Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ωχ ταλαιπωρησε και εσυ δηλαδη ..ειναι τοσο σημαντικος ο υπνος ..Ολο υπομονη λεω στον εαυτο μου αλλα πραγματικα δεν αντεχω αλλο.θελουμε χερια βοήθειας οπωσδηποτε.αλλα και μια κοπελα που ειχα για 4 ωρες το απογευμα παλι εκει ημουν κ εγω γιατι ουσιαστικα με ξεκουραζε μονο 2 ωρες  εφοσον μετα θελανε να φανε και δε μπορουσε φυσικα μονη της..και οκ ολη μερα να τρεχω αλλα να μη κοιμαμαι κ το βραδυ;τα νευρα μου !!!! κ τα εχω ξεσπασει κ στο 1 πιο ζωηρό παιδι κ μετα εχω τυψεις ..

Νεφέλη μου είναι πολύ δύσκολο χωρίς βοήθεια αφού ουσιαστικά και ένα ατομο δεν αρκεί εμείς πρέπει πάντα να  είμαστε στο πόδι.Εγώ σου είπα βρήκα αυτό τον τρόπο να κοιμάμαι γιατί αλλιώς ήμουν ολο το βράδυ πήγαινε έλα ε δεν γίνεται έτσι ..τη μέρα αν δεν είχα τη μαμά μου το πρωί δεν θα ήταν το ίδιο το ξέρω..όταν ήταν πιο μωρά ήμουν πολλές ώρες μόνη μου μέσα στη μέρα γιατί δουλευε τότε η μαμά μου και είχα ζοριστει πόλυ. 

Για αυτό και σκέφτομαι κι εγώ για παιδικό από Σεπτέμβρη λίγες ώρες.. εσένα είναι και πιο μικρούλια..υπομονή !!πολλή υπομονή!! να σκεφτεσαι πάντα τι τράβηξαμε για να τα αποκτήσουμε !! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Νεφέλη μου είναι πολύ δύσκολο χωρίς βοήθεια αφού ουσιαστικά και ένα ατομο δεν αρκεί εμείς πρέπει πάντα να  είμαστε στο πόδι.Εγώ σου είπα βρήκα αυτό τον τρόπο να κοιμάμαι γιατί αλλιώς ήμουν ολο το βράδυ πήγαινε έλα ε δεν γίνεται έτσι ..τη μέρα αν δεν είχα τη μαμά μου το πρωί δεν θα ήταν το ίδιο το ξέρω..όταν ήταν πιο μωρά ήμουν πολλές ώρες μόνη μου μέσα στη μέρα γιατί δουλευε τότε η μαμά μου και είχα ζοριστει πόλυ. 

Για αυτό και σκέφτομαι κι εγώ για παιδικό από Σεπτέμβρη λίγες ώρες.. εσένα είναι και πιο μικρούλια..υπομονή !!πολλή υπομονή!! να σκεφτεσαι πάντα τι τράβηξαμε για να τα αποκτήσουμε !! 

 

 

Εχεις απολυτο δικιο! Ναι ,και εγω σκεφτομαι απο σεπτεμβρη παιδικο και ας ειναι πιο μικρα , αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι θα εχουμε τις αρρώστιες και ισως να ειναι κ χειροτερα στη τελικη.αλλα ας ειμαστε καλα και βλεπουμε..Καλη Ανασταση κοπελα μου και σε ολες κοριτσια! Καλό ΠΑσχα με υγεια και αγαπη σε ολους! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2022 at 10:45 PM, Nephele78 said:

Ποτε σταματανε να ξυπνανε το βραδυ ρε κοριτσια ;τα εχουμε παιξει με τον αντρα μου τα βραδια..απο 2 φορες ξυπνανε κ τα δυο κ διαφορετικες ωρες.στη βολτα μια ταλαιπωρια ειναι γενικα.επισης πως τα προλαβαίνετε ολα; Εχετε βοηθεια; Ολη μερα κατι κανω δε σταματαω ποτέ!πονανε μεση πλατη ποδια!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου με το καλό τα μωρακια σου να ερθουν..Μπραβο για το ντοπλερ κ ο τραχηλος μη σε ανησυχει τοσο ειχα κ εγω κ μου ειχε δωσει μαγνησιο κ ενα ουτρο κολπικο κ γεννησα 37η .οσο για το θηλαστρο ειχα παρει διπλο αλλα μια ταλαιοωρια το εβαζα ανα 2,5 ωρες τη μερα κ το βραδυ ανα 3 κ καταφερα να δωσω 3 μηνες μονο κ παλι καλα .ημουν κ πολυ κουρασμενη κ απο τη καισαρικη πολυ δυσκολο το 1ο πεντάμηνο για μενα.παρα πολυ.και  δεν ειχα γαλα δε κατέβαινε πολυ με τα χιλια ζορια..’μακαρι να θηλασεις κανονικα θα ειναι πολυ πιο ευκολο..

