Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, Zina21 said:

Ναι είναι πολύ ωραίο καρότσι αλλά η αλήθεια είναι πως είναι πανάκριβο.Δεν υπάρχουν πολλά καρότσια για δίδυμα που να είναι ωραία!Ειναι βολικό κ όμορφο!!!

Ναι έμειναν θερμοκοιτίδα 50 μέρες.Πηγα για Doppler κ είδε ο εμβρυομητρικος με το γιατρό μου ότι η μπεμπα δεν αιματωνόταν σωστά κ πιεζόταν.Γι’αυτό κ η διαφορά στα κιλά τους...Επομένως με έστειλε απευθείας Ιασώ κ γέννησα με καισαρική.Ειχα κάνει πάλι Doppler πριν 10 μέρες κ όλα ήταν μια χαρά.Κ μένα το άγχος μου ήταν ο τράχηλος αλλά τελικά αυτός μια χαρά άντεξε!Την ημέρα που γέννησα ήταν 3,2 κ κλειστός...Να μην έχεις άγχος,να χαίρεσαι καθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου γιατί είναι στιγμές που δεν έρχονται πάλι!

Ναι είναι δύσκολο το πλύσιμο αλλά φοβάμαι να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα στο σπίτι.Νομιζω ότι το βάρος το συνηθίζουμε σιγά σιγά.Κ από τη μονάδα μου είχαν πει πλύσιμο κ κρέμα σε κάθε αλλαγή κ μπάνιο κάθε μέρα.Τα ίδια μου είπε κ η παιδίατρος κ το τηρώ έως τώρα!

Το καρεκλάκι φαγητού που ανέφερες πιο πάνω εννοείς;Εγώ δεν τα αφήνω να κοιμηθούν πολύ σε πορτ μπεμπέ ή στα αυγά.Παντα τα βάζω στα λικνα τους.Τους έχουμε πάρει επιπλέον στρωματακια για να είναι κατάλληλα για χρήση όλη την ημέρα κ κοιμούνται εκεί.

Ναι στο καρεκλακι. Πεφτει η πλατη πισω οποτε είναι ξαπλα σαν ρηλαξ. Τα πορτ μπεμπε του καροτσιου μας είναι επιπεδα οποτε δεν έχουν θεμα για την πλατη. Στα αυγα να πω την αλήθεια δεν τα βαζω ποτε περαν των διαδρομών με το αυτοκίνητο. 

Που ρωτησα τον παιδιατρο είπε οτι πανω απο 2 μηνων δεν έχουν θεμα να κοιμούνται και σε ρηλαξ. Οχι για τον βραδινο υπνο αλλα μεσα στην ημερα οπως καθονται τα παίρνει ο ύπνος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zina21 είπε:

Ναι είναι πολύ ωραίο καρότσι αλλά η αλήθεια είναι πως είναι πανάκριβο.Δεν υπάρχουν πολλά καρότσια για δίδυμα που να είναι ωραία!Ειναι βολικό κ όμορφο!!!

Ναι έμειναν θερμοκοιτίδα 50 μέρες.Πηγα για Doppler κ είδε ο εμβρυομητρικος με το γιατρό μου ότι η μπεμπα δεν αιματωνόταν σωστά κ πιεζόταν.Γι’αυτό κ η διαφορά στα κιλά τους...Επομένως με έστειλε απευθείας Ιασώ κ γέννησα με καισαρική.Ειχα κάνει πάλι Doppler πριν 10 μέρες κ όλα ήταν μια χαρά.Κ μένα το άγχος μου ήταν ο τράχηλος αλλά τελικά αυτός μια χαρά άντεξε!Την ημέρα που γέννησα ήταν 3,2 κ κλειστός...Να μην έχεις άγχος,να χαίρεσαι καθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου γιατί είναι στιγμές που δεν έρχονται πάλι!

Ναι είναι δύσκολο το πλύσιμο αλλά φοβάμαι να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα στο σπίτι.Νομιζω ότι το βάρος το συνηθίζουμε σιγά σιγά.Κ από τη μονάδα μου είχαν πει πλύσιμο κ κρέμα σε κάθε αλλαγή κ μπάνιο κάθε μέρα.Τα ίδια μου είπε κ η παιδίατρος κ το τηρώ έως τώρα!

