Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Κ εγώ έτσι πιστεύω!Για την ώρα με το τάισμα ανα 3 ώρες κ πολλές φορές που ζητάνε στις 2,5 είναι παρα πολύ δύσκολο.
Κοριτσακι μου να σου πω την αλήθεια μόνα τους το έφτιαξαν το προγραμμα.Εμεις απλά δοκιμαζαμε διαφορετικές ώρες τα γεύματα το βράδυ κ φάνηκε ότι τα βολεύει αυτό που έχουμε τώρα.
Τωρα θα προσπαθήσουμε να κόψουμε το τάισμα των 12 γιατί από μόνα τους έχουν περιορίσει την ποσότητα που τρώνε σε αυτό το γεύμα...

Θα δεις τα μωράκια σου θα σε πάνε από μόνα τους όταν νιώσουν έτοιμα.Δεν χρειάζεται να τα πιέζουμε εμείς με αυστηρό προγραμμα.

Κορίτσια υπομονή εχετε δρόμο ακόμα. Μέχρι τα 4 είναι ζόρικα μετά αρχίζει να χαλαρώνει το πράγμα. 

Είναι τόσο κουραστικό όμως μεγαλώνουν μαζί θα έχουν παρέα κι εσείς θα τα απολαμβάνετε.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

55 minutes ago, Jasmine@ said:

Καλημέρα!!!! Πω πω πέρασε ο καιρός, ακόμα θυμάμαι που έγραφες μόλις είχες γεννήσει... πως πάνε τα πράγματα; Φτιάξατε ωράριο; 
μπορεις να μου πεις ξανά σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν τα μωρά;;;

Γεια σου καλη μου!! Πραγματικά κι εμενα μου φαίνεται σαν χτες που τα ειχαμε στα πυρεξακια στο μαιευτήριο. :wub:

Γεννησα εβδομάδα 37 με καισαρική και ζυγιζε η μπεμπα 2930 κι ο μπέμπης 2600. 

Απο ωραριο τρωνε 6-7 φορες την ημερα πάνω κατω ιδιες ωρες ευτυχως. Τα σημειώνουμε καθε μερα σε μπλοκακι γιατι δεν γίνεται να τα θυμομαστε αλλιως, δεν βγαίνει ακρη. 

Για καφε εξω με τα μωράκια δεν το έχουμε δοκιμασει ακομα. Νομίζω χειρότερα από το ταισμα προσωπικά με τρομαζει το αλλαγμα. Ειδικά αν τύχει να κανουν κακακια εξω γιατι τους κάνουμε μπιντε, πλύσιμο δηλαδή από μεση κ κατω για να μην συγκαουν τωρα με την ζεστη. :?

Απο μαντηλάκια αυτα του σουπερ μαρκετ τα ερεθιζουν. Βρήκα τα water wipes στα Λητω που είναι πιο καλά στο δερματακι τους αλλα ακομα φοβαμαι καθαρισμα μονο με μαντηλακι στα κακακια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Γεια σου καλη μου!! Πραγματικά κι εμενα μου φαίνεται σαν χτες που τα ειχαμε στα πυρεξακια στο μαιευτήριο. :wub:

Γεννησα εβδομάδα 37 με καισαρική και ζυγιζε η μπεμπα 2930 κι ο μπέμπης 2600. 

Απο ωραριο τρωνε 6-7 φορες την ημερα πάνω κατω ιδιες ωρες ευτυχως. Τα σημειώνουμε καθε μερα σε μπλοκακι γιατι δεν γίνεται να τα θυμομαστε αλλιως, δεν βγαίνει ακρη. 

Για καφε εξω με τα μωράκια δεν το έχουμε δοκιμασει ακομα. Νομίζω χειρότερα από το ταισμα προσωπικά με τρομαζει το αλλαγμα. Ειδικά αν τύχει να κανουν κακακια εξω γιατι τους κάνουμε μπιντε, πλύσιμο δηλαδή από μεση κ κατω για να μην συγκαουν τωρα με την ζεστη. :?

Απο μαντηλάκια αυτα του σουπερ μαρκετ τα ερεθιζουν. Βρήκα τα water wipes στα Λητω που είναι πιο καλά στο δερματακι τους αλλα ακομα φοβαμαι καθαρισμα μονο με μαντηλακι στα κακακια. 

