Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Γεια σας διδυμομανουλες μου καλες!! Τί κανετε? :)

Εμεις ειμαστε ολοι καλα ευτυχως, αλλα χαθηκα γιατι ειχα σοβαρα θεματα με την δουλεια μου απο το καλοκαιρι και το οικονομικο κομματι το πηρε η κατηφορα αλλα ελπιζω με το νεο ετος να στρωσει λιγο.

On 9/23/2022 at 12:04 AM, Nansy29 said:

Χαχαχα δεν ξέρω ώρες ώρες δεν αντέχω Κάθολου!τρέλα είναι!! Αλλά ας είναι γερά!!

Ας μας πουν και όσες τα πήγαν παιδικό πως είναι τα πράγματα..του χρόνου παιδικό σίγουρα Νεφέλη !! 

Νανσουλι, εμεις ξεκινησαμε παιδικο απο φετος. Η προσαρμογη των παιδιων πηγε αριστα, η δικη μου παλι δεν πηγε καλα... εκλαιγα εγω τελικα οχι τα παιδια γιατι 2+ χρονια δεν ειχα μεινει ποτε μακρια τους και μου ελειπαν πολυ. Ειναι οπως ολη μερα που κουραζομαι και λεω αντε να φτασει η ωρα να κοιμηθουν και με το που κοιμουνται μου λειπουν και θελω να τα ξυπνησω να τα παρω αγκαλιτσα. Του τρελου χαχα!! :mrgreen:

Αφου τελικα ειδα οτι περνανε πολυ καλα στον παιδικο και ειναι ενθουσιασμενα, ηρεμησα κι εγω και ειναι ολα σουπερ! Πιστευω οτι αν βρεθει ενας παιδικος που να ταιριαζει στα παιδια αξιζει 100%. Πριν λιγες μερες εκαναν και γιορτη Χριστουγεννων χορεψαν στην σκηνη με ολα τα παιδακια της ταξης - παλι κλαμα εγω. 

Στο κομματι των ιωσεων, δεν αποφευγεται δυστυχως οποια χρονια κι αν τα ξεκινησουμε. Ο μικρος μας τα περναει ολα πολυ ελαφρια, λιγο συναχι κ βηχα μονο. Η μικρη και εγω παμε πακετο, περασαμε μαζι πυρετους, κοβιντ, γαστρεντεριτιδα, κρυωμα, ωτιτιδα. Σε αυτην την περιπτωση παει μονο ο μικρος σχολειο κ κραταω το κοριτσακι μας σπιτι. Η διαχειριση με το 1 στο σπιτι ειναι πολυ πιο ευκολη. 

Οι ωρες που ειναι στον παιδικο τελικα βοηθησαν την ψυχικη μου υγεια γιατι ειχα πιεστει αρκετα. Συμμετεχει ο συζυγος εξ αρχης με τα παιδια αλλα το μεγαλο βαρος σε ολα προφανως ειναι πανω μου κι ετσι μου εκανε καλο να εχω λιγη ωρα ησυχια, να πιω εναν καφε χωρις αγχος, να κανω δουλειες, να μαζεψω, να παω μια βολτα κλπ. 

@Nephele78 Νεφελακι ειναι στα φορτε τους τωρα, κι εμεις εχουμε τσακωμους, χοροπηδανε παντου, χτυπανε στα ξαφνικα και γενικα εχουμε 5 λεπτα ησυχια γυριζω την πλατη και ξαφνικα εχει ξεκινησει εμφυλιος "ΑΑΑΑΑΑ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΕΕΕΕ" και τρεχω να κανω την διαιτησια :D

Οι επομενες πιστες που εχουμε να αντιμετωπισουμε ειναι:
- Κοψιμο πιπιλας
- Κοψιμο πανας, να μαθουν την τουαλετα 

Αν εχετε συμβουλες και κολπα για αυτα - ειδικα το κοψιμο πιπιλας - ειναι καλοδεχουμενα!

Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια και καλοτυχια!! :wub:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!! Να ρωτησω τις πιο εμπειρες...υπαρχει τροπος να ταισω ταυτοχρονα τα διδυμα με το μπουκαλι γιατι δεν εχω βοηθεια...ταιζω πρωτα την μπεμπα που τρωει γρηγορα και ρευεται αμεσως αλλα ο μπεμπης ειναι ικανος να ουρλιαζει για κανα 10λεπτο μεχρι να τον ταισω..ειναι 4 μηνων...


