Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες της ηρωίδες διδυμομανούλες κ φυσικά στις εγκυούλες μας!!

Εμείς κορίτσια μου πλησιάζουμε προς το τέλος.Έκλεισα 34η βδομάδα κ ο γιατρός είπε 36η βαριά 37η βδομάδα, αν φυσικά όλα πάνε καλά, θα υποδεχτούμε τα μπεμπάκια μας!!Άρχισα να έχω άγχος βρε κορίτσια μου..Εσείς είχατε?? Είναι λέτε φυσιολογικό?? 

Κ κάτι που ήθελα να σας ρωτήσω.Ζήτησε κανένα κορίτσι αποκλειστικό θηλασμό στην κλινική?? Ρωτάω για να δω αν είναι εφικτό ή τουλάχιστον αν αξίζει να το προσπαθήσω.

Κ κατι ακόμα.Είχατε αναφέρει κατι μωρομάντιλα που περιέχουν μόνο νερό.Ποια είναι γιατί μας είπαν ότι στα βρεφάκια καλό είναι να αποφύγουμε τα κοινά μωρομάντηλα.

Φιλιά σε όλες:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Nansy29 είπε:

Κάθε γιατρός τα δικά του τελικά εμένα μου είπε να τα πάω από τώρα γιατί μετά θα ειναι πιο δυσκολο.βεβαια πλέον κοιμούνται σερί το βράδυ στα λικνα δεν ξυπνάνε τη νύχτα σπανια οπότε είναι καλή φάση για αυτό μου το είπε .στο κρεβάτι δεν τις παίρνω πια τις κοιμιζω στο κρεβάτι και μετα μεταφορά στα λικνα .

δηλαδή με τις τροφες ειναι χειρότερα από το γάλα ;αχαχαχα πανω που λέμε να μεγαλώσουν να μενει λιγος χρονος τελικά γίνεται χειροτερο..πάντα έτσι θα είναι αφού είναι δύο μαζί τι να κάνουμε .είναι τοσο ωραίες οι στιγμες όμως πραγματικά τους δίνεις και γάλα μετά από τις τροφές ;η όχι ;

Εγώ τα βάζω στο πάρκο ή στον καναπέ κ κοιμούνται μόνα τους συνήθως δεν χρειάζεται να τα νανουρίσω εκτός κ αν έχουν γκρινίτσα..Αλλά τη νύχτα αν δεν τα έχουμε μαζί μας στο κρεβάτι ξυπνάνε για να έρθουν.Με το που τα βάλουμε στο κρεβάτι ύπνο...Κοιμούνται 8 με 8.30 κ ξυπνάνε το πρωί 7.30 με 8...

Οχι με τα φαγητά δεν μένει χρόνος.Σκεψου ότι μόλις τώρα τελείωσα από το μάζεμα κουζίνας,καρεκλάκια φαγητού,σαλιαρες κτλ...Με το γάλα ήταν όλα πιο απλά.Εχουν μάθει κ το πίνουν γρήγορα ενώ τώρα με το φαγητό ξεκινάμε από την αρχή.

Αν δεν φάνε καλά τους δίνω κ γάλα μετά από μισή ώρα με σαράντα λεπτά.Προσπαθω όσο μπορώ να το αποφεύγω για να μην μαθαίνουν έτσι.Καταλαβαινουν ότι θα τους δώσω γάλα μετά κ δεν τρώνε το φαγητό τους.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Εγώ τα βάζω στο πάρκο ή στον καναπέ κ κοιμούνται μόνα τους συνήθως δεν χρειάζεται να τα νανουρίσω εκτός κ αν έχουν γκρινίτσα..Αλλά τη νύχτα αν δεν τα έχουμε μαζί μας στο κρεβάτι ξυπνάνε για να έρθουν.Με το που τα βάλουμε στο κρεβάτι ύπνο...Κοιμούνται 8 με 8.30 κ ξυπνάνε το πρωί 7.30 με 8...