Νεφελακι κι εμας ακομα ξυπνανε - ο μικρος ξυπναει 1 φορα την νυχτα για γαλα και η μικρη δεν μας καλυπτουν οι πανες Νο7 κ φευγουν τσισακια εξω οποτε εχουμε αλλαγες σε σεντονια κ πυτζαμακια σχεδον καθε βραδυ.

Εχω ψαξει για πανες Νο8 αλλα δεν βρισκω πουθενα, εχετε καμια ιδεα βρε κοριτσια τι να κανω? :confused:

Βοηθεια εχουμε 2 κυριες, μια το πρωι κ μια το απογευμα γιατι δεν υπαρχει βοηθεια απο τους γονεις μας και δουλευουμε κ οι 2 full time οποτε δεν εβγαινε αλλιως. Εγω δουλευω απο το σπιτι κι ετσι καταληγω να τρεχω συνεχεια, συν την μαγειρικη κ τις αλλες δουλειες γιατι και η οποια κυρια δεν μπορει να ειναι μονη της για πολυ ωρα με τα παιδια. Αυτος ηταν ακομα ενας λογος για τον παιδικο. Δινουμε ενα σωρο λεφτα κ παλι τρεχω, δεν ξεκουραζομαι ουτε 1 ωρα. Στον παιδικο τουλαχιστον θα υπαρχει απασχοληση και θα εχω αυτες τις λιγες ωρες.

Ειναι ρισκο με τις ιωσεις κτλ σιγουρα αλλά απο οτι μας ειπαν, σε οποια ηλικια κι αν πανε αυτο δεν το γλιτωνουμε. Στο εξωτερικο που βλεπω απο φιλες μου τα πανε απο νωρις σε daycare. Εμας θα ειναι σκαρτα 2,5 οποτε πιστευω καλα αντεξαμε με διδυμακια κιολας στο σπιτι τοσο καιρο. :mrgreen: Η ιδια ηλικια με τις ταυτοχρονες αναγκες ειδικα τωρα που ξεκινανε και τα tantrums ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη.. κουραγιο σε ολες μας!! :wub:

@Nansy29 αν σκεφτεστε για παιδικο απο Σεπτεμβρη εχουν ξεκινησει απο τωρα οι εγγραφες να ξερεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , playbunny είπε:

Νεφελακι κι εμας ακομα ξυπνανε - ο μικρος ξυπναει 1 φορα την νυχτα για γαλα και η μικρη δεν μας καλυπτουν οι πανες Νο7 κ φευγουν τσισακια εξω οποτε εχουμε αλλαγες σε σεντονια κ πυτζαμακια σχεδον καθε βραδυ.

Εχω ψαξει για πανες Νο8 αλλα δεν βρισκω πουθενα, εχετε καμια ιδεα βρε κοριτσια τι να κανω? :confused:

Βοηθεια εχουμε 2 κυριες, μια το πρωι κ μια το απογευμα γιατι δεν υπαρχει βοηθεια απο τους γονεις μας και δουλευουμε κ οι 2 full time οποτε δεν εβγαινε αλλιως. Εγω δουλευω απο το σπιτι κι ετσι καταληγω να τρεχω συνεχεια, συν την μαγειρικη κ τις αλλες δουλειες γιατι και η οποια κυρια δεν μπορει να ειναι μονη της για πολυ ωρα με τα παιδια. Αυτος ηταν ακομα ενας λογος για τον παιδικο. Δινουμε ενα σωρο λεφτα κ παλι τρεχω, δεν ξεκουραζομαι ουτε 1 ωρα. Στον παιδικο τουλαχιστον θα υπαρχει απασχοληση και θα εχω αυτες τις λιγες ωρες.

