όμως θέλετε να ασφαλιστείτε μόνο για τα έξοδα γέννας θεωρώ πως δεν αξίζει μόνο γι αυτόν το λόγο.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...