Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Φούφη said:

Καλημερααα διδυμομανουλιτσεςςςςς♡♡

Πώς πάνε τα μπεμπάκια σας;;

Φουφιτσα μου!!! Ολα καλα γενικως αλλα πολυ ζεστη.. ειμαστε 2 μερες τωρα συνεχώς με κλιματισμό. Αύριο παμε για τα πρωτα εμβολια και εχω αγχος ηδη!! :roll:

Εσενα τα γλυκουλινια πως είναι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

Καλημερααα διδυμομανουλιτσεςςςςς♡♡

Πώς πάνε τα μπεμπάκια σας;;

Όλα καλά Φουφη μου μεγαλώνουν σχεδόν 3 μημων....καλα πως πέρασε ο καιρος..ακόμα έχουν κολικούς πολύ λίγα πράγματα αλλά περιμένω να τελειώσουν εντελώς πια...εσένα όλα καλα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@playbunny @Nansy29 κοριτσάκια μου αγαπημένα χαίρομαι που εισαστε καλά..

Πολύ γκρίνια έχουν δύο μέρες ίσως από την ζέστη δεν κοιμούνται πολύ..Και μου κάνουν πολλά σάλια και γουλίτσες κατά τα άλλα δόξα τω θεώ καλά είμαστε..

Και εμείς σε λίγες μέρες κλείνουμε 3 μήνες πως πέρασε ο καιρός..

Μπαμπαλίζουν κ μας γνωρίζουν πλέον ♡♡ γλύκα είναι..

Να μου τα φιλήσετε♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διδυμομανουλες που είστε ;;αντέχετε;;πως είναι τα μωράκια σας ;  Εμεις πόλυ καλύτερα οι κολικοί έφυγαν και τα μωρά κοιμουνται καλύτερα το βράδυ ..κάνουμε και βολτουλες πλέον και γενικά θέλω να πιστεύω ότι στρωνει η κατάσταση ..εσείς ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 hours ago, Nansy29 said:

Διδυμομανουλες που είστε ;;αντέχετε;;πως είναι τα μωράκια σας ;  Εμεις πόλυ καλύτερα οι κολικοί έφυγαν και τα μωρά κοιμουνται καλύτερα το βράδυ ..κάνουμε και βολτουλες πλέον και γενικά θέλω να πιστεύω ότι στρωνει η κατάσταση ..εσείς ;

Αυτά είναι!! Οι κουκλιτσες πανε τσαρκες! :wub: Τι ωρα βγαινετε για βολτουλες? 

Εμεις παμε εδω γυρω στην γειτονιά με το καρότσι, συνήθως απογευματακι κατα τις 19.30, τις μερες που δεν εχει πολύ ζέστη και υγρασία. 

Ευτυχως απο κολικους ο μπεμπης ειναι καλυτερα εκανε βέβαια μια κριση χτες αλλα είναι πολυ πιο αραιες πλεον. 

Έχουν μεγαλωσει τα ζουζουνια και έχουν κανει μπουτακια με διπλες και τα δυο. Θελω να τα φαω!! Χεχε

@Φούφη που εισαι ομορφια μου? Τι κάνουν τα αστερακια σου?

@Nephelie να μας έχεις στα υπόψιν. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Αυτά είναι!! Οι κουκλιτσες πανε τσαρκες! :wub: Τι ωρα βγαινετε για βολτουλες? 

Εμεις παμε εδω γυρω στην γειτονιά με το καρότσι, συνήθως απογευματακι κατα τις 19.30, τις μερες που δεν εχει πολύ ζέστη και υγρασία. 

Ευτυχως απο κολικους ο μπεμπης ειναι καλυτερα εκανε βέβαια μια κριση χτες αλλα είναι πολυ πιο αραιες πλεον. 

Έχουν μεγαλωσει τα ζουζουνια και έχουν κανει μπουτακια με διπλες και τα δυο. Θελω να τα φαω!! Χεχε

@Φούφη που εισαι ομορφια μου? Τι κάνουν τα αστερακια σου?

