Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Ασε Νανσουλι με επιασε ταραχη οτι θα πάθουν κατι αν απομακρυνθω. Δεν βγαίνει ετσι με τίποτα.. θα τρελαθουμε. :(

Αυριο παμε σπιτι οποτε ελπιζω να είναι όλα καλά. Για οτι απορίες και συμβουλές θα σας στείλω. :oops:

Βρε κοριτσι μου μην ακους την καθε μαλακ...μενη... ο Χριστος κι η Παναγια!! Εννοειται και δουλειες θα κανεις και τα παντα ολα... εγω την μικρη μου την κοιμιζω στο δωματιο της απο την 1η μερα και μιλαμε για ενα παιδι με γοπ. Γιατι, νομιζεις και διπλα σου να ειναι, αν κοιμασαι (κι ειδικα μετα απο τοση κουραση κι αυπνια), θα ακους τα παντα; Οχι βεβαια...ειναι ανθρωπινως αδυνατον... Εγω θα τη ρωταγα το εξης, στη μενν, που καποια μωρα μενουν μηνες, τα ελεγχουν μερα νυχτα;;; Γιατι εγω που πηγαινα ολη μερα κι ολη νυχτα ανα τρεις ωρες να τη θηλαζω, τα βραδια ειχαν βαρδια 2 ατομα για ολα τα μωρα του καθε επιπεδου μενν.. δεν προλαβαιναν να κλασουν..οχι να ελεγχουν το καθε μωρο μπας και κανει εμετο...ολα τα μωρα μπορει να κανουν κι εμετο και γουλιες...γι αυτο και τα κοιμιζουμε με το κεφαλακι στο πλαι και για εξτρα ασφαλεια, βαλε κατω απο στρωμα στην κουνια/λικνο στο πανω μερος της μια χοντρη κουβερτα διπλωμενη, για να γινει ανακλιση. Θα στα πει κι ο παιδιατρος σου αυτα.. Μην τρελαινεσαι κοριτσι μου με την καθε ηλιθια  κομπλεξικη εκει μεσα που τρομοκρατει τις απειρες μανουλες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula said:

Βρε κοριτσι μου μην ακους την καθε μαλακ...μενη... ο Χριστος κι η Παναγια!! Εννοειται και δουλειες θα κανεις και τα παντα ολα... εγω την μικρη μου την κοιμιζω στο δωματιο της απο την 1η μερα και μιλαμε για ενα παιδι με γοπ. Γιατι, νομιζεις και διπλα σου να ειναι, αν κοιμασαι (κι ειδικα μετα απο τοση κουραση κι αυπνια), θα ακους τα παντα; Οχι βεβαια...ειναι ανθρωπινως αδυνατον... Εγω θα τη ρωταγα το εξης, στη μενν, που καποια μωρα μενουν μηνες, τα ελεγχουν μερα νυχτα;;; Γιατι εγω που πηγαινα ολη μερα κι ολη νυχτα ανα τρεις ωρες να τη θηλαζω, τα βραδια ειχαν βαρδια 2 ατομα για ολα τα μωρα του καθε επιπεδου μενν.. δεν προλαβαιναν να κλασουν..οχι να ελεγχουν το καθε μωρο μπας και κανει εμετο...ολα τα μωρα μπορει να κανουν κι εμετο και γουλιες...γι αυτο και τα κοιμιζουμε με το κεφαλακι στο πλαι και για εξτρα ασφαλεια, βαλε κατω απο στρωμα στην κουνια/λικνο στο πανω μερος της μια χοντρη κουβερτα διπλωμενη, για να γινει ανακλιση. Θα στα πει κι ο παιδιατρος σου αυτα.. Μην τρελαινεσαι κοριτσι μου με την καθε ηλιθια  κομπλεξικη εκει μεσα που τρομοκρατει τις απειρες μανουλες...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Έχεις δικιο! Με ταραξε αλλα ευτυχώς που υπάρχει η βοήθεια εδω και οπως παντα μου δινετε λυσεις. Ηρεμησα και απο αύριο σπίτι ειμαι σιγουρη οτι θα βρούμε την σειρα μας. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Nansy29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!με επιμονη τα καταφέραμε να έχουμε δύο υγιή μωράκια δοξα τω θεώ.

