Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

Κ εμένα θέλει να με πάει με πρόκληση λίγο νωρίτερα λόγω του διαβήτη κύησης για να τα έχουμε όλα υπό έλεγχο. Αλλά τι πάει να πει πρόκληση ρε παιδιά εντέλει;;;

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι με ένα υπόθετο που στο βάζουν στον κόλπο γίνεται η έναρξη τοκετου.. Βέβαια πρέπει να υπάρχουν και κάποιες προϋποθέσεις, κάποια διαστολή, το μωρό να έχει πάρει θέση κτλπ ώστε να πετύχει, διότι διαφορετικά καταλήγει σε καισαρική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Όχι βρε! Αφού τελειώσει το χειρουργείο μετά από 30'! Λες να μας άφηναν έτσι;!! Να μην ανησυχείς! Το κάνουμε πολύ μεγαλύτερο στο μυαλό μας απ'ότι είναι τελικά! Κ στο λέω εγώ που φοβόμουν μέχρι και το κλυσμα! 

Μόνο το κλυσμα ?? Εγώ και τον καθετήρα και τον φλεβοκαθετηρα...


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι με ένα υπόθετο που στο βάζουν στον κόλπο γίνεται η έναρξη τοκετου.. Βέβαια πρέπει να υπάρχουν και κάποιες προϋποθέσεις, κάποια διαστολή, το μωρό να έχει πάρει θέση κτλπ ώστε να πετύχει, διότι διαφορετικά καταλήγει σε καισαρική 

Θέση έχει πάρει.διαστολη δεν ξέρω αν θα χει στις 38 εβδομάδες.

Α μάλλον εννοείς να εμπεδωθεί που λένε...


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Χαχαχα «λίγο παθιασμένες» μα τι καλή και διακριτική που είσαι!!! καλέ ούτε σε αίρεση να ήμασταν, τις παρακολουθώ καιρό και έχω ψιλοφρικάρει....δώρο το μαστίγιο :P

Κορίτσια για τους θηλασμούς σας, εσείς κατεβάσατε την εφαρμογή ή θα τους γράφετε σε τετράδιο; Τι λέτε να βολεύει;

Είπα να το πω κομψά χαχαχαχα μετα να μπείτε κ στην παιδική κ βρεφική διατροφή.. εκεί να δείτε τι γίνεται! Αλλα εχουν ωραίες συνταγουλες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μόνο το κλυσμα ?? Εγώ και τον καθετήρα και τον φλεβοκαθετηρα...

Τον καθετήρα θα στον βάλουν αφού έχεις μουδιάσει οπότε δε θα το καταλάβεις! Όταν βγαίνει δεν καταλαβαίνεις επίσης τίποτα! Τώρα ο φλεβοκαθετηρας είναι στο χέρι του γιατρού όπως όταν μας παίρνουν αίμα άλλες φορές πονάει λίγο άλλες καθόλου. Σκέψου όμως είναι ζήτημα 2"-3"! Μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Renaki80 είπε:

Εγώ κατέβασα την εφαρμογή breastfeeding (θηλασμός, νεογέννητο, ημερολόγιο) και πήρα και τετράδιο και θα δω τι θα με βολέψει

πάντως το κολπάκι με το λαστιχάκι μαλλιών στον καρπό για να θυμάσαι τελευταίο στήθος, νομίζω τα σπάει!!!  

Γιατί να κατεβασετε εφαρμογή; ονθηαλσμος δεν έχει ωρα .. Μπορεί να θηλάζει κ 20 ωρες τη μερα! Αφήστε χρόνους κ αφεθείτε! 

Επίσης δε χρειάζεται λαστιχάκι μιας κ το μωρο θα δείχνει ποιο θελει(αφήνει το μαστό όταν έχει αδειάσει.. Για να μη σας πω πως είναι εύκολο να το καταλάβετε μονές σας μιας κ θα είναι τούμπανο! Όσο για την Αττική, κάνουν εξαιρετικη εθελοντική δουλειά τα κορίτσια κ έχω πάρει τρελή βοήθεια κ εγώ κ αλλες μανες.. 

Πόσες γυναίκες έχουν πετύχει επαναγαλακτισμο.. 