Οχι με τα φαγητά δεν μένει χρόνος.Σκεψου ότι μόλις τώρα τελείωσα από το μάζεμα κουζίνας,καρεκλάκια φαγητού,σαλιαρες κτλ...Με το γάλα ήταν όλα πιο απλά.Εχουν μάθει κ το πίνουν γρήγορα ενώ τώρα με το φαγητό ξεκινάμε από την αρχή.

Αν δεν φάνε καλά τους δίνω κ γάλα μετά από μισή ώρα με σαράντα λεπτά.Προσπαθω όσο μπορώ να το αποφεύγω για να μην μαθαίνουν έτσι.Καταλαβαινουν ότι θα τους δώσω γάλα μετά κ δεν τρώνε το φαγητό τους.

 

Ωχ κατάλαβα καινούρια αρχή δηλαδή τώρα.. θα το συνηθισουν κι αυτό σιγά σιγά ..τουλάχιστον κοιμούνται Ζίνα τα μωρά μας  .ελπίζω να μην το χάσουμε αυτό αλλά φαντάζομαι πως θα συνεχιστει.

πρίν από 14 λεπτά , Papy είπε:

Καλησπέρα σε όλες της ηρωίδες διδυμομανούλες κ φυσικά στις εγκυούλες μας!!

Εμείς κορίτσια μου πλησιάζουμε προς το τέλος.Έκλεισα 34η βδομάδα κ ο γιατρός είπε 36η βαριά 37η βδομάδα, αν φυσικά όλα πάνε καλά, θα υποδεχτούμε τα μπεμπάκια μας!!Άρχισα να έχω άγχος βρε κορίτσια μου..Εσείς είχατε?? Είναι λέτε φυσιολογικό?? 

Κ κάτι που ήθελα να σας ρωτήσω.Ζήτησε κανένα κορίτσι αποκλειστικό θηλασμό στην κλινική?? Ρωτάω για να δω αν είναι εφικτό ή τουλάχιστον αν αξίζει να το προσπαθήσω.

Κ κατι ακόμα.Είχατε αναφέρει κατι μωρομάντιλα που περιέχουν μόνο νερό.Ποια είναι γιατί μας είπαν ότι στα βρεφάκια καλό είναι να αποφύγουμε τα κοινά μωρομάντηλα.

Φιλιά σε όλες:x

Με το καλό κοριτσι μου !!!πλησιάζεις ! Φυσικά και είχαμε άγχος όσο περνούσε ο καιρός .εγώ γεννησα προωρα οπότε δεν είχα επιλογη  για θηλασμό μόνο με θηλαστρο πάλευα ..αξίζει να το προσπάθησεις και ότι βγει .Γιατί όχι; Ξεκινάς και βλεπεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ωχ κατάλαβα καινούρια αρχή δηλαδή τώρα.. θα το συνηθισουν κι αυτό σιγά σιγά ..τουλάχιστον κοιμούνται Ζίνα τα μωρά μας  .ελπίζω να μην το χάσουμε αυτό αλλά φαντάζομαι πως θα συνεχιστει.

Με το καλό κοριτσι μου !!!πλησιάζεις ! Φυσικά και είχαμε άγχος όσο περνούσε ο καιρός .εγώ γεννησα προωρα οπότε δεν είχα επιλογη  για θηλασμό μόνο με θηλαστρο πάλευα ..αξίζει να το προσπάθησεις και ότι βγει .Γιατί όχι; Ξεκινάς και βλεπεις..

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Καλή δύναμη σου εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Papy said:

Καλησπέρα σε όλες της ηρωίδες διδυμομανούλες κ φυσικά στις εγκυούλες μας!!

Εμείς κορίτσια μου πλησιάζουμε προς το τέλος.Έκλεισα 34η βδομάδα κ ο γιατρός είπε 36η βαριά 37η βδομάδα, αν φυσικά όλα πάνε καλά, θα υποδεχτούμε τα μπεμπάκια μας!!Άρχισα να έχω άγχος βρε κορίτσια μου..Εσείς είχατε?? Είναι λέτε φυσιολογικό?? 