Ειναι ρισκο με τις ιωσεις κτλ σιγουρα αλλά απο οτι μας ειπαν, σε οποια ηλικια κι αν πανε αυτο δεν το γλιτωνουμε. Στο εξωτερικο που βλεπω απο φιλες μου τα πανε απο νωρις σε daycare. Εμας θα ειναι σκαρτα 2,5 οποτε πιστευω καλα αντεξαμε με διδυμακια κιολας στο σπιτι τοσο καιρο. :mrgreen: Η ιδια ηλικια με τις ταυτοχρονες αναγκες ειδικα τωρα που ξεκινανε και τα tantrums ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη.. κουραγιο σε ολες μας!! :wub:

@Nansy29 αν σκεφτεστε για παιδικο απο Σεπτεμβρη εχουν ξεκινησει απο τωρα οι εγγραφες να ξερεις. 

Ειναι και αυτο βεβαια να δινεις λεφτα για γυναικες και παλι θα πρεπει να εισαι εκει και εσυ και σταντ μπαι!!δυσκολα πολυ!!μηπως καλυτερα να σου ερχονται και οι 2 γυναικες μαζι; Αλλα και παλι πρεπει να φτιαξεις φαγητο    και διαφορα.ο παιδικός θα ειναι σωτήριος να ηρεμει το κεφαλι μας εστω 4 ωρες!ποσα κιλα ειναι η μικρη και θελει νουμερο 8 ; Εγω παιρνω το νουμερο 6 Babylino πάνα βρακάκι κ ειναι τελειο για το βραδυ.δες τις Bambo Nature Νo6 (18+kg) ή τις naty αλλα 7 οντως δεν εχω δει ουτε εγω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, εσείς που έχετε διδυμακια τι χοριακες είχατε; είμαι στην 14η μέρα της εμβρυομεταφορας με εμβρυα 3ων ημερών και έκανα την 1η μου χοριακη σημερα. 3073.4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Νεφελακι κι εμας ακομα ξυπνανε - ο μικρος ξυπναει 1 φορα την νυχτα για γαλα και η μικρη δεν μας καλυπτουν οι πανες Νο7 κ φευγουν τσισακια εξω οποτε εχουμε αλλαγες σε σεντονια κ πυτζαμακια σχεδον καθε βραδυ.

Εχω ψαξει για πανες Νο8 αλλα δεν βρισκω πουθενα, εχετε καμια ιδεα βρε κοριτσια τι να κανω? :confused:

Βοηθεια εχουμε 2 κυριες, μια το πρωι κ μια το απογευμα γιατι δεν υπαρχει βοηθεια απο τους γονεις μας και δουλευουμε κ οι 2 full time οποτε δεν εβγαινε αλλιως. Εγω δουλευω απο το σπιτι κι ετσι καταληγω να τρεχω συνεχεια, συν την μαγειρικη κ τις αλλες δουλειες γιατι και η οποια κυρια δεν μπορει να ειναι μονη της για πολυ ωρα με τα παιδια. Αυτος ηταν ακομα ενας λογος για τον παιδικο. Δινουμε ενα σωρο λεφτα κ παλι τρεχω, δεν ξεκουραζομαι ουτε 1 ωρα. Στον παιδικο τουλαχιστον θα υπαρχει απασχοληση και θα εχω αυτες τις λιγες ωρες.

Ειναι ρισκο με τις ιωσεις κτλ σιγουρα αλλά απο οτι μας ειπαν, σε οποια ηλικια κι αν πανε αυτο δεν το γλιτωνουμε. Στο εξωτερικο που βλεπω απο φιλες μου τα πανε απο νωρις σε daycare. Εμας θα ειναι σκαρτα 2,5 οποτε πιστευω καλα αντεξαμε με διδυμακια κιολας στο σπιτι τοσο καιρο. :mrgreen: Η ιδια ηλικια με τις ταυτοχρονες αναγκες ειδικα τωρα που ξεκινανε και τα tantrums ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη.. κουραγιο σε ολες μας!! :wub:

@Nansy29 αν σκεφτεστε για παιδικο απο Σεπτεμβρη εχουν ξεκινησει απο τωρα οι εγγραφες να ξερεις. 

