Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

      Ναι ο ουρολόγος μας είπε να κάνει επανεξετάσει σε 3μηνες γιατί δεν θα δείξει νωρίτερα 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Τι κανετε κορίτσια;;;; Πως πάνε οι τροφές όσες έχετε ξεκινήσει; Εμείς κοντεύουμε κ έχω αγχωθεί,.. 

θελω να μου πείτε επισης πως τα βαζετε για ύπνο,... δλδ με ποιο τρόπο!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/2/2021 at 4:03 PM, Jasmine@ said:

Τι κανετε κορίτσια;;;; Πως πάνε οι τροφές όσες έχετε ξεκινήσει; Εμείς κοντεύουμε κ έχω αγχωθεί,.. 

θελω να μου πείτε επισης πως τα βαζετε για ύπνο,... δλδ με ποιο τρόπο!

γεια σου κοπελα μου! Εμεις παμε πολυ καλα ευτυχως, μεχρι τωρα τα εχουν φαει ολα οτι τους εχουμε δωσει. Ειχα κι εγω πολυ αγχος οσο πλησιαζε ο καιρος, οποτε σε καταλαβαινω.

Ξεκινα σιγα σιγα με δημητριακο, φρουτο ή λαχανικό οτι σου πει ο γιατρος και ολα θα πανε καλα. 

Για υπνο ακολουθούμε ρουτινα - σταθερες ωρες και κινησεις οποτε εχουν μαθει και ξερουν τι να περιμενουν. Οταν μπουν στην κουνια, και αφου τους βάλουμε την βραδινη μουσικουλα, τα χαιδευω λιγακι στο κεφαλακι και κοιμουνται. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2021 at 9:32 ΜΜ, playbunny είπε:

@Τουτουνι που εισαι? περιμενουμε νεακια απο τα τουτουνακια!! :wub::wub:

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε??? Τι κάνουν τα διδυμακια σας???

Εμείς είμαστε καλά, και τα τουτουνακια μας επίσης!!! Σε γενικές γραμμές είναι ήσυχα... Κάποιες στιγμές έχουν αρκετή γκρίνια αλλά εντάξει...τώρα αλλάζουμε το πρόγραμμα μας, από κάθε 3 ώρες ταισματος πάμε στις 4 και δυσκολευόμαστε λίγο στην προσαρμογή αλλά θα το βρούμε!!!! 

Είναι υπέροχα!!! Είμαστε πολύ ευτυχισμένοι και κουρασμένοι μαζί!!!!! 

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Τουτουνι said:

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε??? Τι κάνουν τα διδυμακια σας???

Εμείς είμαστε καλά, και τα τουτουνακια μας επίσης!!! Σε γενικές γραμμές είναι ήσυχα... Κάποιες στιγμές έχουν αρκετή γκρίνια αλλά εντάξει...τώρα αλλάζουμε το πρόγραμμα μας, από κάθε 3 ώρες ταισματος πάμε στις 4 και δυσκολευόμαστε λίγο στην προσαρμογή αλλά θα το βρούμε!!!! 

Είναι υπέροχα!!! Είμαστε πολύ ευτυχισμένοι και κουρασμένοι μαζί!!!!! 

Ετσι ειναι τουτουνιτσα μου, η απολυτη ευτυχια και η απολυτη κουραση ταυτοχρονα!! βαστατε γερα διδυμογονεις!! πηγατε σπιτακι? 

εμεις ειμαστε καλα! αρχισε αυτη την εβδομαδα ο μικρος και τραβαει οτι παιχνιδι εχει στα χερια της η μπεμπουλα κι αυτη η κακομοιρα δεν μιλαει. ξεκινησαμε τετοια σκηνικα, οποτε καλη μας τυχη!! χεχε :mrgreen: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ετσι ειναι τουτουνιτσα μου, η απολυτη ευτυχια και η απολυτη κουραση ταυτοχρονα!! βαστατε γερα διδυμογονεις!! πηγατε σπιτακι? 

εμεις ειμαστε καλα! αρχισε αυτη την εβδομαδα ο μικρος και τραβαει οτι παιχνιδι εχει στα χερια της η μπεμπουλα κι αυτη η κακομοιρα δεν μιλαει. ξεκινησαμε τετοια σκηνικα, οποτε καλη μας τυχη!! χεχε :mrgreen: 

Λαγουδάκι ξεκίνησαν και τέτοια και εσάς ε;; Είδες πάντα το ένα είναι πειραχτηρι.  Κι εμενα η μία πάει και παίρνει τα παιχνιδια και τη πιπίλα της άλλης ..η άλλη νευριαζει κάποιες φόρες και άλλες δεν μιλάει..έχουν πλάκα 

On 2/2/2021 at 4:03 ΜΜ, Jasmine@ είπε:

Τι κανετε κορίτσια;;;; Πως πάνε οι τροφές όσες έχετε ξεκινήσει; Εμείς κοντεύουμε κ έχω αγχωθεί,.. 

