Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

2 hours ago, Nansy29 said:

πω εσύ και δουλειά ;;;; Ουαου χαρά στο κουράγιο σου 

Αχ οι μπουμπουκιτσες!!! Η δουλειά είναι part-time ευτυχώς με ευελιξία ωραριου αλλά έχει κούραση έξτρα σίγουρα. Για να δούμε και με τα φαγητά μετά πως θα πάμε. Φιλάκια στα μπουτινια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα αγαπουλες♡♡

@playbunny @Nansy29

 Μπανουλομανουλα μου εγώ έχω ξετρελαθει με το τάισμα τα μουτράκια τους μου έρχετε να τα φάω χαχαχα γεμίζουμε όλο το σπίτι φρούτα κ κρέμες αλλά είναι η χαρά της ζωης♡

Το πρωί τρώμε φρουτοκρεμα στην,αρχή για λίγες μέρες 2-3 τους έδινα 4 5 κουταλάκια κ συμπλήρωμα με γάλα το γεύμα τους τώρα όμως μπήκαμε κ στο φαγητο το μεσημεριανό και το απογεύμα στην κρέμα με ρυζαλευρο οπότε γάλα δίνω μόνο πρωί βράδυ ♡♡

Εμάς μας ξεκίνησε στον πέμπτο μήνα λόγο παλινδρόμησης και όντως είναι πολύ καλύτερα τα μπεμπέκια μας♡

Νανσουλινι μου πόσο έχετε φτάσει σε κιλα;

Εμένα τον Οκτώβρη πήραν λίγο 400 γρ η μπουμπου και 280 γρ π μπέμπης. 

Η εγγυούλα μας να μην κάθεται να μετράει τις μετρήσεις και να έχει εμπιστοσύνη στους γιατρούς που λένε πως τα μωράκια της είναι μια χαρά, τελικά όσο πιο πολύ ψαχνομαστε τοσοο πιο πολύ αγχωνόμαστε.

Φιλιά σε όλες κ στα μπεμπέ μας♡♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2020 at 11:03 ΜΜ, playbunny είπε:

Οοο κοντοζυγωνει!! Ποια ημερομηνια κλεισατε? 

Βρε ειναι φυσιολογικοτατο. Εγω κοιμηθηκα 2-3 ωρες το προηγουμενο βραδυ, το οποιο ηταν καλο γιατι πηγα 6 το πρωι σαν ζομπι χαχα :mrgreen:

Λαγουδάκι μου με το καλό την Τετάρτη θα κρατήσουμε αγκαλιά τα θαυματάκια μας!!

Εσείς μεγαλώνετε διαβάζω!! Τελικά κάθε στάδιο έχει την γλύκα κ τη δυσκολία του..

Καλημέρα κ καλή σύναμη σε όλες τις γλυκές μανούλες κ εγκυούλες!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

Καλημέρα αγαπουλες♡♡

@playbunny @Nansy29

 Μπανουλομανουλα μου εγώ έχω ξετρελαθει με το τάισμα τα μουτράκια τους μου έρχετε να τα φάω χαχαχα γεμίζουμε όλο το σπίτι φρούτα κ κρέμες αλλά είναι η χαρά της ζωης♡

Το πρωί τρώμε φρουτοκρεμα στην,αρχή για λίγες μέρες 2-3 τους έδινα 4 5 κουταλάκια κ συμπλήρωμα με γάλα το γεύμα τους τώρα όμως μπήκαμε κ στο φαγητο το μεσημεριανό και το απογεύμα στην κρέμα με ρυζαλευρο οπότε γάλα δίνω μόνο πρωί βράδυ ♡♡

Εμάς μας ξεκίνησε στον πέμπτο μήνα λόγο παλινδρόμησης και όντως είναι πολύ καλύτερα τα μπεμπέκια μας♡

Νανσουλινι μου πόσο έχετε φτάσει σε κιλα;

Εμένα τον Οκτώβρη πήραν λίγο 400 γρ η μπουμπου και 280 γρ π μπέμπης. 

Η εγγυούλα μας να μην κάθεται να μετράει τις μετρήσεις και να έχει εμπιστοσύνη στους γιατρούς που λένε πως τα μωράκια της είναι μια χαρά, τελικά όσο πιο πολύ ψαχνομαστε τοσοο πιο πολύ αγχωνόμαστε.

Φιλιά σε όλες κ στα μπεμπέ μας♡♡

Αχ μωρέ τα γλυκουλια σου ! Εμένα ειναι 6700 και 6200.. έξι μηνών κλεισανε χθες..πως πέρασαν έξι μήνες ..δεν κατάλαβα..ειναι υπέροχα αλλά εξαντλητικα ώρες ώρες ..δεν μένει κενό όλη μέρα ..το βράδυ κοιμομαστε όμως σημαντικό ! Φιλιά στα μπεμπακια σου !

