Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

On 19/1/2021 at 5:37 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Και επίσημα πλέον στις διδυμομανουλες ήθελα να μοιραστώ σήμερα τη χαρά μου μαζί σας!!!! Σήμερα τάισα πρώτη φορά τα μωρακια μου με το μπιμπερο!!! Ήταν η πρώτη μας αγκαλιά!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ να τα πάρω σπίτι!!!

Αχ τι ωραία Κόριτσι μου !! Πόσο όμορφες στιγμές !! Με το καλό να τα πάρεις σπίτι!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα διδυμομανούλες! Ψάχνοντας έχουμε λιγο μπερδευτει, πριν περίπου ένα χρόνο οι θερμοκοιτίδα σε ιδιωτικά μαιευτήρια καλύπτονταν από τον εοππυ. Συνεχίζει ή το.έκοψαν κ αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Austrian είπε:

Καλησπέρα διδυμομανούλες! Ψάχνοντας έχουμε λιγο μπερδευτει, πριν περίπου ένα χρόνο οι θερμοκοιτίδα σε ιδιωτικά μαιευτήρια καλύπτονταν από τον εοππυ. Συνεχίζει ή το.έκοψαν κ αυτο??

Καλησπέρα!!!Στο Ιασώ που γέννησα εγώ καλύπτει ένα μέρος όχι ολόκληρο το ποσο.Το ίδιο κ στο Μητέρα από όσο γνωρίζω.Επίσης το Μητέρα είναι λίγο πιο οικονομικό.Κάνε μια ερώτηση κ στο ΡΕΑ γιατί μια γνωστή μου είπε ότι δεν είχε πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2021 at 5:37 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Και επίσημα πλέον στις διδυμομανουλες ήθελα να μοιραστώ σήμερα τη χαρά μου μαζί σας!!!! Σήμερα τάισα πρώτη φορά τα μωρακια μου με το μπιμπερο!!! Ήταν η πρώτη μας αγκαλιά!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ να τα πάρω σπίτι!!!

Αχ Τουτουνάκι μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Να είναι γερά στη ζωή τους κ συ δυνατή μανούλα να τα μεγαλώσεις κ πάντα να τα καμαρώνεις!! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας..Φιλιάααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/21/2021 at 11:30 PM, Austrian said:

Καλησπέρα διδυμομανούλες! Ψάχνοντας έχουμε λιγο μπερδευτει, πριν περίπου ένα χρόνο οι θερμοκοιτίδα σε ιδιωτικά μαιευτήρια καλύπτονταν από τον εοππυ. Συνεχίζει ή το.έκοψαν κ αυτο??

Στο Λητω που γέννησα πριν 1 μήνα καλύπτεται εκτός από την αμοιβή του νεογνό λόγου που είναι περίπου 37,5€ ανά μωρό ανά ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2021 at 12:47 ΠΜ, playbunny είπε:

@Τουτουνι στείλε μας νεακια για τα τουτουνακια. :wub:

Κορίτσια μου γλυκά, τα μωράκια μου είναι καλά! Έχουν πάει στα κουνακια τους και πρώτα στο σπίτι θα πάρουμε το μικρό. Αρχές της βδομάδας λογικά! Λίγο πιο μετά θα έρθει και η μπέμπα! Η χαρά μας είναι τεράστια!!! Δύσκολα μπορώ να σας περιγράψω τι ζούμε!! Ο Νικόλας μου τα έχει κάνει πάνω του, κλασσικός χαζομπαμπας αλλά κι εγώ δεν πάω πίσω!!! Ανυπομονώ να περάσουν οι.μερες να έρθουν και τα δύο σπίτι!!!!! 

Εσείς τι κάνετε??? Τα μωράκια σας??? Είναι ταρζανακια????

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, τα μωράκια μου είναι καλά! Έχουν πάει στα κουνακια τους και πρώτα στο σπίτι θα πάρουμε το μικρό. Αρχές της βδομάδας λογικά! Λίγο πιο μετά θα έρθει και η μπέμπα! Η χαρά μας είναι τεράστια!!! Δύσκολα μπορώ να σας περιγράψω τι ζούμε!! Ο Νικόλας μου τα έχει κάνει πάνω του, κλασσικός χαζομπαμπας αλλά κι εγώ δεν πάω πίσω!!! Ανυπομονώ να περάσουν οι.μερες να έρθουν και τα δύο σπίτι!!!!! 

