Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, Papy είπε:

Αχ κούκλα πλησιάζεις!!Λίγο ακόμα κ θα ξεμπουκάρουν τα ζουζουνάκια!! Θα την κάνω την εξέταση κ όσο για τις δουλειές έχουμε ξεκινήσει τις ετοιμασίες γιατί το περίμενα πως αργότερα θα είμαι αργοκίνητο καράβι:grin::grin:

Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα με τον τράχηλο κ να φτάσω μέχρι 36 τουλάχιστον! 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Και μένα λαγουδάκι στον κόσμο τους είναι γενικά όταν τις βάζω δίπλα δίπλα ..μόνο αυτό κανει η μία..ταιζω την άλλη αρχίζει την καρφώνει καλα καλά και μετά κλαιει..αλλά καμία άλλη αλληλεπιδραση μέχρι στιγμής 

Χα χα χα!Κ μένα ζηλεύουν κ τα δυο!Εχουμε θέμα γιατί θέλουν να τα ταΐζω μόνο εγώ.Εχουμε πολλές γκρίνιες κ κλάματα.Ο μπέμπης είναι πιο διαχειρίσιμος κ αλλάζοντας δωμάτιο για να μη με βλέπει με τη μπεμπα τρώει με τον άντρα μου.Η μπεμπα όμως ότι κ να κάνουμε μουλαρωνει κ δεν ανοίγει το στόμα σε άλλον...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Χα χα χα!Κ μένα ζηλεύουν κ τα δυο!Εχουμε θέμα γιατί θέλουν να τα ταΐζω μόνο εγώ.Εχουμε πολλές γκρίνιες κ κλάματα.Ο μπέμπης είναι πιο διαχειρίσιμος κ αλλάζοντας δωμάτιο για να μη με βλέπει με τη μπεμπα τρώει με τον άντρα μου.Η μπεμπα όμως ότι κ να κάνουμε μουλαρωνει κ δεν ανοίγει το στόμα σε άλλον...

Χαχαχαχα..ζορικη η κόρη σου !! Τι πλάκα έχουν. Φαντάσου αργότερα.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , playbunny είπε:

Νομίζω το ντοπλερ είναι προαιρετικο αλλά κι εγω θα προτεινα να το κάνεις γιατι δείχνει την αιμάτωση στα μωρακια. 

Σ'ευχαριστώ λαγουδάκι μου!!Απο τη μια ανυπομονώ να περάσει ο καιρός κ να τα κρατήσω αγκαλιά κ απο την άλλη λίιιιιιγο φοβάμαι!!Ότι να 'ναι σου λέω!!Κ τα μυαλά στα κάγκελα χαχαχαχα

Just now, Nansy29 είπε:

Να κάνεις το ντοπλερ εννοειται ..και οσο για τα υπόλοιπα βουνό φαίνονταν σε όλες μας πίστεψε με . Όλα έρχονται μόνα τους και εντελώς φυσικά όμως .θα το δεις❤️

Κοριτσια τα μωρά σας ζηλεύουν το ένα το άλλο ; Εμενα η μία ζηλεύει όταν ταιζω την άλλη και μας βλέπει κλαίει....

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου...Μακάρι να ξεμπερδεύεται με μαγικό τρόπο το κουβάρι!!

Καλή δύναμη να έχεις όπως κ όλα τα κορίτσια μας:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Χαχαχαχα..ζορικη η κόρη σου !! Τι πλάκα έχουν. Φαντάσου αργότερα.. 

 

Ναιιιιιι!!!Κ να φανταστείς ότι το πρώτο διάστημα η μικρή δεν ξεκολλούσε από το μπαμπά της!Τον κοίταζε στα μάτια κ ελιωνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα με τον τράχηλο κ να φτάσω μέχρι 36 τουλάχιστον! 

Στο εύχομαι κ με το καλό!! Πόσο συχνά επισκέπτεσαι τώρα τον γυναικολόγο σου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Στο εύχομαι κ με το καλό!! Πόσο συχνά επισκέπτεσαι τώρα τον γυναικολόγο σου??