@Nephelie να μας έχεις στα υπόψιν. :)

Aaaa εχετε γκρουπακι! τελειο !ευχαριστώ αλλα εγω μαλλον ειμαι πολυ πισω απο ολες ,αυριο εχω αυχενική ,αλλα να διαβαζω για να μαθαινω γιατί θα μου ερθουν αποτομα ολα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Aaaa εχετε γκρουπακι! τελειο !ευχαριστώ αλλα εγω μαλλον ειμαι πολυ πισω απο ολες ,αυριο εχω αυχενική ,αλλα να διαβαζω για να μαθαινω γιατί θα μου ερθουν αποτομα ολα..

Είναι κι αλλες διδυμοεγκυουλες εδω οπως η @Papy μας. Οτι αποριες εχουμε τα μοιραζομαστε εδω χεχε! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Αυτά είναι!! Οι κουκλιτσες πανε τσαρκες! :wub: Τι ωρα βγαινετε για βολτουλες? 

Εμεις παμε εδω γυρω στην γειτονιά με το καρότσι, συνήθως απογευματακι κατα τις 19.30, τις μερες που δεν εχει πολύ ζέστη και υγρασία. 

Ευτυχως απο κολικους ο μπεμπης ειναι καλυτερα εκανε βέβαια μια κριση χτες αλλα είναι πολυ πιο αραιες πλεον. 

Έχουν μεγαλωσει τα ζουζουνια και έχουν κανει μπουτακια με διπλες και τα δυο. Θελω να τα φαω!! Χεχε

@Φούφη που εισαι ομορφια μου? Τι κάνουν τα αστερακια σου?

@Nephelie να μας έχεις στα υπόψιν. :)

Καλημέρα!!!! Πω πω πέρασε ο καιρός, ακόμα θυμάμαι που έγραφες μόλις είχες γεννήσει... πως πάνε τα πράγματα; Φτιάξατε ωράριο; 
μπορεις να μου πεις ξανά σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν τα μωρά;;;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Είναι κι αλλες διδυμοεγκυουλες εδω οπως η @Papy μας. Οτι αποριες εχουμε τα μοιραζομαστε εδω χεχε! :wub:

Ααχχ ωραιααα!! Εγώ καταρχας θα σας ενημερωσω αυριο για την αυχενική :-) Οσο αναφορα συμπτωματα κραμπες πονακια αιματακια καφε κλπ δεν εχω απολυτως τιποτα παρα μονο πιο λιγη ενεργεια γιατί εχω στιγμα κ ο αιματοκριτης επεσε απο 38 στο 26 κ παιρνω ομαλιν ενα τη μερα κατα τα αλλα ολα περιεργως ειναι φυσιολογικα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Είναι κι αλλες διδυμοεγκυουλες εδω οπως η @Papy μας. Οτι αποριες εχουμε τα μοιραζομαστε εδω χεχε! :wub:

Νεφέλη μου καλά τα λέει το λαγουδάκι μας!!Εμείς που έχουμε δρόμο μπροστά μας μαθαίνουμε απο τις όμορφες κ....λιιιιιγο ταλαιπωρημένες μανούλες όλα τα μυστικά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Αυτά είναι!! Οι κουκλιτσες πανε τσαρκες! :wub: Τι ωρα βγαινετε για βολτουλες? 

Εμεις παμε εδω γυρω στην γειτονιά με το καρότσι, συνήθως απογευματακι κατα τις 19.30, τις μερες που δεν εχει πολύ ζέστη και υγρασία. 

Ευτυχως απο κολικους ο μπεμπης ειναι καλυτερα εκανε βέβαια μια κριση χτες αλλα είναι πολυ πιο αραιες πλεον. 

Έχουν μεγαλωσει τα ζουζουνια και έχουν κανει μπουτακια με διπλες και τα δυο. Θελω να τα φαω!! Χεχε

@Φούφη που εισαι ομορφια μου? Τι κάνουν τα αστερακια σου?

@Nephelie να μας έχεις στα υπόψιν. :)

Κι εμείς απογευματάκι βγαίνουμε εδώ κοντά η με καρότσι η με αυτοκίνητο κοντά ..βέβαια η μία στο αυτοκίνητο δεν τρελαίνεται και στον γυρισμό κλαίει και εγώ δεν χωράω να κατσω πίσω ..αυτό είναι λίγο δύσκολο..οπότε μόνο κοντινές βολτες

Χαχα λαγουδάκι κι εγώ το ίδιο εχουν κάνει μπουτακια γελάνε είναι πολύ πιο ωραία τώρα 

Διδυμοεγκυουλες απολαύστε τώρα την εγκυμοσυνη σας είναι πολύ δύσκολα αυτά που ερχονται αλλά και πολύ ωραία .κοιμηθειτε λιωστε στον καναπε σας .

