Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, Joann said:

Κορίτσια έχετε βοήθεια για τα μωράκια σας;; Εγώ δεν είχα βοήθεια μόνο τον άνδρα μου όταν δεν δούλευε και πέρασα ποοοολυ δύσκολα...τώρα που τα μωρά μου είναι 7 μηνών ομως είναι όλα πολύ καλύτερα! Αναγκάστηκα και τα έβαλα σε πρόγραμμα για να επιβιώσουμε και ξέρετε κάτι τώρα λέω καλύτερα που δεν ενεπλάκησαν πολλά άτομα στην ανατροφή τους. Πονεσα αλλά τα κατάφερα. Κοιμούνται όλη τη νύχτα από 2 μηνών, το μεσημέρι 2-3 ωρίτσες... Παίζουν αρκετή ώρα μόνες τους. Ε... Με το φαγητό το παλεύουμε... 

Θέλει πολλή υπομονή αλλά τα πολύ όμορφα θα έρθουν. 

Σας φιλώ!

Μπραβο σου που το παλεψες μονη σου! Καναμε χτες δοκιμαστικο με μια κοπέλα να με βοηθαει τα πρωινα τωρα που γυρισε ο αντρουλης δουλεια γιατι κοιμομουν ορθια μονη μου. Πηγε καλα οποτε φαίνεται πως θα την κρατήσουμε! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Μπραβο σου που το παλεψες μονη σου! Καναμε χτες δοκιμαστικο με μια κοπέλα να με βοηθαει τα πρωινα τωρα που γυρισε ο αντρουλης δουλεια γιατι κοιμομουν ορθια μονη μου. Πηγε καλα οποτε φαίνεται πως θα την κρατήσουμε! :)

Πόσες ώρες κορίτσι; Κ από χρήματα αν επιτρέπεται;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Μπραβο σου που το παλεψες μονη σου! Καναμε χτες δοκιμαστικο με μια κοπέλα να με βοηθαει τα πρωινα τωρα που γυρισε ο αντρουλης δουλεια γιατι κοιμομουν ορθια μονη μου. Πηγε καλα οποτε φαίνεται πως θα την κρατήσουμε! :)

Μπράβο σου καλά εκανες και εγώ αυτό έπρεπε να είχα κάνει να είχα πάρει μια κοπέλα...όταν θα βρεις τους ρυθμούς σου θα μπορέσεις να μείνεις και μόνη σου (μετά το εξάμηνο πιστευω)! Εμεις πιστέψαμε ότι θα βοηθουσαν γιαγιάδες παππούδες αλλά κανείς δεν βοήθησε μόνο για επίσκεψη έρχονταν να τα χαίρονται λίγο και να φεύγουν. Εγκλωβίστηκαμε  και δεν σκεφτήκαμε τη λύση του ξένου προσώπου....

Τώρα στο τρίτο θα πάρω και εγώ οπωσδήποτε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Πόσες ώρες κορίτσι; Κ από χρήματα αν επιτρέπεται;

8 ωρες, Δευτέρα μεχρι Παρασκευή και 5 ωρες το Σάββατο, ρεπο Κυριακή - 600 ευρώ. Κανει στο ενδιάμεσο μαγειρεμα και ελαφριες οικιακες δουλειες. 

Just now, Joann said:

Μπράβο σου καλά εκανες και εγώ αυτό έπρεπε να είχα κάνει να είχα πάρει μια κοπέλα...όταν θα βρεις τους ρυθμούς σου θα μπορέσεις να μείνεις και μόνη σου (μετά το εξάμηνο πιστευω)! Εμεις πιστέψαμε ότι θα βοηθουσαν γιαγιάδες παππούδες αλλά κανείς δεν βοήθησε μόνο για επίσκεψη έρχονταν να τα χαίρονται λίγο και να φεύγουν. Εγκλωβίστηκαμε  και δεν σκεφτήκαμε τη λύση του ξένου προσώπου....

Τώρα στο τρίτο θα πάρω και εγώ οπωσδήποτε!

Είναι σημαντική βοήθεια εστω για την αρχη αλλά και πιο μετά οταν εχω παλι δουλειά θα χρειαστεί ατομο. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η βοήθεια είναι απαραίτητη. Ακόμα και όταν θα ξεκινήσουν τα σχολεία. Εγω στην κόρη μου είχα κοπέλα 7 ωρη  Δευτέρα ως Παρασκευή 500€. Ήταν νοσηλεύτρια και δουλειές σπίτι δεν ήθελα γιατί το παιδί ήθελε φροντίδα. Όποτε τα 600 για 2 παιδιά είναι αρκετά καλά.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 said:

Παιδιά η βοήθεια είναι απαραίτητη. Ακόμα και όταν θα ξεκινήσουν τα σχολεία. Εγω στην κόρη μου είχα κοπέλα 7 ωρη  Δευτέρα ως Παρασκευή 500€. Ήταν νοσηλεύτρια και δουλειές σπίτι δεν ήθελα γιατί το παιδί ήθελε φροντίδα. Όποτε τα 600 για 2 παιδιά είναι αρκετά καλά.