Τι ωραία γεννήθηκαν μεγάλα τα κουνελάκια σου! Μακάρι να φτάσω κ εγώ εκεί...αύριο πάω για ντοπλερ  Κ έχω πολύ άγχος να σου πω την αλήθεια να είναι καλός ο τράχηλος κ να έχουν μεγαλώσει τα μικρά μου! 
λοιπον κ εμένα μου έχουν πει να μην τα καθαρίσω με μωρομαντηλα κ να τα πλένω! Σαν τα waterwipes υπαρχουν τα Pampers aqua pure με 99%νερο! Τα έχεις δοκιμάσει; 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Τι ωραία γεννήθηκαν μεγάλα τα κουνελάκια σου! Μακάρι να φτάσω κ εγώ εκεί...αύριο πάω για ντοπλερ  Κ έχω πολύ άγχος να σου πω την αλήθεια να είναι καλός ο τράχηλος κ να έχουν μεγαλώσει τα μικρά μου! 
λοιπον κ εμένα μου έχουν πει να μην τα καθαρίσω με μωρομαντηλα κ να τα πλένω! Σαν τα waterwipes υπαρχουν τα Pampers aqua pure με 99%νερο! Τα έχεις δοκιμάσει; 

Με το καλο το ντοπλερ!! Να μας γραψεις αυριο νεακια απο τα ζουζουνακια σου. Σας ειπε τα φυλα ο γιατρός? 

Τα ειδα πρόσφατα κι εχω παρει 1 πακετο απο τα pampers aqua αλλα δεν τα εχω δοκιμάσει ακόμα. Θα γραψω εντυπωσεις μετα την δοκιμη.

Να σας πω οτι απο τις πιο καλες αγορες ειναι 2 καρεκλακια φαγητου της Peg Perego το μοντέλο Prima Pappa follow me. Έχουν ροδακια, πεφτει η πλατη τερμα πισω και γίνονται σαν ψηλο ριλαξ, εχουν και μπαρα με παιχνίδια. Τα παμε σε οποιο δωματιο ειμαστε και είναι σουπερ βολικά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Γεια σου καλη μου!! Πραγματικά κι εμενα μου φαίνεται σαν χτες που τα ειχαμε στα πυρεξακια στο μαιευτήριο. :wub:

Γεννησα εβδομάδα 37 με καισαρική και ζυγιζε η μπεμπα 2930 κι ο μπέμπης 2600. 

Απο ωραριο τρωνε 6-7 φορες την ημερα πάνω κατω ιδιες ωρες ευτυχως. Τα σημειώνουμε καθε μερα σε μπλοκακι γιατι δεν γίνεται να τα θυμομαστε αλλιως, δεν βγαίνει ακρη. 

Για καφε εξω με τα μωράκια δεν το έχουμε δοκιμασει ακομα. Νομίζω χειρότερα από το ταισμα προσωπικά με τρομαζει το αλλαγμα. Ειδικά αν τύχει να κανουν κακακια εξω γιατι τους κάνουμε μπιντε, πλύσιμο δηλαδή από μεση κ κατω για να μην συγκαουν τωρα με την ζεστη. :?

Απο μαντηλάκια αυτα του σουπερ μαρκετ τα ερεθιζουν. Βρήκα τα water wipes στα Λητω που είναι πιο καλά στο δερματακι τους αλλα ακομα φοβαμαι καθαρισμα μονο με μαντηλακι στα κακακια. 

Έχει η frezyderm αφρό για στεγνό καθάρισμα.Επισης υπάρχουν ειδικά μαντηλακια που τα βρέχεις με νερό.Στην αρχή είναι μικρές μπαλίτσες κ όταν τα βρέξεις φουσκώνουν κ γίνονται μαντηλάκι.Σε περίπτωση που θέλεις να τα αλλάξεις έξω.Για ώρα ανάγκης σκουπίζεις με μωρομαντηλο,βρέχεις μαντηλάκι σκουπίζεις πολύ καλά κ μετά με τον ειδικό αφρό που δεν χρειάζεται να το ξεβγάλεις...