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Διδυμομανουλες που είστε ;;αντέχετε;;πως είναι τα μωράκια σας ;  Εμεις πόλυ καλύτερα οι κολικοί έφυγαν και τα μωρά κοιμουνται καλύτερα το βράδυ ..κάνουμε και βολτουλες πλέον και γενικά θέλω να πιστεύω ότι στρωνει η κατάσταση ..εσείς ;

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εχουμε χαθεί λιγάκι....Εμείς είμαστε καλά!!Μεγαλωνουμε κ είναι πολύ ήσυχα!

Εμεις δεν ταλαιπωρηθήκαμε ούτε με κολικούς ούτε με γουλιτσες!Το απογευματάκι τα πιάνει γκρίνια για να τα βγάλουμε βόλτα κατά τα άλλα είναι καλά μωράκια κ πολύ χαμογελαστά!Μολις τα βάλουμε στο καρότσι κ βγούμε έξω είναι ήρεμα μέχρι να πλησιάσει η ώρα του φαγητού που πραγματικά δεν κρατιούνται.

Δυο φορές βγήκαμε κανονική βόλτα κ είπαμε να καθίσουμε κάπου για καφεδάκι.Την πρώτη φορά ήταν σαν να μην έχουμε μωρά μαζί μας την δεύτερη δεν προλάβαμε να καθίσουμε δέκα λεπτά,ξεκίνησαν την γκρίνια...Οι βόλτες με δυο μωρά είναι δύσκολες ακομη.Τρωνε ανα τρεις ώρες με αποτέλεσμα μέχρι να φάνε,να τα ετοιμάσουμε κ να βγούμε περνάει η ώρα κ πλησιάζει το επόμενο γεύμα.

Δεν μπαίνουμε στη διαδικασία να τα ταΐσουμε έξω γιατί δεν υπάρχει λόγος θα μας έχουν κουράσει ήδη.Με ένα μωρό όλα είναι πιο εύκολα...

Το βράδυ τα ταΐζουμε 8.30 με 9 κ τα βάζουμε για ύπνο.Τα ξυπνάμε πριν πάμε για ύπνο εμείς δηλαδή γύρω στις 12.30 κ τα αφήνουμε να ξυπνήσουν μόνα τους για το επόμενο ταισμα.Αυτο γίνεται συνήθως 5 με 5.30 το πρωί,σήμερα όμως ξύπνησαν στις 7....Συνήθως ξυπνάει το ένα από τα δυο αλλά εμείς ξυπνάμε κ το δεύτερο για να έχουν το ίδιο προγραμμα όσο γίνεται κ για να κοιμόμαστε κ εμείς.

Γενικοτερα όμως είμαστε τυχεροί γιατί κοιμούνται αρκετές ώρες την ημέρα,το ίδιο κ το βράδυ!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εχουμε χαθεί λιγάκι....Εμείς είμαστε καλά!!Μεγαλωνουμε κ είναι πολύ ήσυχα!

Εμεις δεν ταλαιπωρηθήκαμε ούτε με κολικούς ούτε με γουλιτσες!Το απογευματάκι τα πιάνει γκρίνια για να τα βγάλουμε βόλτα κατά τα άλλα είναι καλά μωράκια κ πολύ χαμογελαστά!Μολις τα βάλουμε στο καρότσι κ βγούμε έξω είναι ήρεμα μέχρι να πλησιάσει η ώρα του φαγητού που πραγματικά δεν κρατιούνται.

Δυο φορές βγήκαμε κανονική βόλτα κ είπαμε να καθίσουμε κάπου για καφεδάκι.Την πρώτη φορά ήταν σαν να μην έχουμε μωρά μαζί μας την δεύτερη δεν προλάβαμε να καθίσουμε δέκα λεπτά,ξεκίνησαν την γκρίνια...Οι βόλτες με δυο μωρά είναι δύσκολες ακομη.Τρωνε ανα τρεις ώρες με αποτέλεσμα μέχρι να φάνε,να τα ετοιμάσουμε κ να βγούμε περνάει η ώρα κ πλησιάζει το επόμενο γεύμα.