Μου είχε πει ανα 2 εβδομάδες αλλά επειδή είχα συσπάσεις προχθές θα πάω την Πέμπτη να με δει κ να με βάλει πάλι nst! Ελπίζω να μη με κρατήσουν για εισαγωγή... τι φύλο είναι τα μωρά σου;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μου είχε πει ανα 2 εβδομάδες αλλά επειδή είχα συσπάσεις προχθές θα πάω την Πέμπτη να με δει κ να με βάλει πάλι nst! Ελπίζω να μη με κρατήσουν για εισαγωγή... τι φύλο είναι τα μωρά σου;

Αγοράκι κοριτσάκι είναι τα μικρά μου!! Τελικά σε πιο προχωρημένη κύηση δημιουργούνται θεματάκια εεε???Ουουουουφφφφφφ!!!Θα σκάσω μέχρι να ξεμπουκάρουν!!Τι είναι το  nst?? Κ κάτι ακόμα.Εχεις κάνει παρακέντηση ή nipt??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Αγοράκι κοριτσάκι είναι τα μικρά μου!! Τελικά σε πιο προχωρημένη κύηση δημιουργούνται θεματάκια εεε???Ουουουουφφφφφφ!!!Θα σκάσω μέχρι να ξεμπουκάρουν!!Τι είναι το  nst?? Κ κάτι ακόμα.Εχεις κάνει παρακέντηση ή nipt??

Το καρδιοτοκογραφημα είναι!!! Τίποτα από τα δυο δεν έχω κάνει, είχα πολύ καλή αυχενική! Α τελεια πέτυχες ένα κ ένα εσυ...:wub:

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Papy said:

Σ'ευχαριστώ λαγουδάκι μου!!Απο τη μια ανυπομονώ να περάσει ο καιρός κ να τα κρατήσω αγκαλιά κ απο την άλλη λίιιιιιγο φοβάμαι!!Ότι να 'ναι σου λέω!!Κ τα μυαλά στα κάγκελα χαχαχαχα

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου...Μακάρι να ξεμπερδεύεται με μαγικό τρόπο το κουβάρι!!

Καλή δύναμη να έχεις όπως κ όλα τα κορίτσια μας:wub:

Papyτα μου καλη, τα αναμεικτα συναισθήματα σε μια εγκυμοσύνη είναι απολυτως λογικα, ποσο μαλλον σε εμας με τα δυο παιδακια. Τα σκεφτομαστε ολα μαζι ιατρικα, πρακτικα, συναισθηματικα, οικογενειακα, οικονομικα κλπ. Αρα λογικο να υπάρχει και φοβος μεσα σε ολα αυτα. Το κολπο είναι να μην το σκέφτεσαι ολο μαζι γιατι φαίνεται και είναι πραγματικά βουνο. Παμε βημα βημα... τωρα εχουν σειρα οι υπερηχοι. Επομενο βημα τα ψωνια για τα μικρουλια και ετοιμασια δωματιου. Έτσι ολα θα είναι πιο διαχειρισιμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Papyτα μου καλη, τα αναμεικτα συναισθήματα σε μια εγκυμοσύνη είναι απολυτως λογικα, ποσο μαλλον σε εμας με τα δυο παιδακια. Τα σκεφτομαστε ολα μαζι ιατρικα, πρακτικα, συναισθηματικα, οικογενειακα, οικονομικα κλπ. Αρα λογικο να υπάρχει και φοβος μεσα σε ολα αυτα. Το κολπο είναι να μην το σκέφτεσαι ολο μαζι γιατι φαίνεται και είναι πραγματικά βουνο. Παμε βημα βημα... τωρα εχουν σειρα οι υπερηχοι. Επομενο βημα τα ψωνια για τα μικρουλια και ετοιμασια δωματιου. Έτσι ολα θα είναι πιο διαχειρισιμα.

Σ'ευχαριστώ γλυκούλα!!Είναι μεγάλη στήριξη να τα ακούω απο μια διδυμομανούλα!!Να μου φιλήσεις τα μπουμπουκάκια σου:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, aurorahope said:

Γεια σας,

παίρνετε κάποιο συμπλήρωμα διατροφής για τη δίδυμη κύηση?

 

Καλημέρα! Εγω έπαιρνα σιδηρο, ασβεστιο, προβιοτικα και πολυβιταμινες pregnacare. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Καλημέρα! Εγω έπαιρνα σιδηρο, ασβεστιο, προβιοτικα και πολυβιταμινες pregnacare. 

Νόμιζα ότι λόγω δίδυμης κύησης θα πρέπει να παίρνει κανείς..διπλή ταμπλέτα π.χ. pregnacre. Τα Iofolen twin έχω στο μυαλό μου, αλλά ήθελα να ρωτήσω και τι κάνατε και εσείς.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, aurorahope said:

Νόμιζα ότι λόγω δίδυμης κύησης θα πρέπει να παίρνει κανείς..διπλή ταμπλέτα π.χ. pregnacre. Τα Iofolen twin έχω στο μυαλό μου, αλλά ήθελα να ρωτήσω και τι κάνατε και εσείς.

Όχι, σε εμένα τουλάχιστον όλα ήταν σε ιδιες ποσοτητες με τις μονες κυήσεις. Δεν νομίζω καποια να πηρε διπλες ποσοτητες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...