Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

Άρα δεν έχει νόημα, τότε να πάω απευθειας καισαρική.εκτος κ αν σπάσουν τα νερά μου η κάνω συσπάσεις μέχρι τότε που δεν νομίζω γιατί ο τράχηλος μου είναι κλειστός.

Ο γιατρός σου τι λέει; Μην ακούς εμάς εμείς δεν είμαστε αρμόδιες δεν θέματα γέννας.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ο γιατρός σου τι λέει; Μην ακούς εμάς εμείς δεν είμαστε αρμόδιες δεν θέματα γέννας.

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να μην προσπαθήσουμε το φυσιολογικό απλά υπάρχει λόγος να το βγάλουμε λίγο νωρίτερα με πρόκληση. Κ πράγματι παρά την διατροφή μου κ την ινσουλίνη όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οι μετρήσεις μου κάνουν κάτι περίεργα κ συνέχεια αυξάνω 2 μονάδες στην δόση όπως μου λέει ο ενδοκρινολόγος φυσικά.βεβαια με ξεκίνησε από πολύ χαμηλά στις δόσεις. 

Βέβαια κ αυτός μου το πέταξε ότι πιθανώς φάω τους πόνους κ εντέλει καταλήξω με καισαρική. Λέει εσύ θα αποφασίσεις αν φοβάσαι η όχι.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Τον καθετήρα θα στον βάλουν αφού έχεις μουδιάσει οπότε δε θα το καταλάβεις! Όταν βγαίνει δεν καταλαβαίνεις επίσης τίποτα! Τώρα ο φλεβοκαθετηρας είναι στο χέρι του γιατρού όπως όταν μας παίρνουν αίμα άλλες φορές πονάει λίγο άλλες καθόλου. Σκέψου όμως είναι ζήτημα 2"-3"! Μην ανησυχείς!

Μακάρι Μακάρι γιατί πραγματικά τέτοιο φόβο δεν έχω περάσει ποτέ ξανά Και δεν μπορώ να το διαχειριστώ..

2 ώρες πρίν, Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

Με το καλό καλό επιτυχία!!! Να μας πεις !!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; Εγω ετοιμαζομαι για την καισαρικη...στις 7 θα ειμαι στο Μητερα και 8.30 μπαινω...εχω πολυ αγχος! Θα σας στειλω τα νεα μου οταν συνελθω!!!

Με το καλό και καλή επιτυχία! Περιμένουμε νέα σου!!!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να μην προσπαθήσουμε το φυσιολογικό απλά υπάρχει λόγος να το βγάλουμε λίγο νωρίτερα με πρόκληση. Κ πράγματι παρά την διατροφή μου κ την ινσουλίνη όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οι μετρήσεις μου κάνουν κάτι περίεργα κ συνέχεια αυξάνω 2 μονάδες στην δόση όπως μου λέει ο ενδοκρινολόγος φυσικά.βεβαια με ξεκίνησε από πολύ χαμηλά στις δόσεις. 

Βέβαια κ αυτός μου το πέταξε ότι πιθανώς φάω τους πόνους κ εντέλει καταλήξω με καισαρική. Λέει εσύ θα αποφασίσεις αν φοβάσαι η όχι.

Βλέποντας κ κάνοντας κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Hope 2019 μπράβο πάνε καλύτερα τα πράγματα! Σε λίγες μέρες θα το έχεις αγκαλιά!!

@Georgia Jo με το καλό! 

Κορίτσια εγώ γράφω τους θηλασμους σε τετράδιο με ώρες κ από πιο στήθος έφαγε. Δεν έχω την εμπειρία ως νέα μαμά να καταλάβω από εικόνα κ βάρος στήθους από πιο έφαγε κ η ώρα με νοιάζει κυρίως για το βράδυ όπου χάνομαι με τις ώρες κ δε θέλουμε να μένει πολλές ώρες νηστική! Εννοείται ότι το στήθος είναι διαθέσιμο 24/7!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να μην προσπαθήσουμε το φυσιολογικό απλά υπάρχει λόγος να το βγάλουμε λίγο νωρίτερα με πρόκληση. Κ πράγματι παρά την διατροφή μου κ την ινσουλίνη όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οι μετρήσεις μου κάνουν κάτι περίεργα κ συνέχεια αυξάνω 2 μονάδες στην δόση όπως μου λέει ο ενδοκρινολόγος φυσικά.βεβαια με ξεκίνησε από πολύ χαμηλά στις δόσεις. 