θελω να μου πείτε επισης πως τα βαζετε για ύπνο,... δλδ με ποιο τρόπο!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου .η αρχή είναι λίγο περίεργη αλλά μετά γίνεται συνήθεια..εγω θέλω σιγά σιγά να φύγω από αλεσμένα να δούμε πως θα πάει κι αυτό 

Για ύπνο εγώ συνήθως με αγκαλιά και κούνημα κάποιες φορές με χάδια μόνο και πιπίλα αλλά δυστυχώς όχι συχνά.. θέλουν νανούρισμα 

@playbunny πάντα έτσι τα κοίμιζες;

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nansy29 said:

Λαγουδάκι ξεκίνησαν και τέτοια και εσάς ε;; Είδες πάντα το ένα είναι πειραχτηρι.  Κι εμενα η μία πάει και παίρνει τα παιχνιδια και τη πιπίλα της άλλης ..η άλλη νευριαζει κάποιες φόρες και άλλες δεν μιλάει..έχουν πλάκα 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου .η αρχή είναι λίγο περίεργη αλλά μετά γίνεται συνήθεια..εγω θέλω σιγά σιγά να φύγω από αλεσμένα να δούμε πως θα πάει κι αυτό 

Για ύπνο εγώ συνήθως με αγκαλιά και κούνημα κάποιες φορές με χάδια μόνο και πιπίλα αλλά δυστυχώς όχι συχνά.. θέλουν νανούρισμα 

@playbunny πάντα έτσι τα κοίμιζες;

Άσε Νανσουλι, αρχισαμε τετοια κι εμείς.. οπως τα λες!! είναι πειραχτηρι τερμα ο μικρός, της τραβάει και τα μαλλιά οπότε πρέπει πλέον να υπολογίζουμε μέχρι που φτάνει το χέρι του και να την βάζουμε πιο περα την μπουμπου. 

Για ύπνο ναι, απο παντα ετσι. Μου είπαν από το μαιευτήριο αν τα μαθεις αγκαλιά και κούνημα την πατησες, οπότε τα μαθαμε με συσκευη ηχων που κανει σσσσςςςςςς, λιγο τραγουδακι ενω είναι ξαπλα, πιπιλα, χαδακι και ζζζζ. Δεν κουναμε καθόλου. 

Την πιπιλα την έχουν μόνο στον ύπνο, αλλά θελω σιγα σιγά να τους την κοψω τελειως και δεν ξερω πως. Γιατί αν τους έχει φύγει οσο κοιμούνται και ξυπνήσουν χωρις πιπιλα κλαίνε γιατί την θελουν. :roll:

Για το φαγητό ξεκινα τα λαχανικά να τα πατας με το πηρουνι σαν πουρέ και να αλεθεις μόνο το κρεας. Δοκιμασε και κιμά, εμας τον τρωνε έτσι χωρίς άλεση. κοκκινιστο κιμά με πουρε πατάτας πχ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Άσε Νανσουλι, αρχισαμε τετοια κι εμείς.. οπως τα λες!! είναι πειραχτηρι τερμα ο μικρός, της τραβάει και τα μαλλιά οπότε πρέπει πλέον να υπολογίζουμε μέχρι που φτάνει το χέρι του και να την βάζουμε πιο περα την μπουμπου. 

Για ύπνο ναι, απο παντα ετσι. Μου είπαν από το μαιευτήριο αν τα μαθεις αγκαλιά και κούνημα την πατησες, οπότε τα μαθαμε με συσκευη ηχων που κανει σσσσςςςςςς, λιγο τραγουδακι ενω είναι ξαπλα, πιπιλα, χαδακι και ζζζζ. Δεν κουναμε καθόλου. 

Την πιπιλα την έχουν μόνο στον ύπνο, αλλά θελω σιγα σιγά να τους την κοψω τελειως και δεν ξερω πως. Γιατί αν τους έχει φύγει οσο κοιμούνται και ξυπνήσουν χωρις πιπιλα κλαίνε γιατί την θελουν. :roll:

Για το φαγητό ξεκινα τα λαχανικά να τα πατας με το πηρουνι σαν πουρέ και να αλεθεις μόνο το κρεας. Δοκιμασε και κιμά, εμας τον τρωνε έτσι χωρίς άλεση. κοκκινιστο κιμά με πουρε πατάτας πχ. 

