Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

7 hours ago, Φούφη said:

Καλησπέρα διδυμομανουλιτσες

ΚΑΛΗ Κ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ♡

εύχομαι να είσαστε όλες Καλά κ τα νινακια σας. Εμείς δόξα τω θεώ όλα καλά βγάλαμε κ από δύο δοντάκια μάς δαγκώνουν όπου μας πετύχουν χαχαχα φέρνουν γκρίνια τα δοντάκια κ υπερκινητικότητα.. Μπουσουλανε αντιλαμβάνονται τα πάντα..

Την πρωτοχρονιά φάγανε κ κατσικάκι :) :p 

η μπέμπα κάθεται πολύ καλά στον πωπό της Ο μπέμπης όχι ακόμη τέλεια αλλά το προσπαθεί..

τους κάνω πολλές ασκήσεις που βλέπω στο γιουτιουμπ κ παρατηρώ αν εξελίσσονται σωστά βάση των στατιστικών.. για πρόωρα τα πάμε πολύ καλά.. ♡♡

με το φαγητό κάνουν κουνελάκια όταν πονάνε μου κατεβάζουν ποσότητες..

Αλλά νηστικά δεν μένουν..

περιμένω τα νέα σας μου λείψατε φιλιά σε όλες σας♡

 

 

Φουφιτσα μουυυ!! Να και τα δοντακια, καλη αρχη!! Eμεις φαφουτακια ακομα αλλα τρωνε σνακ μια χαρα. :D

Τι ασκήσεις του κανεις? Για πες κανένα καλο βιντεάκι που βρηκες.

Εγω τα βαζω να κάθονται μπροστά μου κι ενώ στην αρχή ακουμπαγαν πανω μου τωρα τα βαζω λιγο πιο μπροστά ώστε να μην στηρίζονται και να γυμνάζονται μονα τους. 

@Τουτουνι Συγχαρητήρια τουτουνακι μου!!!! ♥️♥️ Καλως τα δεχτηκες τα ζουζούνια σου τα γλυκά!! Να ζήσουν πάντα τυχερά κι ευτυχισμένα. Πως εισαι εσυ διδυμομανουλα? 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!.Σήμερα στις 4:30 τα ξημερώματα γέννησα.κι εγώ τα διδυμακια μου!!! Λόγω προωρότητας μπήκαν στη θερμοκοιτίδα αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι μια χαρά!!!

Τουτουνακι μου γλυκό να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!!Με το καλό να τα πάρετε στο σπίτι σας!!!

Εννοείται ότι είναι μια χαρά!Εγω γέννησα 32 εβδομάδων κ μια χαρά ήταν τα αστέρια μου!Η θερμοκοιτίδα είναι αναγκαία αλλά είναι για το καλό τους!Να κανεις υπομονή, να είσαι δυνατή κ θα περάσουν οι μέρες!

20 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Ωω γεννήσες κορίτσι μου !! Πω πω πως πέρασε ο καιρός !! Να σου ζήσουν γερα τυχερά και ευτυχισμενα να είναι !! Καλή ανάρρωση σε σένα!! Με το καλό να τα πάρεις στο σπίτι !! Περνάει ο καιρός γρήγορα για ποτε θα τα έχεις και τα δύο αγκαλιά ούτε που θα καταλάβεις !! 

Καλώς την Φουφη ! Εμφανίζεσαι αραιά αλλαβχαιρομαι που είσαστε καλά εσύ και τα μωράκια σου!! Μπουσουλανε ε;; Μπράβο τέλεια ! Κυνήγι ..