Κ κάτι που ήθελα να σας ρωτήσω.Ζήτησε κανένα κορίτσι αποκλειστικό θηλασμό στην κλινική?? Ρωτάω για να δω αν είναι εφικτό ή τουλάχιστον αν αξίζει να το προσπαθήσω.

Κ κατι ακόμα.Είχατε αναφέρει κατι μωρομάντιλα που περιέχουν μόνο νερό.Ποια είναι γιατί μας είπαν ότι στα βρεφάκια καλό είναι να αποφύγουμε τα κοινά μωρομάντηλα.

Φιλιά σε όλες:x

Papyτα μου εφτασε ο καιρος!! Ολα θα πανε τελεια και εννοειται οτι το αγχος ειναι φυσιολογικοτατο. Βεβαια να σου πω την αληθεια στο τελος επειδη ειχα βαρυνει πολυ ελεγα ποτε θα φυγει η κοιλιτσα, μετα ομως μου ελειπε και τωρα την σκεφτομαι που τα ενιωθα να κουνιουνται. Δεν ειμαστε ποτε ικανοποιημενοι τελικα χεχε! 

Οπως ειπε το Νανσουλι εννοειται το προσπαθεις με θηλασμο και οπως/οσο παει. Ρώτα απο τωρα την μαια σου να συζητησετε καποιο πλανο. Με την δικια μου ειχαμε κανει καποια ραντεβου οποτε ειμασταν και οι δυο προετοιμασμενες.  

Τα μαντηλακια ειναι τα water wipes τα εχει στα λητω, αλλα εχει βγαλει πλεον και η pampers στα σουπερ μαρκετ αντιστοιχα μαντηλακια με νερο στο λευκο πακετο PAMPERS AQUA PURE. οποια απο τα δυο βρεις ειναι εξισου καλα - τα δοκιμασαμε στα μπεμπεκακια και τα δυο. ασε.... τα κοινα μαντηλακια τους εκαναν ερεθισμο απο την πρωτη εφαρμογη :? αυτα ειναι ισως για αργοτερα σε μεγαλυτερη ηλικια για την τσαντα, καθαρισμος χεριων κτλ. τωρα το δερματακι τους ειναι ακομα πολυ ευαισθητο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Papyτα μου εφτασε ο καιρος!! Ολα θα πανε τελεια και εννοειται οτι το αγχος ειναι φυσιολογικοτατο. Βεβαια να σου πω την αληθεια στο τελος επειδη ειχα βαρυνει πολυ ελεγα ποτε θα φυγει η κοιλιτσα, μετα ομως μου ελειπε και τωρα την σκεφτομαι που τα ενιωθα να κουνιουνται. Δεν ειμαστε ποτε ικανοποιημενοι τελικα χεχε! 

Οπως ειπε το Νανσουλι εννοειται το προσπαθεις με θηλασμο και οπως/οσο παει. Ρώτα απο τωρα την μαια σου να συζητησετε καποιο πλανο. Με την δικια μου ειχαμε κανει καποια ραντεβου οποτε ειμασταν και οι δυο προετοιμασμενες.  

Τα μαντηλακια ειναι τα water wipes τα εχει στα λητω, αλλα εχει βγαλει πλεον και η pampers στα σουπερ μαρκετ αντιστοιχα μαντηλακια με νερο στο λευκο πακετο PAMPERS AQUA PURE. οποια απο τα δυο βρεις ειναι εξισου καλα - τα δοκιμασαμε στα μπεμπεκακια και τα δυο. ασε.... τα κοινα μαντηλακια τους εκαναν ερεθισμο απο την πρωτη εφαρμογη :? αυτα ειναι ισως για αργοτερα σε μεγαλυτερη ηλικια για την τσαντα, καθαρισμος χεριων κτλ. τωρα το δερματακι τους ειναι ακομα πολυ ευαισθητο. 

Σ'ευχαριστώ πολύ λαγουδάκι μου!! Ούτε εγώ το πιστεύω πως έφτασε ο καιρός..Μόνο που το σκέφτομαι συγκινούμαι!!Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου..Απ'ότι έχω καταλάβει πάντως όλα τα προσαρμόζεις ανάλογα με τα μπεμπάκια κ τις ανάγκες τους..

