Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Με θηλασμο δεν πηγε καλα δυστυχώς. Ολες τις μερες ήμουν με θηλαστρο για αντληση. Δεν εβγαινε τιποτα εξ αρχης, και ενω ηρθε τελικα το γαλα στις αντλησεις παλι δεν βγηκε. Χτες ξυπνησα με φοβερο πονο στο στηθος το οποιο ηταν καυτο κι ετσι αποφασισαμε πριν γινει κανενα κακο να κάνουμε διακοπη. Παιρνω χαπια ηδη και ελπίζω να το προλαβαμε. 

Πετσετες ειχα παρει 5 και ρουχα γυρω στα 10 τεμαχια ανα νουμερο και ειδος. Δεν εφτασαν με τιποτα... Λερωνονται και φευγουν τα ρουχα για πλακα, εχει πολυ πλυσιμο. Οτι βρεις εννοείται να στοκαρεις και γουλοπανα, σελτεδακια, φορμακια, απο ολα. Θα με θυμηθείς!!

Ευτυχως τρωνε και κοιμούνται 3-4 ωρες σερι. Ελπίζω να μην είναι του νεογέννητου φαση και να είναι παντα ετσι!! ♥️♥️

Αξιζει φουλ!! Τι πλασματακια είναι αυτα?? Τα κοιταω και λεω "ειναι δικα μου ή ονειρεύομαι??" Σκετη γλυκα!!! 

Φιλια στις μπουμπουκιτσες απο εμας!! ♥️♥️

Λαγουδάκι όντως 10 είναι λίγα κ για τα 2 μωρακια. Πετσέτες οκ δεν χρειάζεται να τις πλένεις κάθε μέρα. Όποτε μην στοκαρεις.

θα συνεχίσουν  έτσι με τον ύπνο τους.τι γάλα πίνουν;

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια..!! Περιμένω και εγώ τα διδυμακια μου 23 εβδομάδα... Εγώ προς το παρόν  σκέφτομαι να κερδίζω εβδομάδες γτ έχω δύσκολη εγκυμοσύνη και είμαι σε ακινησία..!! Αλλά ανυπομονώ να περάσει ο καιρός και να τα πάρω στην αγκαλιά μου.!! Και να ξεκινήσω να αγοράζω και τα βρεφικά ( εν καιρώ βέβαια)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, νικηαντωνια81 said:

Λαγουδάκι όντως 10 είναι λίγα κ για τα 2 μωρακια. Πετσέτες οκ δεν χρειάζεται να τις πλένεις κάθε μέρα. Όποτε μην στοκαρεις.

θα συνεχίσουν  έτσι με τον ύπνο τους.τι γάλα πίνουν;

Είπε ο παιδίατρος στο μαιευτήριο να πάρουμε το prenan της nestle. Το πινουν ευχαριστα ευτυχώς :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα διδυμομανουλίτσες...♡♡

Βρε κορίτσια φόρεσε καμία σας κορσέ μετά την γέννα για την κοιλίτσα;

Καλημέρα!Ουτε κ εγώ φόρεσα κοριτσάκι μου!Κ μένα ο γιατρός μου το προτείνει μόνο σε γυναίκες που έχουν πρόβλημα με παραπάνω κιλά κ έχουν πολύ χαλάρωση στην κοιλιτσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα διδυμομανουλίτσες...♡♡

Βρε κορίτσια φόρεσε καμία σας κορσέ μετά την γέννα για την κοιλίτσα;

Εγώ φόρεσα αν και είχα πάρει μόνο δέκα κιλά. Αλλά να σου πω την αλήθεια ούτε είδα να κάνει τίποτα και επίσης με καταπίεζε πάρα πολύ. Εμένα όταν γέννησα κάθε μέρα με πονούσε και από κάτι... Και αυτό ήταν ένα επιπλέον βασανο. Μετά σιγά σιγά άρχισα να συνέρχομαι. Και πανω που είχα αρχίσει γυμναστική να φύγει η κοιλιά της εγκυμοσύνης, τώρα είμαι πάλι έγκυος....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2020 at 8:17 ΜΜ, playbunny είπε:

Μου εκαναν την παυσιπονη ενεση μολις, ταισαμε τα μωράκια και φεύγουμε σε λιγο απο το μαιευτήριο για το σπιτι μας. Συγκινουμαι πολυ.. φύγαμε δυο και γυρίζουμε πίσω τέσσερις. Θα σας γράψω αφου φτασουμε με το καλό. Σας φιλω ολες πολυ!! ♥️♥️

Συγκινήθηκα βρε λαγουδάκι..Μα πόσο όμορφη εικόνα!!Είναι μια νέα, υπέροχη, γεμάτη αγάπη πραγματικότητα!!Να είστε μια ευτυχισμένη οικογένεια κ ολόψυχα καλή αρχή στο ονειρεμένο αυτό ταξίδι:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Είπε ο παιδίατρος στο μαιευτήριο να πάρουμε το prenan της nestle. Το πινουν ευχαριστα ευτυχώς :)

τρέχα λαγουδάκι....βάλε σπρίντερ τώρα κ σωσε κ πλένει κωλους κ νινια κ τσουτσουνια....φιλακια μπουτάκια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φούφη said:

Καλημέρα διδυμομανουλίτσες...♡♡

Βρε κορίτσια φόρεσε καμία σας κορσέ μετά την γέννα για την κοιλίτσα;

Καλημέρα Φουφιτσα μου!!

Εμενα ο γιατρός για να αναπνέει η τομη μου εδωσε μαζι τα σεξι διχτυωτα εσώρουχα του νοσοκομείου. Δεν αφήνει ακομα κανονικο εσώρουχο οποτε δεν ρωταω καν για κορσε!! Χαχα.

Just now, Papy said:

Συγκινήθηκα βρε λαγουδάκι..Μα πόσο όμορφη εικόνα!!Είναι μια νέα, υπέροχη, γεμάτη αγάπη πραγματικότητα!!Να είστε μια ευτυχισμένη οικογένεια κ ολόψυχα καλή αρχή στο ονειρεμένο αυτό ταξίδι:wub:

Σε ευχαριστούμε πολύ γλυκια μου! Τα καλύτερα για ολες μακαρι. Ζησαμε και ζούμε πολυ εντονες, μοναδικες στιγμές είναι η αλήθεια. Θα το δεις κι εσυ με τα ζουζουνια σου!! ♥️♥️

Just now, Rafaelatarzan said:

τρέχα λαγουδάκι....βάλε σπρίντερ τώρα κ σωσε κ πλένει κωλους κ νινια κ τσουτσουνια....φιλακια μπουτάκια 

Χαχα εεετσι!! Η μανούλα δίπλα τους για παντα κανει και την καθαριστρια!! Φιλια πολλα στην φιλη μας τοσοδουλα!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα Φουφιτσα μου!!

Εμενα ο γιατρός για να αναπνέει η τομη μου εδωσε μαζι τα σεξι διχτυωτα εσώρουχα του νοσοκομείου μαζι. Δεν αφήνει ακομα κανονικο εσώρουχο οποτε δεν ρωταω καν για κορσε!! Χαχα.

Σε ευχαριστούμε πολύ γλυκια μου! Τα καλύτερα για ολες μακαρι. Ζησαμε και ζούμε πολυ εντονες, μοναδικες στιγμές είναι η αλήθεια. Θα το δεις κι εσυ με τα ζουζουνια σου!! ♥️♥️

Χαχα εεετσι!! Η μανούλα δίπλα τους για παντα κανει και την καθαριστρια!! Φιλια πολλα στην φιλη μας τοσοδουλα!! ♥️♥️

επισης πολλα φιλια .❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!εδώ και λίγες μέρες τα βράδια γίνεται πάρτυ..κλαινε και οι 2 μαζί. Πονανε, αλλες φορές πεινάνε ξανα και ξανα ,άλλες φορές κλαίνε χωρίς λόγο μονο για αγκαλιά..καθε βράδυ από τις 11 12 μεχρι τις 3 4 το ίδιο..ασταμάτητη γκρινια..εσάς είναι έτσι;; εμένα με το που εκλεισαν μήνα το κάνουν αυτό. Διάβασα για αλμα ανάπτυξης σε αυτή τη φάση.  