@Zina21 για τον φράχτη που έλεγες μπορείς να μου στείλεις ποιος ακριβώς είναι και το κόστος; Δεν μπουσουλανε αλλά η μία είναι έτοιμη και σέρνεται παντού δεν την προλαβαίνω 

Κοριτσάκι μου αν μπεις στο κατάστημα που σας είπα έχει διάφορους φράχτες.Εννοώ μπορεί να θέλεις να έχει κ κούνια ή τσουλήθρα.Εγώ πήρα τον απλό φράχτη το μεγάλο μέγεθος.Όλοι το ίδιο στυλ είναι απλά αλλάζουν τα αξεσουάρ κ το μέγεθος.Εγώ τον πήρα αν θυμάμαι καλά κάπου στα 150 ευρώ.Θα σε βολέψει παρα πολύ κ οι μικρές θα έχουν άνεση να κινηθούν χωρίς να έχεις άγχος μήπως χτυπήσουν.Δεν την προλαβαίνεις ε;Που να σου ξεκινήσει κ η άλλη τα ίδια να δεις που δεν θα ξέρεις ποια να πιάσεις.Εμένα ο μπέμπης σηκώνεται κανονικά όρθιος,πιάνεται από το φράχτη κ κάνει βηματάκια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Τουτουνακι μου γλυκό να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!!Με το καλό να τα πάρετε στο σπίτι σας!!!

Εννοείται ότι είναι μια χαρά!Εγω γέννησα 32 εβδομάδων κ μια χαρά ήταν τα αστέρια μου!Η θερμοκοιτίδα είναι αναγκαία αλλά είναι για το καλό τους!Να κανεις υπομονή, να είσαι δυνατή κ θα περάσουν οι μέρες!

Κοριτσάκι μου αν μπεις στο κατάστημα που σας είπα έχει διάφορους φράχτες.Εννοώ μπορεί να θέλεις να έχει κ κούνια ή τσουλήθρα.Εγώ πήρα τον απλό φράχτη το μεγάλο μέγεθος.Όλοι το ίδιο στυλ είναι απλά αλλάζουν τα αξεσουάρ κ το μέγεθος.Εγώ τον πήρα αν θυμάμαι καλά κάπου στα 150 ευρώ.Θα σε βολέψει παρα πολύ κ οι μικρές θα έχουν άνεση να κινηθούν χωρίς να έχεις άγχος μήπως χτυπήσουν.Δεν την προλαβαίνεις ε;Που να σου ξεκινήσει κ η άλλη τα ίδια να δεις που δεν θα ξέρεις ποια να πιάσεις.Εμένα ο μπέμπης σηκώνεται κανονικά όρθιος,πιάνεται από το φράχτη κ κάνει βηματάκια.

Α οκ ευχαριστώ θα μπω να ψάξω ! Ναι θέλει οπωσδήποτε κάτι ..η μία είναι πολύ ζωηρή ...η άλλη είναι πιο ήσυχη και είναι και πιο πίσω είναι στα βαρελάκια ακόμα μόνο οπότε μια μια να μην τρελαθώ κιολας..χαχαχα. 

Καλέ ορθιος από τώρα πω πω πω τα δικά σου έχουν πάει φορα!! Τι ωραία ..είναι όμορφα που βλεπουμε τα παιδάκια μας να μεγαλώνουν και να αλλάζουν!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Α οκ ευχαριστώ θα μπω να ψάξω ! Ναι θέλει οπωσδήποτε κάτι ..η μία είναι πολύ ζωηρή ...η άλλη είναι πιο ήσυχη και είναι και πιο πίσω είναι στα βαρελάκια ακόμα μόνο οπότε μια μια να μην τρελαθώ κιολας..χαχαχα. 

Καλέ ορθιος από τώρα πω πω πω τα δικά σου έχουν πάει φορα!! Τι ωραία ..είναι όμορφα που βλεπουμε τα παιδάκια μας να μεγαλώνουν και να αλλάζουν!!

 

Κ μένα η μπεμπα είναι πιο πίσω από τον μπέμπη.Ο μικρός σηκώνεται σχεδόν ένα μήνα τώρα αλλά κάθε μέρα είναι κ καλύτερα.Τώρα μπορεί κ κρατιέται με το ένα του χεράκι κ στέκεται όρθιος.Η μικρή τον βλέπει όρθιο κ φωνάζει.Αναγκαζόμαστε κ την κρατάμε κ εκείνη όρθια για να μη ζηλεύει...Τις τελευταίες μέρες έχουν αρχίσει κ παίζουν λίγο μαζί.Πλησιάζουν το ένα το άλλο κ λένε τα δικά τους.Θα δεις κ εσυ ότι θα τα χαζεύεις όταν αρχίσουν να περνάνε χρόνο μαζί.

