Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

κορίτσι να σου ζήσει! έκανες πρώτα πρόκληση αν θυμάμαι καλά; πως ήταν;

Ναι Εννοείται το προσπάθησα με φυσικό και ήταν σα να πήγαινα για καφέ :P δεν έκανα ούτε μία σύσπαση στις 4 ώρες!!! βάλανε και τρεις φορές το χέρι τους και μπέμπα έκανε κωλοτούμπες. Οπότε δεν το παίδεψα πήρα εγώ καθαρά το ρίσκο έκανα καισαρική όλα είναι μια χαρά ήδη έχω σηκωθεί και περπατάω!!

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Ναι Εννοείται το προσπάθησα με φυσικό και ήταν σα να πήγαινα για καφέ :P δεν έκανα ούτε μία σύσπαση στις 4 ώρες!!! βάλανε και τρεις φορές το χέρι τους και μπέμπα έκανε κωλοτούμπες. Οπότε δεν το παίδεψα πήρα εγώ καθαρά το ρίσκο έκανα καισαρική όλα είναι μια χαρά ήδη έχω σηκωθεί και περπατάω!!

Εντάξει άρα οντως κολυμπούσε! Μα δεν το πιστεύω πως μας μιλάς απο το μαιευτήριο! Τελεια που είσαι κ τόσο γρήγορα καλα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Ναι Εννοείται το προσπάθησα με φυσικό και ήταν σα να πήγαινα για καφέ :P δεν έκανα ούτε μία σύσπαση στις 4 ώρες!!! βάλανε και τρεις φορές το χέρι τους και μπέμπα έκανε κωλοτούμπες. Οπότε δεν το παίδεψα πήρα εγώ καθαρά το ρίσκο έκανα καισαρική όλα είναι μια χαρά ήδη έχω σηκωθεί και περπατάω!!

φτου φτου σκόρδα. πόσο ημερών γέννησες;θυμάμαι έκανες κ ινσουλίνη;ρωτάω γιατί με πάει κ εμένα με πρόκληση στις 38 εβδομάδες λόγω σακχάρου


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Γεια σας και από μένα, γέννησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3420kg με καισαρική γιατί δεν είχε εμπεδωθεί και Ούτε είχε σκοπό να το κάνει ποτέ. Ακόμα κολυμπούσε η γοργόνα μου! 
τα συναισθήματα μαγικά, ονειρικά, τέτοια ευτυχία δεν υπάρχει....θηλάζω κανονικά και είναι μια τρέλα όπως τρώει, την έχω ερωτευτεί

φυσικά το ίδιο και ο μπαμπάς της 

σας εύχομαι ολόψυχα και στα δικά σας αγαπημένες μου....με το καλό! Οι στιγμές είναι μοναδικές 

 

 

Να σας ζήσει η μπεμπουλα!!! Γερή και καλότυχη στην ζωή της!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

φτου φτου σκόρδα. πόσο ημερών γέννησες;θυμάμαι έκανες κ ινσουλίνη;ρωτάω γιατί με πάει κ εμένα με πρόκληση στις 38 εβδομάδες λόγω σακχάρου

39 & 5 γέννησα και η μπέμπα ήταν μια χαρά...μεγάλη για μωρο....και ειδικά για την κοιλιά μου και βασικό υγιέστατη!!

Just now, Ani!! είπε:

Εντάξει άρα οντως κολυμπούσε! Μα δεν το πιστεύω πως μας μιλάς απο το μαιευτήριο! Τελεια που είσαι κ τόσο γρήγορα καλα!!

Δεν σας μιλάω από το μαιευτήριο, σας μιλάω από τον παράδεισο :wub: Είναι απίστευτο το συναίσθημα....αααα και πολύ κλάμα......

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

39 & 5 γέννησα και η μπέμπα ήταν μια χαρά...μεγάλη για μωρο....και ειδικά για την κοιλιά μου και βασικό υγιέστατη!!

Δεν σας μιλάω από το μαιευτήριο, σας μιλάω από τον παράδεισο :wub: Είναι απίστευτο το συναίσθημα....αααα και πολύ κλάμα......