Για το θηλασμό έχεις δίκιο!από την αρχή από το μαιευτήριο τα ίδια μου είπαν αν δεν πάνε 3 κιλά δεν γίνεται να θηλασουν κλπ και να δινω απαραίτητα συμπλήρωμα για να πάρουν βαρος. Επειδή ήθελα να θηλάσω και θέλω και το είχα ψάξει στην εγκυμοσύνη ξέρω ότι αυτά δεν είναι και πολυ σωστά..Αλλά δεν έβγαλα και γάλα σοβαρό για να αποφύγω το ξένο.το παλευω για αυτό και τις βαζω στο στήθος μέχρι να τραβήξουν κανονικά..βλέπουμε.σε ευχαριστουμε για τις συμβουλές! Τι είναι το σύστημα sns;

Λαγουδακι αν ειναι δυνατόν..Είναι τρελή;;Ποιος το κάνει αυτό καλε; εννοείται πως δεν γίνεται αυτό.θα κοιμάσαι κανόνικα..βάζεις τα μωρά για ύπνο και κοιμάσαι.τηρεις τους κανόνες ασφαλείας εννοείται και κοιμάσαι κι εσύ..τι αλλο θα ακούσουμε πια;

Αν θες ψάξε το στο ίντερνετ για να καταλάβεις πως λειτουργεί. Είναι ένα σωληνάκι που από την μια μεριά πηγαίνει σε ένα μπουκάλι κ από την άλλη το βάζεις δίπλα στο στήθος. Στο μπουκάλι βάζεις γάλα κ το μωρό το βάζεις στο στήθος να θηλασει, αλλά βάζεις κ το σωληνάκι στο στόμα του οπότε καταπίνει γάλα απ' το σωληνάκι κ νομίζω οτι δίνει κ σήμα στο στήθος για να κατεβάσει γάλα. Το μωρό έτσι μαθαίνει να θηλάζει κ είναι πιο εύκολο για να τα καταφέρεις νομίζω. Βέβαια αυτά τα λέω τελείως θεωρητικά γιατί όταν είχα γεννήσει την πρώτη μου κόρη δεν το ήξερα, αργότερα ψαχτηκα. Αν το ήξερα βέβαια σίγουρα θα το δοκίμαζα γιατί ήθελα πολύ να θηλάσω, ευτυχώς στο δεύτερο ήρθε χωρίς δυσκολία κ "έζησα" τον θηλασμό.

Βέβαια εσείς με 2 μωράκια δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να θηλάζετε ταυτόχρονα, έχω δει ότι γίνεται αλλά μάλλον θέλει πολύ εκπαίδευση. Αν το θέλετε μακάρι να τα καταφέρετε πάντως! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ταρζανιτσα σου λεω με τρελανε!! Τις λεω αφου τα εχω πλυνει, ταισει, αλλαξει κι εχουν κοιμηθει δεν μπορω για 5 λεπτα να παω να κανω εναν καφε στην κουζίνα? Και μου λεει "αν βρεις κάποιον στην θεση σου να τα φυλαει τοτε μπορεις" :shock:

άσε μας χρυσό μ πες της...έχει κάψει φλατζαα η γυναίκα...κ φυσικά Μπόρις 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Έχεις δικιο! Με ταραξε αλλα ευτυχώς που υπάρχει η βοήθεια εδω και οπως παντα μου δινετε λυσεις. Ηρεμησα και απο αύριο σπίτι ειμαι σιγουρη οτι θα βρούμε την σειρα μας. :wub:

Ο Χριστός και η Παναγία. 

Εννοείται πως θα βρείτε τη σειρά σας είναι πανεύκολο πίστεψε με. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mμπανομανούλα μου το ένστικτο σου της μάνας θα σε καθοδηγήσει αγάπη μου τόσο σωστά που ακόμη και τους έμπειρους γιατρούς πολλές φορές τους νικά ..Όσο για τις νοσοκόμες του μαιευτηρίου είναι όλες για το χρήμα τελικά..Εσύ αγάπη μου ακολούθησε το ένστικτο σου κ με την βοήθεια του αντρούλης σου θα τα πάτε τέλεια♡♡

Φρόντισε μόνο να ξεκινήσεις από το μαιευτήριο Μόλις ταίσεις τα μπεμπέκια να έχεις μπροστά σου το τρίωρο..♡♡

Όμορφη υγιέστατη κ πάντα χαρούμενη η ζωή σας ♡♡♡♡ @playbunny

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φούφη said:

Mμπανομανούλα μου το ένστικτο σου της μάνας θα σε καθοδηγήσει αγάπη μου τόσο σωστά που ακόμη και τους έμπειρους γιατρούς πολλές φορές τους νικά ..Όσο για τις νοσοκόμες του μαιευτηρίου είναι όλες για το χρήμα τελικά..Εσύ αγάπη μου ακολούθησε το ένστικτο σου κ με την βοήθεια του αντρούλης σου θα τα πάτε τέλεια♡♡

Φρόντισε μόνο να ξεκινήσεις από το μαιευτήριο Μόλις ταίσεις τα μπεμπέκια να έχεις μπροστά σου το τρίωρο..♡♡

Όμορφη υγιέστατη κ πάντα χαρούμενη η ζωή σας ♡♡♡♡ @playbunny

Μου εκαναν την παυσιπονη ενεση μολις, ταισαμε τα μωράκια και φεύγουμε σε λιγο απο το μαιευτήριο για το σπιτι μας. Συγκινουμαι πολυ.. φύγαμε δυο και γυρίζουμε πίσω τέσσερις. Θα σας γράψω αφου φτασουμε με το καλό. Σας φιλω ολες πολυ!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου ομορφα,

Φτασαμε σπιτακι μας χτες επιτυχως!! Και επιβιωσαμε ολοι και το πρωτο μας βραδυ. Χεχε

Οτι ειχα παρει απο ρουχα, πετσετες κλπ δεν φτανει ουτε για 24 ωρες. Έστειλα την μανα μου με την θεια να πάρουν συμπληρωμα γιατι πέσαμε εξω στους υπολογισμούς. :mrgreen:

Κουραση σιγουρα, αλλα τι ευτυχία βρε κορίτσια μου.. τα κοιταμε και λιώνουμε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ομορφα,

Φτασαμε σπιτακι μας χτες επιτυχως!! Και επιβιωσαμε ολοι και το πρωτο μας βραδυ. Χεχε

Οτι ειχα παρει απο ρουχα, πετσετες κλπ δεν φτανει ουτε για 24 ωρες. Έστειλα την μανα μου με την θεια να πάρουν συμπληρωμα γιατι πέσαμε εξω στους υπολογισμούς. :mrgreen:

Κουραση σιγουρα, αλλα τι ευτυχία βρε κορίτσια μου.. τα κοιταμε και λιώνουμε!! 

Άντε πήγατε σπιτακι να βρείτε τη σειρά σας σιγά σιγά.... πως πας με το θηλασμό; Είναι ήσυχα τα μικρούλια σου;;;; 
λες να πρέπει να στοκαρουμε φουλ σε ρούχα κ πετσέτες;;;; Ποσά είχες πάρει;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ομορφα,

Φτασαμε σπιτακι μας χτες επιτυχως!! Και επιβιωσαμε ολοι και το πρωτο μας βραδυ. Χεχε

Οτι ειχα παρει απο ρουχα, πετσετες κλπ δεν φτανει ουτε για 24 ωρες. Έστειλα την μανα μου με την θεια να πάρουν συμπληρωμα γιατι πέσαμε εξω στους υπολογισμούς. :mrgreen:

Κουραση σιγουρα, αλλα τι ευτυχία βρε κορίτσια μου.. τα κοιταμε και λιώνουμε!! 

Μπράβο λαγουδάκι!!!τι όμορφα που είστε σπιτάκι σας!Όπως ήταν το χθεσινό βράδυ θα είναι όλα από δω και πέρα.χαλαλι όμως αξίζει 1000 φορές κάθε κουραση και ξενύχτι.

Just now, Jasmine@ είπε:

Άντε πήγατε σπιτακι να βρείτε τη σειρά σας σιγά σιγά.... πως πας με το θηλασμό; Είναι ήσυχα τα μικρούλια σου;;;; 
λες να πρέπει να στοκαρουμε φουλ σε ρούχα κ πετσέτες;;;; Ποσά είχες πάρει;

Πάρε πολλά πανακια για γουλιές πολλά όμως πάρα πολλά!! Και ρουχαλάκια μπολικα λερωνονται πανεύκολα! Κι εμείς έχουμε παει στα μαγαζια 2 3 φορές για συμπλήρωμα. Το Βλέπεις ανάλογα όταν γεννήσεις με το καλό.να ξέρεις και το νούμερο τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Άντε πήγατε σπιτακι να βρείτε τη σειρά σας σιγά σιγά.... πως πας με το θηλασμό; Είναι ήσυχα τα μικρούλια σου;;;; 
λες να πρέπει να στοκαρουμε φουλ σε ρούχα κ πετσέτες;;;; Ποσά είχες πάρει;

Με θηλασμο δεν πηγε καλα δυστυχώς. Ολες τις μερες ήμουν με θηλαστρο για αντληση. Δεν εβγαινε τιποτα εξ αρχης, και ενω ηρθε τελικα το γαλα στις αντλησεις παλι δεν βγηκε. Χτες ξυπνησα με φοβερο πονο στο στηθος το οποιο ηταν καυτο κι ετσι αποφασισαμε πριν γινει κανενα κακο να κάνουμε διακοπη. Παιρνω χαπια ηδη και ελπίζω να το προλαβαμε. 