Δεν μπαίνουμε στη διαδικασία να τα ταΐσουμε έξω γιατί δεν υπάρχει λόγος θα μας έχουν κουράσει ήδη.Με ένα μωρό όλα είναι πιο εύκολα...

Το βράδυ τα ταΐζουμε 8.30 με 9 κ τα βάζουμε για ύπνο.Τα ξυπνάμε πριν πάμε για ύπνο εμείς δηλαδή γύρω στις 12.30 κ τα αφήνουμε να ξυπνήσουν μόνα τους για το επόμενο ταισμα.Αυτο γίνεται συνήθως 5 με 5.30 το πρωί,σήμερα όμως ξύπνησαν στις 7....Συνήθως ξυπνάει το ένα από τα δυο αλλά εμείς ξυπνάμε κ το δεύτερο για να έχουν το ίδιο προγραμμα όσο γίνεται κ για να κοιμόμαστε κ εμείς.

Γενικοτερα όμως είμαστε τυχεροί γιατί κοιμούνται αρκετές ώρες την ημέρα,το ίδιο κ το βράδυ!!!

 

Ζίνα μου τι καλά που είναι ήσυχα τα μωράκια σου . τους έχεις φτιάξει φοβερό προγραμμα.τελειο. εμένα κάποια βραδιά κοιμηθηκαν σερί αλλά δεν είναι τόσο σταθερές .θα δείξει .εμείς καθόμαστε και για καφεδάκι ..εννοείται πως θέλουν τάισμα και εξω απλα προσωπικά λέω τι να ταιζω σπιτι τι έξω ..το ιδιο κάνω κι εκεί απλά ξεσκαμε..πάντα στην αρχή κοιμούνται οποτε μια ωριτσα πίνουμε ένα καφέ .αυτό που με κουράζει είναι η ετοιμασία βράσε νερά ετοιμασε τες ετοίμαζε τσάντα ταισε τες..ε ναι μέχρι να τα κάνω όλα αυτά έχει έρθει η ώρα του ταισματος πάλι ..χαχα είναι δυσκολα με δυο μωρά..πάντα θα είναι αλλά πιστεύω όταν φυγουμε από τα τόσο συχνά ταισματα να είναι καλύτερα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ζίνα μου τι καλά που είναι ήσυχα τα μωράκια σου . τους έχεις φτιάξει φοβερό προγραμμα.τελειο. εμένα κάποια βραδιά κοιμηθηκαν σερί αλλά δεν είναι τόσο σταθερές .θα δείξει .εμείς καθόμαστε και για καφεδάκι ..εννοείται πως θέλουν τάισμα και εξω απλα προσωπικά λέω τι να ταιζω σπιτι τι έξω ..το ιδιο κάνω κι εκεί απλά ξεσκαμε..πάντα στην αρχή κοιμούνται οποτε μια ωριτσα πίνουμε ένα καφέ .αυτό που με κουράζει είναι η ετοιμασία βράσε νερά ετοιμασε τες ετοίμαζε τσάντα ταισε τες..ε ναι μέχρι να τα κάνω όλα αυτά έχει έρθει η ώρα του ταισματος πάλι ..χαχα είναι δυσκολα με δυο μωρά..πάντα θα είναι αλλά πιστεύω όταν φυγουμε από τα τόσο συχνά ταισματα να είναι καλύτερα .

Κ εγώ έτσι πιστεύω!Για την ώρα με το τάισμα ανα 3 ώρες κ πολλές φορές που ζητάνε στις 2,5 είναι παρα πολύ δύσκολο.
Κοριτσακι μου να σου πω την αλήθεια μόνα τους το έφτιαξαν το προγραμμα.Εμεις απλά δοκιμαζαμε διαφορετικές ώρες τα γεύματα το βράδυ κ φάνηκε ότι τα βολεύει αυτό που έχουμε τώρα.
Τωρα θα προσπαθήσουμε να κόψουμε το τάισμα των 12 γιατί από μόνα τους έχουν περιορίσει την ποσότητα που τρώνε σε αυτό το γεύμα...

Θα δεις τα μωράκια σου θα σε πάνε από μόνα τους όταν νιώσουν έτοιμα.Δεν χρειάζεται να τα πιέζουμε εμείς με αυστηρό προγραμμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...