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Διαβάζω τι μας περιμένει όταν μπούμε στις τροφές..... εμείς κοντεύουνε τους 2 μήνες, είναι καλουλες φτιάχνει κ ο ύπνος τους σιγά σιγά! Η ευτυχια που νιώθεις τελικά ξεπερνάει την κούραση... σας φιλώ! Αγωνιστικούς χαιρετισμούς 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Διαβάζω τι μας περιμένει όταν μπούμε στις τροφές..... εμείς κοντεύουνε τους 2 μήνες, είναι καλουλες φτιάχνει κ ο ύπνος τους σιγά σιγά! Η ευτυχια που νιώθεις τελικά ξεπερνάει την κούραση... σας φιλώ! Αγωνιστικούς χαιρετισμούς 

Κοριτσάκι σα χθες μου φαίνεται που γέννησες!!! Πότε πέρασαν 2 μήνες??

Θηλάζεις τα μωράκια?? Αν έχεις χρόνο γράψε την εμπειρία σου εφόσον θήλασες γιατί με απασχολεί το θέμα..

Καλή συνέχεια γλυκιά μου:x

Επίσης βρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω αν προμηθευτήκατε σακουλάκια για άποθηκευση του γάλακτος μετά την άντληση κ απο που.

Φιλιά σε όλες:x

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2020 at 10:26 PM, Papy said:

Κοριτσάκι σα χθες μου φαίνεται που γέννησες!!! Πότε πέρασαν 2 μήνες??

Θηλάζεις τα μωράκια?? Αν έχεις χρόνο γράψε την εμπειρία σου εφόσον θήλασες γιατί με απασχολεί το θέμα..

Καλή συνέχεια γλυκιά μου:x

Επίσης βρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω αν προμηθευτήκατε σακουλάκια για άποθηκευση του γάλακτος μετά την άντληση κ απο που.

Φιλιά σε όλες:x

Σακουλάκια έχει σε όλα τα μαγαζιά με μωρουδιακα πχ Λητώ και σε πολλα φαρμακεία. Τώρα με το λοκνταουν θα βρεις online. Ψάξε στο σκρουτζ. Αύριο η μεγάλη μέρα - με το καλό να υποδεχτειτε τα ζουζουνια σας και να πάνε όλα σουπερ χωρίς πόνο!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα γλυκές διδυμομανουλες!! Διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ που τα μωράκια σας μεγαλώνουν καλά κ περνάτε σε άλλα στάδια!! Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!!

Εγώ γεννησα δύο όμορφα κοριτσάκια στις 37 εβδομάδες κ αύριο σαραντιζουμε κιόλας! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική όπως ξέρετε καλά, έχω κ τον γιο μου που κοντεύει τα 4 με τις δικές του ανάγκες κ καταλαβαίνετε..

@Papy με το καλό κοπέλα μου! Θα περιμένω να διαβασω νέα σας! Να σου πω ότι θηλάζω αποκλειστικά τα κοριτσάκια μου. Είναι πολύ απαιτητικό αλλά όχι ανέφικτο! Στο μαιευτήριο δώσαμε ξένο μια φορά μόνο γτ είχε πέσει το ζάχαρο τους κ ειχαν χάσει αρκετό βάρος (7 κ 10 %). Η μία μάλιστα είχε οριακό ίκτερο κ ήταν πολύ νωχελικη οπότε μπήκα στη διαδικασία να αντλώ, να την ξυπνάω κάθε δύο ωρες κ να της δίνω συμπληρωμα από το αντλημενο γτ κουραζόταν εύκολα κ δεν έτρωγε πολύ από το στήθος. Τώρα έχει λίγες μέρες που το σταμάτησα γτ ήταν ζόρι κ αυτό. Με δύο μωρά στο στήθος όλη μέρα  κ ένα ακόμη παιδάκι δεν εμενε χρόνος για αντλήσεις, πλύσιμο, αποστειρωσεις κτλ. Την Παρασκευή έχουμε παιδίατρο κ ελπίζω να έχουν πάρει καλό βάρος! Γενικά όπως σου είπα, αν το θέλεις πολύ, τα μωράκια σου γεννηθούν τελειομηνα για να μπορούν να θηλασουν κ φυσικά δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για το αντίθετο, πιστεύω ότι μπορείς να το καταφέρεις! Να ξέρεις βέβαια ότι θα έχεις δύο μωρά στο στήθος σχεδόν όλη μέρα κ όλη νύχτα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα γλυκές διδυμομανουλες!! Διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ που τα μωράκια σας μεγαλώνουν καλά κ περνάτε σε άλλα στάδια!! Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!!

