Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Φουφιτσα μας αγαπημενη μας!!! Αχ αυτες οι φωνουλες τους ειναι τρελα.. καλα οταν θα πουν "μαμα" και "μπαμπα" θα μας μαζευουν με τα κουταλακια του γλυκου! χεχεχε

Καλα εκανες και το αλλαξες το γαλα. Ποιο δινεις στην μπεμπουλα και ποιο τωρα στον μπεμπουλη?

Ξεκινησαν κιολας δοντακια στην μπουμπουκα?? Ε θα τρελαθωωωω!!! :wub:

Εμεις ειμαστε καλα, εχουν μπει σε προγραμμα τα ζουζουνια αλλα τωρα που θα κλεισουμε τον 4ο ελπιζω με το αλμα αναπτυξης να μην χαλασει η σειρα. Για να δουμε...

Να σας ρωτησω, τωρα που παγωνει ο καιρος καπως τι τους φορατε? Ξεκινησατε με μακρυμανικα και ποδια μεσα? 

Καλα, τους βαλαμε καλτσακια αυτη την εβδομαδα και ειναι τα πατουσια σαν τυλιχτα καραμελακια για φαγωμα!! 

 

@Papy τελεια ειναι τα μπεμπεκακια σου κοριτσακι μου!!! Τωρα που εκλεισες και εσυ με το καλο 30 εβδομαδες ριξε λιγο ρυθμους.. πιο χαλαρα γενικως και θα πανε ολα σουπερ! :wub:

Αγαποδιδυμομανούλααα τρέλα δεν λες τίποτα!!!!

Η μπέμπα εχθές έλεγε μα..Μα συνέχεια περιττό να σου πω πως δάκρυσα!!!

Ναι της μπέμπας τα δύο κάτω φαίνονται αλλά δεν έχουν σκάσει ακόμη και πονάει το μωρο μου♡

Άλμα μου είπε η παιδίατρος κάνουν όσα θηλάζουν..Εγώ δεν είδα διαφορές ..

Όσο για το ντύσιμο ακόμη με τα μπούτια έξω είμαστε κάνει πολύ ζέστη εδώ ακόμη.. 

Φιλάκια να τους δωσεις♡♡

Και από μένα σε σένα με πολύ δύναμη!!

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα διδυμομανούλες ♡♡

Έχω μια ερώτηση από το μαιευτήριο σας είπαν να κάνετε επαναληπτικό υπέρηχο για τα ισχία στα δίδυμακια σας; το κάνατε;


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα διδυμομανούλες ♡♡

Έχω μια ερώτηση από το μαιευτήριο σας είπαν να κάνετε επαναληπτικό υπέρηχο για τα ισχία στα δίδυμακια σας; το κάνατε;

Γεια σου! Εμένα μου είχαν πει από το νοσοκομείο να κάνουν υπέρηχο ισχίων αν θυμάμαι καλά τον πρώτο μήνα ζωής. Τον έκανα στο Παίδων και όλα καλά. Από το Παίδων μου είπαν ότι κανονικά θέλει επαναληπτικό στους τρεις μήνες. Δεν πήγα όμως λόγω κορονοιου γιατί είχαν κλείσει το εξωτερικά ιατρεία και η παιδίατρος μου είχε πει ότι τα βλέπει όλα καλά και ότι δεν χρειάζεται κατά τη γνώμη της επανάληψη. Τώρα είναι 11 μηνών οι δικές μου και περπατάνε με υποστήριξη ακόμα και τις βλέπω μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα διδυμομανούλες ♡♡

Έχω μια ερώτηση από το μαιευτήριο σας είπαν να κάνετε επαναληπτικό υπέρηχο για τα ισχία στα δίδυμακια σας; το κάνατε;

Δεν γνώριζα ότι γίνεται επαναληπτικός. Μήπως ισχύει τελευταία; Γιατί πριν 5 χρόνια που γεννησα καναμε μόνο ένα. Ίσως τώρα είναι άλλο το πρωτόκολλο. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