Στον πωπο τους στέκονται μόνες τους;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Zina21 είπε:

Κ μένα η μπεμπα είναι πιο πίσω από τον μπέμπη.Ο μικρός σηκώνεται σχεδόν ένα μήνα τώρα αλλά κάθε μέρα είναι κ καλύτερα.Τώρα μπορεί κ κρατιέται με το ένα του χεράκι κ στέκεται όρθιος.Η μικρή τον βλέπει όρθιο κ φωνάζει.Αναγκαζόμαστε κ την κρατάμε κ εκείνη όρθια για να μη ζηλεύει...Τις τελευταίες μέρες έχουν αρχίσει κ παίζουν λίγο μαζί.Πλησιάζουν το ένα το άλλο κ λένε τα δικά τους.Θα δεις κ εσυ ότι θα τα χαζεύεις όταν αρχίσουν να περνάνε χρόνο μαζί.

Στον πωπο τους στέκονται μόνες τους;

Αχ μωρέ η γλυκούλα.. θα σταθεί κι αυτή μονη της ..

Η μία μόνο στέκεται στον ποπο τώρα λίγες μέρες ξεκινήσε ακόμα γέρνει λίγο μπροστα η άλλη όχι ακόμα δεν στέκεται ..το κάθε παιδάκι έχει το ρύθμο του .είναι και πρόωρα και ίσως για αυτό άργησαν λίγο .αλλά οκ φυσιολογικά .. ναι ναι και μένα πλησιάζουν η μία την άλλη παίρνουν τις πιπίλες από στόμα και τα παιχνιδια χαιδευουν η μία την άλλη μαλλιοτραβιουνται ..λίγο από όλα ..χαχαχα πραγματικα είναι να κάθεσαι και να τα χαζεύεις όλη μέρα ..έχουν πολλή πλακα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Αχ μωρέ η γλυκούλα.. θα σταθεί κι αυτή μονη της ..

Η μία μόνο στέκεται στον ποπο τώρα λίγες μέρες ξεκινήσε ακόμα γέρνει λίγο μπροστα η άλλη όχι ακόμα δεν στέκεται ..το κάθε παιδάκι έχει το ρύθμο του .είναι και πρόωρα και ίσως για αυτό άργησαν λίγο .αλλά οκ φυσιολογικά .. ναι ναι και μένα πλησιάζουν η μία την άλλη παίρνουν τις πιπίλες από στόμα και τα παιχνιδια χαιδευουν η μία την άλλη μαλλιοτραβιουνται ..λίγο από όλα ..χαχαχα πραγματικα είναι να κάθεσαι και να τα χαζεύεις όλη μέρα ..έχουν πολλή πλακα...

Ναι έχουν πολύ πλάκα!!!!