Εσείς τι κάνετε??? Τα μωράκια σας??? Είναι ταρζανακια????

Μπράβο γλυκιά μου!! Όλα καλά πάνε κ σε λίγο θα είστε όλη η οικογένεια σπιτάκι σας!!Τα τουτουνάκια είναι δύναμη!!

Εμείς λίγο ξεπεταχτήκαμε κ είναι καλύτερα τα πράγματα.Είμαστε 2,5 μηνών κ το καλό είναι ότι αρχίσαμε να κοιμόμαστε τα βράδια!!

Τουτουνάκι πάρε δύναμη γιατί στην αρχή είναι λίγο ζόρικα.Εμένα τα μωράκια μου ειχανε κ κολικούς οπότε ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά.Βοήθεια θα έχεις??

Να φιλήσεις τα αστεράκια σου κ περιμένουμε νέα όταν με το καλό πάτε σπιτάκι σας:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, τα μωράκια μου είναι καλά! Έχουν πάει στα κουνακια τους και πρώτα στο σπίτι θα πάρουμε το μικρό. Αρχές της βδομάδας λογικά! Λίγο πιο μετά θα έρθει και η μπέμπα! Η χαρά μας είναι τεράστια!!! Δύσκολα μπορώ να σας περιγράψω τι ζούμε!! Ο Νικόλας μου τα έχει κάνει πάνω του, κλασσικός χαζομπαμπας αλλά κι εγώ δεν πάω πίσω!!! Ανυπομονώ να περάσουν οι.μερες να έρθουν και τα δύο σπίτι!!!!! 

Εσείς τι κάνετε??? Τα μωράκια σας??? Είναι ταρζανακια????

Κοπέλα  μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Με το καλό να τα πάρετε επιτελους στο σπίτι κ να κάνετε όλες τις αγκαλιές κ τα φιλάκια που περιμένετε τόσο καιρό!!! 

4 ώρες πρίν, Papy είπε:

Μπράβο γλυκιά μου!! Όλα καλά πάνε κ σε λίγο θα είστε όλη η οικογένεια σπιτάκι σας!!Τα τουτουνάκια είναι δύναμη!!

Εμείς λίγο ξεπεταχτήκαμε κ είναι καλύτερα τα πράγματα.Είμαστε 2,5 μηνών κ το καλό είναι ότι αρχίσαμε να κοιμόμαστε τα βράδια!!

Τουτουνάκι πάρε δύναμη γιατί στην αρχή είναι λίγο ζόρικα.Εμένα τα μωράκια μου ειχανε κ κολικούς οπότε ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά.Βοήθεια θα έχεις??

Να φιλήσεις τα αστεράκια σου κ περιμένουμε νέα όταν με το καλό πάτε σπιτάκι σας:wub:

Μεγαλώσατε κ εσείς!! Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!! Αχχχ... όταν λες ότι αρχίσατε να κοιμόμαστε τα βράδια τι εννοείς;; Εμείς 3,5 μηνών κ τα βράδια είναι δράμα.. δεν ξέρω αν φταίει το ότι θηλάζουμε κ ξυπνανε συνέχεια για την "πιπίλα" τους (πιπίλα κανονική δεν παίρνουν με τίποτα δυστυχώς...) Η μία ξυπνάει την άλλη κ όλο το βράδυ μας πάει έτσι, με θηλασμους εναλλάξ ή κ ταυτόχρονα..

Οι υπόλοιπες βρε κορίτσια για πείτε εμπειρίες.. πως ήταν τα μωρά σας με τον ύπνο κ ποτέ άρχισαν να στρώνουν; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Papy είπε:

Μπράβο γλυκιά μου!! Όλα καλά πάνε κ σε λίγο θα είστε όλη η οικογένεια σπιτάκι σας!!Τα τουτουνάκια είναι δύναμη!!