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 said:

Καλημερα κοριτσια!!! Να ρωτησω τις πιο εμπειρες...υπαρχει τροπος να ταισω ταυτοχρονα τα διδυμα με το μπουκαλι γιατι δεν εχω βοηθεια...ταιζω πρωτα την μπεμπα που τρωει γρηγορα και ρευεται αμεσως αλλα ο μπεμπης ειναι ικανος να ουρλιαζει για κανα 10λεπτο μεχρι να τον ταισω..ειναι 4 μηνων...

Καλημέρα! Κι εγώ εναλλαξ το έκανα οταν δεν ειχα βοηθεια γιατι δεν ειχα βρει αλλο τροπο δυστυχως. Είχα δοκιμασει με κατι μαξιλαρακια και καλα πατεντα απο το ιντερνετ αλλα επεφτε το μπουκαλι οποτε δεν λειτουργησε η μέθοδος. Βεβαια εκει γυρω 4 μηνων αρχισαν να μπαινουν σε πιο σταθερο ωραριο φαγητου/υπνου. Γραφαμε σε μπλοκακι τις ωρες που τα ταιζαμε και επειδη η μπεμπα μας τοτε κοιμοταν πιο πολυ, ταιζαμε πρωτα τον μικρο οσο κοιμοταν η μικρη. Μηπως να δοκιμασεις κατι τετοιο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , playbunny είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ εναλλαξ το έκανα οταν δεν ειχα βοηθεια γιατι δεν ειχα βρει αλλο τροπο δυστυχως. Είχα δοκιμασει με κατι μαξιλαρακια και καλα πατεντα απο το ιντερνετ αλλα επεφτε το μπουκαλι οποτε δεν λειτουργησε η μέθοδος. Βεβαια εκει γυρω 4 μηνων αρχισαν να μπαινουν σε πιο σταθερο ωραριο φαγητου/υπνου. Γραφαμε σε μπλοκακι τις ωρες που τα ταιζαμε και επειδη η μπεμπα μας τοτε κοιμοταν πιο πολυ, ταιζαμε πρωτα τον μικρο οσο κοιμοταν η μικρη. Μηπως να δοκιμασεις κατι τετοιο? 

Τα εχω σε προγραμμα απο την πρωτη μερα να τα ταιζω με μιση ωρα διαφορα..σημειωνω κι εγω τις ωρες που τρωνε..αλλα οσο μεγαλωνουν ο μπεμπης ή δεν εχει υπομονη ή εχει αρχισει να ζηλευει μου φαινεται..τον εχω σε relax στα ποδια μου και τον κουναω για να ειναι ησυχος αλλα δεν πιανει παντα..κι οταν τον ταιζω πρωτο αργει να φαει..αργει να ρευτει και μετα δεν καθεται κατω να ταισω την αδερφη του..θελει αγκαλιες...ασε..εχω μπλεξει...ειναι πολυ δυσκολο να μην εχεις βοηθεια..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 said:

Τα εχω σε προγραμμα απο την πρωτη μερα να τα ταιζω με μιση ωρα διαφορα..σημειωνω κι εγω τις ωρες που τρωνε..αλλα οσο μεγαλωνουν ο μπεμπης ή δεν εχει υπομονη ή εχει αρχισει να ζηλευει μου φαινεται..τον εχω σε relax στα ποδια μου και τον κουναω για να ειναι ησυχος αλλα δεν πιανει παντα..κι οταν τον ταιζω πρωτο αργει να φαει..αργει να ρευτει και μετα δεν καθεται κατω να ταισω την αδερφη του..θελει αγκαλιες...ασε..εχω μπλεξει...ειναι πολυ δυσκολο να μην εχεις βοηθεια..

είναι παρα πολυ δυσκολο. κουραγιο μανουλα!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Να ρωτησω τις πιο εμπειρες...υπαρχει τροπος να ταισω ταυτοχρονα τα διδυμα με το μπουκαλι γιατι δεν εχω βοηθεια...ταιζω πρωτα την μπεμπα που τρωει γρηγορα και ρευεται αμεσως αλλα ο μπεμπης ειναι ικανος να ουρλιαζει για κανα 10λεπτο μεχρι να τον ταισω..ειναι 4 μηνων...