Βέβαια κ αυτός μου το πέταξε ότι πιθανώς φάω τους πόνους κ εντέλει καταλήξω με καισαρική. Λέει εσύ θα αποφασίσεις αν φοβάσαι η όχι.

Να φοβάσαι τι????Εφόσον παρακολουθείτε το μωρο και παει καλα,η φύση ξερει τι κάνει...

Εεεε μα κι αυτοι,κατευθειαν σε πανε στο φοβο...

1 ώρα πρίν, Katerina 11 είπε:

@Hope 2019 μπράβο πάνε καλύτερα τα πράγματα! Σε λίγες μέρες θα το έχεις αγκαλιά!!

@Georgia Jo με το καλό! 

Κορίτσια εγώ γράφω τους θηλασμους σε τετράδιο με ώρες κ από πιο στήθος έφαγε. Δεν έχω την εμπειρία ως νέα μαμά να καταλάβω από εικόνα κ βάρος στήθους από πιο έφαγε κ η ώρα με νοιάζει κυρίως για το βράδυ όπου χάνομαι με τις ώρες κ δε θέλουμε να μένει πολλές ώρες νηστική! Εννοείται ότι το στήθος είναι διαθέσιμο 24/7!!

Μπραβο κοριτσι που τα καταφερνεις!

Καταρχην να σου πω,οτι το 400γρ που εγραψες οτι εχασε η μπέμπα ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Τοσο χάνουν τα μωρακια,το 10%του βάρους τους.Ολα χανουν τοσο.

Εννοείται ότι μπορούσες να αρνηθεις να του δωσουν συμπληρωμα.

Οταν τα εχουμε.συνεχως στο στηθος τις πρωτες μερες,μια χαρα χορταινουν με το μητρικο.

Αυτη ειναι παντως πολιτικη γενικα των παιδιατρων των μαιευτηριων.

Κι απο οτι βλεπω,την εφαρμοζουν ανεξαρτητως βάρους...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πηγα σημερα στο γιατρό στις 35 κ 4 κ  ο υπέρηχος του Δημοσίου έδειξε -200 γραμμάρια απο την προηγούμενη φορά αλλα δεν δίνουμε σημασια λεει υπάρχουν τέτοιες αποκτήσεις..  το Καλο είναι πως γυρισε με το κεφαλι κατω! Επόμενο ραντεβου στις 16 τωρα για nst κ καρδιολογικη εξεταση

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Να σου ζήσει κοπέλα μου.. Καλότυχη να είναι, γερή και δυνατή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Να είστε ευτυχισμένες εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Νας σας ζήσει!!! Γερή και καλότυχη να είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Τελειαα!! Μπραβοοο Να ειστε ολοι καλα! Να χαιρεσαι το θαυματακι σου τη μπουμπουκακι σου :-) χαιρομαι που το λες οτι δεν ειναι κατι , γιατι ενα αγχος το εχω ξαφνικα !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Τελειαα!! Μπραβοοο Να ειστε ολοι καλα! Να χαιρεσαι το θαυματακι σου τη μπουμπουκακι σου :-) χαιρομαι που το λες οτι δεν ειναι κατι , γιατι ενα αγχος το εχω ξαφνικα !!

Πηγές εχτές γιατρό ή θυμάμαι λάθος;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Ναααα σουυυυ ζηηηησειιιιι!!!! Πολϋ χάρηκα που πήγαν όλα μια χαρά! Απόλαυσε τώρα το ζουζουνάκι σου!

Αγαπημένες μου, έφτασε και η δική μου ώρα! Αύριο πρωί πρωί (7:30) θα ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού! Εννοείται ότι έχω άγχος αλλά επίσης ξαφνικά έχω μία κούραση απίστευτη. Οπότε πέφτω για ύπνο να απολαύσω το τελευταίο βράδυ μου ως «ελεύθερη» :P

Εννοείται θα σας στείλω τα νέα μου, όταν νιώσω καλύτερα

σας ευχαριστώ όλες που ήσασταν τόσο καιρό συνεπιβάτες σ’ αυτό το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης! Σας εύχομαι γρήγορα σε όλες να κρατήσετε αγκαλιά τα θαυματάκια σας. Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 11

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...