Πετσετες ειχα παρει 5 και ρουχα γυρω στα 10 τεμαχια ανα νουμερο και ειδος. Δεν εφτασαν με τιποτα... Λερωνονται και φευγουν τα ρουχα για πλακα, εχει πολυ πλυσιμο. Οτι βρεις εννοείται να στοκαρεις και γουλοπανα, σελτεδακια, φορμακια, απο ολα. Θα με θυμηθείς!!

Ευτυχως τρωνε και κοιμούνται 3-4 ωρες σερι. Ελπίζω να μην είναι του νεογέννητου φαση και να είναι παντα ετσι!! ♥️♥️

Just now, Nansy29 said:

Μπράβο λαγουδάκι!!!τι όμορφα που είστε σπιτάκι σας!Όπως ήταν το χθεσινό βράδυ θα είναι όλα από δω και πέρα.χαλαλι όμως αξίζει 1000 φορές κάθε κουραση και ξενύχτι.

Πάρε πολλά πανακια για γουλιές πολλά όμως πάρα πολλά!! Και ρουχαλάκια μπολικα λερωνονται πανεύκολα! Κι εμείς έχουμε παει στα μαγαζια 2 3 φορές για συμπλήρωμα. Το Βλέπεις ανάλογα όταν γεννήσεις με το καλό.να ξέρεις και το νούμερο τους.

Αξιζει φουλ!! Τι πλασματακια είναι αυτα?? Τα κοιταω και λεω "ειναι δικα μου ή ονειρεύομαι??" Σκετη γλυκα!!! 

Φιλια στις μπουμπουκιτσες απο εμας!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Με θηλασμο δεν πηγε καλα δυστυχώς. Ολες τις μερες ήμουν με θηλαστρο για αντληση. Δεν εβγαινε τιποτα εξ αρχης, και ενω ηρθε τελικα το γαλα στις αντλησεις παλι δεν βγηκε. Χτες ξυπνησα με φοβερο πονο στο στηθος το οποιο ηταν καυτο κι ετσι αποφασισαμε πριν γινει κανενα κακο να κάνουμε διακοπη. Παιρνω χαπια ηδη και ελπίζω να το προλαβαμε. 

Πετσετες ειχα παρει 5 και ρουχα γυρω στα 10 τεμαχια ανα νουμερο και ειδος. Δεν εφτασαν με τιποτα... Λερωνονται και φευγουν τα ρουχα για πλακα, εχει πολυ πλυσιμο. Οτι βρεις εννοείται να στοκαρεις και γουλοπανα, σελτεδακια, φορμακια, απο ολα. Θα με θυμηθείς!!

Ευτυχως τρωνε και κοιμούνται 3-4 ωρες σερι. Ελπίζω να μην είναι του νεογέννητου φαση και να είναι παντα ετσι!! ♥️♥️

Αξιζει φουλ!! Τι πλασματακια είναι αυτα?? Τα κοιταω και λεω "ειναι δικα μου ή ονειρεύομαι??" Σκετη γλυκα!!! 

Φιλια στις μπουμπουκιτσες απο εμας!! ♥️♥️

Κρίμα ρε κορίτσι, σημασία έχει να είσαι εσυ καλά πρώτα από όλα! Ωχ ποσά να πάρω Θεέ μου πια.... κ εγώ είχα σημειώσει 15 ζιπουνακια ας πούμε για το καθένα στο κάθε νουμερο!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Κρίμα ρε κορίτσι, σημασία έχει να είσαι εσυ καλά πρώτα από όλα! Ωχ ποσά να πάρω Θεέ μου πια.... κ εγώ είχα σημειώσει 15 ζιπουνακια ας πούμε για το καθένα στο κάθε νουμερο!

Παρε να εχεις για τις πρωτες μερες στο σπιτι και να εχεις στο νου οτι μπορεί να χρειαστεί καποιος να παει για αγορα συμπληρωματος σε ειδη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...