Είναι ταλαιπωρία αλλά είναι μια λύση ανάγκης!

Just now, Jasmine@ είπε:

Τι ωραία γεννήθηκαν μεγάλα τα κουνελάκια σου! Μακάρι να φτάσω κ εγώ εκεί...αύριο πάω για ντοπλερ  Κ έχω πολύ άγχος να σου πω την αλήθεια να είναι καλός ο τράχηλος κ να έχουν μεγαλώσει τα μικρά μου! 
λοιπον κ εμένα μου έχουν πει να μην τα καθαρίσω με μωρομαντηλα κ να τα πλένω! Σαν τα waterwipes υπαρχουν τα Pampers aqua pure με 99%νερο! Τα έχεις δοκιμάσει; 

Αυτά παίρνω εγώ κ είναι πολύ καλά για ώρες ανάγκης!!!Στο σπίτι πάντα πλύσιμο κ κρέμα σε κάθε αλλαγή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Με το καλο το ντοπλερ!! Να μας γραψεις αυριο νεακια απο τα ζουζουνακια σου. Σας ειπε τα φυλα ο γιατρός? 

Τα ειδα πρόσφατα κι εχω παρει 1 πακετο απο τα pampers aqua αλλα δεν τα εχω δοκιμάσει ακόμα. Θα γραψω εντυπωσεις μετα την δοκιμη.

Να σας πω οτι απο τις πιο καλες αγορες ειναι 2 καρεκλακια φαγητου της Peg Perego το μοντέλο Prima Pappa follow me. Έχουν ροδακια, πεφτει η πλατη τερμα πισω και γίνονται σαν ψηλο ριλαξ, εχουν και μπαρα με παιχνίδια. Τα παμε σε οποιο δωματιο ειμαστε και είναι σουπερ βολικά!! 

Ναι, τα έχουμε δει από την αυχενική, έχω 2 κοριτσάκια! Πριν 10 μερες περίπου ήταν 1500 γρ, μεγαλώνουν ταυτόχρονα προς το παρόν με διαφορά 40γρ! 
Αααα θα μπω να τα δω τα καρεκλάκια!!! 
κουο άλλο σε έχει βολέψει είτε εσένα είτε κάποια άλλη κοπέλα να μας ενημερώνετε!

Just now, Zina21 είπε:

Έχει η frezyderm αφρό για στεγνό καθάρισμα.Επισης υπάρχουν ειδικά μαντηλακια που τα βρέχεις με νερό.Στην αρχή είναι μικρές μπαλίτσες κ όταν τα βρέξεις φουσκώνουν κ γίνονται μαντηλάκι.Σε περίπτωση που θέλεις να τα αλλάξεις έξω.Για ώρα ανάγκης σκουπίζεις με μωρομαντηλο,βρέχεις μαντηλάκι σκουπίζεις πολύ καλά κ μετά με τον ειδικό αφρό που δεν χρειάζεται να το ξεβγάλεις...

Είναι ταλαιπωρία αλλά είναι μια λύση ανάγκης!

Αυτά παίρνω εγώ κ είναι πολύ καλά για ώρες ανάγκης!!!Στο σπίτι πάντα πλύσιμο κ κρέμα σε κάθε αλλαγή!

Δεν είναι τα μωρομαντηλα για να παίρνεις τα πολλά πολλά κ μετά να πλένεις το παιδί;;; Πως λέγονται αυτά που φουσκώνουν;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι, τα έχουμε δει από την αυχενική, έχω 2 κοριτσάκια! Πριν 10 μερες περίπου ήταν 1500 γρ, μεγαλώνουν ταυτόχρονα προς το παρόν με διαφορά 40γρ! 
Αααα θα μπω να τα δω τα καρεκλάκια!!! 
κουο άλλο σε έχει βολέψει είτε εσένα είτε κάποια άλλη κοπέλα να μας ενημερώνετε!

Δεν είναι τα μωρομαντηλα για να παίρνεις τα πολλά πολλά κ μετά να πλένεις το παιδί;;; Πως λέγονται αυτά που φουσκώνουν;

Τα bcb go wipes.
Για καρότσι μη δώσεις πολλά χρήματα...Τα πορτ μπεμπέ εμείς δεν τα έχουμε χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Τα bcb go wipes.
Για καρότσι μη δώσεις πολλά χρήματα...Τα πορτ μπεμπέ εμείς δεν τα έχουμε χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου...