4 μηνων Ωω πολυ δυσκολο πρεγματικα ,αν δεν ειχα τη πεθερα μου δε ξερω τι θα εκανα και παλι ψόφια ημουν ..δε προλαβαινα ουτε να φαω.. κουραγιο  ,δε ξερω πως τα καταφερα να μη παω ψυχιατρειο..στο τσακ ημουν πραγματικα.

13 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Γεια σας διδυμομανουλες μου καλες!! Τί κανετε? :)

Εμεις ειμαστε ολοι καλα ευτυχως, αλλα χαθηκα γιατι ειχα σοβαρα θεματα με την δουλεια μου απο το καλοκαιρι και το οικονομικο κομματι το πηρε η κατηφορα αλλα ελπιζω με το νεο ετος να στρωσει λιγο.

Νανσουλι, εμεις ξεκινησαμε παιδικο απο φετος. Η προσαρμογη των παιδιων πηγε αριστα, η δικη μου παλι δεν πηγε καλα... εκλαιγα εγω τελικα οχι τα παιδια γιατι 2+ χρονια δεν ειχα μεινει ποτε μακρια τους και μου ελειπαν πολυ. Ειναι οπως ολη μερα που κουραζομαι και λεω αντε να φτασει η ωρα να κοιμηθουν και με το που κοιμουνται μου λειπουν και θελω να τα ξυπνησω να τα παρω αγκαλιτσα. Του τρελου χαχα!! :mrgreen:

Αφου τελικα ειδα οτι περνανε πολυ καλα στον παιδικο και ειναι ενθουσιασμενα, ηρεμησα κι εγω και ειναι ολα σουπερ! Πιστευω οτι αν βρεθει ενας παιδικος που να ταιριαζει στα παιδια αξιζει 100%. Πριν λιγες μερες εκαναν και γιορτη Χριστουγεννων χορεψαν στην σκηνη με ολα τα παιδακια της ταξης - παλι κλαμα εγω. 

Στο κομματι των ιωσεων, δεν αποφευγεται δυστυχως οποια χρονια κι αν τα ξεκινησουμε. Ο μικρος μας τα περναει ολα πολυ ελαφρια, λιγο συναχι κ βηχα μονο. Η μικρη και εγω παμε πακετο, περασαμε μαζι πυρετους, κοβιντ, γαστρεντεριτιδα, κρυωμα, ωτιτιδα. Σε αυτην την περιπτωση παει μονο ο μικρος σχολειο κ κραταω το κοριτσακι μας σπιτι. Η διαχειριση με το 1 στο σπιτι ειναι πολυ πιο ευκολη. 

Οι ωρες που ειναι στον παιδικο τελικα βοηθησαν την ψυχικη μου υγεια γιατι ειχα πιεστει αρκετα. Συμμετεχει ο συζυγος εξ αρχης με τα παιδια αλλα το μεγαλο βαρος σε ολα προφανως ειναι πανω μου κι ετσι μου εκανε καλο να εχω λιγη ωρα ησυχια, να πιω εναν καφε χωρις αγχος, να κανω δουλειες, να μαζεψω, να παω μια βολτα κλπ. 

@Nephele78 Νεφελακι ειναι στα φορτε τους τωρα, κι εμεις εχουμε τσακωμους, χοροπηδανε παντου, χτυπανε στα ξαφνικα και γενικα εχουμε 5 λεπτα ησυχια γυριζω την πλατη και ξαφνικα εχει ξεκινησει εμφυλιος "ΑΑΑΑΑΑ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΕΕΕΕ" και τρεχω να κανω την διαιτησια :D

Οι επομενες πιστες που εχουμε να αντιμετωπισουμε ειναι:
- Κοψιμο πιπιλας
- Κοψιμο πανας, να μαθουν την τουαλετα 

Αν εχετε συμβουλες και κολπα για αυτα - ειδικα το κοψιμο πιπιλας - ειναι καλοδεχουμενα!

Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια και καλοτυχια!! :wub:

 

Εχω καταλαβει οτι ολα στην ωρα τους ερχονται τελικα.και το κοψιμο πανας θα το πουνε απο μονα τους καπως δηλ εννοω πτι θα δουμε σημαδια κ απλα θα τα βαζουμε να καθονται γιογιό και ετσι θα συνηθισουν..καλά για τη πιπίλα δε το συζητω-μεγαλη λατρεία κ εκει που την ειχαμε μονο για υπνο τωρα τη ζητανε κ μεσα στη μερα..καλές γιορτες σε ολες τις μανουλες ! Καλά χριστουγεννα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 10:02 ΠΜ, playbunny είπε:

Γεια σας διδυμομανουλες μου καλες!! Τί κανετε? :)

Εμεις ειμαστε ολοι καλα ευτυχως, αλλα χαθηκα γιατι ειχα σοβαρα θεματα με την δουλεια μου απο το καλοκαιρι και το οικονομικο κομματι το πηρε η κατηφορα αλλα ελπιζω με το νεο ετος να στρωσει λιγο.

Νανσουλι, εμεις ξεκινησαμε παιδικο απο φετος. Η προσαρμογη των παιδιων πηγε αριστα, η δικη μου παλι δεν πηγε καλα... εκλαιγα εγω τελικα οχι τα παιδια γιατι 2+ χρονια δεν ειχα μεινει ποτε μακρια τους και μου ελειπαν πολυ. Ειναι οπως ολη μερα που κουραζομαι και λεω αντε να φτασει η ωρα να κοιμηθουν και με το που κοιμουνται μου λειπουν και θελω να τα ξυπνησω να τα παρω αγκαλιτσα. Του τρελου χαχα!! :mrgreen:

Αφου τελικα ειδα οτι περνανε πολυ καλα στον παιδικο και ειναι ενθουσιασμενα, ηρεμησα κι εγω και ειναι ολα σουπερ! Πιστευω οτι αν βρεθει ενας παιδικος που να ταιριαζει στα παιδια αξιζει 100%. Πριν λιγες μερες εκαναν και γιορτη Χριστουγεννων χορεψαν στην σκηνη με ολα τα παιδακια της ταξης - παλι κλαμα εγω. 

Στο κομματι των ιωσεων, δεν αποφευγεται δυστυχως οποια χρονια κι αν τα ξεκινησουμε. Ο μικρος μας τα περναει ολα πολυ ελαφρια, λιγο συναχι κ βηχα μονο. Η μικρη και εγω παμε πακετο, περασαμε μαζι πυρετους, κοβιντ, γαστρεντεριτιδα, κρυωμα, ωτιτιδα. Σε αυτην την περιπτωση παει μονο ο μικρος σχολειο κ κραταω το κοριτσακι μας σπιτι. Η διαχειριση με το 1 στο σπιτι ειναι πολυ πιο ευκολη. 

Οι ωρες που ειναι στον παιδικο τελικα βοηθησαν την ψυχικη μου υγεια γιατι ειχα πιεστει αρκετα. Συμμετεχει ο συζυγος εξ αρχης με τα παιδια αλλα το μεγαλο βαρος σε ολα προφανως ειναι πανω μου κι ετσι μου εκανε καλο να εχω λιγη ωρα ησυχια, να πιω εναν καφε χωρις αγχος, να κανω δουλειες, να μαζεψω, να παω μια βολτα κλπ. 

@Nephele78 Νεφελακι ειναι στα φορτε τους τωρα, κι εμεις εχουμε τσακωμους, χοροπηδανε παντου, χτυπανε στα ξαφνικα και γενικα εχουμε 5 λεπτα ησυχια γυριζω την πλατη και ξαφνικα εχει ξεκινησει εμφυλιος "ΑΑΑΑΑΑ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΕΕΕΕ" και τρεχω να κανω την διαιτησια :D

Οι επομενες πιστες που εχουμε να αντιμετωπισουμε ειναι:
- Κοψιμο πιπιλας
- Κοψιμο πανας, να μαθουν την τουαλετα 

Αν εχετε συμβουλες και κολπα για αυτα - ειδικα το κοψιμο πιπιλας - ειναι καλοδεχουμενα!

Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια και καλοτυχια!! :wub:

 

Γεια σας κορίτσια μου και χρόνια πολλά ! Λαγουδάκι μου απόλυτα φυσιολογικα αυτά που νιώθεις για τα παιδιά με τον παιδικό ! Κι εγώ έτσι πιστεύω ότι θα είμαι !Εμείς αποφασίσαμε να τα πάμε του χρόνου τελικά ! Φέτος ειμαστε ακόμα παρεούλα στο σπίτι !