Ενδιαφέρον αυτό που λες.. Οταν ξεκινησουν σχολεια γιατι χρειάζεται και παλι βοήθεια? 

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύετε κ οι δυο εννοώ στη φάση του παιδικού κάποιος πρέπει στο σχόλασμα να τα παίρνει. Βέβαια δεν γνωρίζω τα ωράρια εργασίας σας. 

Πχ 14:30 σχολάει ο γιος μου κ τον παίρνει η πεθερά μου η οποία ευτυχως μένει κάτω από εμάς. Εγω φτάνω σπίτι 16:30 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, νικηαντωνια81 said:

Αν δουλεύετε κ οι δυο εννοώ στη φάση του παιδικού κάποιος πρέπει στο σχόλασμα να τα παίρνει. Βέβαια δεν γνωρίζω τα ωράρια εργασίας σας. 

Πχ 14:30 σχολάει ο γιος μου κ τον παίρνει η πεθερά μου η οποία ευτυχως μένει κάτω από εμάς. Εγω φτάνω σπίτι 16:30 

Α ναι, σωστό αυτό! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα διδυμομανουλίτσες♡♡

Πώς πάνε τα ξενύχτια; τρώνε τα μωράκια σας; εσείς μανούλες που σαραντίσατε πες τε μου εμπειρίες.

Εμείς δόξα τω θεώ είμαστε καλά με τα λεγόμενα του παιδίατρος μας τα μπεμπάκια μας πάνε πολύ καλά βάζουν κιλάκια έχουμε λίγα πονάκια

( κολικούς) το μαμ είναι ανα 3ωρο και την νύχτα το κάνουν κ 4ωρο. 

Εγώ είδα και περίοδο από την στιγμή που σταμάτησε το γάλα μου.

Σχετικά με αυτά που διαβάζω πιστεύω πως τα βάλαμε σε ρουτίνα από την αρχή δλδ το τάισμα το μπάνιο το καθημερινό και σιγά σιγά παρατηρώ πως αρχίζουν να βλέπουν πιο καθαρά.

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Φαντάζομαι πως τρέχετε κ δε φτάνετε με τα μικρά σας... ήθελα να ρωτήσω ποιο καρότσι έχετε πάρει;

Καλημέρα!!καλά φανταζεσαι!χαμός γίνεται.ειδικα από το απόγευμα μέχρι τα ξημερωματα κάτι παθαίνουν..Τώρα το πρωί είναι ήρεμες!Εγώ έχω πάρει το peg perego book for two.δεν έχουμε βγει ακόμα..μονο στο μπαλκόνι..Είναι πολύ ελαφρύ και από τα πιο μαζεμένα δίπλα δίπλα. Το μόνο θέμα είναι αν χωραει στο αυτοκίνητο Γιατι όταν κλείνει είναι μεγάλο.κι εμείς ακόμα δεν το δοκιμάσαμε στο αυτοκίνητο.ελπιζω να μην την πατήσαμε αν και είχαμε μετρήσει μου φαίνεται μεγάλο..αλλα λογικά χωράει ..σε μικρά αυτοκίνητα δύσκολο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!καλά φανταζεσαι!χαμός γίνεται.ειδικα από το απόγευμα μέχρι τα ξημερωματα κάτι παθαίνουν..Τώρα το πρωί είναι ήρεμες!Εγώ έχω πάρει το peg perego book for two.δεν έχουμε βγει ακόμα..μονο στο μπαλκόνι..Είναι πολύ ελαφρύ και από τα πιο μαζεμένα δίπλα δίπλα. Το μόνο θέμα είναι αν χωραει στο αυτοκίνητο Γιατι όταν κλείνει είναι μεγάλο.κι εμείς ακόμα δεν το δοκιμάσαμε στο αυτοκίνητο.ελπιζω να μην την πατήσαμε αν και είχαμε μετρήσει μου φαίνεται μεγάλο..αλλα λογικά χωράει ..σε μικρά αυτοκίνητα δύσκολο.

Κ εγώ αυτό θέλω να πάρω...!!! Το έχω μετρήσει χωράει, αν κ πραγματικά δε μένει χώρος για τίποτα. Απλά ρωτάω μήπως κάποια πει ότι δεν είναι καλό! Περιμένω μήπως τον άλλο μήνα λόγω εκπτώσεων έχει κ αυτό... 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα κοριτσάκια και εγώ το peg perego book for two πήρα , σήμερα  εγκαινιάσθηκε πήγαμε για σαράντισει πολύ καλό μου φάνηκε.και χωράει σε μικρό αυτοκίνητο στο πορτ παγκάζ.

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Κ εγώ αυτό θέλω να πάρω...!!! Το έχω μετρήσει χωράει, αν κ πραγματικά δε μένει χώρος για τίποτα. Απλά ρωτάω μήπως κάποια πει ότι δεν είναι καλό! Περιμένω μήπως τον άλλο μήνα λόγω εκπτώσεων έχει κ αυτό... 

Ρώτησα πολλεςκοπελες που το έχουν.σε ομάδα στο fb με δίδυμα.. όλες λένε τα καλύτερα δεν θέλουν να το απόχωριστουν..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...