Έχω πάρει καρότσι το peg perego book for two!δεν έχει πορτ μπεμπε ούτε σκόπευα να πάρω... εσυ ποιο πήρες;;; Ποσό είναι τα μωρά σου;σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν; Έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνεις!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Έχω πάρει καρότσι το peg perego book for two!δεν έχει πορτ μπεμπε ούτε σκόπευα να πάρω... εσυ ποιο πήρες;;; Ποσό είναι τα μωρά σου;σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν; Έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνεις!

Εμείς πήραμε το bugaboo.Να μην πάρεις γιατί αν κρίνω από μένα δε θα τα χρησιμοποιήσεις!Τα μωρά μου εγιναν 4 μηνών στις 9 του μήνα...Γέννησα πρόωρα 31 κ 6....Γεννήθηκε 1690 ο μπέμπης μου κ 1310 η μπεμπα μου!
Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Εμείς πήραμε το bugaboo.Να μην πάρεις γιατί αν κρίνω από μένα δε θα τα χρησιμοποιήσεις!Τα μωρά μου εγιναν 4 μηνών στις 9 του μήνα...Γέννησα πρόωρα 31 κ 6....Γεννήθηκε 1690 ο μπέμπης μου κ 1310 η μπεμπα μου!
Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!

Φοβερό καρότσι φαίνεται, αλλά πανάκριβο ρε γαμωτο!! Έμειναν θερμοκοιτίδα;;; Πως κ γέννησες νωρίς;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Έχω πάρει καρότσι το peg perego book for two!δεν έχει πορτ μπεμπε ούτε σκόπευα να πάρω... εσυ ποιο πήρες;;; Ποσό είναι τα μωρά σου;σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν; Έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνεις!

Αυτό το καρότσι έχω ειναι σουπερ .. είναι από νεογέννητα. Ειναι παναλαφρο και χωράει από στενά σημεια..φοβερό θα το ευχαριστηθείς.με το καλό τα μωράκια σου !!

Κι εγώ πλένω πάντα τα μωρά αλλά έχω αυτά τα μωρομαντηλα pampers με νερό για ώρα ανάγκης.πολύ καλα..το πλύσιμο μέχρι ποτε; Όταν βαρύνουν φανταζομαι θα είναι δύσκολο το πλύσιμο στο νιπτήρα.θα κοιτάξω αυτά τα μαντηλάκια που λες @Zina21.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Αυτό το καρότσι έχω ειναι σουπερ .. είναι από νεογέννητα. Ειναι παναλαφρο και χωράει από στενά σημεια..φοβερό θα το ευχαριστηθείς.με το καλό τα μωράκια σου !!

Κι εγώ πλένω πάντα τα μωρά αλλά έχω αυτά τα μωρομαντηλα pampers με νερό για ώρα ανάγκης.πολύ καλα..το πλύσιμο μέχρι ποτε; Όταν βαρύνουν φανταζομαι θα είναι δύσκολο το πλύσιμο στο νιπτήρα.θα κοιτάξω αυτά τα μαντηλάκια που λες @Zina21.

 

 

Σε ευχαριςτω Πολύ!!!! Νομίζω όταν έκανα έρευνα μου το είχες προτείνει κιολας!Μιας κ το έχεις το καρότσι, είχες βάλει υποστρώματα καρότσι ου; Ξέρεις αυτά τα μαλακα! Ή έβαζες τα μωρά έτσι;; 

Επισης σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν; Κάνω δημοσκόπηση! Χαχαχαχα

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Αυτό το καρότσι έχω ειναι σουπερ .. είναι από νεογέννητα. Ειναι παναλαφρο και χωράει από στενά σημεια..φοβερό θα το ευχαριστηθείς.με το καλό τα μωράκια σου !!

Κι εγώ πλένω πάντα τα μωρά αλλά έχω αυτά τα μωρομαντηλα pampers με νερό για ώρα ανάγκης.πολύ καλα..το πλύσιμο μέχρι ποτε; Όταν βαρύνουν φανταζομαι θα είναι δύσκολο το πλύσιμο στο νιπτήρα.θα κοιτάξω αυτά τα μαντηλάκια που λες @Zina21.

