Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

  • Μου αρέσει 6

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

Να σου ζήσουν κορίτσι μου !!!γερα και ευτυχισμένα να ειναι!καλή ανάρρωση και σε σένα ! Καλή δυναμη και υπομονή . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2020 at 9:05 AM, Jasmine@ said:

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

Να σας ζήσουν τα μπουμπουκακια!! 

Υπομονη και καλη δύναμη με τα ξενυχτια! Οτι θες εδω είμαστε. :wub:

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 9:05 ΠΜ, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

Να σου ζήσουν οι κουκλίτσες κ εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά:x

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 9:05 ΠΜ, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

Να σου ζησουν τα μωρακια σου κοπελα μου! παντα υγεια και τυχη!!!!οτι καλυτερο!.να ρωτησω ως νεα και ασχετη ; Γιατί 2 βδομαδες στο νοσοκομειο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Να σου ζησουν τα μωρακια σου κοπελα μου! παντα υγεια και τυχη!!!!οτι καλυτερο!.να ρωτησω ως νεα και ασχετη ; Γιατί 2 βδομαδες στο νοσοκομειο; 

Μην επηρεάζεσαι εσυ φίλη μου. Συνήθως λόγω συσπασεων για να μην γεννηθούν πρόωρα. 

Καλημέρα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μην επηρεάζεσαι εσυ φίλη μου. Συνήθως λόγω συσπασεων για να μην γεννηθούν πρόωρα. 

Καλημέρα!!!!!!

Ααα υπαρχουν και αυτα ..ουτε γνωριζα..καλημερα!!!

ασχετο, αλλα πολυ δυσκολη βραδια σε διαφορες περιοχες με τη βροχη :-( κριμα για το κοσμο και περιουσιες πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ααα υπαρχουν και αυτα ..ουτε γνωριζα..καλημερα!!!

ασχετο, αλλα πολυ δυσκολη βραδια σε διαφορες περιοχες με τη βροχη :-( κριμα για το κοσμο και περιουσιες πολυ κριμα.

Αστα δυστυχώς! Τουλάχιστον ήταν κατά κάποιο τρόπο προβλέψιμο. 

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα διδυμομανουλες! Τι κανετε? Ελπιζω να ειστε ολες καλα με τα μπουμπουκακια σας! 

Βρηκα ενα τελειο τραγουδι στο youtube και σας το αφιερωνω... ψαξτε το με τιτλο "Τα δίδυμα - kids songs - παιδικά τραγούδια". 

Στιχοι:

Δυο ψυχές που μεγάλωναν στην ίδια κοιλιά
Δύο μωρά γεννιούνται και χωρίζουν με μιας
Αντάμωσαν ξανά για να μείνουν μαζί
Να γνωρίσουν τον κόσμο και τη ζωή

Να ναι η ζωή τους πάντα τυχερή
γεμάτη με Αγάπη Αγάπη και Αρετή

Μεγαλώνουν πλάι πλάι
κλαίνε παίζουν γελούν
Μιλάνε χορεύουν Και τα χέρια 
 σφιχτά κρατούν
Δεμένες μαγικά με μια κλωστή
Η μια την άλλη 
δεν μπορεί εάν δε δει 

Να ναι η ζωή τους πάντα τυχερή
γεμάτη με Αγάπη Αγάπη και Αρετή

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημερα διδυμομανουλες! Τι κανετε? Ελπιζω να ειστε ολες καλα με τα μπουμπουκακια σας! 

Βρηκα ενα τελειο τραγουδι στο youtube και σας το αφιερωνω... ψαξτε το με τιτλο "Τα δίδυμα - kids songs - παιδικά τραγούδια". 

Στιχοι:

Δυο ψυχές που μεγάλωναν στην ίδια κοιλιά
Δύο μωρά γεννιούνται και χωρίζουν με μιας
Αντάμωσαν ξανά για να μείνουν μαζί
Να γνωρίσουν τον κόσμο και τη ζωή

Να ναι η ζωή τους πάντα τυχερή
γεμάτη με Αγάπη Αγάπη και Αρετή

Μεγαλώνουν πλάι πλάι
κλαίνε παίζουν γελούν
Μιλάνε χορεύουν Και τα χέρια 
 σφιχτά κρατούν
Δεμένες μαγικά με μια κλωστή
Η μια την άλλη 
δεν μπορεί εάν δε δει 

Να ναι η ζωή τους πάντα τυχερή
γεμάτη με Αγάπη Αγάπη και Αρετή

Λαγουδάκι τι υπέροχο !!!!φοβερό !! 

Εμείς ειμαστε καλά 4.5 μηνών τα κοριτσια και πάνω που είχαν ηρεμήσει χαμός πάλι ..χαχα.μαλλον άλμα περνάνε..το καλό είναι ότι πλέον κοιμομαστε σερι!! γελάνε πλέον η μία στην άλλη!! Είναι σε άλλη φάση τώρα πιο ωραία ! 

Εσείς; Πώς τα πάτε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 said:

Λαγουδάκι τι υπέροχο !!!!φοβερό !! 

Εμείς ειμαστε καλά 4.5 μηνών τα κοριτσια και πάνω που είχαν ηρεμήσει χαμός πάλι ..χαχα.μαλλον άλμα περνάνε..το καλό είναι ότι πλέον κοιμομαστε σερι!! γελάνε πλέον η μία στην άλλη!! Είναι σε άλλη φάση τώρα πιο ωραία ! 