Για κόψιμο πιπίλας την έκοψαν μόνες τους πολύ εύκολα όταν ήταν 1.5 χρόνων απλά δεν την ήθελαν άλλο.. τον τελευταίο καιρό την έδινα κυρίως για να κοιμηθουν και όχι τόσο τη μερα.

Για πάνα ακόμα τίποτα εχω το γιογιό αλλά δεν το θέλουν ακόμα ! Πιστεύω όλα θα τα κάνουν όταν είναι έτοιμα τα παιδιά !

 

On 23/12/2022 at 11:58 ΠΜ, Neli83 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Να ρωτησω τις πιο εμπειρες...υπαρχει τροπος να ταισω ταυτοχρονα τα διδυμα με το μπουκαλι γιατι δεν εχω βοηθεια...ταιζω πρωτα την μπεμπα που τρωει γρηγορα και ρευεται αμεσως αλλα ο μπεμπης ειναι ικανος να ουρλιαζει για κανα 10λεπτο μεχρι να τον ταισω..ειναι 4 μηνων...

Κι εγώ εναλλάξ τα ταιζα με πρόγραμμα πάντα.. ξεκινούσα από την πιο φαγανη που γκρινιάζε περισσότερο και αναγκαστικά απασχολούσα την άλλη η με πιπίλα η με ριλαξ η με κούνημα στα πόδια κλπ..φυσικά πάρα πολλές φορές έκλαιγε η μία όσο τάιζα την άλλη ..δεν γίνεται να το αποφύγεις όταν δεν έχεις βοήθεια πραγματικά..υπομονή !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! Μιας που είστε ήδη μανούλες σε δίδυμα ήθελα να ρωτήσω για καροτσάκι … τι σας έχει βολέψει , ποιας εταιρίας ; Εγώ θα ήθελα ένα που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ δύσβατους δρόμους κ όχι μόνο πόλης! 
Αξίζει να πάρουμε ένα διπλό η δυο καρότσια; Ποια η γνώμη σας απ την εμπειρία σας;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! Μιας που είστε ήδη μανούλες σε δίδυμα ήθελα να ρωτήσω για καροτσάκι … τι σας έχει βολέψει , ποιας εταιρίας ; Εγώ θα ήθελα ένα που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ δύσβατους δρόμους κ όχι μόνο πόλης! 
Αξίζει να πάρουμε ένα διπλό η δυο καρότσια; Ποια η γνώμη σας απ την εμπειρία σας;;;

Καλή ερώτηση.. κι εμείς όλο καρότσια κοιτάμε αυτές τις μέρες να δούμε τι βολεύει.. στο μεταξύ μερικά έχουν κάτι τιμές λες και τους παίρνεις αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

Καλή ερώτηση.. κι εμείς όλο καρότσια κοιτάμε αυτές τις μέρες να δούμε τι βολεύει.. στο μεταξύ μερικά έχουν κάτι τιμές λες και τους παίρνεις αυτοκίνητο!

Το ξέρω μωρέ .. είναι ακριβά ! Αλλά το θέμα είναι να πάρεις ένα και καλό.. το καρότσι κατά τη γνώμη μ είναι βασικό κομμάτι που πρέπει να επενδύσεις ..ανάλογα βέβαια κ την οικονομική δυνατότητα του καθενός ! 
 

Βρηκα ένα διπλό που μ αρεσε και μπορείς να το πάρεις και σε δύσβατους δρόμους , έχει σύστημα για κραδασμούς αλλά 1880€ !!!!!!😦😦😦 

Σκεφτηκα μήπως είναι καλή ιδέα να πάρουμε δυο μόνα , ώστε να μας βγουν γύρω στο 1500-1600 και γλιτώσουμε έστω κάτι .. απλά τ θέμα είναι ότι αν είσαι μόνη κ δεν έχεις βοήθεια ( όπως στη δίκη μ περίπτωση γιατί θα είμαι αγγλια μόνο με τον άντρα μ) αν χρειαστεί να πάω στο σούπερ μάρκετ το πιο απλό , που θα αφήσω τ ένα το μωρό ;;;; 
 

Δεν ξέρω! Ας μας πουν οι μανούλες που έχουν δίδυμα ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , minnie26 είπε:

Το ξέρω μωρέ .. είναι ακριβά ! Αλλά το θέμα είναι να πάρεις ένα και καλό.. το καρότσι κατά τη γνώμη μ είναι βασικό κομμάτι που πρέπει να επενδύσεις ..ανάλογα βέβαια κ την οικονομική δυνατότητα του καθενός ! 
 

