Mommy 92

Γέννα σε δημόσιο νοσοκομείο Θεσσαλονίκης

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

Πρώτη μέρα ως μέλος του σάιτ,έχω διαβάσει πολλά θέματα Κ χάρη στις απαντήσεις σας με βοήθησαν να πάρω κάποιες αποφάσεις!Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι τέλος Ιούλιου Κ εχω αποφασίσει να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης,δεν εχω ιδέα όμως για το τη επικρατεί και τη διαδικασία που ακολουθούν τη στιγμή της γέννας,ποιος σε ξεγεναει...?μαία,ειδικευόμενος,σε ποιές περιπτώσεις έρχεται ο γιατρός,σου κάνουν τελικά επισκληριδιο εάν το ζητήσεις?οι απαντήσεις σας θα με βοηθήσουν ακόμη περισσότερο!!!:)

Καλησπέρα εγώ γέννησα πριν από 10 μέρες στο Ιπποκράτειο.. εγώ πήγα συστημένη από τον γιατρό μου σε συγκεκριμένο γιατρό ο οποιος μου έκανε την καισαρική λόγω προωρότητας..αν πας στην εφημερία σε ξεγενναει ο γιατρός που εφημερεύει από ότι μου είπαν κοπέλες που δεν είχαν δικό τους γιατρό, σε φυσιολογικό τοκετό δεν κάνουν επισκληριδιο στις καισαρικές κάνουν ραχιαία που είναι και σαν την επισκληριδιο.. σε πιο νοσοκομείο σκέφτεσαι να πας; Βασικά έχεις ανοίξει σε κάποιο καρτέλα;;

• Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Διαφημίσεις

Στην αρχή της εγκυμοσύνης με παρακολουθουσε εξωτερικός γιατρός αλλα κάπου στον πέμπτο μήνα άλλαξα και πήγα σε γιατρό του νοσοκομείου στο Παπαγεωργίου συγκεκριμένα εκει θέλω Κ να γεννήσω,μου λένε όμως ότι θα μπορώ σε περίπτωση που θα εφημερεύει Κ σκέφτομαι ότι το μόνο που μου μένει είναι η πρόκληση!!μου έχουν πει ότι στα εφημερεύοντα νοσοκομεία σε ξεγενανε ειδικευόμενη με κάποια μαία και ο γιατρός έρχετε σε περίπτωση κάποιου απρόοπτου

Στην αρχή της εγκυμοσύνης με παρακολουθουσε εξωτερικός γιατρός αλλα κάπου στον πέμπτο μήνα άλλαξα και πήγα σε γιατρό του νοσοκομείου στο Παπαγεωργίου συγκεκριμένα εκει θέλω Κ να γεννήσω,μου λένε όμως ότι θα μπορώ σε περίπτωση που θα εφημερεύει Κ σκέφτομαι ότι το μόνο που μου μένει είναι η πρόκληση!!μου έχουν πει ότι στα εφημερεύοντα νοσοκομεία σε ξεγενανε ειδικευόμενη με κάποια μαία και ο γιατρός έρχετε σε περίπτωση κάποιου απρόοπτου.

On 1/6/2020 at 10:42 ΜΜ, Mommy 92 είπε:

Στην αρχή της εγκυμοσύνης με παρακολουθουσε εξωτερικός γιατρός αλλα κάπου στον πέμπτο μήνα άλλαξα και πήγα σε γιατρό του νοσοκομείου στο Παπαγεωργίου συγκεκριμένα εκει θέλω Κ να γεννήσω,μου λένε όμως ότι θα μπορώ σε περίπτωση που θα εφημερεύει Κ σκέφτομαι ότι το μόνο που μου μένει είναι η πρόκληση!!μου έχουν πει ότι στα εφημερεύοντα νοσοκομεία σε ξεγενανε ειδικευόμενη με κάποια μαία και ο γιατρός έρχετε σε περίπτωση κάποιου απρόοπτου

Στην αρχή της εγκυμοσύνης με παρακολουθουσε εξωτερικός γιατρός αλλα κάπου στον πέμπτο μήνα άλλαξα και πήγα σε γιατρό του νοσοκομείου στο Παπαγεωργίου συγκεκριμένα εκει θέλω Κ να γεννήσω,μου λένε όμως ότι θα μπορώ σε περίπτωση που θα εφημερεύει Κ σκέφτομαι ότι το μόνο που μου μένει είναι η πρόκληση!!μου έχουν πει ότι στα εφημερεύοντα νοσοκομεία σε ξεγενανε ειδικευόμενη με κάποια μαία και ο γιατρός έρχετε σε περίπτωση κάποιου απρόοπτου.

Κοριτσι μου δεν εχω προσωπικη εμπειρία. Λυπαμαι που θα στο πω αλλα δεν ξερω ποιο είναι χειρότερο απο τα 2. Ευτυχώς λογω covid δεν θα εχει συνωστισμο στα επισκεπτηρια γιατι οταν πηγα εγω στο ιπποκράτειο επίσκεψη ειχε 40 ατομα σε τρικλινο μαζι με 3 μωρα και 3 λεχωνες.  Σιγουρα ξερω οτι το μωρο θα το εχεις εκει 24 ωρες εκτος απο 1 ωρα για μπανακι και παιδιατρους που τα παιρνουν, επισκληριδιο σε φτ δεν κανουν, θα σε ξεγεννησει ο γιατρος της βαρδιας. Τωρα θα χρειαστεις μαζι σου τα παντα σερβιετες , επιθέματα , κρεμα θηλων , ,οδοντοβουρτσα οδοντόκρεμα , λαστιχακια μαλλιων , σαγιοναρες, χτένα ,( για σαμπουαν δεν θα στο συνιστουσα εκει μεσα μπανιο). Παρε και καποιο spray χλωρινης για την τουαλέτα. Για το παιδι τα παντα σεντονια εσωτερικα ζιπουνακια πανες κουβερα πικε καλτσακια. Το μονο που δινουν ειναι ξενο γαλα  αν χτειαστει σε δικο τους μπουκάλι κλπ. Αυτα ξερω. Με το καλο. Ααααα και αν εχεις την δυνατότητα πληρωσε 100 ευρω ανα ημερα να εισαι σε δικλινο γιατι στα 4 κλινα εχει τους παντες με οτι σημαινει αυτο . Σε δικλινο θα γλιτωσεις το χαλι.

gJvNp3.png

NEEPp3.png

Καλησπέρα σας,

Κοριτσια sos 21 Ιουλίου είναι να γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική στο Ιπποκράτειο, το πρωτο μου παιδι το γέννησα στο γεννεσις και δεν γνωρίζω καθόλου τι συμβαίνει στο δημόσιο. Εχω ζητήσει τις λεγόμενες θέσεις αλλα δεν είναι σίγουρο αν θα υπάρχουν διαθέσιμες. Αυτο που με απασχολεί πιο πολύ απο ολα ειναι αν θα επιτρέπεται να εχω συνοδό στο δωμάτιο γιατί στην πρώτη μ γεννα δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ. Πείτε μου τις εμπειρίες σας σχετικά με το Ιπποκράτειο. Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων!!!!!

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα