Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου αν δεν κάνω λάθος δεν έχει φτάσει καμία στην ΠΗΤ της ε? 

Φτάνω εγώ το Σάββατο... φεταααααα η μπουμπου

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Να σου ζήσει η κοριτσάρα.γερη κ πάντα καλοτυχη.απολαυσε την αυτές τις μέρες στην κλινική..μετά έρχονται ξενύχτια

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Georgia Jo said:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Να σου ζήσει η μπουμπου σου κορίτσι μου! Γερή και καλότυχη! 

Just now, Renaki80 said:

Ναααα σουυυυ ζηηηησειιιιι!!!! Πολϋ χάρηκα που πήγαν όλα μια χαρά! Απόλαυσε τώρα το ζουζουνάκι σου!

Αγαπημένες μου, έφτασε και η δική μου ώρα! Αύριο πρωί πρωί (7:30) θα ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού! Εννοείται ότι έχω άγχος αλλά επίσης ξαφνικά έχω μία κούραση απίστευτη. Οπότε πέφτω για ύπνο να απολαύσω το τελευταίο βράδυ μου ως «ελεύθερη» :P

Εννοείται θα σας στείλω τα νέα μου, όταν νιώσω καλύτερα

σας ευχαριστώ όλες που ήσασταν τόσο καιρό συνεπιβάτες σ’ αυτό το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης! Σας εύχομαι γρήγορα σε όλες να κρατήσετε αγκαλιά τα θαυματάκια σας. Σας φιλώ

Με το καλό κοπέλα μου!! 
Θα περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις! Αύριο ξεκινάει ένα πιο όμορφο ταξίδι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Να σας ζήσει, πάντα υγιής και τυχερή ! Καλή ανάρρωση σε σένα!

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Renaki80 είπε:

Ναααα σουυυυ ζηηηησειιιιι!!!! Πολϋ χάρηκα που πήγαν όλα μια χαρά! Απόλαυσε τώρα το ζουζουνάκι σου!

Αγαπημένες μου, έφτασε και η δική μου ώρα! Αύριο πρωί πρωί (7:30) θα ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού! Εννοείται ότι έχω άγχος αλλά επίσης ξαφνικά έχω μία κούραση απίστευτη. Οπότε πέφτω για ύπνο να απολαύσω το τελευταίο βράδυ μου ως «ελεύθερη» :P

Εννοείται θα σας στείλω τα νέα μου, όταν νιώσω καλύτερα

σας ευχαριστώ όλες που ήσασταν τόσο καιρό συνεπιβάτες σ’ αυτό το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης! Σας εύχομαι γρήγορα σε όλες να κρατήσετε αγκαλιά τα θαυματάκια σας. Σας φιλώ

Με το καλό κορίτσι μου... Όλα θσ πάνε καλά και ξεκινάει ένα νέο ταξίδι ακόμα πιο όμορφο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Συγχαρητήρια τι ωραιαααααααα καλη αναρρωση καλές αγκαλίτσες κ όταν είσαι καλύτερα πες μας λεπτομέρειες! 

πρίν από 42 λεπτά , Renaki80 είπε:

Ναααα σουυυυ ζηηηησειιιιι!!!! Πολϋ χάρηκα που πήγαν όλα μια χαρά! Απόλαυσε τώρα το ζουζουνάκι σου!

Αγαπημένες μου, έφτασε και η δική μου ώρα! Αύριο πρωί πρωί (7:30) θα ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού! Εννοείται ότι έχω άγχος αλλά επίσης ξαφνικά έχω μία κούραση απίστευτη. Οπότε πέφτω για ύπνο να απολαύσω το τελευταίο βράδυ μου ως «ελεύθερη» :P

Εννοείται θα σας στείλω τα νέα μου, όταν νιώσω καλύτερα

σας ευχαριστώ όλες που ήσασταν τόσο καιρό συνεπιβάτες σ’ αυτό το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης! Σας εύχομαι γρήγορα σε όλες να κρατήσετε αγκαλιά τα θαυματάκια σας. Σας φιλώ

Περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία! Όλα καλά θα πάνε καλή ξεκούραση!

πρίν από 27 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου αν δεν κάνω λάθος δεν έχει φτάσει καμία στην ΠΗΤ της ε? 

Πραγματι καμια..για να δούμε εγω αργώ 6/3

Link to comment
Share on other sites

Και πως νιώθεις @pharmacy? Εγώ είμαι 36+5w και ίσα που μπορώ να αλλάξω πλευρό :razz:! Πάμε για φυσιολογικά και έχω συνέχεια το νου μου για σημάδια.. Εσύ θα πας φυσιολογικά? Μέχρι πότε θα περιμένεις? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια μπουμπου 2.810 κιλα! Δεν καταλαβα τιποτα! Αφηστε που με πηρε ο υπνος λιγο την ωρα της διαδικασιας...χαχαχα...πραγματικα δεν ειναι τιποτα....θαυματουργη η επισκληριδιος...τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα...με σηκωσαν κ περπατησα λιγο...

Να σου ζήσει κορίτσι μου!  Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου όπως επιθυμείς!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Και πως νιώθεις @pharmacy? Εγώ είμαι 36+5w και ίσα που μπορώ να αλλάξω πλευρό :razz:! Πάμε για φυσιολογικά και έχω συνέχεια το νου μου για σημάδια.. Εσύ θα πας φυσιολογικά? Μέχρι πότε θα περιμένεις? 