Εμείς λίγο ξεπεταχτήκαμε κ είναι καλύτερα τα πράγματα.Είμαστε 2,5 μηνών κ το καλό είναι ότι αρχίσαμε να κοιμόμαστε τα βράδια!!

Τουτουνάκι πάρε δύναμη γιατί στην αρχή είναι λίγο ζόρικα.Εμένα τα μωράκια μου ειχανε κ κολικούς οπότε ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά.Βοήθεια θα έχεις??

Να φιλήσεις τα αστεράκια σου κ περιμένουμε νέα όταν με το καλό πάτε σπιτάκι σας:wub:

Ευτυχώς θα έχω βοήθεια!! Έχω τη μαμά μου, τη μαμά του Νικόλα μου και το Νικόλα.μου φυσικά!! Όχι όλους μαζί βέβαια, αλλά εναλλάξ!! Νομίζω θα τα καταφέρουμε! Ένα πράγμα φοβάμαι μόνο, τον ύπνο τους! Μην πάθουν τίποτα και δεν το καταλάβω!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Ευτυχώς θα έχω βοήθεια!! Έχω τη μαμά μου, τη μαμά του Νικόλα μου και το Νικόλα.μου φυσικά!! Όχι όλους μαζί βέβαια, αλλά εναλλάξ!! Νομίζω θα τα καταφέρουμε! Ένα πράγμα φοβάμαι μόνο, τον ύπνο τους! Μην πάθουν τίποτα και δεν το καταλάβω!!!

Άντε με το καλό κοπέλα μου να πάρεις τα μωράκια σου !! Αφού θα έχεις βοηθεια τέλεια !! Να το χαρείς.μια χαρά θα τα καταφέρετε!! Με τον ύπνο θα τηρήσεις ολους τους κανόνες ασφαλείας και δεν χρειάζεται άγχος ..θυμάμαι όταν είχα πάει να πάρω την πρωτη τι άγχος είχα και πήγαμε σπίτι και όλα κύλησαν τόσο φυσικά και όμορφα.. οι δικές μου τώρα είναι 8.5 μηνών και η μία ναι είναι λιγο ταρζανιτσα χαχα η άλλη πιο ήσυχη 

20 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Κοπέλα  μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Με το καλό να τα πάρετε επιτελους στο σπίτι κ να κάνετε όλες τις αγκαλιές κ τα φιλάκια που περιμένετε τόσο καιρό!!! 

Μεγαλώσατε κ εσείς!! Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!! Αχχχ... όταν λες ότι αρχίσατε να κοιμόμαστε τα βράδια τι εννοείς;; Εμείς 3,5 μηνών κ τα βράδια είναι δράμα.. δεν ξέρω αν φταίει το ότι θηλάζουμε κ ξυπνανε συνέχεια για την "πιπίλα" τους (πιπίλα κανονική δεν παίρνουν με τίποτα δυστυχώς...) Η μία ξυπνάει την άλλη κ όλο το βράδυ μας πάει έτσι, με θηλασμους εναλλάξ ή κ ταυτόχρονα..

Οι υπόλοιπες βρε κορίτσια για πείτε εμπειρίες.. πως ήταν τα μωρά σας με τον ύπνο κ ποτέ άρχισαν να στρώνουν; 

Εμένα από 3.5 μηνών κοιμουνται σερί ..δεν θηλάζω όμως πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο στον ύπνο.. βεβαια είναι πολύ μικρούλια ακόμα τα δικά σου ..ίσως αλλάξουν ..υπομονή ..το ότι ξυπνάνε η μία την άλλη πάντως είναι θέμα .και μένα αν ξυπνήσει η μία μπορεί να ξυπνήσει την άλλη και χαμός... δυστυχώς θα το έχουμε αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2021 at 7:29 PM, Papy said:

Μπράβο γλυκιά μου!! Όλα καλά πάνε κ σε λίγο θα είστε όλη η οικογένεια σπιτάκι σας!!Τα τουτουνάκια είναι δύναμη!!