Η μία εμένα κοιμόταν μέχρι 6 μηνών μόνη της μετά άλλαξε ..ίσως και απο αντίδραση γιατί πάντα η άλλη δυσκολευοταν στον ύπνο και έπαιρνα εκείνη..ε μάλλον για αυτό ..τώρα και οι δύο κούνημα .. άντε να το κόψουμε τώρα.. υπάρχουν όμως και κάποιες μέρες που κοιμούνται με χαδακια. 

Για την πιπίλα δεν ξέρω λαγουδάκι..αλλά νομιζω ότι είναι θέμα ημερών να συνηθίσουν αν την κόψεις ..πάντως είναι λίγο νωρίς ..χρειάζεται η πιπίλα στον ύπνο τουλάχιστον

Για φαγητά ξεκίνησα με πηρούνι από χθες πατάτα καρότο η μία το τρώει μια χαρά οπότε σιγά σιγά προχωράμε  η άλλη όμως αναγουλιαζει δεν το θέλει ..θα δοκιμάσω σε λίγες μέρες πάλι 

Εσύ δεν αλεθεις τίποτα τώρα δηλαδή ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Η μία εμένα κοιμόταν μέχρι 6 μηνών μόνη της μετά άλλαξε ..ίσως και απο αντίδραση γιατί πάντα η άλλη δυσκολευοταν στον ύπνο και έπαιρνα εκείνη..ε μάλλον για αυτό ..τώρα και οι δύο κούνημα .. άντε να το κόψουμε τώρα.. υπάρχουν όμως και κάποιες μέρες που κοιμούνται με χαδακια. 

Για την πιπίλα δεν ξέρω λαγουδάκι..αλλά νομιζω ότι είναι θέμα ημερών να συνηθίσουν αν την κόψεις ..πάντως είναι λίγο νωρίς ..χρειάζεται η πιπίλα στον ύπνο τουλάχιστον

Για φαγητά ξεκίνησα με πηρούνι από χθες πατάτα καρότο η μία το τρώει μια χαρά οπότε σιγά σιγά προχωράμε  η άλλη όμως αναγουλιαζει δεν το θέλει ..θα δοκιμάσω σε λίγες μέρες πάλι 

Εσύ δεν αλεθεις τίποτα τώρα δηλαδή ; 

Έχει καθε παιδακι τον ρυθμο του. Κάνουμε υπομονή μέχρι ο οργανισμός τους να συγχρονιστεί με τις καλες συνήθειες. :)

Για την πιπιλα ίσως πρέπει να περιμενω ακόμα. Θα δούμε πως θα παει.

Αλέθουμε μονο το κρεας κι απο λαχανικα οτι εχει ινες, φασολακια πχ. Όλα τα αλλα με το πηρουνι εκτός απο το ψαρι που το δινουμε ψιχα οπως το καθαριζω για κόκαλα. Και εκτος απο ρύζι, τραχανα, χυλοπιτες, κινοα που τα τρωνε οπως είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


On 27/3/2021 at 6:30 ΜΜ, Φούφη είπε:

Διδυμομανούλεςςςς τι κάνετε τι κάνουν τα μωράκια σας;;

Εμείς είμαστε καλά κάναμε κ τα πρώτα βηματακια μας♡♡

Μπράβο!!!!!!!! Τι καλά!!!!! Πόσο είστε τώρα???

Εμείς είμαστε καλά παιδιά και δεν ανησυχούμε πολύ τους γονείς μας!! Κρατάμε το κεφαλάκι μας μόνα μας, κάνουμε αγκου και διάφορους αλλους ήχους, τα ποδαράκια μας δυναμόνου συνέχεια και όλα είναι τέλεια!!!

 

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2021 at 6:30 PM, Φούφη said:

Διδυμομανούλεςςςς τι κάνετε τι κάνουν τα μωράκια σας;;

Εμείς είμαστε καλά κάναμε κ τα πρώτα βηματακια μας♡♡

Φουφιτσα μου! ολα καλα κι εμεις!! μεγαλωνουν τα ζουζουνια και τρεχουμε απο πισω. :mrgreen:

Φιλακια πολλα στα φουφακια!! :wub:

4 hours ago, Τουτουνι said:

Μπράβο!!!!!!!! Τι καλά!!!!! Πόσο είστε τώρα???

Εμείς είμαστε καλά παιδιά και δεν ανησυχούμε πολύ τους γονείς μας!! Κρατάμε το κεφαλάκι μας μόνα μας, κάνουμε αγκου και διάφορους αλλους ήχους, τα ποδαράκια μας δυναμόνου συνέχεια και όλα είναι τέλεια!!!

 

Τουτουνακι μου!! Προχωρατε τελεια!! Μπραβο τα μικρουλινια!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...