Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Β-χοριακη πριν την καθυστέρηση


Recommended Posts

Just now, Rania90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα χοριακη πριν την περίοδο στην 27ημερα ενώ ο κύκλος μου είναι 30 ημέρες,και βγήκες αρνητική.Υπαρχει περίπτωση να ήταν νωρίς όταν την έκανα η τελευταία περίοδος μου ήταν στις 22/05.

Υπάρχει πιθανότητα, αναλογα ποτε έκανες ωορρηξια κ είχες επαφες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Rania90 είπε:

Ωορρηξία είχα 7/6 και οι τελευταίες επαφές ήταν 10/6.

10μερες μετά την ωορρηξια έκανες την χοριακη; τότε ναι, πιθανον ήταν νωρίς. Οποτε υπομονη λίγες μέρες 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απλά να διορθώσω τη φίλη @Anna Boo89 λέγοντας πως παρότι δεν γνωρίζω από πολυκιστικες κ πιθανόν σε ότι είπε όσο αφορά αυτό το θέμα να είναι απολύτως σωστή η κοπέλα,γνωρίζω πολύ καλά πως η ωορρηξία ΔΕΝ γίνεται πάντα 15 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο όπως ανέφερε..

Γίνεται ΣΥΝΉΘΩΣ την 14η -16η ημέρα του κύκλου χωρίς όμως να ειναι στάνταρ όπως επίσης διαφέρει από μήνα σε μήνα ακόμη κ στην ίδια γυναίκα! Για αυτό το λόγο άλλωστε υπάρχουν κ τα τεστ ωορρηξίας ώστε να παρακολουθεί οποία γυναίκα θέλει ποτέ ειναι οι γόνιμες ημέρες της,αλλιώς όλες θα ήξεραν στις 15..

Αυτό το διορθώνω για να μην το διαβάζουν κοπέλες που δεν γνωρίζουν κ βασιστούν σε αυτό..

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια απλά να διορθώσω τη φίλη @Anna Boo89 λέγοντας πως παρότι δεν γνωρίζω από πολυκιστικες κ πιθανόν σε ότι είπε όσο αφορά αυτό το θέμα να είναι απολύτως σωστή η κοπέλα,γνωρίζω πολύ καλά πως η ωορρηξία ΔΕΝ γίνεται πάντα 15 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο όπως ανέφερε..

Γίνεται ΣΥΝΉΘΩΣ την 14η -16η ημέρα του κύκλου χωρίς όμως να ειναι στάνταρ όπως επίσης διαφέρει από μήνα σε μήνα ακόμη κ στην ίδια γυναίκα! Για αυτό το λόγο άλλωστε υπάρχουν κ τα τεστ ωορρηξίας ώστε να παρακολουθεί οποία γυναίκα θέλει ποτέ ειναι οι γόνιμες ημέρες της,αλλιώς όλες θα ήξεραν στις 15..

Αυτό το διορθώνω για να μην το διαβάζουν κοπέλες που δεν γνωρίζουν κ βασιστούν σε αυτό..

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες:)

Καλησπέρα κορίτσι μου..αυτό μου το είχε πει ενδοκρινολόγος ότι μετά την ωορρηξία η περίοδος έρχεται 14 -15 μέρες μετά. Δεν αναφέρθηκα για το πότε γίνεται η ωορρηξία. Αυτό εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό και τον κύκλο της κάθε κοπέλας.Για αυτό πολύ σωστά να χρησιμοποιείτε τεστ ωορρηξίας και να επιδιώκεται επαφές μέρα παρά μέρα . Να είστε όλες καλά κι εύχομαι σύντομα εγκυουλες ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.... σας διαβάζω πολύ καιρό όμως γράφω πρώτη φορά... δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μερος.. έχω κάποια συμπτώματα εδώ και μέρες όπως πρησμένος στήθος κούραση υπνηλία πονοκεφάλους έχω βγάλει και ελιές πολλές στο ένα χέρι μου (έχω διαβάσει ότι μπορεί να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης) επισης η θερμοκρασία μου παίζει στο 36.7 με 37 ενώ το κανονικό μου είναι 36.3 α και επίσης έχω κάτι εξογκωματακια στις θηλές... όμως... μετά τις ελεύθερες επαφές που είχα με τον σύντροφο μου μου ήρθε περίοδος αλλά λιγότερη ροη και με βλέννη.... έκανα και τεστ όμως ήταν αρνητικό.... έχω ακούσει πως μερικές γυναίκες όπως η γιαγιά και η μητέρα μου είχαν αίμα τους 3 πρώτους μήνες εγκυμοσύνης τους. Λέτε να υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; 
συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είμαι τόσο αγχωμένη και θα ήθελα πολύ να είμαι έγκυος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwanna16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... σας διαβάζω πολύ καιρό όμως γράφω πρώτη φορά... δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μερος.. έχω κάποια συμπτώματα εδώ και μέρες όπως πρησμένος στήθος κούραση υπνηλία πονοκεφάλους έχω βγάλει και ελιές πολλές στο ένα χέρι μου (έχω διαβάσει ότι μπορεί να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης) επισης η θερμοκρασία μου παίζει στο 36.7 με 37 ενώ το κανονικό μου είναι 36.3 α και επίσης έχω κάτι εξογκωματακια στις θηλές... όμως... μετά τις ελεύθερες επαφές που είχα με τον σύντροφο μου μου ήρθε περίοδος αλλά λιγότερη ροη και με βλέννη.... έκανα και τεστ όμως ήταν αρνητικό.... έχω ακούσει πως μερικές γυναίκες όπως η γιαγιά και η μητέρα μου είχαν αίμα τους 3 πρώτους μήνες εγκυμοσύνης τους. Λέτε να υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; 
συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είμαι τόσο αγχωμένη και θα ήθελα πολύ να είμαι έγκυος 

Η γιαγια και η μητερα σου πιθανον ειχαν μικρες αποκολλησεις πλακουντα η αιματακι της εμφυτευσης. Τοτε δεν ειχαν ιδεα απο αυτα. Μπορεις να επαναλαβεις  σε δυο τρεις μερες για να σιγουρευτεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Η γιαγια και η μητερα σου πιθανον ειχαν μικρες αποκολλησεις πλακουντα η αιματακι της εμφυτευσης. Τοτε δεν ειχαν ιδεα απο αυτα. Μπορεις να επαναλαβεις  σε δυο τρεις μερες για να σιγουρευτεις

Λες Ε; Ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iwanna16 είπε:

Λες Ε; Ευχαριστώ για την απάντηση 

Ειναι μια πιθανοτητα ναι!!  Το μονο που θα σου λυνει τις αποριες ειναι να κανεις τεστ μεχρι να σαι σιγουρη καθε φορα... μην αγχωνεσαι για το αν θα μεινεις εγκυος παντως, θα ρθει κ αυτο. Σχεδον καμια γυναικα δε μενει αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Ειναι μια πιθανοτητα ναι!!  Το μονο που θα σου λυνει τις αποριες ειναι να κανεις τεστ μεχρι να σαι σιγουρη καθε φορα... μην αγχωνεσαι για το αν θα μεινεις εγκυος παντως, θα ρθει κ αυτο. Σχεδον καμια γυναικα δε μενει αμεσως!

Ναι έχεις δίκιο αν και προσπαθούμε μερικούς μήνες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...