Βρηκα ένα διπλό που μ αρεσε και μπορείς να το πάρεις και σε δύσβατους δρόμους , έχει σύστημα για κραδασμούς αλλά 1880€ !!!!!!😦😦😦 

Σκεφτηκα μήπως είναι καλή ιδέα να πάρουμε δυο μόνα , ώστε να μας βγουν γύρω στο 1500-1600 και γλιτώσουμε έστω κάτι .. απλά τ θέμα είναι ότι αν είσαι μόνη κ δεν έχεις βοήθεια ( όπως στη δίκη μ περίπτωση γιατί θα είμαι αγγλια μόνο με τον άντρα μ) αν χρειαστεί να πάω στο σούπερ μάρκετ το πιο απλό , που θα αφήσω τ ένα το μωρό ;;;; 
 

Δεν ξέρω! Ας μας πουν οι μανούλες που έχουν δίδυμα ! 

Ναι ναι έχεις δίκιο. Τις ίδιες σκέψεις κάνουμε κι εμείς, ότι θες κάτι που να μπορεί να το χειριστεί κι ένας μόνος...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Ναι ναι έχεις δίκιο. Τις ίδιες σκέψεις κάνουμε κι εμείς, ότι θες κάτι που να μπορεί να το χειριστεί κι ένας μόνος...

Υπάρχουν καρότσια που απ διπλό γίνεται σε μόνο .. δεν ξέρω ! Ας μας δώσουν τ φώτα τους τ κορίτσια !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς ειχαμε πάρει ένα διπλό διπλα δίπλα δεν μας βόλεψε ιδιαίτερα και το χρησιμοποιήσαμε ελάχιστα γενικά 

Σίγουρα αν γύριζα το χρόνο πίσω θα έπαιρνα ένα διπλό που να χωρίζει σε δύο μονά ..είναι όμως αναλογα σε ποια περιοχή είστε  αν θα το χρησιμοποιειτε καθημερινά..αν θα ειστε μόνες σας η όχι όλα παίζουν ρόλο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω παντως δεν εχω αγορασει ακομα καροτσι...μενω στην επαρχια που κανει κρυο απο νωρις το φθινοπωρο οποτε δεν βγαινουμε βολτες..εχω ενα μονό που μου εχει δωσει μια ξαδερφη μου και πηρα κι ενα μαρσιπο..αν χρειαστει να παω καπου θα βγω ετσι και την ανοιξη που θα αρχισουμε να βγαινουμε θα δουμε τι θα βολεψει.. ειναι οντως πανακριβα...

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2022 at 10:29 AM, minnie26 said:

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! Μιας που είστε ήδη μανούλες σε δίδυμα ήθελα να ρωτήσω για καροτσάκι … τι σας έχει βολέψει , ποιας εταιρίας ; Εγώ θα ήθελα ένα που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ δύσβατους δρόμους κ όχι μόνο πόλης! 
Αξίζει να πάρουμε ένα διπλό η δυο καρότσια; Ποια η γνώμη σας απ την εμπειρία σας;;;

Εμεις ξεκινησαμε με ενα διπλο, στιβαρό αλλά ελαφρύ με μεγάλες ροδες ιδανικό για εξοχή και δύσβατα μέρη. Επειδή ζούμε εκτός πόλης μας βολεψε. Πηραμε το bugaboo donkey και το χρησιμοποιουμε ακόμα που είναι 2,5 ετών οπότε αν και τσιμπημενο έκανε απόσβεση με την χρήση. 

Δεν βολεύει ομως σε μεταφορα επειδή πιάνει όγκο στο πορτ παγκαζ και μας έκαναν δώρο συγγενείς 2 φτηνά πτυσσόμενα καροτσια τα οποία ειχαμε για εκτος σπιτιου, βολτα στην πολη κλπ. 

Αν γυριζα τον χρόνο πισω ίσως κοιταγα για αγορά του bugaboo μεταχειρισμένο σε καλη κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...