 

 

Αυτο με απασχολεί και εμενα. Πως θα τα πλένουμε αφου βαρυνουν? Στον νιπτηρα με χερι δυσκολο. Φουλ γδυσιμο και στην μπανιερα? :roll:

Just now, Zina21 said:

Εμείς πήραμε το bugaboo.Να μην πάρεις γιατί αν κρίνω από μένα δε θα τα χρησιμοποιήσεις!Τα μωρά μου εγιναν 4 μηνών στις 9 του μήνα...Γέννησα πρόωρα 31 κ 6....Γεννήθηκε 1690 ο μπέμπης μου κ 1310 η μπεμπα μου!
Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!

Κι εμεις τα πορτ μπεμπέ τα χρησιμοποιουμε ελαχιστα. Ισως φταιει και η εποχή ομως γιατι είναι καπως κλειστα και ζεσταίνονται μεσα. Ιδρωνουν τα κακομοιρα εκει. Το καρεκλακι μας εσωσε και σε αυτο, ριχνουν υπνους φουλ εκει!! :mrgreen:

Τωρα πχ ο μπεμπουλης εφαγε 14:30 και ακόμα κοιμαται στο καρεκλακι. Κοντευει 5ωρο :wub:

Just now, Jasmine@ said:

Έχω πάρει καρότσι το peg perego book for two!δεν έχει πορτ μπεμπε ούτε σκόπευα να πάρω... εσυ ποιο πήρες;;; Ποσό είναι τα μωρά σου;σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν; Έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνεις!

Καταλαβαινω το αγχος σου αλλα το καλύτερο με διδυμακια είναι σιγουρα να είμαστε προετοιμασμένες για ολα, αλλα ειδικα απο εβδομάδα 30 και μετα θελει χαλαρωση και οπως ερθουν.

Τα κοριτσακια σου είναι σουπερ σε βαρος και η διαφορα τους τελεια! Θα πανε ολα καλα ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Αυτο με απασχολεί και εμενα. Πως θα τα πλένουμε αφου βαρυνουν? Στον νιπτηρα με χερι δυσκολο. Φουλ γδυσιμο και στην μπανιερα? :roll:

Κι εμεις τα πορτ μπεμπέ τα χρησιμοποιουμε ελαχιστα. Ισως φταιει και η εποχή ομως γιατι είναι καπως κλειστα και ζεσταίνονται μεσα. Ιδρωνουν τα κακομοιρα εκει. Το καρεκλακι μας εσωσε και σε αυτο, ριχνουν υπνους φουλ εκει!! :mrgreen:

Τωρα πχ ο μπεμπουλης εφαγε 14:30 και ακόμα κοιμαται στο καρεκλακι. Κοντευει 5ωρο :wub:

Καταλαβαινω το αγχος σου αλλα το καλύτερο με διδυμακια είναι σιγουρα να είμαστε προετοιμασμένες για ολα, αλλα ειδικα απο εβδομάδα 30 και μετα θελει χαλαρωση και οπως ερθουν.

Τα κοριτσακια σου είναι σουπερ σε βαρος και η διαφορα τους τελεια! Θα πανε ολα καλα ♥️

Έχω ήδη έτοιμη τη βαλίτσα!!! Χαχαχαχαχ άντε να πάω κ αύριο να τα δω να μου πει κ ο εμβρυολογος για πλακούντες, τράχηλο,κυκλοφορία... καλά δε μπορώ να κάνω κ πολλά πράγματα όπως καταλαβαίνεις κ να ήθελα! Κουράζομαι με το παραμικρό κ αυτές μέσα χορεύουν samba όλη μέρα...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Φοβερό καρότσι φαίνεται, αλλά πανάκριβο ρε γαμωτο!! Έμειναν θερμοκοιτίδα;;; Πως κ γέννησες νωρίς;

Ναι είναι πολύ ωραίο καρότσι αλλά η αλήθεια είναι πως είναι πανάκριβο.Δεν υπάρχουν πολλά καρότσια για δίδυμα που να είναι ωραία!Ειναι βολικό κ όμορφο!!!