Το καρεκλάκι φαγητού που ανέφερες πιο πάνω εννοείς;Εγώ δεν τα αφήνω να κοιμηθούν πολύ σε πορτ μπεμπέ ή στα αυγά.Παντα τα βάζω στα λικνα τους.Τους έχουμε πάρει επιπλέον στρωματακια για να είναι κατάλληλα για χρήση όλη την ημέρα κ κοιμούνται εκεί. 
Καθισματακια φαγητού εμείς πήραμε τα maxi cosi minla γιατί είναι από τη γέννηση εως 6 ετών.Οχι ότι θα τρώνε σε αυτά μέχρι τότε αλλά τουλάχιστον εως 3 θα τα χρησιμοποιήσουμε κ δεν θα χρειαστεί να τα αλλάξουμε.Δεν τα έχουμε ανοίξει ακόμη όταν τα ανοίξουμε θα σας ενημερώσω αν αξίζουν.

Ελπίζω να είναι όλα καλά αύριο! Θα σας γράψω τι μου είπαν να σας ενημερώσω...

μέχρι ποτέ τα κρατάς στο νιπτήρα; Κ ποτέ μπαίνουν στη μπανιέρα τους;;;βουνο φαντάζουν όλα!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι στο καρεκλακι. Πεφτει η πλατη πισω οποτε είναι ξαπλα σαν ρηλαξ. Τα πορτ μπεμπε του καροτσιου μας είναι επιπεδα οποτε δεν έχουν θεμα για την πλατη. Στα αυγα να πω την αλήθεια δεν τα βαζω ποτε περαν των διαδρομών με το αυτοκίνητο. 

Που ρωτησα τον παιδιατρο είπε οτι πανω απο 2 μηνων δεν έχουν θεμα να κοιμούνται και σε ρηλαξ. Οχι για τον βραδινο υπνο αλλα μεσα στην ημερα οπως καθονται τα παίρνει ο ύπνος. 

Ναι είναι επίπεδα αλλά το στρώμα που έχουν δεν είναι για πολλές ώρες ύπνου.Εκτος κ αν έχεις πάρει επιπλέον στρωματακι.Εγω επειδή δεν τα χρησιμοποιούμε καθόλου στο σπίτι παρα μόνο στη βόλτα κ αυτό σπάνια γιατί βολεύονται περισσότερο στα αυγά δεν πήρα.Για τα λικνα τους έχουμε πάρει επιπλέον στρώμα γιατί εκεί κοιμούνται όλη τη μερα.Στις κούνιες δεν τα έχουμε βάλει ακόμη...
Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.Ρηλαξ εμείς τους έχουμε πάρει που είναι κ κούνια κ καλαθουνα.Οταν τα πάρει ο ύπνος εκεί τα βάζω στα λικνα τους.Εμας είδε τα μωρά κ φυσικοθεραπευτής κ αυτές τις οδηγίες μας έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Ελπίζω να είναι όλα καλά αύριο! Θα σας γράψω τι μου είπαν να σας ενημερώσω...

μέχρι ποτέ τα κρατάς στο νιπτήρα; Κ ποτέ μπαίνουν στη μπανιέρα τους;;;βουνο φαντάζουν όλα!

Για μπιντεδακι τα κάνουμε στον νιπτήρα απο νεογέννητα μεχρι και τωρα που είναι σχεδόν 6 κιλα. Αλλα ο νιπτήρας οσο βαραίνουν κουράζει στο χέρι. :unsure: Στο μπανακι τους τα βάζουμε για το βραδινό το "μεγάλο" μπάνιο.

Just now, Zina21 said:

Ναι είναι επίπεδα αλλά το στρώμα που έχουν δεν είναι για πολλές ώρες ύπνου.Εκτος κ αν έχεις πάρει επιπλέον στρωματακι.Εγω επειδή δεν τα χρησιμοποιούμε καθόλου στο σπίτι παρα μόνο στη βόλτα κ αυτό σπάνια γιατί βολεύονται περισσότερο στα αυγά δεν πήρα.Για τα λικνα τους έχουμε πάρει επιπλέον στρώμα γιατί εκεί κοιμούνται όλη τη μερα.Στις κούνιες δεν τα έχουμε βάλει ακόμη...
Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.Ρηλαξ εμείς τους έχουμε πάρει που είναι κ κούνια κ καλαθουνα.Οταν τα πάρει ο ύπνος εκεί τα βάζω στα λικνα τους.Εμας είδε τα μωρά κ φυσικοθεραπευτής κ αυτές τις οδηγίες μας έδωσε.