Να δώσεις ζουμερά φιλάκια στα σοκολατάκια σου:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Papy said:

Σ'ευχαριστώ πολύ λαγουδάκι μου!! Ούτε εγώ το πιστεύω πως έφτασε ο καιρός..Μόνο που το σκέφτομαι συγκινούμαι!!Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου..Απ'ότι έχω καταλάβει πάντως όλα τα προσαρμόζεις ανάλογα με τα μπεμπάκια κ τις ανάγκες τους..

Να δώσεις ζουμερά φιλάκια στα σοκολατάκια σου:x

Οταν ακουσεις το πρωτο κλαμα απο το πρωτο μωρακι να δεις συγκινηση. Είναι η στιγμη τοσο μοναδικη! Εγω καθε φορα κλαιω που σκέφτομαι οταν μου ειπαν "βγηκε το κοριτσακι σας" κι ακουσα την μπεμπουλα μου. Ολα θα είναι τέλεια, θα δεις! ♥️

Οποτε μπορεις γραφε μας νεακια πως πας! Τα περιμένουμε με το καλο. Φιλάκια πολλά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αγαποδιδυμομανουλίτσες Καλημέρα!!!!♡♡με το καλό εύχομαι στις εγκυούλες μας ♡♡

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στις μανούλες που ξεκινήσαμε το φαγητό..

Τι να σας λέω τα φρούτα έχουν μοναδικό άρωμα στα ρούχα μου πάνω χαχαχα 

Τρώνε τα μωράκια μας δόξα τω θεώ.

Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα τώρα τρώμε κοτοπολυ με σχετικά κ το απογεύμα ρυζαλευρο με βανίλια.

Εύχομαι όλες ναμαστε καλά να μεγαλώνουμε τα αστεράκια μας♡♡

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Χρειάζομαι τα φώτα σας ! Είμαι έγκυος σε δίδυμα (διχοριακη κύηση) και βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα . Το θέμα μου είναι το εξής..12w1d έκανα αυχενική διαφάνεια και papp a . Τα αποτελέσματα βγήκαν πολύ καλά στις στατιστικές . Για το πρώτο έμβρυο : 1/7057 για down. Και για το δεύτερο έμβρυο 1/10295 για down. Το κόλλημα μου είναι το εξής : στο πρώτο έμβρυο η αυχενική διαφάνεια βγήκε 2.2 mm ενώ στο πρώτο 1.4 mm. Βρε κορίτσια αγχώθηκα παρά πολύ για το πρώτο έμβρυο . Γνωρίζω ότι είναι εντός φυσιολογικών τιμών όμως γιατί τέτοια διαφορά με το άλλο ; Έχουν ίδιο μέγεθος και όλα τα άλλα ευρήματα ήταν πολύ καλά . Το ρινικό οστό εμφανές και καρδούλα μια χαρά κτλ. Ο γυναικολόγος και ο εμβρυολογος μου είπαν είναι πολύ καλά όλα . Όμως εγώ δεν έχω ηρεμησει ! Σκέφτομαι να κάνω το νιπτ για να ηρεμήσω . Δεν μπορώ να κάνω αμνιο κτλ με τέτοια αποτελέσματα και να διακινδυνεψω την ζωή του μωρού μου. Σας παρακαλώ πείτε μου τις εμπειρίες σας .