Κ βέβαια το κάθε παιδάκι έχει το ρυθμό του.Δεν έχουν αργήσει φυσιολογικά τα κάνουν οι μικρές σου!Ο γιατρός μου είπε ότι ο μπέμπης μου είναι πολύ προχωρημένος για τους μήνες του κ για την προωροτητα του.Τα έκανε όλα πολύ νωρίς.Το ίδιο μου είπε κ ο νευρολογος που τα παρακολουθεί.Γιατί κ εγώ σκέφτηκα μήπως η μπεμπα μου έχει μείνει πίσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες! Εκτος απο τη @Nephele78 που ξερω τα μυστικα επιτυχιας της :) για πειτε οποια δε βαριεται πως καταφερατε κ τι πιστευετε οτι βοηθησε να αποκτησετε τα διδυμακια σας;; Υποθετω οι περισσοτερες κανατε ετ 3 εμβρυων;  ειμαι 39 αλλα εβγαλα αριστες βλαστοκυστες . Ηταν αποτυχημενες οι προσπαθειες αλλα βρηκαμε (μαλλον) την αιτια . Εξετασεις καλες κ δικες μου κ του αντρα μου, αφαιρεσα κ ενα πολυποδα κ καυτηριασαμε κ 2 εστιες ενδομητριωσης. Ο γιατρος μου δυστυχως επιμενει πολυ κ δε θελει να μου μεταφερει 3 γτ φοβαται μη πιασουν κ τα 3! (Εδω παλευουμε για το 1...) . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Freida είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εκτος απο τη @Nephele78 που ξερω τα μυστικα επιτυχιας της :) για πειτε οποια δε βαριεται πως καταφερατε κ τι πιστευετε οτι βοηθησε να αποκτησετε τα διδυμακια σας;; Υποθετω οι περισσοτερες κανατε ετ 3 εμβρυων;  ειμαι 39 αλλα εβγαλα αριστες βλαστοκυστες . Ηταν αποτυχημενες οι προσπαθειες αλλα βρηκαμε (μαλλον) την αιτια . Εξετασεις καλες κ δικες μου κ του αντρα μου, αφαιρεσα κ ενα πολυποδα κ καυτηριασαμε κ 2 εστιες ενδομητριωσης. Ο γιατρος μου δυστυχως επιμενει πολυ κ δε θελει να μου μεταφερει 3 γτ φοβαται μη πιασουν κ τα 3! (Εδω παλευουμε για το 1...) . 

Εγώ είχα βάλει 3 κ έπιασαν τα 2.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2021 at 4:17 ΠΜ, Nephele78 είπε:

Μανουλες; ; :-) Ποιο μαξιλαρι θηλασμού σας βολεψε; Ειμαι αναμεσα στα 3 και δε μπορω να αποφασισω  
1) PEANUT & PIGLET  
2) Twin Z Pillow®  
3) MY BREST FRIEND

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω το 3o στη σειρά.. γενικά, σίγουρα με έχει βοηθήσει πολύ κ το χρησιμοποιώ. Το βάζω, το κουμπωνω κ δεν μπλέκω με πολλά μαξιλάρια.  αλλά δεν είναι κ τέρμα βολικό! Γτ δεν έχει πολύ μεγάλο ύψος, εγώ έχω μικρό στήθος κ αναγκάζομαι να σκύβω μπροστά. Επίσης η στήριξη της πλάτης δεν είναι κ σούπερ! Το περίμενα να στέκεται λίγο πιο σταθερό στο ύψος που θέλω. Από ότι έχω δει κ το 1ο που αναφέρεις φαίνεται καλό κ πιστεύω ότι θα είναι άνετο γτ φαίνεται να εχει καλό ύψος κ καλή στήριξη πλάτης.. δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα το ότι δεν κουμπώνει με κάποιο τρόπο κ ίσως φεύγει από τη θέση του (δική μου υπόθεση). Το 2ο δεν ξέρω αν θα σε βολεψει τόσο στο θηλασμό.. αυτό έχει το καλό ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να "κάθονται" τα μωρά μαζί! Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή σε μπέρδεψαν περισσότερο!! Χαχαχα.. με το καλό τα μωράκια σου!!

On 13/1/2021 at 9:24 ΜΜ, Freida είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εκτος απο τη @Nephele78 που ξερω τα μυστικα επιτυχιας της :) για πειτε οποια δε βαριεται πως καταφερατε κ τι πιστευετε οτι βοηθησε να αποκτησετε τα διδυμακια σας;; Υποθετω οι περισσοτερες κανατε ετ 3 εμβρυων;  ειμαι 39 αλλα εβγαλα αριστες βλαστοκυστες . Ηταν αποτυχημενες οι προσπαθειες αλλα βρηκαμε (μαλλον) την αιτια . Εξετασεις καλες κ δικες μου κ του αντρα μου, αφαιρεσα κ ενα πολυποδα κ καυτηριασαμε κ 2 εστιες ενδομητριωσης. Ο γιατρος μου δυστυχως επιμενει πολυ κ δε θελει να μου μεταφερει 3 γτ φοβαται μη πιασουν κ τα 3! (Εδω παλευουμε για το 1...) . 