Εμείς λίγο ξεπεταχτήκαμε κ είναι καλύτερα τα πράγματα.Είμαστε 2,5 μηνών κ το καλό είναι ότι αρχίσαμε να κοιμόμαστε τα βράδια!!

Τουτουνάκι πάρε δύναμη γιατί στην αρχή είναι λίγο ζόρικα.Εμένα τα μωράκια μου ειχανε κ κολικούς οπότε ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά.Βοήθεια θα έχεις??

Να φιλήσεις τα αστεράκια σου κ περιμένουμε νέα όταν με το καλό πάτε σπιτάκι σας:wub:

Καλησπέρα ! 
Και εμένα τα δικά μου είναι 1 μηνός σήμερα κ η Μπέμπα έχει ξεκινήσει τους κολικούς... η παιδίατρος μας είπε να πάρουμε κάτι προβιοτικά σταγόνες (biogaia) μήπως βοηθήσουν. Αγκαλίτσες και μασαζάκι στην κοιλιτσα... έχετε καμία άλλη συμβουλή ;; 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Κοπέλα  μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Με το καλό να τα πάρετε επιτελους στο σπίτι κ να κάνετε όλες τις αγκαλιές κ τα φιλάκια που περιμένετε τόσο καιρό!!! 

Μεγαλώσατε κ εσείς!! Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!! Αχχχ... όταν λες ότι αρχίσατε να κοιμόμαστε τα βράδια τι εννοείς;; Εμείς 3,5 μηνών κ τα βράδια είναι δράμα.. δεν ξέρω αν φταίει το ότι θηλάζουμε κ ξυπνανε συνέχεια για την "πιπίλα" τους (πιπίλα κανονική δεν παίρνουν με τίποτα δυστυχώς...) Η μία ξυπνάει την άλλη κ όλο το βράδυ μας πάει έτσι, με θηλασμους εναλλάξ ή κ ταυτόχρονα..

Οι υπόλοιπες βρε κορίτσια για πείτε εμπειρίες.. πως ήταν τα μωρά σας με τον ύπνο κ ποτέ άρχισαν να στρώνουν; 

Αχ κοριτσάκι μου προφανώς ξυπνάνε λογω θηλασμού.Το μητρικό γάλα είναι πιο εύπεπτο οπότε πεινάνε πιο γρήγορα.Μπράβο σου πάντως που θηλάζεις γιατί θέλει πολύ υπομονή.Εγώ σταμάτησα στο δίμηνο γιατί κουράστηκα απίστευτα.Τους δίνω ξένο γαλατάκι κ ετσι κοιμούνται το βράδυ.Ξυπνάνε μονο μια φορά για να φάνε.Καλή δύναμη κούκλα κ φιλιά στις ζουζούνες σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ευτυχώς θα έχω βοήθεια!! Έχω τη μαμά μου, τη μαμά του Νικόλα μου και το Νικόλα.μου φυσικά!! Όχι όλους μαζί βέβαια, αλλά εναλλάξ!! Νομίζω θα τα καταφέρουμε! Ένα πράγμα φοβάμαι μόνο, τον ύπνο τους! Μην πάθουν τίποτα και δεν το καταλάβω!!!

Αχ Τουτουνάκι μου όταν με το καλό ερθουν σπιτι τα μωράκια θα σου φύγει αυτή η φοβία.Να είσαι σίγουρη γιατί κ γω το σκεφτόμουν αλλά όταν ήρθαμε σπίτι ουτεμια φορά δεν περασε απ'το μυαλό μου..

Υπέροχο που θα έχεις βοήθεια..Καλή λοχεία σου εύχομαι κ φιλιά στα τουτουνάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Και εμένα τα δικά μου είναι 1 μηνός σήμερα κ η Μπέμπα έχει ξεκινήσει τους κολικούς... η παιδίατρος μας είπε να πάρουμε κάτι προβιοτικά σταγόνες (biogaia) μήπως βοηθήσουν. Αγκαλίτσες και μασαζάκι στην κοιλιτσα... έχετε καμία άλλη συμβουλή ;; 

Ζεστά επιθέματα στην κοιλίτσα.Εμάς μας βοήθησαν πολύ.Καλή δύναμη κοριτσάκι μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...