 

  • Μου αρέσει 2

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Διασωληνώθηκε; Γιατί τόσο πολύ; 

 

Μας είπαν ότι έπρεπε να του παρασχεθεί και κάποιος παράγοντας που μόνο έτσι μπορούσε. Σήμερα ήταν καλύτερα. Αύριο θα πάω κάτω να τον δω και μας είπαν πάει καλύτερα πολύ πιθανό αύριο μεθαύριο να βγει αν συνεχίσει έτσι!

Κορίτσια μου απαντάω σε όλες μαζί! Είδα σήμερα το μωρό στην ΜΕΝΝ μου είπαν πάει πολύ καλύτερα...ευτυχώς που το ένστικτο μου με οδήγησε και κατάλαβα ότι κάτι είχε το μωρό χτες το βράδυ και το προλαβαμε. Μου είπαν διασωληνωθηκε γιατί εκτός από οξυγόνο χρειάστηκε και κάποιος παράγοντας να του χορηγηθεί. Όλο αυτό επειδή γεννήθηκε λίγο νωρίτερα και ήταν λίγο πιο αδύναμο από αλλά μωράκια. Πάμε όμως καλύτερα. Μου είπαν οι νεογνολογοι αύριο να κατέβω να το δω πάλι. Δυστυχώς μόνο μια φορά τη μέρα επιτρέπεται να κατεβαίνω. Μου είπαν αύριο αν συνεχίσει καλά θα βγει αλλά δεν θα το πιέσουν ακόμα αν δεν είναι εντελώς έτοιμο. Όλο αυτό είναι η προσαρμογή του και μόλις βγει θα είναι μια χαρά και δεν θα έχει κανένα θέμα υγείας μου είπαν μετά. Τρεφόταν με ορό σήμερα αλλά ξεκίνησα όλη μέρα και κάνω πρωτόκολλο με θήλαστρο και θα ξεκινήσει πάλι να του δίνουν το δικό μου πρωτογαλα. 

Ελπίζω αύριο να το έχω δίπλα μου πάλι.  Ήταν πολύ άσχημο που το αποχωρίστηκα ξαφνικά!

 

 

6 ώρες πρίν, Mariachi είπε:
  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα , γεννήσαμε 29/01/2021 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 2/2/2021 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα, γεννήσαμε 1/2/2021 
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  20. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  21. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  22. @ Ρια new mum ΠΗΤ :27/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις 
  23. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ 
  24. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  25. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  26. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  27. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  28. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  29. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

   

  Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα θαυματακια μας !!! 

 

@Hope.2019 Να σου ζησει κορίτσι μου ! Όλα καλά θα πάνε κ με τον μικρό κ την αναπνοή του.

 

κοριτσια γέννησα κ εγώ σήμερα την κούκλα μου. Είχα ξεχάσει ποσό μικρά είναι . Τλκ γεννήθηκε 2610 γρ . Έχω τρελαθεί μαζί της .έπιασε θηλή κ τα πάμε καλά . 

Κορίτσι μου να σου ζήσει η μικρούλα σου!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo said:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

Με το καλό κορίτσι μου !!
Σκέψου ότι σε λίγες ώρες θα κρατάς το μωρό σου αγκαλιά !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

Με το καλό κορίτσι μου! Μην φοβάσαι τίποτα! Τίποτα δεν είναι η καισαρική στο λέω εγώ που φοβόμουν. Από την ίδια μέρα θα είσαι μια χαρά και θα περπατάς. Περιμένουμε νέα σου!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Όχι δεν με φόβισε, ήθελε απο την αρχή να πάμε μέχρι τέλους κ γενικά να το παλέψουμε για φυσιολογικό, όπως κ εγώ. Απλά μου είπε οτι λόγω θρομβοφιλίας κ αντιπυκτικων που κάνω καθημερινά δεν θα ήταν καλό να πάμε ακομα πιο μακρυά. Για αυτό θα δώσουμε μόνο μερικές μέρες κ οχι πχ εβδομάδα. Καρδιοτοκογραφο κάνω εδω κ ένα μήνα καθε εβδομάδα δεν εχω όμως συσπάσεις κ το μωρό είναι σχετικά ψηλα. Επίσης έκανε κ μέτρηση διαστολής με τον κλασικό τρόπο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα δεν είχα καν. Την Πέμπτη θα συζητήσουμε για τις επόμενες κινήσεις μας. 