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anna Boo89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Χρειάζομαι τα φώτα σας ! Είμαι έγκυος σε δίδυμα (διχοριακη κύηση) και βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα . Το θέμα μου είναι το εξής..12w1d έκανα αυχενική διαφάνεια και papp a . Τα αποτελέσματα βγήκαν πολύ καλά στις στατιστικές . Για το πρώτο έμβρυο : 1/7057 για down. Και για το δεύτερο έμβρυο 1/10295 για down. Το κόλλημα μου είναι το εξής : στο πρώτο έμβρυο η αυχενική διαφάνεια βγήκε 2.2 mm ενώ στο πρώτο 1.4 mm. Βρε κορίτσια αγχώθηκα παρά πολύ για το πρώτο έμβρυο . Γνωρίζω ότι είναι εντός φυσιολογικών τιμών όμως γιατί τέτοια διαφορά με το άλλο ; Έχουν ίδιο μέγεθος και όλα τα άλλα ευρήματα ήταν πολύ καλά . Το ρινικό οστό εμφανές και καρδούλα μια χαρά κτλ. Ο γυναικολόγος και ο εμβρυολογος μου είπαν είναι πολύ καλά όλα . Όμως εγώ δεν έχω ηρεμησει ! Σκέφτομαι να κάνω το νιπτ για να ηρεμήσω . Δεν μπορώ να κάνω αμνιο κτλ με τέτοια αποτελέσματα και να διακινδυνεψω την ζωή του μωρού μου. Σας παρακαλώ πείτε μου τις εμπειρίες σας .

Κορίτσι μου νομίζω αγχώνεσαι χωρίς λόγο .αφού οι πιθανότητες βγήκαν μια χαρά και οι γιατροί σου λένε ότι όλα ειναι πολύ καλά. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχουν ίδια αυχενική όλα τα έμβρυα.δεν σημαίνει κάτι αυτό .Με το καλό !! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου !! 

Οι υπόλοιπες πως ειστε; Βρε κορίτσια τι χαμός είναι αυτός τωρα που μπηκαμε στις τροφές ; μια τρελα. Θα το συνηθίσουμε και αυτο φανταζομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου νομίζω αγχώνεσαι χωρίς λόγο .αφού οι πιθανότητες βγήκαν μια χαρά και οι γιατροί σου λένε ότι όλα ειναι πολύ καλά. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχουν ίδια αυχενική όλα τα έμβρυα.δεν σημαίνει κάτι αυτό .Με το καλό !! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου !! 

Οι υπόλοιπες πως ειστε; Βρε κορίτσια τι χαμός είναι αυτός τωρα που μπηκαμε στις τροφές ; μια τρελα. Θα το συνηθίσουμε και αυτο φανταζομαι.

Ευχαριστώ κορίτσι μου ! Μακάρι να μην υπάρχει λόγος !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2020 at 3:04 PM, Φούφη said:

Αγαποδιδυμομανουλίτσες Καλημέρα!!!!♡♡με το καλό εύχομαι στις εγκυούλες μας ♡♡

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στις μανούλες που ξεκινήσαμε το φαγητό..

Τι να σας λέω τα φρούτα έχουν μοναδικό άρωμα στα ρούχα μου πάνω χαχαχα 

Τρώνε τα μωράκια μας δόξα τω θεώ.

Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα τώρα τρώμε κοτοπολυ με σχετικά κ το απογεύμα ρυζαλευρο με βανίλια.

Εύχομαι όλες ναμαστε καλά να μεγαλώνουμε τα αστεράκια μας♡♡

ομορφιάααα μου!! ξεκινησα δουλεια και εχω τρελαθει, ελπιζω να βρω ρυθμους.

Εκλεισαν 5 μηνων τα μικρουλια οποτε για φαγητο θα ξεκινησουμε σε 1 μηνα (παμε παραδοσιακα να κλεισουν 6 μηνες και μετα), οποτε ειμαστε χαλαρα ακομα. :cool: Για πειτε πως ειναι με ταισματα? τα ταιζετε μαζι ή ενα ενα? @Nansy29 

6 hours ago, Nansy29 said:

Βρε κορίτσια τι χαμός είναι αυτός τωρα που μπηκαμε στις τροφές ;

Ωχ ωχ Νανσουλι!! Λεγε να ξερω τι ερχεται!! χεχε

@Papy κοριτσακι μου τι εγινε? πως εισαι? 

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

ομορφιάααα μου!! ξεκινησα δουλεια και εχω τρελαθει, ελπιζω να βρω ρυθμους.