Εγώ γεννησα δύο όμορφα κοριτσάκια στις 37 εβδομάδες κ αύριο σαραντιζουμε κιόλας! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική όπως ξέρετε καλά, έχω κ τον γιο μου που κοντεύει τα 4 με τις δικές του ανάγκες κ καταλαβαίνετε..

@Papy με το καλό κοπέλα μου! Θα περιμένω να διαβασω νέα σας! Να σου πω ότι θηλάζω αποκλειστικά τα κοριτσάκια μου. Είναι πολύ απαιτητικό αλλά όχι ανέφικτο! Στο μαιευτήριο δώσαμε ξένο μια φορά μόνο γτ είχε πέσει το ζάχαρο τους κ ειχαν χάσει αρκετό βάρος (7 κ 10 %). Η μία μάλιστα είχε οριακό ίκτερο κ ήταν πολύ νωχελικη οπότε μπήκα στη διαδικασία να αντλώ, να την ξυπνάω κάθε δύο ωρες κ να της δίνω συμπληρωμα από το αντλημενο γτ κουραζόταν εύκολα κ δεν έτρωγε πολύ από το στήθος. Τώρα έχει λίγες μέρες που το σταμάτησα γτ ήταν ζόρι κ αυτό. Με δύο μωρά στο στήθος όλη μέρα  κ ένα ακόμη παιδάκι δεν εμενε χρόνος για αντλήσεις, πλύσιμο, αποστειρωσεις κτλ. Την Παρασκευή έχουμε παιδίατρο κ ελπίζω να έχουν πάρει καλό βάρος! Γενικά όπως σου είπα, αν το θέλεις πολύ, τα μωράκια σου γεννηθούν τελειομηνα για να μπορούν να θηλασουν κ φυσικά δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για το αντίθετο, πιστεύω ότι μπορείς να το καταφέρεις! Να ξέρεις βέβαια ότι θα έχεις δύο μωρά στο στήθος σχεδόν όλη μέρα κ όλη νύχτα!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τις πληροφορίες..

Κορίτσια μου γεννήσαμεεεεεεε!!! Δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά κ έχουμε 2 πανέμορφα μωράκια, ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!! Ακόμα είμαι στα χαμένα αλλα πιατεύω μόλις πάμε σπίτι θα την βρούμε την άκρη μας!!!

Σας φιλώ όλες:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τις πληροφορίες..

Κορίτσια μου γεννήσαμεεεεεεε!!! Δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά κ έχουμε 2 πανέμορφα μωράκια, ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!! Ακόμα είμαι στα χαμένα αλλα πιατεύω μόλις πάμε σπίτι θα την βρούμε την άκρη μας!!!

Σας φιλώ όλες:x

Αχ τι ωραια!συγχαρητηριαα!!!!Να ειστε ολοι καλά! Γραψε μας λεπτομερειες αν θες ,οταν ηρεμησεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Papy είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τις πληροφορίες..

Κορίτσια μου γεννήσαμεεεεεεε!!! Δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά κ έχουμε 2 πανέμορφα μωράκια, ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!! Ακόμα είμαι στα χαμένα αλλα πιατεύω μόλις πάμε σπίτι θα την βρούμε την άκρη μας!!!

Σας φιλώ όλες:x

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κοπέλα μου!!! Να είναι πάντα γερά κ καλότυχα!! Καλά αναθρεματα τώρα! Θα τη βρείτε την άκρη σας φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Papy είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τις πληροφορίες..

Κορίτσια μου γεννήσαμεεεεεεε!!! Δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά κ έχουμε 2 πανέμορφα μωράκια, ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!! Ακόμα είμαι στα χαμένα αλλα πιατεύω μόλις πάμε σπίτι θα την βρούμε την άκρη μας!!!

Σας φιλώ όλες:x

Να σου ζήσουν κορίτσι μου !!!γερά και ευτυχισμενα να είναι !!!!καλή ανάρρωση σε σένα !! 

On 11/11/2020 at 3:09 ΠΜ, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα γλυκές διδυμομανουλες!! Διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ που τα μωράκια σας μεγαλώνουν καλά κ περνάτε σε άλλα στάδια!! Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!!

Εγώ γεννησα δύο όμορφα κοριτσάκια στις 37 εβδομάδες κ αύριο σαραντιζουμε κιόλας! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική όπως ξέρετε καλά, έχω κ τον γιο μου που κοντεύει τα 4 με τις δικές του ανάγκες κ καταλαβαίνετε..