Ναι το ξέρω! Σε ευχαριστώ!Θα το κοιτάξω άμεσα για παιδικό! Για ιώσεις έτσι κι αλλιώς δεν το γλιτώνουμε και άσε που περάσαμε και το χειμώνα που πέρασε αρκετές και χωρίς παιδικό ! Από τις παιδικές χαρές κλπ 

Μπράβο σου που δουλεύεις κιόλας και από τό σπίτι ..πολύ δύσκολο όλο αυτό ! Αυτό λέω κι εγώ το κακο είναι ότι κανείς δεν μπορεί τελικά μόνος του με τα δίδυμα κι εμείς μονίμως τρέχουμε !

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εσείς που έχετε διδυμακια τι χοριακες είχατε; είμαι στην 14η μέρα της εμβρυομεταφορας με εμβρυα 3ων ημερών και έκανα την 1η μου χοριακη σημερα. 3073.4

Με το καλό !! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εσείς που έχετε διδυμακια τι χοριακες είχατε; είμαι στην 14η μέρα της εμβρυομεταφορας με εμβρυα 3ων ημερών και έκανα την 1η μου χοριακη σημερα. 3073.4

Καλημερα κοριτσι! χρονια πολλα! εγω στην αντιστοιχη μερα με βλαστοκυστες ειχα κατω απο 1000 και ειμαι εγκυος στην 15η εβδομαδα σε διδυμα. ποτε πας για υπερηχο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , nina21 είπε:

Καλημερα κοριτσι! χρονια πολλα! εγω στην αντιστοιχη μερα με βλαστοκυστες ειχα κατω απο 1000 και ειμαι εγκυος στην 15η εβδομαδα σε διδυμα. ποτε πας για υπερηχο?

Μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη αύριο και θα με πάει για υπέρηχο να δει πόσα είναι! Αρα είναι για 2 μωράκια η χοριακη μ ε; 

πρίν από 16 λεπτά , nina21 είπε:

Καλημερα κοριτσι! χρονια πολλα! εγω στην αντιστοιχη μερα με βλαστοκυστες ειχα κατω απο 1000 και ειμαι εγκυος στην 15η εβδομαδα σε διδυμα. ποτε πας για υπερηχο?

Με το καλο κ ολας τα μπιζελακια σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

Μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη αύριο και θα με πάει για υπέρηχο να δει πόσα είναι! Αρα είναι για 2 μωράκια η χοριακη μ ε; 

Με το καλο κ ολας τα μπιζελακια σου :wub:

σε ευχαριστω κοριτσακι μ! κ σε σενα ειτε ενα ειτε δυο! νομιζω δεν ειναι απολυτα ενδεικτικη η χοριακη για το ποσα εμβρυα ειναι! υπαρχουν κοπελες με υψηλες π ειχαν ενα και αλλες πχ εγω με σχετικα χαμηλη και ειναι δυο... κανε λιγακι υπομονη και λογικα μεσα στην βδομαδα θα πας για υπερηχο <3 <3 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nina21 είπε:

σε ευχαριστω κοριτσακι μ! κ σε σενα ειτε ενα ειτε δυο! νομιζω δεν ειναι απολυτα ενδεικτικη η χοριακη για το ποσα εμβρυα ειναι! υπαρχουν κοπελες με υψηλες π ειχαν ενα και αλλες πχ εγω με σχετικα χαμηλη και ειναι δυο... κανε λιγακι υπομονη και λογικα μεσα στην βδομαδα θα πας για υπερηχο <3 <3 

Καλα γερά να ναι και όσα να ναι, δε με πειράζει! Απλως ο γιατρός είπε ότι μάλλον είναι 2,και τα κορίτσια στο forum και ήθελα να δω ποια είναι η γνώμη στις δίδυμομανούλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 months later...

Δίδυμομαμαδες μου τι κάνετε; @playbunny @Zina21  @nina21. @Nephele78 και οι υπόλοιπες πως περνάτε ; Πως ειναι τα ζουζούνια σας ;

Εμείς όλα καλά 2.5 χρόνων κοντεύουν τα κορίτσια είναι στο σπίτι και φέτος δεν έχουν πάει παιδικό και ο χάμος συνεχίζεται !!

περιμένω τα νέα σας !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Δίδυμομαμαδες μου τι κάνετε; @playbunny @Zina21  @nina21. @Nephele78 και οι υπόλοιπες πως περνάτε ; Πως ειναι τα ζουζούνια σας ;

Εμείς όλα καλά 2.5 χρόνων κοντεύουν τα κορίτσια είναι στο σπίτι και φέτος δεν έχουν πάει παιδικό και ο χάμος συνεχίζεται !!