Επίσης να ρωτήσω έχετε βοήθεια στο σπίτι το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!εδώ και λίγες μέρες τα βράδια γίνεται πάρτυ..κλαινε και οι 2 μαζί. Πονανε, αλλες φορές πεινάνε ξανα και ξανα ,άλλες φορές κλαίνε χωρίς λόγο μονο για αγκαλιά..καθε βράδυ από τις 11 12 μεχρι τις 3 4 το ίδιο..ασταμάτητη γκρινια..εσάς είναι έτσι;; εμένα με το που εκλεισαν μήνα το κάνουν αυτό. Διάβασα για αλμα ανάπτυξης σε αυτή τη φάση.  

Επίσης να ρωτήσω έχετε βοήθεια στο σπίτι το βράδυ;

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!Κ εμείς το βράδυ δεν κοιμόμαστε...Συνήθως όμως το πάνε εναλλάξ με τη γκρίνια.Οταν σταματάει το ένα αρχίζει το άλλο...Σήμερα 7.30 το πρωί ηρέμησαν κ 8 τα ξύπνησα για να φάνε.

Το βράδυ αν κ είναι κάποιος στο σπίτι για βοήθεια συνήθως τα καταφέρνουμε εγώ με τον άντρα μου.Απλα κοιμάμαι λιγότερο εγώ γιατί όταν τελειώσω με το τάισμα βγάζω γάλα με το θήλαστρο.Εσυ έχεις βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Νανσουλι καλημερα!! Αχ αυτο το ταυτόχρονο είναι λιγο επωδυνο όντως.. τις φορες που μας εχει τυχει επικρατεί ενα μικρο χαος :shock:

Το σκεφτομαι για βοήθεια πρωινη βασικα. Να ξεκουραζομαι εστω τις πρωινες ωρες και να εχω καποιον σπιτι οταν είναι ο αντρουλης στην δουλειά. Ετσι το βραδυ να εχω δυναμεις ωστε να είμαι κυριως εγω στα παιδια κι αν χρειαστεί εξτρα βοήθεια να είναι και ο αντρουλης μαζί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!Κ εμείς το βράδυ δεν κοιμόμαστε...Συνήθως όμως το πάνε εναλλάξ με τη γκρίνια.Οταν σταματάει το ένα αρχίζει το άλλο...Σήμερα 7.30 το πρωί ηρέμησαν κ 8 τα ξύπνησα για να φάνε.

Το βράδυ αν κ είναι κάποιος στο σπίτι για βοήθεια συνήθως τα καταφέρνουμε εγώ με τον άντρα μου.Απλα κοιμάμαι λιγότερο εγώ γιατί όταν τελειώσω με το τάισμα βγάζω γάλα με το θήλαστρο.Εσυ έχεις βοήθεια;

Α κατάλαβα τα ίδια κι εσείς.το ταυτοχρονο πάντως κλάμα δεν υπάρχει.εκει ένα άτομο ειναι αδύνατον να τα καταφέρει. Έχω τη μαμά μου προς το παρόν.με βοηθάει και το βράδυ γιατί είπαμε να κοιμάται ο άντρας μου για να πηγαίνει ξεκούραστα στη δουλειά ..Αλλά και η μαμά μου προφανώς δεν θα είναι για πολύ ακόμα θα γυρίσει στη δουλειά της.

Με θηλαστρο εννοείται πως τέλικα δεν τα καταφέρνω το βράδυ με τίποτα.ειπαμε να μην κατάρρευσω.μπραβο σου που συνεχίζεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...