δεν την λες μεγάλη κανονική. τι εννοείς ειδικά για την κοιλιά σου;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Είναι γεγονός κορίτσια.. Την τρίτη θα μπούμε για πρόκληση.. Ο γιατρός λέει έχουμε προϋποθέσεις και θα το δοκιμάσουμε έτσι :)

Γιατί προϋποθέσεις;;;υπάρχει κάποιος ανασταλτικος παράγοντας;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Γιατί προϋποθέσεις;;;υπάρχει κάποιος ανασταλτικος παράγοντας;;;

Ο γιατρός είπε αν ο τράχηλος δεν είχε μαλακώσει και δεν είχα καμία διαστολή δεν θα πετύχαινε η πρόκληση.. Έχω διαστολή 1 και ο τράχηλος έχει αρχίσει να μαλακώνει οπότε είπε μπορούμε να το προσπαθήσουμε.. Επίσης κάτι ανέφερε για 3 θέσεις του τραχήλου που δεν πολύ κατάλαβα να είμαι ειλικρινής αλλά είμαστε σε μεσαία θέση οπότε και αυτό είναι καλό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Κορίτσια τι κανετε οι υπόλοιπες;; πως ειστε;;

εγώ είμαι πάρα πολύ αγχωμένη με το θέμα της πρόκλησης στις 38 εβδομάδες κ του διαβήτη. κάνω κάτι περίεργες μετρήσεις σακχάρου κ τρομάζω. ελπίζω να μην επηρεάζουν το μωρό ,είναι λίγο τσιμπημένες καμιά φορά αλλά δεν είναι κ στον Θεό. όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου χαλάνε κ περισσότερο οι μετρήσεις. είμαι στα +9 κιλά. 

αλλά κατά τάλλα καλά. καλλιέργεια έκανα είναι κομπλέ. κ χθες ψώνισα κ τα τελευταία συμπράγκαλα.

μάλιστα πήρα κ ένα γκάτζετ μου το έδωσαν δώρο γιατί είναι κουμπάρος μου αυτός που έχει το μαγαζί με τα βρεφικά, το οποίο μπορεί να σου βγάλει την ρόγα έξω της αβέντ σαν ξεβουλωτήρι ένα πράμα. θα το δοκιμάσω σήμερα επειδή η μία μου η θηλή είναι εισέχουσα. αυτός δεν μου πρότεινε να πάρω ψευδοθηλές μου είπε πάρε αυτό να δοκιμάσεις. επειδή είχα καλές τιμές στο κόστος κ κάποια πράγματα μου τα χάρισε, πήρα κ μια ζώνη σύσφιξης , ένα θήλαστρο ηλεκτρικό, ένα μπιμπερό κ 2 πιπίλες αχρείαστα να είναι σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω όσο πιο αργά μπορώ. επίσης σαμπουάν κ κρέμες κτλ ,απορρυπαντικά, πάμπερς,επιθέματα γάζες,θερμόμετρα κτλ. νομίζω ολοκληρωθήκαμε κ τώρα περιμένουμε ένα δανεικό αυγό. μου δώσανε κ λικνάκι δανεικό. χαζοχάρηκα λίγο με αυτά αν κ το άγχος μου εξακολουθεί να είναι στο πικ όσο περνάνε οι μέρες. 

 

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας κορίτσια! Γέννησα την κορούλα μου την Τρίτη 2/2 και τωρα βρήκα χρόνο να σας γράψω. Εμένα έσπασαν τα νερά , ήρθα στο νοσοκομείο αλλά άργησα να γεννήσω γιατί ο τράχηλος ήταν κλειστός κ το μωρό δεν είχε κατέβει. Γέννησα μετά από 18 ώρες. Δεν επέλεξα να κάνω επισκληριδιο, κάτι που αργότερα μετάνιωσα γιατί οι πονοι ήταν ισχυροι... υπήρξαν Πολλές άλλες λεπτομέρειες που δεν θέλω να τις αναφέρω για να μην προκαταβαλω καμία σας. Ίσως έτσι γίνεται σε όλους τους Τοκετους, δεν ξερω. Οι εξωθησεις επίσης ήταν επίπονες αλλά τα καταφέραμε με τον γιατρό και το υπόλοιπο ιατρικό προσωπικό. Η μικρή γεννήθηκε 3210γρ και είναι καλά! 

Τώρα ξέρω πως είναι να είσαι μανούλα ! Απερίγραπτο συναισθημα. 