Καλησπέρα διδυμομανούλες ♡♡

Έχω μια ερώτηση από το μαιευτήριο σας είπαν να κάνετε επαναληπτικό υπέρηχο για τα ισχία στα δίδυμακια σας; το κάνατε;

Καλησπέρα όμορφες μανούλες!!
Φούφη μου υπέρηχο ισχίων κάνουμε τον πρώτο μήνα ζωής των μωρών.Αυτο όμως δεν ισχύει για τα πρόωρα.Ο πρώτος μήνας ζωής ξεκινάει από την ημερομηνία που έπρεπε κανονικά να γεννηθούν όχι από την ημερομηνία που γεννήθηκαν.Εγω γέννησα Απρίλιο κ υπέρηχο ισχύων κάναμε τον Ιούλιο.Αν τον είχα κάνει τον πρώτο μήνα ζωής τους θα έπρεπε να τον επαναλάβω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσάκια μου♡♡

Έτσι όπως τα είπε το Τζινακι είναι.. 

Κάναμε υπέρηχο λόγο προωρότητας ευτηχώς όλα είναι πολύ καλά και για τα δυο μου μωράκια.

Φιλιά σε όλες♡

  • Μου αρέσει 4

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσάκια μου♡♡

Έτσι όπως τα είπε το Τζινακι είναι.. 

Κάναμε υπέρηχο λόγο προωρότητας ευτηχώς όλα είναι πολύ καλά και για τα δυο μου μωράκια.

Φιλιά σε όλες♡

Μπράβο σας κοριτσάκι!!Τα νινάκια σου είναι σούπερ!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
1 hour ago, Φούφη είπε:

Διδυμομανούλεςςςςςςςς χαθήκαμεεεεε εισαστε όλες καλά;;;;;

 

Φουφη μου !! Εμείς ολα μια χαρά οι μικρές 5.5 μηνών.προς το τέλος του μήνα ξεκιναμε στέρεες τροφές μπαίνουμε σε καινούρια φάση πλέον . Γενικά είναι καλά κοιμουνται σερί το βράδυ 8αρα και 9ωρα.αυτο ελπίζω να μην το χάσουμε ..είναι τέλειο .

έχουν κάποιες μέρες γκρινια και άλλες ειναι πιο ήσυχες ..όλα καλά !!Τα δικά σου ζουζούνια καλά ; Οι υπόλοιπες διδυμομανουλες; Οι εγκυουλες μας ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω παω για β επιπεδου τη δευτερα.απο συμπτωματα κλπ δεν εχω τιποτα ειναι ολα κανονικα σε φαση που καμια φορα λεω οπα τι γινεται!;Αν εχετε καμια ετοιμη λιστα αγορων στειλτε τα φωτα σας γιατι δε βγαζω ακρη τι πρεπει να παρω..κουνια λικνο καλαθουνες φωλιτσες; Καροτσακια διπλα τωρα ή μετα; Αυγα ή καθισματα αυτοκινητου; Πολυ μπερδεμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Κοριτσια εγω παω για β επιπεδου τη δευτερα.απο συμπτωματα κλπ δεν εχω τιποτα ειναι ολα κανονικα σε φαση που καμια φορα λεω οπα τι γινεται!;Αν εχετε καμια ετοιμη λιστα αγορων στειλτε τα φωτα σας γιατι δε βγαζω ακρη τι πρεπει να παρω..κουνια λικνο καλαθουνες φωλιτσες; Καροτσακια διπλα τωρα ή μετα; Αυγα ή καθισματα αυτοκινητου; Πολυ μπερδεμα..