Τι εννοείς μετρηση διαστολης με.τον κλασσικο τροπο?

Εγω εκανα σημερα 3ο καρδιοτοκογραφημα.Συσπασεις μηδεν και η μπουμπου ζωηρη ζωηρη.

Εμενα θεση εχει παρει απο καιρο,μενει να δουμε αν θα εμπεδωθεί.

Θα βαδισουμε κι εμεις στην επομένη,τη.βδομαδα.της ΠΗΤ και αναλογως των δεδομενων θα κινηθουμε.

Απιστευτο μου φαινεται οτι σχεδον εφτασα στην ΠΗΤ και ειναι ολα καλα!!

πρίν από 33 λεπτά , Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

Μ ενα πονο κοριτσι μου!Με το καλο να την υποδεχτεις!!!

8 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι με ένα υπόθετο που στο βάζουν στον κόλπο γίνεται η έναρξη τοκετου.. Βέβαια πρέπει να υπάρχουν και κάποιες προϋποθέσεις, κάποια διαστολή, το μωρό να έχει πάρει θέση κτλπ ώστε να πετύχει, διότι διαφορετικά καταλήγει σε καισαρική 

Ετσι ακριβως ειναι.Για να πετυχει η προκληση πρεπει να εχει ξεκινησει η φυσικη διαδικασια ή να είναι πολύ κοντα,αλλιως ειναι ευνοητο πως οδηγει σε καισαρική.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Τι εννοείς μετρηση διαστολης με.τον κλασσικο τροπο?

Εγω εκανα σημερα 3ο καρδιοτοκογραφημα.Συσπασεις μηδεν και η μπουμπου ζωηρη ζωηρη.

Εμενα θεση εχει παρει απο καιρο,μενει να δουμε αν θα εμπεδωθεί.

Θα βαδισουμε κι εμεις στην επομένη,τη.βδομαδα.της ΠΗΤ και αναλογως των δεδομενων θα κινηθουμε.

Απιστευτο μου φαινεται οτι σχεδον εφτασα στην ΠΗΤ και ειναι ολα καλα!!

Μ ενα πονο κοριτσι μου!Με το καλο να την υποδεχτεις!!!

Ετσι ακριβως ειναι.Για να πετυχει η προκληση πρεπει να εχει ξεκινησει η φυσικη διαδικασια ή να είναι πολύ κοντα,αλλοως ειναι ευνοητο πως οδηγει σε καισαρική.

Άρα δεν έχει νόημα, τότε να πάω απευθειας καισαρική.εκτος κ αν σπάσουν τα νερά μου η κάνω συσπάσεις μέχρι τότε που δεν νομίζω γιατί ο τράχηλος μου είναι κλειστός.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Τι εννοείς μετρηση διαστολης με.τον κλασσικο τροπο?

Εγω εκανα σημερα 3ο καρδιοτοκογραφημα.Συσπασεις μηδεν και η μπουμπου ζωηρη ζωηρη.

Εμενα θεση εχει παρει απο καιρο,μενει να δουμε αν θα εμπεδωθεί.

Θα βαδισουμε κι εμεις στην επομένη,τη.βδομαδα.της ΠΗΤ και αναλογως των δεδομενων θα κινηθουμε.

Απιστευτο μου φαινεται οτι σχεδον εφτασα στην ΠΗΤ και ειναι ολα καλα!!

Μ ενα πονο κοριτσι μου!Με το καλο να την υποδεχτεις!!!

Ετσι ακριβως ειναι.Για να πετυχει η προκληση πρεπει να εχει ξεκινησει η φυσικη διαδικασια ή να είναι πολύ κοντα,αλλιως ειναι ευνοητο πως οδηγει σε καισαρική.

3 παιδια έκανα κανένα δεν εμπεδωθηκε από πριν αν σε παρηγορεί. Κατέβαιναν μόλις έκανα 10 διαστολή! Τα ένιωθα να γλιστράνε κυριολεκτικά 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

Με ένα πόνο κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...