Εσείς; Πώς τα πάτε;

Ωχ ειναι το αλμα του 4ου μηνα, το περιμενουμε κι εμεις! Ευτυχως κι εμας κοιμουνται επιτελους σερι κι ετσι ξεκουραζομαστε. Ο μπεμπουλης την κοιταει, της γελαει και λιωνει... η κυρια τιποτα! ουτε να τον φτυσει ακομα τον κακομοιρη! :mrgreen: 

Περιμενουμε λιγο καιρο ακομα μεχρι να ξεκινησουν μεταξυ τους παιχνιδακια και να ειναι πιο διαδραστικα. Φιλακια στις μπουμπουκιτσες!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα διδυμομανούλεςςς

Εμείς μεστογουλιάζουμεεεε της μπέμπας φαίνονται τα δύο πρώτα δοντάκια κάτω φούσκα είναι..

Του μπεμπακου του αλλαξα γάλα γιατί δεν πήγαινε άλλο υπέφερε το μωρο μου.

Σε γενικές γραμμές κοιμούνται το βράδυ εκτός μερών εξαιρέσεων..

Γελάμε και μπαμπαλίζουμε πόσο όμορφες Φωνούλες θεέ μου♡♡

Ευλογημένες είμαστε κοριτσάκια μου

@Nansy29 @playbunny τι κάνουν τα φιλαράκια μας♡♡

On 17/9/2020 at 9:05 ΠΜ, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

Το πιο όμορφο τρέξιμο της ζωής...♡♡

Γερά καλοφωτισμένα γεμάτα αληθινά χαμόγελα να σου ζήσουν ΜΑΝΟΥΛΑ♡♡

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκές μου διδυμομανούλες!! Ελπίζω όλες να τρέχετε με τα μωράκια σας γιατί, αν εξαιρέσεις την πολύ μεγάλη κούραση, αυτό σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν καλά!!

Εμείς έχουμε φτάσει στην 30η βδομάδα, κάναμε ντόπλερ κ όλα φαίνεται να κυλάνε καλά.Τα μωράκια είναι 1550 περίπου το καθένα κ ο γιατρός μας είπε ότι ιδανικά θέλει να κλείσω την 36η βδομάδα.

Αχ μακάρι να συνεχίσουν έως τότε όλα ομαλά!!!

Τα φιλιά μου σε όλες κ όσο μπορούμε happy thoughts:x

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 9:05 ΠΜ, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 10/09, μετά από 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο,2 υγιέστατα κοριτσάκια περίπου 2200, δε χρειάστηκε καμία τους θερμοκοιτίδα... ήρθαμε σπίτι από τη Δευτέρα! Κ τώρα τρεεεεεχουμε!

Καλησπέρα!!Να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!Γερά κ τυχερά να είναι πάντα στη ζωή τους!!Αυτο είναι το πιο όμορφο τρέξιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2020 at 9:55 AM, Φούφη said:

Καλημέραααααααα διδυμομανούλεςςς

Εμείς μεστογουλιάζουμεεεε της μπέμπας φαίνονται τα δύο πρώτα δοντάκια κάτω φούσκα είναι..

Του μπεμπακου του αλλαξα γάλα γιατί δεν πήγαινε άλλο υπέφερε το μωρο μου.

Σε γενικές γραμμές κοιμούνται το βράδυ εκτός μερών εξαιρέσεων..

Γελάμε και μπαμπαλίζουμε πόσο όμορφες Φωνούλες θεέ μου♡♡

Ευλογημένες είμαστε κοριτσάκια μου

@Nansy29 @playbunny τι κάνουν τα φιλαράκια μας♡♡

Το πιο όμορφο τρέξιμο της ζωής...♡♡

Γερά καλοφωτισμένα γεμάτα αληθινά χαμόγελα να σου ζήσουν ΜΑΝΟΥΛΑ♡♡

Φουφιτσα μας αγαπημενη μας!!! Αχ αυτες οι φωνουλες τους ειναι τρελα.. καλα οταν θα πουν "μαμα" και "μπαμπα" θα μας μαζευουν με τα κουταλακια του γλυκου! χεχεχε

Καλα εκανες και το αλλαξες το γαλα. Ποιο δινεις στην μπεμπουλα και ποιο τωρα στον μπεμπουλη?

Ξεκινησαν κιολας δοντακια στην μπουμπουκα?? Ε θα τρελαθωωωω!!! :wub:

Εμεις ειμαστε καλα, εχουν μπει σε προγραμμα τα ζουζουνια αλλα τωρα που θα κλεισουμε τον 4ο ελπιζω με το αλμα αναπτυξης να μην χαλασει η σειρα. Για να δουμε...

Να σας ρωτησω, τωρα που παγωνει ο καιρος καπως τι τους φορατε? Ξεκινησατε με μακρυμανικα και ποδια μεσα? 

Καλα, τους βαλαμε καλτσακια αυτη την εβδομαδα και ειναι τα πατουσια σαν τυλιχτα καραμελακια για φαγωμα!! 

 

@Papy τελεια ειναι τα μπεμπεκακια σου κοριτσακι μου!!! Τωρα που εκλεισες και εσυ με το καλο 30 εβδομαδες ριξε λιγο ρυθμους.. πιο χαλαρα γενικως και θα πανε ολα σουπερ! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...