περιμένω τα νέα σας !

Εγω δυσκολα κοριτσια μου.ειμαι πολυ κουρασμενη & το βραδυ ακομα ξυπνανε για γαλα απο 2 φορες.μονο που την τελευταια βδομαδα κοιμουνται πιο ευκολα γιατι ειχα τρελαθει κ με αυτο το θεμα..1 ωρα να μου παιρνει να τα κοιμίζω.. ολη μερα τρεξιμο κ μια κοπελα που μου ερχεται πλεον το πρωι για 4 ωρες ουσιαστικα τις 2,5 ωρες ειμαι μονη για να κανω το σπιτι ,φαγητα κ άλλες δουλειες. παλι πρεπει να ταισω κοιμισω κ χρονος μηδεν για τον εαυτο μου.δεν ηθελα να τα παω σταθμο κ εγω ,ειναι πολυ μικρα κ θα μου αρρώσταινανΕ κ θα ηταν χειροτερα θεωρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εγω δυσκολα κοριτσια μου.ειμαι πολυ κουρασμενη & το βραδυ ακομα ξυπνανε για γαλα απο 2 φορες.μονο που την τελευταια βδομαδα κοιμουνται πιο ευκολα γιατι ειχα τρελαθει κ με αυτο το θεμα..1 ωρα να μου παιρνει να τα κοιμίζω.. ολη μερα τρεξιμο κ μια κοπελα που μου ερχεται πλεον το πρωι για 4 ωρες ουσιαστικα τις 2,5 ωρες ειμαι μονη για να κανω το σπιτι ,φαγητα κ άλλες δουλειες. παλι πρεπει να ταισω κοιμισω κ χρονος μηδεν για τον εαυτο μου.δεν ηθελα να τα παω σταθμο κ εγω ,ειναι πολυ μικρα κ θα μου αρρώσταινανΕ κ θα ηταν χειροτερα θεωρω.

Αχ ύπομονη Νεφέλη μου αυτό βλέπω κι εγώ ότι ακόμα και τώρα που μεγάλωσαν χωρίς δεύτερο άτομο είναι πολύ δύσκολο να κάνω δουλειές κλπ.. εντάξει ένα μαγείρεμα βγαινει πλέον αλλά είναι δύσκολα γενικά ... τσιριζουν και γκρινιάζουν όλη μέρα τσακώνονται ένας χαμός γίνεται είναι και πολύ ζωηρές ..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nansy29 είπε:

Αχ ύπομονη Νεφέλη μου αυτό βλέπω κι εγώ ότι ακόμα και τώρα που μεγάλωσαν χωρίς δεύτερο άτομο είναι πολύ δύσκολο να κάνω δουλειές κλπ.. εντάξει ένα μαγείρεμα βγαινει πλέον αλλά είναι δύσκολα γενικά ... τσιριζουν και γκρινιάζουν όλη μέρα τσακώνονται ένας χαμός γίνεται είναι και πολύ ζωηρές ..

 

Ναι αυτο..μα δεν προλαβαινουμε να κανουμε τιποτα ολο τρεξιμο ολη μερα ..απο τσακωμους φωνες Ενταξει τρέλα!!! υπομονη μεχρι να πανε σχολειο.αυτο θα μας σωσει καπως σιγουρα..εσενα θα πανε του χρονου , εμεις εχουμε ακομα :) γερά να ειναι τα παιδακια κ αντέχουμε εμεις ..για ποσο δε ξερω χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ναι αυτο..μα δεν προλαβαινουμε να κανουμε τιποτα ολο τρεξιμο ολη μερα ..απο τσακωμους φωνες Ενταξει τρέλα!!! υπομονη μεχρι να πανε σχολειο.αυτο θα μας σωσει καπως σιγουρα..εσενα θα πανε του χρονου , εμεις εχουμε ακομα :) γερά να ειναι τα παιδακια κ αντέχουμε εμεις ..για ποσο δε ξερω χαχα

Χαχαχα δεν ξέρω ώρες ώρες δεν αντέχω Κάθολου!τρέλα είναι!! Αλλά ας είναι γερά!!

Ας μας πουν και όσες τα πήγαν παιδικό πως είναι τα πράγματα..του χρόνου παιδικό σίγουρα Νεφέλη !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...