δεν θέλω να σας τρομάξω με την δική μου περίπτωση και Ελπίζω οι κοπέλες που έμειναν, να έχουν έναν πιο εύκολο τοκετό 

Σας χαιρετώ, Καλό σαββατοκύριακο!!! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κορίτσια τι κανετε οι υπόλοιπες;; πως ειστε;;

Εγώ αυριο κλείνω την 37 εβδομάδα και μεθαύριο σταματαω και τα χάπια για τις συσπάσεις οπότε ξεκινάμε να περιμένουμε από μέρα σε μέρα. Ο μικρός μου έχει πάρει θέση και είναι έτοιμος. Εγώ την τελευταία βδομάδα έχω γίνει σαν μπαλόνι, έχουν πρηστεί χέρια πόδια και με το ζόρι αλλάζω πλευρό.. Ανυπομονώ!! 

Just now, Sofi8 είπε:

 Γεια σας κορίτσια! Γέννησα την κορούλα μου την Τρίτη 2/2 και τωρα βρήκα χρόνο να σας γράψω. Εμένα έσπασαν τα νερά , ήρθα στο νοσοκομείο αλλά άργησα να γεννήσω γιατί ο τράχηλος ήταν κλειστός κ το μωρό δεν είχε κατέβει. Γέννησα μετά από 18 ώρες. Δεν επέλεξα να κάνω επισκληριδιο, κάτι που αργότερα μετάνιωσα γιατί οι πονοι ήταν ισχυροι... υπήρξαν Πολλές άλλες λεπτομέρειες που δεν θέλω να τις αναφέρω για να μην προκαταβαλω καμία σας. Ίσως έτσι γίνεται σε όλους τους Τοκετους, δεν ξερω. Οι εξωθησεις επίσης ήταν επίπονες αλλά τα καταφέραμε με τον γιατρό και το υπόλοιπο ιατρικό προσωπικό. Η μικρή γεννήθηκε 3210γρ και είναι καλά! 

Τώρα ξέρω πως είναι να είσαι μανούλα ! Απερίγραπτο συναισθημα. 

δεν θέλω να σας τρομάξω με την δική μου περίπτωση και Ελπίζω οι κοπέλες που έμειναν, να έχουν έναν πιο εύκολο τοκετό 

Σας χαιρετώ, Καλό σαββατοκύριακο!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να σας ζήσει!! Θα θέλαμε να μάθουμε λεπτομέρειες πάντως για να είμαστε προετοιμασμενες.. Να φανταστώ όμως πως μετά τα ξεχνάς όλα ε? Θηλάζεις? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ αυριο κλείνω την 37 εβδομάδα και μεθαύριο σταματαω και τα χάπια για τις συσπάσεις οπότε ξεκινάμε να περιμένουμε από μέρα σε μέρα. Ο μικρός μου έχει πάρει θέση και είναι έτοιμος. Εγώ την τελευταία βδομάδα έχω γίνει σαν μπαλόνι, έχουν πρηστεί χέρια πόδια και με το ζόρι αλλάζω πλευρό.. Ανυπομονώ!! 

Είναι λογικό το πρήξιμο σου θεωρω...ψηλά τα πόδια στην ξεκούραση μου ειχε πει ο γιατρός μου..κατά τα άλλα για να δούμε αν θα ξεκινήσουν οι συσπάσεις μετα τη διακοπή από τα χάπια..κ εγω να πω την αλήθεια μου τα βαρέθηκα μα τα παίρνω...με το καλοοοοο κ υπομονή τον φαγαμε το γαιδαρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Είναι λογικό το πρήξιμο σου θεωρω...ψηλά τα πόδια στην ξεκούραση μου ειχε πει ο γιατρός μου..κατά τα άλλα για να δούμε αν θα ξεκινήσουν οι συσπάσεις μετα τη διακοπή από τα χάπια..κ εγω να πω την αλήθεια μου τα βαρέθηκα μα τα παίρνω...με το καλοοοοο κ υπομονή τον φαγαμε το γαιδαρο

Εγώ σκέφτομαι ότι ναι μεν υπάρχει η πιθανότητα να γεννήσω μόλις κόψω τα χάπια αλλά φαντάζεσαι να τα κόψω και να έχει καλό βολευτεί ο μικρούλης? Έχω βάλει 4 κιλά σε μια βδομάδα ενώ δεν τρώω, είναι όλα κατακράτηση, δεν παλεύεται! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...