@Papy με το καλό κοπέλα μου! Θα περιμένω να διαβασω νέα σας! Να σου πω ότι θηλάζω αποκλειστικά τα κοριτσάκια μου. Είναι πολύ απαιτητικό αλλά όχι ανέφικτο! Στο μαιευτήριο δώσαμε ξένο μια φορά μόνο γτ είχε πέσει το ζάχαρο τους κ ειχαν χάσει αρκετό βάρος (7 κ 10 %). Η μία μάλιστα είχε οριακό ίκτερο κ ήταν πολύ νωχελικη οπότε μπήκα στη διαδικασία να αντλώ, να την ξυπνάω κάθε δύο ωρες κ να της δίνω συμπληρωμα από το αντλημενο γτ κουραζόταν εύκολα κ δεν έτρωγε πολύ από το στήθος. Τώρα έχει λίγες μέρες που το σταμάτησα γτ ήταν ζόρι κ αυτό. Με δύο μωρά στο στήθος όλη μέρα  κ ένα ακόμη παιδάκι δεν εμενε χρόνος για αντλήσεις, πλύσιμο, αποστειρωσεις κτλ. Την Παρασκευή έχουμε παιδίατρο κ ελπίζω να έχουν πάρει καλό βάρος! Γενικά όπως σου είπα, αν το θέλεις πολύ, τα μωράκια σου γεννηθούν τελειομηνα για να μπορούν να θηλασουν κ φυσικά δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για το αντίθετο, πιστεύω ότι μπορείς να το καταφέρεις! Να ξέρεις βέβαια ότι θα έχεις δύο μωρά στο στήθος σχεδόν όλη μέρα κ όλη νύχτα!!

Να σου ζήσουν κορίτσι μου !!πω πω απαιτητικό πολύ να έχεις διδυμα και άλλο παιδάκι !! Υπομονή..και θηλάζεις κιόλας μπράβο σου !! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διδυμομανουλες μου τι κάνετε? Έχω μια ερωτηση για σας! 

Είμαι 25 βδομάδων κι ενώ το ένα μωρό το ακούω και το βλέπω να κινηται κάθε μέρα την ώρα πιυ χαλαωνω, το άλλο είναι πολύ ήσυχο και νομίζω δεν το νιώθω...πήγα στο γιατρό ήταν όλα καλά, αλλά και πάλι ανησυχώ...το λέτε εσείς? εσείς τα νιώθατε και τα δύο στην ίδια συχνότητα???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα διδυμομανουλες μου τι κάνετε? Έχω μια ερωτηση για σας! 

Είμαι 25 βδομάδων κι ενώ το ένα μωρό το ακούω και το βλέπω να κινηται κάθε μέρα την ώρα πιυ χαλαωνω, το άλλο είναι πολύ ήσυχο και νομίζω δεν το νιώθω...πήγα στο γιατρό ήταν όλα καλά, αλλά και πάλι ανησυχώ...το λέτε εσείς? εσείς τα νιώθατε και τα δύο στην ίδια συχνότητα???

Τουτουνι μου ; Είσαι 25 εβδομάδων σε διδυμα;;; Τι ωραία !!!με το καλό κορίτσι μου!!! Λοιπόν ναι εγώ ένιωθα όλη μέρα τη μια αριστερά με κλωτσαγε συνέχεια ...η άλλη πιο αραιά κι εγώ ανησυχούσα και ηταν πάντα όλα καλά ..τελικά η μια που με κλωτσαγε συνέχεια είναι και έξω από την κοιλια ζωηρουλα και υπερκινητικη και η άλλη πιο ήσυχη όπως στην κοιλιά! Κάτι τέτοιο θα είναι και σε σένα μην ανησυχείς ! Αφού είναι όλα καλά! Φύλα ξέρεις ;

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Τουτουνι μου ; Είσαι 25 εβδομάδων σε διδυμα;;; Τι ωραία !!!με το καλό κορίτσι μου!!! Λοιπόν ναι εγώ ένιωθα όλη μέρα τη μια αριστερά με κλωτσαγε συνέχεια ...η άλλη πιο αραιά κι εγώ ανησυχούσα και ηταν πάντα όλα καλά ..τελικά η μια που με κλωτσαγε συνέχεια είναι και έξω από την κοιλια ζωηρουλα και υπερκινητικη και η άλλη πιο ήσυχη όπως στην κοιλιά! Κάτι τέτοιο θα είναι και σε σένα μην ανησυχείς ! Αφού είναι όλα καλά! Φύλα ξέρεις ;

 

 

Αχ ησύχασα κάπως! Ένα αγόρι ένα κορίτσι! 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...