Καλημέρα, αχ ναι πες τα πως είναι άραγε στις 38 39 40 εβδομαδες;; τα βράδια αισθάνομαι σα μια καλοαναθρεμενη φωκια που προσπαθεί να αλλάξει πλευρό χαχαχαχ..από συμπτώματα μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρη όταν σου ερθουν

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα, αχ ναι πες τα πως είναι άραγε στις 38 39 40 εβδομαδες;; τα βράδια αισθάνομαι σα μια καλοαναθρεμενη φωκια που προσπαθεί να αλλάξει πλευρό χαχαχαχ..από συμπτώματα μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρη όταν σου ερθουν

Καλημέραααα.. Σήμερα 38 εβδ.. Έχει κάτι μέρες που είμαι πρησμένη μέχρι αηδίας χαχαχα τα δάχτυλα μου έχουν γίνει σαν λουκάνικα χαχαχα.. Για να σηκωθώ από τον καναπέ και το κρεβάτι χρειάζομαι Κλαρκ χαχαχαχα αυτά από μένα! Χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

Καλημέραααα.. Σήμερα 38 εβδ.. Έχει κάτι μέρες που είμαι πρησμένη μέχρι αηδίας χαχαχα τα δάχτυλα μου έχουν γίνει σαν λουκάνικα χαχαχα.. Για να σηκωθώ από τον καναπέ και το κρεβάτι χρειάζομαι Κλαρκ χαχαχαχα αυτά από μένα! Χαχαχαχα

Εντάξει πολυ πλακα...λες να το πας μέχρι τέλους? Εγω ετσι σκέφτομαι αν είναι όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέραααα.. Σήμερα 38 εβδ.. Έχει κάτι μέρες που είμαι πρησμένη μέχρι αηδίας χαχαχα τα δάχτυλα μου έχουν γίνει σαν λουκάνικα χαχαχα.. Για να σηκωθώ από τον καναπέ και το κρεβάτι χρειάζομαι Κλαρκ χαχαχαχα αυτά από μένα! Χαχαχαχα

Εδω βδομαδα 39,Τριτη ΠΗΤ θα βαδισουμε και στην 40η.

Παρομοιως ολα οσα λες αλλα δε μασαμεεεεεε.

Τα δάχτυλα των χεριων το πρωι εδω και μερες με.δυσκολια λυγιζουν.

Για να σηκωθω,να κατσω ,με βοηθαει ο αντρας μου.Η μεση με πιανει κατευθειαν οταν μεινω λιγα λεπτα ορθια και για ν αλλαξω πλευρο,το σκεφτομαι ωρα πριν!!!Χαχαχχαα

Για την κατακράτηση περπατημα.καθημερινο 20 λεπτα.

Ολα για το καλο της μπουμπους η οποια εχει τοσο βολευτει στην κοιλιτσα κι οσο μενει μεσα.τοσο πιο γερη γινεται!!Παιρνει κι αλλο βαρος και ωριμαζουν τελευταιες μερες τα πνευμονακια της για ν αναπνευσει σωστα οταν γεννηθει.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εδω βδομαδα 39,Τριτη ΠΗΤ θα βαδισουμε και στην 40η.

Παρομοιως ολα οσα λες αλλα δε μασαμεεεεεε.

Για την κατακράτηση περπατημα.καθημερινο 20 λεπτα.

Ολα για το καλο της μπουμπους η οποια εχει τοσο βολευτει στην κοιλιτσα κι οσο μενει μεσα.τοσο πιο γερη γινεται!!

Όντως δεν μασάμε.. θέλω πολύ μα φτάσω μέχρι το τέλος..για να δούμε..να προλάβω να φτιάξω κ τούρτα του γιου μου στις 22 του μήνα χαχα..άραγε πόσες να έχουμε μεινει; δεν βρίσκω κ το πινακακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πως είναι το μωρό σου;

Χθες κάνανε την πρώτη δοκιμή να βγάλουν τα σωληνάκια γιατί πηγαίνει καλύτερα. Κουράστηκε μου είπαν και το βράδυ τα ξανά βάλανε. Θα κάνουν δοκιμές κάθε μέρα. Μόλις είναι εντάξει θα προσπαθήσουν να φάει και εκτός από ορό. Του κατεβάζουν γαλατάκι από μένα που αντλώ. Παρασκευή δυστυχώς κατά πως φαίνεται θα τον αφήσουμε στη μονάδα και βλέπουμε. Θα έρχομαι κάθε μέρα να του φέρνω γάλα μέχρι να βγει! Πάντως μου είπαν να μην ανησυχώ γιατί είναι ταχύπνοια που παθαίνουν πολλά μωράκια. Απλά κάθε μωράκι προσαρμόζεται διαφορετικα. Άλλα τους περνά σε μια δυο μέρες και σε άλλα περισσότερο και είναι κάτι παροδικό μέχρι να προσαρμοστεί. Μετά στη ζωή του δεν θα έχει κάποιο θέμα!

 

Σήμερα μεσημέρι θα κατέβω να το δω ξανά!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...