Εκλεισαν 5 μηνων τα μικρουλια οποτε για φαγητο θα ξεκινησουμε σε 1 μηνα (παμε παραδοσιακα να κλεισουν 6 μηνες και μετα), οποτε ειμαστε χαλαρα ακομα. :cool: Για πειτε πως ειναι με ταισματα? τα ταιζετε μαζι ή ενα ενα? @Nansy29 

Ωχ ωχ Νανσουλι!! Λεγε να ξερω τι ερχεται!! χεχε

@Papy κοριτσακι μου τι εγινε? πως εισαι? 

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Αχ λαγουδάκι μου την άλλη βδομάδα μπαίνω για καισαρική κ με το καλό θα υποδεχτούμε τα νινάκια μας!!

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα...Χαρά, ανυπομονησία, φόβο, πανικό, λαχτάρα να αγκαλιάσω τα μικρά μου...Είναι φυσιολογικό??

Την προηγούμενη μέρα βρε κορίτσια κοιμηθήκατε καθόλου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy said:

Αχ λαγουδάκι μου την άλλη βδομάδα μπαίνω για καισαρική κ με το καλό θα υποδεχτούμε τα νινάκια μας!!

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα...Χαρά, ανυπομονησία, φόβο, πανικό, λαχτάρα να αγκαλιάσω τα μικρά μου...Είναι φυσιολογικό??

Την προηγούμενη μέρα βρε κορίτσια κοιμηθήκατε καθόλου??

Οοο κοντοζυγωνει!! Ποια ημερομηνια κλεισατε? 

Βρε ειναι φυσιολογικοτατο. Εγω κοιμηθηκα 2-3 ωρες το προηγουμενο βραδυ, το οποιο ηταν καλο γιατι πηγα 6 το πρωι σαν ζομπι χαχα :mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

ομορφιάααα μου!! ξεκινησα δουλεια και εχω τρελαθει, ελπιζω να βρω ρυθμους.

Εκλεισαν 5 μηνων τα μικρουλια οποτε για φαγητο θα ξεκινησουμε σε 1 μηνα (παμε παραδοσιακα να κλεισουν 6 μηνες και μετα), οποτε ειμαστε χαλαρα ακομα. :cool: Για πειτε πως ειναι με ταισματα? τα ταιζετε μαζι ή ενα ενα? @Nansy29 

Ωχ ωχ Νανσουλι!! Λεγε να ξερω τι ερχεται!! χεχε

@Papy κοριτσακι μου τι εγινε? πως εισαι? 

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Έρχεται το χαος!! Χαχαχα ..εγώ προς το παρόν φρούτο δίνω το πρωι και για απογευματινό ρυζαλευρο..και με αυτά μόνο γίνεται χαμουλης..μέχρι να τις ταισω να μαζέψω κλπ περνάει πόση ώρα ..το κακο είναι ότι η μία είναι λαίμαργη και δεν με αφήνει να τις ταισω ταυτόχρονα ..δεν θέλει να βγαίνει το κουτάλι απο το στόμα οπότε τις ταιζω μια μια ..τέλος του μήνα ξεκιναμε και λαχανικά..οπότε φανταζομαι όλη μέρα πως θα είναι ..αλλά οκ έχει και αυτό την ομορφιά του ..μπαινουν σε άλλη φάση τώρα .. πω πω εσύ και δουλειά ;;;; Ουαου χαρά στο κουράγιο σου 

Just now, Papy είπε:

Αχ λαγουδάκι μου την άλλη βδομάδα μπαίνω για καισαρική κ με το καλό θα υποδεχτούμε τα νινάκια μας!!

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα...Χαρά, ανυπομονησία, φόβο, πανικό, λαχτάρα να αγκαλιάσω τα μικρά μου...Είναι φυσιολογικό??

Την προηγούμενη μέρα βρε κορίτσια κοιμηθήκατε καθόλου??

Με το καλό κορίτσι μου !! Ειναι απόλυτα φυσιολογικα όλα αυτά .όλα μαζί τα συναισθήματα.. εγώ δεν κοιμήθηκα καθολου επειδή είχα κάνει εισαγωγή στο μαιευτήριο από το προηγούμενο βράδυ για θεραπεία ..στο σπίτι μου νομίζω θα κοιμόμουν έστω λιγο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...