Εγώ μετέφερα 2 κ έπιασαν κ τα 2 παρότι δεν το περίμενα καθόλου! Είχα μεταφέρει από άλλο κύκλο διέγερσης στο παρελθόν 2 βλαστοκυστες από όπου προέκυψε μια παλινδρομη κ αλλες 2 βλαστοκυστες από όπου απεκτημα τον γιο μου! Δλδ 4 βλαστοκυστες  από μια διέγερση έδωσαν μια τελειομηνή κύηση κ 2(κ μοναδικες!) βλαστοκυστες από μια άλλη διέγερση έδωσαν τα διδυμακια μου!! Είναι λίγο λαχείο όλο αυτό.. γι'αυτό είναι κ τόσο επιφυλακτικός ο γιατρός σου.. όπως κ να χει, εύχομαι τα καλύτερα κ σύντομα να αποκτήσεις το/τα μωράκι/α που επιθυμείς!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Hope89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω το 3o στη σειρά.. γενικά, σίγουρα με έχει βοηθήσει πολύ κ το χρησιμοποιώ. Το βάζω, το κουμπωνω κ δεν μπλέκω με πολλά μαξιλάρια.  αλλά δεν είναι κ τέρμα βολικό! Γτ δεν έχει πολύ μεγάλο ύψος, εγώ έχω μικρό στήθος κ αναγκάζομαι να σκύβω μπροστά. Επίσης η στήριξη της πλάτης δεν είναι κ σούπερ! Το περίμενα να στέκεται λίγο πιο σταθερό στο ύψος που θέλω. Από ότι έχω δει κ το 1ο που αναφέρεις φαίνεται καλό κ πιστεύω ότι θα είναι άνετο γτ φαίνεται να εχει καλό ύψος κ καλή στήριξη πλάτης.. δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα το ότι δεν κουμπώνει με κάποιο τρόπο κ ίσως φεύγει από τη θέση του (δική μου υπόθεση). Το 2ο δεν ξέρω αν θα σε βολεψει τόσο στο θηλασμό.. αυτό έχει το καλό ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να "κάθονται" τα μωρά μαζί! Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή σε μπέρδεψαν περισσότερο!! Χαχαχα.. με το καλό τα μωράκια σου!!

Εγώ μετέφερα 2 κ έπιασαν κ τα 2 παρότι δεν το περίμενα καθόλου! Είχα μεταφέρει από άλλο κύκλο διέγερσης στο παρελθόν 2 βλαστοκυστες από όπου προέκυψε μια παλινδρομη κ αλλες 2 βλαστοκυστες από όπου απεκτημα τον γιο μου! Δλδ 4 βλαστοκυστες  από μια διέγερση έδωσαν μια τελειομηνή κύηση κ 2(κ μοναδικες!) βλαστοκυστες από μια άλλη διέγερση έδωσαν τα διδυμακια μου!! Είναι λίγο λαχείο όλο αυτό.. γι'αυτό είναι κ τόσο επιφυλακτικός ο γιατρός σου.. όπως κ να χει, εύχομαι τα καλύτερα κ σύντομα να αποκτήσεις το/τα μωράκι/α που επιθυμείς!! 

Απλα επειδη ειναι λαχειο γτ να μη βαλει 3 αφου πολυ σπανια πιανουν τα 3 :((

On 14/1/2021 at 12:14 ΠΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Εγώ είχα βάλει 3 κ έπιασαν τα 2.

Στα λογια μου ερχεσαι...αυτο ειναι το πιο συνηθισμενο τελικα...τα περισσοτερα διδυμακια ετσι προερχονται σε ηλικιες ανω των 38

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά!