Τελικά το φύλο του άλλου μωρού το μάθαμε ή την Δευτέρα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Τελικά το φύλο του άλλου μωρού το μάθαμε ή την Δευτέρα;

Δε φαινοτανε ακομα πριν ενα μηνα που πηγα για μετρηση τραχήλου/απλο κοιλιακο..πολυ μικρο λεει ,τι να πω...Αυριο τωρα θα φανει δε μπορει δηλαδη να μην...!!  αν παλι ειναι μικρο παιζει θεμα ,αλλα απο την αλλη μου ειπε ο γιατρος αποκλειεται να παιζει θεμα ξεχασε το..καλυφθηκαμε με νιπτ.τι να πω τωρα ..αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ολα ειναι πιθανα σε αυτη τη ζωη ακρη δε βγαινει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Δε φαινοτανε ακομα πριν ενα μηνα που πηγα για μετρηση τραχήλου/απλο κοιλιακο..πολυ μικρο λεει ,τι να πω...Αυριο τωρα θα φανει δε μπορει δηλαδη να μην...!!  αν παλι ειναι μικρο παιζει θεμα ,αλλα απο την αλλη μου ειπε ο γιατρος αποκλειεται να παιζει θεμα ξεχασε το..καλυφθηκαμε με νιπτ.τι να πω τωρα ..αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ολα ειναι πιθανα σε αυτη τη ζωη ακρη δε βγαινει!!

Έλεγα μήπως είχες ξαναπάει . Μην σκέφτεσαι ετσι. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Κοριτσια εγω παω για β επιπεδου τη δευτερα.απο συμπτωματα κλπ δεν εχω τιποτα ειναι ολα κανονικα σε φαση που καμια φορα λεω οπα τι γινεται!;Αν εχετε καμια ετοιμη λιστα αγορων στειλτε τα φωτα σας γιατι δε βγαζω ακρη τι πρεπει να παρω..κουνια λικνο καλαθουνες φωλιτσες; Καροτσακια διπλα τωρα ή μετα; Αυγα ή καθισματα αυτοκινητου; Πολυ μπερδεμα..

Κορίτσι μου με το καλό η β επιπέδου .είναι λογικο να μην νιώθεις συμπτώματα σε αυτή τη φάση .β τρίμηνο είναι ωραίο απόλαυσε το. Όλα καλά θα είναι αύριο και θα δείτε και φύλο .να μας πεις

Για πράγματα καρότσι δίπλα δίπλα εμένα με βόλεψε από αρχή ..δεν χρειαζονται Πορτ μπεμπέ αν ειναι από 0 το καρότσι ..

δύο  λικνα εμένα με βολεψαν πολύ μέχρι και τωρα για πιο μετα θα πάρεις δύο κούνιες η και κατευθείαν κούνιες αν χωράνε στο δωμάτιο .αυγα μην πάρεις θα πρότεινα κάθισμα από 0 γιατί εμείς πήραμε αυγά και σε λίγο πρεπει να τα αλλάξουμε.. δύο ριλαξ να πάρεις είναι σωτηρια. Ψάξε το θέμα πραγματα που θα χρειαστουμε για το μωρό μας ..έχει εκεί λίστα και για τα υπολοιπα και ότι άλλο θες μας ρωτας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό η β επιπέδου .είναι λογικο να μην νιώθεις συμπτώματα σε αυτή τη φάση .β τρίμηνο είναι ωραίο απόλαυσε το. Όλα καλά θα είναι αύριο και θα δείτε και φύλο .να μας πεις

Για πράγματα καρότσι δίπλα δίπλα εμένα με βόλεψε από αρχή ..δεν χρειαζονται Πορτ μπεμπέ αν ειναι από 0 το καρότσι ..

δύο  λικνα εμένα με βολεψαν πολύ μέχρι και τωρα για πιο μετα θα πάρεις δύο κούνιες η και κατευθείαν κούνιες αν χωράνε στο δωμάτιο .αυγα μην πάρεις θα πρότεινα κάθισμα από 0 γιατί εμείς πήραμε αυγά και σε λίγο πρεπει να τα αλλάξουμε.. δύο ριλαξ να πάρεις είναι σωτηρια. Ψάξε το θέμα πραγματα που θα χρειαστουμε για το μωρό μας ..έχει εκεί λίστα και για τα υπολοιπα και ότι άλλο θες μας ρωτας

Τέλεια!!  ευχαριστω πολυ πολυ!! Ωραια θα παρω 2 κουνιες τοτε απο την αρχη ,καθισμα αμαξι κ ριλαξ κ θα ψαξω και εκει που λες! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...