 

Just now, Zina21 said:

 

Οντως λεει ο καθενας τα δικα του κι αντε να βγάλουμε ακρη :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jasmine@ είπε:

Σε ευχαριςτω Πολύ!!!! Νομίζω όταν έκανα έρευνα μου το είχες προτείνει κιολας!Μιας κ το έχεις το καρότσι, είχες βάλει υποστρώματα καρότσι ου; Ξέρεις αυτά τα μαλακα! Ή έβαζες τα μωρά έτσι;; 

Επισης σε ποια εβδομάδα γέννησες κ ποσό ζύγιζαν; Κάνω δημοσκόπηση! Χαχαχαχα

Ναι έχω τα στρωματακια για να είναι μαλακά .αλλιώς νομίζω είναι αβολα και σκληρά για τόσο μικρά μωράκια ..γεννησα προωρα 34 εβδομάδων λόγω χολοστασης..1700 και 1800 γρ ήταν ..εμειναν θερμοκοιτίδα 20 μέρες περίπου..κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.να μας πεις αυριο μετά το ντοπλερ.πλησιαζει η στιγμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα! Έκανα το ντοπλερ τα μωρά μου μεγαλώνουν μαζί όλα είναι πολύ καλά, εκτός από τον τράχηλο που έχει κοντύνει είναι 2,7 από 3,9 που ήταν στη β επιπέδου! Έκανα καρδιοτοκογραφο στον οποίο έδειξε ότι κάνω συσπάσεις χωρίς να τις νιώθω κ φανταστείτε ότι παίρνω 3 trofocard max! Παραλίγο να με κρατήσουν για χορήγηση φαρμάκων αλλά τελικά θα πάω την άλλη εβδομάδα ραντεβού στο γιατρό να δούμε...

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Jasmine@ said:

Κοριτσάκια καλησπέρα! Έκανα το ντοπλερ τα μωρά μου μεγαλώνουν μαζί όλα είναι πολύ καλά, εκτός από τον τράχηλο που έχει κοντύνει είναι 2,7 από 3,9 που ήταν στη β επιπέδου! Έκανα καρδιοτοκογραφο στον οποίο έδειξε ότι κάνω συσπάσεις χωρίς να τις νιώθω κ φανταστείτε ότι παίρνω 3 trofocard max! Παραλίγο να με κρατήσουν για χορήγηση φαρμάκων αλλά τελικά θα πάω την άλλη εβδομάδα ραντεβού στο γιατρό να δούμε...

Μπραβο τα μικρουλακια σου!! Πολυ καλα είναι. Νομιζω τα ραντεβού γίνονται εβδομαδιαία μετα την 30 εβδομάδα. Είναι καλύτερα να υπάρχει πιο στενή παρακολούθηση. 

Ξεκουραση τωρα και ξαπλα και όλα θα πάνε καλά!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2020 at 10:21 ΜΜ, Zina21 είπε:

Ναι είναι πολύ ωραίο καρότσι αλλά η αλήθεια είναι πως είναι πανάκριβο.Δεν υπάρχουν πολλά καρότσια για δίδυμα που να είναι ωραία!Ειναι βολικό κ όμορφο!!!

Ναι έμειναν θερμοκοιτίδα 50 μέρες.Πηγα για Doppler κ είδε ο εμβρυομητρικος με το γιατρό μου ότι η μπεμπα δεν αιματωνόταν σωστά κ πιεζόταν.Γι’αυτό κ η διαφορά στα κιλά τους...Επομένως με έστειλε απευθείας Ιασώ κ γέννησα με καισαρική.Ειχα κάνει πάλι Doppler πριν 10 μέρες κ όλα ήταν μια χαρά.Κ μένα το άγχος μου ήταν ο τράχηλος αλλά τελικά αυτός μια χαρά άντεξε!Την ημέρα που γέννησα ήταν 3,2 κ κλειστός...Να μην έχεις άγχος,να χαίρεσαι καθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου γιατί είναι στιγμές που δεν έρχονται πάλι!

Ναι είναι δύσκολο το πλύσιμο αλλά φοβάμαι να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα στο σπίτι.Νομιζω ότι το βάρος το συνηθίζουμε σιγά σιγά.Κ από τη μονάδα μου είχαν πει πλύσιμο κ κρέμα σε κάθε αλλαγή κ μπάνιο κάθε μέρα.Τα ίδια μου είπε κ η παιδίατρος κ το τηρώ έως τώρα!