Θα σας παρακαλούσα να μου δώσετε συμβουλές από την εμπειρία σας με τα καρότσια διδύμων.

Ποια σας έχουν βολέψει; δυσκολεύομαι να βρω πολυκαρότσια. Να αγοράσω καλύτερα ξεχωριστά ( καρότσι, πορτ μπεμπε, κάθισμα αυτοκινήτου ή όλα μαζί;)

Δεν θελω να παραγγείλω κάτι διαδικτυακά χωρίς να το έχω δει από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2021 at 9:24 PM, Freida said:

Καλησπερα σε ολες! Εκτος απο τη @Nephele78 που ξερω τα μυστικα επιτυχιας της :) για πειτε οποια δε βαριεται πως καταφερατε κ τι πιστευετε οτι βοηθησε να αποκτησετε τα διδυμακια σας;; Υποθετω οι περισσοτερες κανατε ετ 3 εμβρυων;  ειμαι 39 αλλα εβγαλα αριστες βλαστοκυστες . Ηταν αποτυχημενες οι προσπαθειες αλλα βρηκαμε (μαλλον) την αιτια . Εξετασεις καλες κ δικες μου κ του αντρα μου, αφαιρεσα κ ενα πολυποδα κ καυτηριασαμε κ 2 εστιες ενδομητριωσης. Ο γιατρος μου δυστυχως επιμενει πολυ κ δε θελει να μου μεταφερει 3 γτ φοβαται μη πιασουν κ τα 3! (Εδω παλευουμε για το 1...) . 

Καλησπέρα! Εμεις βάλαμε 2 και έπιασαν και τα 2, μία φίλη μου όμως έβαλε 3 και έπιασαν τα 2.

Στο εξωτερικό είναι η αλήθεια ότι δεν είναι υπερ οι γιατροι ουτε στην μεταφορά των 2 και επιμένουν στο 1 συνήθως. Νομικά στην Ελλάδα όμως από κάποια ηλικία και πάνω επιτρέπεται μεταφορά με 3. Αν νομικά είσαι καλυμμένη νομίζω να προχωρήσεις όπως εσυ νιωθεις καλύτερα ψυχολογικά. Επίσης σε κάθε μεταφορά που κάνουμε υπάρχει και το οικονομικό κόστος που δεν είναι μικρο. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε οτι αποφασίσεις και μακάρι να σε έχουμε στην παρέα μας σύντομα!! :wub:

On 1/16/2021 at 10:03 PM, aurorahope said:

Γεια σας και καλή χρονιά!

Θα σας παρακαλούσα να μου δώσετε συμβουλές από την εμπειρία σας με τα καρότσια διδύμων.

Ποια σας έχουν βολέψει; δυσκολεύομαι να βρω πολυκαρότσια. Να αγοράσω καλύτερα ξεχωριστά ( καρότσι, πορτ μπεμπε, κάθισμα αυτοκινήτου ή όλα μαζί;)

Δεν θελω να παραγγείλω κάτι διαδικτυακά χωρίς να το έχω δει από κοντά.

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Εμας είναι η αλήθεια οτι το πορτ μπεμπε που ηταν μαζι με το καρότσι δεν μας βόλεψε στον βαθμό που περιμέναμε. Άλλες κοπέλες ομως για αρκετους μηνες τα κοιμίζουν εκει οπότε ειναι και θέμα μωρού τελικα πως θα βολευτεί.

Το κάθισμα αυτοκινητου θα πρότεινα προσωπικά να είναι ξεχωριστό και το καρότσι με το πορτ μπεμπε μαζί, εκτός αν είναι απο τα καρότσια που πέφτει τερμα πισω η πλάτη οπότε δεν χρειάζεται πορτ μπεμπε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλησπέρα! Εμεις βάλαμε 2 και έπιασαν και τα 2, μία φίλη μου όμως έβαλε 3 και έπιασαν τα 2.