Ναι έμειναν θερμοκοιτίδα 50 μέρες.Πηγα για Doppler κ είδε ο εμβρυομητρικος με το γιατρό μου ότι η μπεμπα δεν αιματωνόταν σωστά κ πιεζόταν.Γι’αυτό κ η διαφορά στα κιλά τους...Επομένως με έστειλε απευθείας Ιασώ κ γέννησα με καισαρική.Ειχα κάνει πάλι Doppler πριν 10 μέρες κ όλα ήταν μια χαρά.Κ μένα το άγχος μου ήταν ο τράχηλος αλλά τελικά αυτός μια χαρά άντεξε!Την ημέρα που γέννησα ήταν 3,2 κ κλειστός...Να μην έχεις άγχος,να χαίρεσαι καθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου γιατί είναι στιγμές που δεν έρχονται πάλι!

Just now, Nansy29 είπε:

Αυτό το καρότσι έχω ειναι σουπερ .. είναι από νεογέννητα. Ειναι παναλαφρο και χωράει από στενά σημεια..φοβερό θα το ευχαριστηθείς.με το καλό τα μωράκια σου !!

Κι εγώ πλένω πάντα τα μωρά αλλά έχω αυτά τα μωρομαντηλα pampers με νερό για ώρα ανάγκης.πολύ καλα..το πλύσιμο μέχρι ποτε; Όταν βαρύνουν φανταζομαι θα είναι δύσκολο το πλύσιμο στο νιπτήρα.θα κοιτάξω αυτά τα μαντηλάκια που λες @Zina21.

 

 

Ναι είναι δύσκολο το πλύσιμο αλλά φοβάμαι να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα στο σπίτι.Νομιζω ότι το βάρος το συνηθίζουμε σιγά σιγά.Κ από τη μονάδα μου είχαν πει πλύσιμο κ κρέμα σε κάθε αλλαγή κ μπάνιο κάθε μέρα.Τα ίδια μου είπε κ η παιδίατρος κ το τηρώ έως τώρα!

Just now, playbunny είπε:

Αυτο με απασχολεί και εμενα. Πως θα τα πλένουμε αφου βαρυνουν? Στον νιπτηρα με χερι δυσκολο. Φουλ γδυσιμο και στην μπανιερα? :roll:

Κι εμεις τα πορτ μπεμπέ τα χρησιμοποιουμε ελαχιστα. Ισως φταιει και η εποχή ομως γιατι είναι καπως κλειστα και ζεσταίνονται μεσα. Ιδρωνουν τα κακομοιρα εκει. Το καρεκλακι μας εσωσε και σε αυτο, ριχνουν υπνους φουλ εκει!! :mrgreen:

Τωρα πχ ο μπεμπουλης εφαγε 14:30 και ακόμα κοιμαται στο καρεκλακι. Κοντευει 5ωρο :wub:

Καταλαβαινω το αγχος σου αλλα το καλύτερο με διδυμακια είναι σιγουρα να είμαστε προετοιμασμένες για ολα, αλλα ειδικα απο εβδομάδα 30 και μετα θελει χαλαρωση και οπως ερθουν.

Τα κοριτσακια σου είναι σουπερ σε βαρος και η διαφορα τους τελεια! Θα πανε ολα καλα ♥️

Το καρεκλάκι φαγητού που ανέφερες πιο πάνω εννοείς;Εγώ δεν τα αφήνω να κοιμηθούν πολύ σε πορτ μπεμπέ ή στα αυγά.Παντα τα βάζω στα λικνα τους.Τους έχουμε πάρει επιπλέον στρωματακια για να είναι κατάλληλα για χρήση όλη την ημέρα κ κοιμούνται εκεί. 
Καθισματακια φαγητού εμείς πήραμε τα maxi cosi minla γιατί είναι από τη γέννηση εως 6 ετών.Οχι ότι θα τρώνε σε αυτά μέχρι τότε αλλά τουλάχιστον εως 3 θα τα χρησιμοποιήσουμε κ δεν θα χρειαστεί να τα αλλάξουμε.Δεν τα έχουμε ανοίξει ακόμη όταν τα ανοίξουμε θα σας ενημερώσω αν αξίζουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...