Το καρεκλάκι φαγητού που ανέφερες πιο πάνω εννοείς;Εγώ δεν τα αφήνω να κοιμηθούν πολύ σε πορτ μπεμπέ ή στα αυγά.Παντα τα βάζω στα λικνα τους.Τους έχουμε πάρει επιπλέον στρωματακια για να είναι κατάλληλα για χρήση όλη την ημέρα κ κοιμούνται εκεί. 
Καθισματακια φαγητού εμείς πήραμε τα maxi cosi minla γιατί είναι από τη γέννηση εως 6 ετών.Οχι ότι θα τρώνε σε αυτά μέχρι τότε αλλά τουλάχιστον εως 3 θα τα χρησιμοποιήσουμε κ δεν θα χρειαστεί να τα αλλάξουμε.Δεν τα έχουμε ανοίξει ακόμη όταν τα ανοίξουμε θα σας ενημερώσω αν αξίζουν.

Βρε κούκλα να σε ρωτήσω γιατί δεν κατάλαβα.Έκανες δυο φορές ντοπλερ?? Στα διδυμάκια είναι απαραίτητος έλεγχος??

On 19/8/2020 at 12:03 ΠΜ, Jasmine@ είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα! Έκανα το ντοπλερ τα μωρά μου μεγαλώνουν μαζί όλα είναι πολύ καλά, εκτός από τον τράχηλο που έχει κοντύνει είναι 2,7 από 3,9 που ήταν στη β επιπέδου! Έκανα καρδιοτοκογραφο στον οποίο έδειξε ότι κάνω συσπάσεις χωρίς να τις νιώθω κ φανταστείτε ότι παίρνω 3 trofocard max! Παραλίγο να με κρατήσουν για χορήγηση φαρμάκων αλλά τελικά θα πάω την άλλη εβδομάδα ραντεβού στο γιατρό να δούμε...

Πόσων εβδομάδων είσαι κοριτσάκι??Εγώ 26 εβδομάδων κ να πω την αλήθεια μου κ μένα μου φαίνονται βουβό αυτά που ακούω απ'τα κορίτσια μας!!Το δωματιάκι τους το ετοίμασες??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Βρε κούκλα να σε ρωτήσω γιατί δεν κατάλαβα.Έκανες δυο φορές ντοπλερ?? Στα διδυμάκια είναι απαραίτητος έλεγχος??

Πόσων εβδομάδων είσαι κοριτσάκι??Εγώ 26 εβδομάδων κ να πω την αλήθεια μου κ μένα μου φαίνονται βουβό αυτά που ακούω απ'τα κορίτσια μας!!Το δωματιάκι τους το ετοίμασες??

32+1! Όχι θα τα έχω στο δικό μας κ θα το φτιάξουμε προς Χριστούγεννα, είναι βαμμένο ήδη...  διζυγωτικα έχεις;; Να το κανείς το ντοπλερ κορίτσι μου, βλέπουν κυρίως πως Άι ματώνονται τα μωρά καρδιά εγκέφαλο πλακούντες τράχηλο! Κ ότι δουλειές έχεις ξεκινά να τις κανείς εγώ εδώ κ 2 εβδομάδες δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου κ δεν έχω πάρει κιλά σκέψου μονο5


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy said:

Βρε κούκλα να σε ρωτήσω γιατί δεν κατάλαβα.Έκανες δυο φορές ντοπλερ?? Στα διδυμάκια είναι απαραίτητος έλεγχος??

Πόσων εβδομάδων είσαι κοριτσάκι??Εγώ 26 εβδομάδων κ να πω την αλήθεια μου κ μένα μου φαίνονται βουβό αυτά που ακούω απ'τα κορίτσια μας!!Το δωματιάκι τους το ετοίμασες??

Νομίζω το ντοπλερ είναι προαιρετικο αλλά κι εγω θα προτεινα να το κάνεις γιατι δείχνει την αιμάτωση στα μωρακια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Papy είπε:

Βρε κούκλα να σε ρωτήσω γιατί δεν κατάλαβα.Έκανες δυο φορές ντοπλερ?? Στα διδυμάκια είναι απαραίτητος έλεγχος??

Πόσων εβδομάδων είσαι κοριτσάκι??Εγώ 26 εβδομάδων κ να πω την αλήθεια μου κ μένα μου φαίνονται βουβό αυτά που ακούω απ'τα κορίτσια μας!!Το δωματιάκι τους το ετοίμασες??