Στο εξωτερικό είναι η αλήθεια ότι δεν είναι υπερ οι γιατροι ουτε στην μεταφορά των 2 και επιμένουν στο 1 συνήθως. Νομικά στην Ελλάδα όμως από κάποια ηλικία και πάνω επιτρέπεται μεταφορά με 3. Αν νομικά είσαι καλυμμένη νομίζω να προχωρήσεις όπως εσυ νιωθεις καλύτερα ψυχολογικά. Επίσης σε κάθε μεταφορά που κάνουμε υπάρχει και το οικονομικό κόστος που δεν είναι μικρο. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε οτι αποφασίσεις και μακάρι να σε έχουμε στην παρέα μας σύντομα!! :wub:

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Εμας είναι η αλήθεια οτι το πορτ μπεμπε που ηταν μαζι με το καρότσι δεν μας βόλεψε στον βαθμό που περιμέναμε. Άλλες κοπέλες ομως για αρκετους μηνες τα κοιμίζουν εκει οπότε ειναι και θέμα μωρού τελικα πως θα βολευτεί.

Το κάθισμα αυτοκινητου θα πρότεινα προσωπικά να είναι ξεχωριστό και το καρότσι με το πορτ μπεμπε μαζί, εκτός αν είναι απο τα καρότσια που πέφτει τερμα πισω η πλάτη οπότε δεν χρειάζεται πορτ μπεμπε. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τείνω σε αυτο που προτείνεις ξεχωριστό καθισματάκι και καροτσι οσο ελαφρυ γινεται και να πέφτει η πλάτη τέρμα πίσω.

Μου είπαν και για την περίπτωση να αγοράσω δύο μονά και να τα συνδέω με συνδετήρα, αλλά αυτό μαλλον θα είναι πολύ φαρδύ.

On 13/1/2021 at 9:24 ΜΜ, Freida είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εκτος απο τη @Nephele78 που ξερω τα μυστικα επιτυχιας της :) για πειτε οποια δε βαριεται πως καταφερατε κ τι πιστευετε οτι βοηθησε να αποκτησετε τα διδυμακια σας;; Υποθετω οι περισσοτερες κανατε ετ 3 εμβρυων;  ειμαι 39 αλλα εβγαλα αριστες βλαστοκυστες . Ηταν αποτυχημενες οι προσπαθειες αλλα βρηκαμε (μαλλον) την αιτια . Εξετασεις καλες κ δικες μου κ του αντρα μου, αφαιρεσα κ ενα πολυποδα κ καυτηριασαμε κ 2 εστιες ενδομητριωσης. Ο γιατρος μου δυστυχως επιμενει πολυ κ δε θελει να μου μεταφερει 3 γτ φοβαται μη πιασουν κ τα 3! (Εδω παλευουμε για το 1...) . 

Εγω εβαλα δυο βλαστοκύστες και εμφυτευτηκαν και οι δύο. Ειναι και θεμα τυχης, αν δεν υπαρχει προβλημα στο ενδομητριο. Αν δεν θέλεις τρίδυμα, τότε να μη βάλεις τρία. Εχω ακούσει περιπτώσεις που εβαλαν τρια, αλλά μετα ηθελαν να κανουν μειωση, κάτι ...που ειναι τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2021 at 2:40 AM, Freida said:

Απλα επειδη ειναι λαχειο γτ να μη βαλει 3 αφου πολυ σπανια πιανουν τα 3 :((

Στα λογια μου ερχεσαι...αυτο ειναι το πιο συνηθισμενο τελικα...τα περισσοτερα διδυμακια ετσι προερχονται σε ηλικιες ανω των 38

Καλησπέρα ! 
Εγω ήμουν 40. Έκανα 2 αποτυχημένες ετ με άριστες βλαστοκυστες (βάζαμε 2 κάθε φορά) και στην 3η προσπάθεια πάλι με 2 βλαστοκυστες έπιασαν και οι 2!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...