Ναι έκανα δυο φορές.Αυτη την τακτική ακολουθεί ο γιατρός μου.Εκανα ημερολογιακά ένα στην 28η εβδομάδα κ ένα στην 30η.Τα μωράκια μου τα έβγαζε μεγαλύτερα ο υπέρηχος γι’αυτο είπα ότι γέννησα 31 κ 6.Οπως κ β´ επιπέδου έκανα την προ β´ επιπέδου κ την κανονική β´ επιπέδου πάλι με λιγες ημέρες διαφορά.Κ έκανα κ γ´ επιπέδου μετά την β´ επιπέδου που δεν είναι υποχρεωτική αλλά εμείς αποφασίσαμε να την κάνουμε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Papy είπε:

Βρε κούκλα να σε ρωτήσω γιατί δεν κατάλαβα.Έκανες δυο φορές ντοπλερ?? Στα διδυμάκια είναι απαραίτητος έλεγχος??

Πόσων εβδομάδων είσαι κοριτσάκι??Εγώ 26 εβδομάδων κ να πω την αλήθεια μου κ μένα μου φαίνονται βουβό αυτά που ακούω απ'τα κορίτσια μας!!Το δωματιάκι τους το ετοίμασες??

Να κάνεις το ντοπλερ εννοειται ..και οσο για τα υπόλοιπα βουνό φαίνονταν σε όλες μας πίστεψε με . Όλα έρχονται μόνα τους και εντελώς φυσικά όμως .θα το δεις❤️

Κοριτσια τα μωρά σας ζηλεύουν το ένα το άλλο ; Εμενα η μία ζηλεύει όταν ταιζω την άλλη και μας βλέπει κλαίει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Να κάνεις το ντοπλερ εννοειται ..και οσο για τα υπόλοιπα βουνό φαίνονταν σε όλες μας πίστεψε με . Όλα έρχονται μόνα τους και εντελώς φυσικά όμως .θα το δεις❤️

Κοριτσια τα μωρά σας ζηλεύουν το ένα το άλλο ; Εμενα η μία ζηλεύει όταν ταιζω την άλλη και μας βλέπει κλαίει....

Ωχ αρχισαν απο τωρα οι σουρλουλουδες? :D

Εμεις ειμαστε στο αλλο ακρο.. δεν εχουν παρει χαμπάρι το ενα το αλλο ακομα. Τα βαζω διπλα διπλα και ουτε που κοιτάζονται. Για την ώρα είναι σαν να μεγαλώνουμε δυο "ανεξάρτητα" παιδακια (καταλαβαινετε πως το λεω). 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

32+1! Όχι θα τα έχω στο δικό μας κ θα το φτιάξουμε προς Χριστούγεννα, είναι βαμμένο ήδη...  διζυγωτικα έχεις;; Να το κανείς το ντοπλερ κορίτσι μου, βλέπουν κυρίως πως Άι ματώνονται τα μωρά καρδιά εγκέφαλο πλακούντες τράχηλο! Κ ότι δουλειές έχεις ξεκινά να τις κανείς εγώ εδώ κ 2 εβδομάδες δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου κ δεν έχω πάρει κιλά σκέψου μονο5

Αχ κούκλα πλησιάζεις!!Λίγο ακόμα κ θα ξεμπουκάρουν τα ζουζουνάκια!! Θα την κάνω την εξέταση κ όσο για τις δουλειές έχουμε ξεκινήσει τις ετοιμασίες γιατί το περίμενα πως αργότερα θα είμαι αργοκίνητο καράβι:grin::grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ωχ αρχισαν απο τωρα οι σουρλουλουδες? :D

Εμεις ειμαστε στο αλλο ακρο.. δεν εχουν παρει χαμπάρι το ενα το αλλο ακομα. Τα βαζω διπλα διπλα και ουτε που κοιτάζονται. Για την ώρα είναι σαν να μεγαλώνουμε δυο "ανεξάρτητα" παιδακια (καταλαβαινετε πως το λεω). 

Και μένα λαγουδάκι στον κόσμο τους είναι γενικά όταν τις βάζω δίπλα δίπλα ..μόνο αυτό κανει η μία..ταιζω την άλλη αρχίζει την καρφώνει καλα καλά και μετά κλαιει..αλλά καμία άλλη αλληλεπιδραση μέχρι στιγμής 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...